10/10
skiral 2009 júl. 26. - 20:05:39 10/10
(1548/2408)
Szerintem egyáltalán nem baj, hogy szerelmi részek is vannak benne mivel aki olvasta a könyvet az tudja, hogy az eleje a végsõ részig majdnem végig errõl szól, kivétel amikor néha-néha van egy emlék, vagy Malfoy akciója.
És szerintem jó az, hogy van benne egy kis szerelmi rész mert ebbõl érezzük, hogy a szereplõk egyre nagyobbak.
Enyém 2009 júl. 26. - 19:46:06
(1547/2408)
sztem egész jó lett a film. bár nem hozta az eddigi filmek hangulatát. nekem olyan érzésem volt, mintha a dawson és a haverok mozifilmet néztem volna. de tény, hogy szórakoztató.
10/10
De Goey 2009 júl. 26. - 19:10:04 10/10
(1546/2408)
Ezek szerint te nem tudod elválasztani a könyvet a filmtõl :)
Mozibubus 2009 júl. 26. - 18:15:59
(1545/2408)
Ennek a nyomorult F66AS5nek ne menjen senki az oldalára, mert
1. csak cam-os verzió van fenn, azt meg ugye minek ha két napja láttad
2. elb**** a böngészõt, az összes lap ez a csicska oldal lesz.

Béna, szar CAM! Remélem, nem fogtok, bocsi a két hszért, de gondoltam szólok.
Mozibubus 2009 júl. 26. - 18:06:04
(1544/2408)
Tudom, nem akadok fenn. Már a film elõtt tudtam, csak azt nem írtam le :D Már a HarryPotter-hype is tudja, hogy divat hominak lenni. Szegény Dumbledore is idõközben jött rá. Állítólag a Grindewaldba volt szerelmes.
De ha meg nem derül ki a könyvbe, akkor kár erõltetni, ha nem olvastam volna, rá nem jöttem volna :D De így eltelt legalább a film. Ami visszagondolva nem tudom mitõl lett 2,5 óra. Semmi nem történt. Pont mint a könyvbe :D
true.believer 2009 júl. 26. - 18:04:03
(1543/2408)
elnézést a szóismétlésekért
true.believer 2009 júl. 26. - 17:58:59
(1542/2408)
tetszik ez a vélemény kifejtés is, igazakat írsz. :) én most néztem meg szinkronosan, de ez a 2 óra nekem kevésnek tûnt és eseménytelennek, vontatottnak. a végén az volt a véleményem, hogy ez volt a 6 rész közül a legrosszabb, a könyv biztosan jobb, de ez így nem tetszett. kár, h elõbb néztem meg, mint olvastam, bár akkor lehet még jobban kritizálnám. :S a könyvnek csak az elején járok, a két miniszter találkozásánál. de én is azon vagyok még mindig, hogy hiába különálló filmnek mondjátok sokan, ez könyvadaptáció, ha nem is fér bele 2 órába, akkor több részbe vagy másképp kellett volna felépíteni. az elsõ részek tükrözik a könyv hangulatát. persze, hogy nem kapjuk vissza a könyvek hangulatát, a bennünk felépített képet, minden részletet, de ebben a részben rengeteg dolog kimaradhatott, sok minden érthetetlen, nincs elõzmény, dolgok közepébe csapott. nem tartozom a fanatikusok táborába, de nagyon szeretem a HP-t és az eddigi filmeket is (igaz, ált. iskola már régen volt, s akkor csak a 4. részig volt szerencsém olvasni, a többit most lapozom - sajnos már nincs az a lelkesedés az olvasás iránt), ezzel a résszel viszont nem voltam kibékülve. el fogom olvasni, meg fogom még nézni újra, de hiányérzetem van. legtöbb ember túl sokat várt a hp6-tól, az elõzetesek bûne/hibája (más filmeknél is) pedig, hogy a legjobb részeket vágják össze remek képi és hangi hatásokkal -lelõve a poént- a nézõket felcsigázva, ekkor jön az, h sok esetben csalódnia kell a közönségnek. több idõt kellett volna még ennek a filmnek szentelni, akár 1 órával hosszabbra nyújtani vagy több részre bontani (bár az is érdekes lenne.... :S) A szinkronnal eddig nem volt nagy gond, de rájöttem, h Harry szinkronja az egyik legrosszabb, a hangsúlya, minden. ez a könyv-film dolog még mindig zavar. igen, nem adhatja vissza, de adaptáció, követnie kéne azt..... persze a gyûrûk urában is voltak eltérések, alapvetõ eltérések is, annak se tudjuk minden elõzményét (a könyvhöz is kell elõzmény: a szilmarilok - de ott van a hobbit c. könyv is vagy más néven babó), de megállja a helyét a film, remek alkotás, örök klasszikus
hát nem tudom. ezt még emészteni kell, mindenesetre engem elgondolkodtat, h miért lett ilyen a hp6... minden esetre el fogom olvasni!
truhali 2009 júl. 26. - 17:55:40
(1541/2408)
Szerintem meg simán. lump (mint aki szeret mulatni vagy slug, aki henye) lehet h nincs igazam, de akkor magyarázd meg h a "lámpsláck" mit jelent? A többi név fordítása miért nem zavar? Miért nem baj h a Severusból Perselus lett? Szerintem tök jól fordították a neveket, mindegyik visszaadja az eredeti jelentését, ötletes és frappáns.
Csigusz9412 2009 júl. 26. - 17:31:21
(1540/2408)
Én már a második rész után lemondtam a Harry Potter filmek "könyvhûségérõl." Addig volt jó és nem tovább. Az információkat pakolják egyik részbõl a másikba, semmit nem akkor tudunk meg, amikor kéne. A legújabbakat már csak egyszerû függésbõl nézem meg. Még nem láttam a 6.at,de, ahogy nézem nem vesztettem vele sokat. Majd talán a jövõhéten betérek megnézni, de remélem van benne pár humorosabb jelenet, hogy ha a történet szempontjából nem is, de legalább valamilyen formában szórakoztató legyen.
3/10
evalynn 2009 júl. 26. - 16:33:55 3/10
(1539/2408)
egy het alatt mar 4x-re neztem meg a filmet, hatha csak rossz hangulatban voltam eloszor.
Megmondom oszinten, nem sikerul egyben megneznem, mert kicsit hosszu es vontatott ahhoz. Ettol fuggetlenul Hp rajongo vagyok, es tudom, hogy nem lehet mindent filmre vinni, ami a konyvben all, de azert nem kene ragaszkodni megis valamilyen alapveto fo cselekmenyszalhoz?

***SPOILER***
Marmint Voldemort multja nagyon sok helyet foglal a 6. reszben es sokmindent meg is magyaraz, ennek ellenere a film alig ket futo kis emleket szentel neki. Nem ertem azt sem, miert kell Mr. Weasleynek gyanakodnia a volt-nincs szekrenyre a film kozepen, amikor az meg a zsenialis Dumbledorenak is meglepetest okoz a konyv vegen? Es egyaltalan miert kell az egesz film elejetol pontosan tudnunk a volt-nincs szekrenyrol es miert kell Malfoynak azt vegig butykolnie(akinek az alakitasa amugy kituno volt), ha vegul az altala a kastelyba belopozo halalfalok amugy nem csinalnak semmit, csak neman vegignezik Dumbledore halalat, es utana Bellatrix a sajat eszement oruletetol vezerelve egy palcasuhintassal porra zuzza a nagytermet,
felgyujtja a vadorlakot, de mindezt celtalanul, mert gyakorlatilag kisunnyognak a birtokrol. Ezert kellett Draconak 2 oran keresztul javitgatnia a szekrenyt? Hogy bejojjenek a cimborai es
5 perc mulva kimenjenek? Lehet, csak en nem latom ebben a logikat, mert megertem, ha a rendezo nem akart nagy csatat a film vegen- aminek amugy ott lett volna a helye, de akkor mire volt jo belopni a gyilkosokat a kastelyba? Mert a konyvben is igy tortent? Ez mintha David Yatesnek
eddig nem sokat jelentett volna. Es konyorgom, miert kell a halalfaloknak megzavarni a karacsonyt az Odunal es miert is kell porra egetni azt? Ebben sem latom a logikat- sem az elozmenyet, sem a kovetkezmenyet, foleg, hogy az odu meg szerves reszet kepezi a 7. resz
bevezetojenek, bar ezek szerint mar ki is marad belole, ahogy ez a resz sem a nagynenieknel indult, hanem valami kulvarosi, lepusztult allomason, ahol Harry alig varja, hogy becsajozhasson. Pitont sem utaljuk meg annyira, amennyire a szerepe megkivanna, sot, elorevetitenek nekunk olyan dolgokat, amikre pedig csak az utolso reszben kene rajonnunk. Ebbol mar megint az a sanda gyanum tamad, hogy onnan hianyozni fog Piton emleke. Ha mar az utolso csatajelenettol megfosztottak minket, akkor legalabb a barlangi tonal tortentekbol krealhattak volna egy hosszabb, joval verfagyasztobb, kulonallo horrorfilmet, mert velemenyem szerint azt is meg lehetett volna oldani latvanyosabban es felelemkeltobben. A bevezetoben a hid lerombolasa es az oncelu felelemkeltes csak akkor nyert volna ertelmet, ha -akarcsak a
konyvben- itt is bemutattak volna a mugli- es varazsvilag minisztereinek talalkozasat. De mivel ezt a filmbol en is elhagytam volna nyugodt szivvel, igy nem ertem, a halalfalok pusztitasa mit
keresett ott.Sok kisebb-nagyobb es ertelmetlen valtoztatast kell latni, szerintem a vonaton kove valtoztatott Harry jelenete is elhagyhato lett volna, de ha mar bekerult- ami nem baj, akkor miert Luna talalja meg? Es komolyan Lunanak hazalnia kell a vonaton a sajat magazinjukkal? Semmi bajom Luna karakterevel, szerintem jol eltalalt es a szineszlanyka is jol jatssza, de Tonks karaktere az egyik legszinesebb, legeredetibb szerep lenne, megsem lattunk belole szinte semmit az 5. reszben, itt pedig nem is ertem, miert tunik fol 3 masodpercre a
vasznon. Mar a film elejen megtudjuk, hogy Hermione menthetetlenul Rone,es ezt Harryvel kozli is, ha nem is szo szerint, holott ezzel is varhattak volna meg 3 orat.Keveslem belole a felnott szineszgarda maskor amugy kituno jatekat- de lehet csak azert, mert a fiatalok kozul nem sok igazan tehetsegeset latok. Mivel ugy tudom, a szinkronban mindig elvonalban voltunk vilagszinten, ezert szomoruan olvasom, hogy sokan nincsenek megelegedve vele. Sajnos meg nem volt alkalmam szinkronosan- sem feliratosan latni a filmet, csak eredetiben, de 1 honap mulva megyek haza es remelem mar beszerezheto lesz a magyar valtozat, es mivel a mi nyelvunk roppant gazdag, igy talan potolhatja a helyenkent elcsepelt dialogokat.

***SPOILER VEGE***

Amugy egyaltalan nem baj, ha egy filmrol megoszlanak a velemenyek, hiszen ezert vagyunk mind kulonbozoek. Speciel nekem nem szamit, hogy milyen hivatalos kritikak dicsoitik a filmet- vagy 100 masikat-, engem ez nem befolyasol, amikor sajat velemenyt alkotok. Es szerintem a
filmszakmaban sem a divat utan kene menni, amikor a rendezesrol van szo es nem a kritikusoknak kene egy filmet leforgatni, hogy majd azok jo velemennyel legyenek rola, hanem a nezok tobbsegenek, akik kemeny penzeket fizetnek a jegyekert, a DVD filmekert, es kesobb minden mas
HP nevvel femjelzett varazslatert. Ha mar varazslat, a rendezo szerintem megerdemelne egy azkabani korutazast es egy 2.5 oras Cruciot...
petrusmaximus 2009 júl. 26. - 16:22:43
(1538/2408)
hagyjuk
5/10
mclane 2009 júl. 26. - 15:23:48 5/10
(1537/2408)
Nekem nem tetszett a film unalmas volt néhol vontatott,leglátványosabb rész?pfff ugyan hadjuk már.
10/10
Dros 2009 júl. 26. - 14:19:00 10/10
(1536/2408)
Hát szerintem Helena simán kenterbe vert mindenkit ahhoz képest, hogy nem túl sokat volt benne. De persze Tom is elég jó volt.
A végét tényleg jobb lett volna átdolgozni (eredetiben azt hittem Piton elkezd sírni) mindenféle szemszögbõl.
Minako 2009 júl. 26. - 14:06:52
(1535/2408)
Tegnap este volt "szerencsém" látni a filmet. Hogy is mondjam. Sokkoló volt. Unalmas, teljesen más mint a könyv. Oké, persze nem lehet teljesen ugyanaz.
A vége volt a legkatasztrofálisabb. Míg a könyvben Dumbledore ábrázata rémületet tükrözött mikor meglátta Piton, a filmben semmi nem jött át. Látszott h Piton is hezitál, nem úgy viselkedett mint egy hidegvérû gyilkos.
nagyon eröltetett volt Lavender karaktere, már átcsúszott az egyáltlánnemvicces kategóriába.
Egy vkit viszont ngyon megdicsérnék, az pedig Tom Felton. Ugyanis messze kiemelkedik az összes színész közül.
Nahjó, elég a kritikából, nem értek hozzá, csak gondoltam elmondom a véleményem. azért nézzétek meg. nagyon tanulságos.
10/10
andy_balog 2009 júl. 26. - 13:28:55 10/10
(1534/2408)
Honnan? ingyen!
10/10
Dros 2009 júl. 26. - 13:01:40 10/10
(1533/2408)
De! :D
10/10
andy_balog 2009 júl. 26. - 12:58:28 10/10
(1532/2408)
Nem lehet meg letolteni? magyarul
6/10
Nathan Petrelli 2009 júl. 26. - 12:57:36 6/10
(1531/2408)
Hát a Lumpsluck hiába beszélõ név, akkor sem így kell ejteni: "lumpsluk" - olyan, mintha a Harry-t mondjuk "hári"-nak ejtenénk...:P Alapból nem értem, minek kellett az eredeti "Slughorn"-t lefordítani "Lumpsluck"-ra a HP 6-ban...semmi, de semmi értelme, ez a fordítók hibája. Az, hogy a szinkronrendezõ meg nem tud angolul, már megint más kérdés.
6/10
Nathan Petrelli 2009 júl. 26. - 12:54:35 6/10
(1530/2408)
A válasz: nem. Szerintem az eddigi leggyengébben összerakott rész.
És mivel könyvadaptáció, kénytelenek vagyunk, ha minimálisan is, de figyelembe venni az alapjául szolgáló könyvet. Ezen jobb, ha nem háborogsz...
true.believer 2009 júl. 26. - 12:51:36 Előzmény Marcipáncica_
(1529/2408)
ott a pont :) tökéletesen egyetértek
nem olvasok vissza ennyi hsz-t, de én is leírtam a véleményem:
1195/1676 hozzászólás
"én még nem olvastam és nem láttam ezt a részt (valószínû addig meg sem nézem, amíg nem olvastam el), de akik azon vannak, hogy túl romantikus és több benne a szerelmi szál, mint az izgalom, harc stb. azoknak annyit, hogy aki olvasta, tudja, hogy ebben a részben nagyrészt a szerelmi szálak kibontakozásáról van szó, de ezt már írták lentebb... sokan azt is írják, h ezek különálló filmek, ne a könyvhöz hasonlítsuk; de mégis csak a könyvek alapján készültek (az elsõ két film akkor miért tükrözi szinte hûen a könyveket?) ...az persze igaz, h egy 6-700 oldalas könyv lényege nem fér egy 3-4 órás filmbe (bár annak én sem látom értelmét, ha a 7. részt két részre osztják, közben az 5. rész a legvaskosabb könyvben és azt nem bontották két részre)
azt meg mindenki tudja, h egy film nem tudja (nagyon ritka esetben) visszaadni egy könyv lényegét, tartalmát... általában lerombolja az olvasó által felépített képet
az igazi fanatikusok meg fõleg nézik mi maradt ki, mi tér el a könyvtõl... a gyûrûk ura esetében is sok minden másképp szerepel, mégis a film megállja a maga helyét, igazi klasszikus
még mindig azt tartom, hogy egy jó film megosztja a véleményeket
másrészt nem kell, hogy mindenkinek tetsszen egy adott film, egy bizonyos mûfaj"