1/10
sparrow007 2009 júl. 25. - 10:37:50 1/10
(1428/2408)
Ahhoz képest hogy már 2 rész óta háború és háború ez a rész egyszerûen nulla volt. Ez a legrosszabb rész!
8/10
borkasztik 2009 júl. 25. - 10:33:34 8/10
(1427/2408)
Ebben a könyvben valóban több volt az érzelem mint bármelyik részben(Lacika), de akkor se ilyen töménységben! A könyvben sokkal izgalmasabb volt fordulatosabb volt! Ezt az érzelmi szál agyon nyújtása miatt történt!!A könyvben több volt az érdekes emlékes jelent, mint a filmben. Itt csak futólag kitértek rá teljesen háttérbe szorúlt pedig a könyvben az van a középpontban!!
A Dunbledore-os kivégzéses rész sokkal jobban kivan dolgozva a könyvben sokkal megrendítõbb és sokkal nagyobb megdöbbenést okoz Piton tette mint itt a filmben! Olyan sok akció itt nem történt a könyvben se kivéve a barlangos részt a mosdós incidenst Malfoy-al a vonatos orrbataposását és persze a végi kissebb csatát ami akkor történt mikor betörnek a Roxfotba.
Nem akció dúsabb mint a többi de a legrelytélyeseb is váratéanabbb mind közül amit teljesen szétzúsztak az érzelem ésa humor mértéktelen adagolásával. Nem mondom kellett bele és jól is esett, de nem ilyen mennyiségben a mû rovására
10/10
Demonalis 2009 júl. 25. - 10:29:37 10/10
(1426/2408)
A kritikusok szerint tényleg jó lett a film... am nem rosz ha nem vesszük figyelembe a könyvet xD....

Amugy msot gondoljatok bele azért a hp-részek nagyon öszetett részek.. ha csak 2 oldalt nem olvasol nem érted az egészet... viszonylag ügyesen megoldotta azt hogy, olyan ember is megértse a hp-t aki lusta elolvasni... a lényeget érti a többi meg nem érdekli a nézõt... ha meg igen elolvassa a könyvet...
10/10
De Goey 2009 júl. 25. - 10:26:30 10/10
(1425/2408)
Hát mondom akkor volt több akció amikor a rend és a DS tagjai Roxfortban harcoltak a halálfalókkal, Dumbledore halála pedig sokkal kidolgozottabb volt a könyvben és nem ilyen gyors.
Lacika_ 2009 júl. 25. - 10:20:20
(1424/2408)
Sziasztok!

Olyan is van aki olvasta a könyvet? Megtudja nekem mondani valaki, hogy a könyvben is ilyen kevés akció és ilyen sok érzelmi szál volt? Kicsit én is gyorsnak találtam Dumbledore halálát és a halálfalók szerepe is eléggé kidolgozatlan volt. :(
10/10
Boglarina 2009 júl. 25. - 09:32:49 10/10
(1423/2408)
10/10
10/10
levike258 2009 júl. 25. - 09:31:44 10/10
(1422/2408)
nekem nagyon tetszett 10/10
10/10
De Goey 2009 júl. 25. - 08:26:00 10/10
(1421/2408)
:D :D jaja :) de amúgy az Odút nem értem hogy tudták felgyújtani az nem védelem alatt áll?
4/10
Slujza 2009 júl. 25. - 01:18:24 4/10
(1420/2408)
téééényleg, a 'Ginny beköti Harry cipõjét' jelenetet el is felejtettem megemlíteni XD. Az volt a mélypont... :D :D XD lol
highvoltage 2009 júl. 25. - 00:55:54
(1419/2408)
Akárki akármit mondd, nekem tetszett a film. Csak Dumbledore halála volt túl gyors.
Cullangka 2009 júl. 25. - 00:14:56 Előzmény Andrew8
(1418/2408)
szia, a kommentedet nem olvastam végig csak a százalékokon akadt meg a szemem:) sztem nem valami jól látod:) sztem így:

HP1: 95%
HP2: 90%
HP3: 70%
HP4: 45%
HP5: 50%
HP7: 75%

Én ezt úgy mondom, hogy tartalmi egyezés a könyvel! és persze az átírások mértéke:)
5/10
Hörcsögg 2009 júl. 25. - 00:01:34 5/10
(1417/2408)
Megnéztem én is, már az elején jött az elsõ csalódás, hogy nem csendült fel a szokásos kis dallam, a Warner Bros embléma megjelenésekor. Aztán persze a többi amit már sokan leírtak. Vontatott volt és gyakran unalmas. A szerelem szál is tényleg nagyon gyenge, esetleg a Roné volt néha vicces/érdekes. De el lehetett volna intézni az egészet max 15 percben, a filmben pedig biztos elbasztak erre vagy 40 percet. A Ginny beköti a Harry Potter cipõjét.??? Minek?
Feltûntek néha a halálfalók, hogy leégessenek meg széttörjenek ezt-azt, más szerepük nem nagyon volt.
Végén is lehetett volna egy olyan hosszú vagy hosszabb kis csata mint az 5 végén volt.
Szerintem színészek is gyengébben játszottak, gyakran volt az a kínos jelenet, hogy csak nézik egymást és csend, majd más újabb jelenet.
Szinkronszínészek szerintem gyengébben szerepeltek mint az 5-ben, igazán mehetett volna ez a rész már feliratosan az országban mindenhol.
Úgy gondolom, hogy a készítõk nagyon is jól tudják, hogy akármilyen nemtörõdömséggel készítik el a filmet, a sok birka úgyis megnézi, merthogy Harry Potter és jó sokat volt reklámozva. A mozi teli volt, máskor ha megyek ennél jobb filmekre, pedig van olyan, hogy alig vagyunk...
Elsõ fele még okés volt, de másodikban már vártam a végét :(
Szóval hát 10/5
Ghastly 2009 júl. 24. - 23:29:12
(1416/2408)
ma láttam a filmet.. és ez tényleg nagyon szar. Vontatott szerelmi szálak, gyakorlatilag értelmetlen jelentek tömkelege a filmben. 1,5 óra után néztem, hogy oké tökmind1 még kibírom egy picit mert a vége sulis harc tuti jó lesz erre meg semmi, érthetelen, hogy miért a legjobb jelenetet hagyták ki. btw a tavas jelenet viszont jól volt megcsinálva kár hogy erre nem hasonlított a film többi része.
rosemarie 2009 júl. 24. - 22:04:02
(1415/2408)
Sajnos gyenge, pocsék, unalmas, gyenge, pocsék ,unalmas, gyenge pocsék, unalmas........sejtettem, hogy a 3D MIATT ami nagyon feldobja, a többi elveszti az érdeklõdés felkeltésének lehetõségét is.Rosszak a vágások, Istenem , de milyen rosszak, itt olvastam több okos véleményt is a rossz beállításokról, kapkodó, de közben a tempója nem is nevezhetõ tempónak, szóval nagy csalódás. Egy dolog viszont biztos.Az a " generáció akik az elsõ filmnél kb. 10 évesek voltak vagy a körül, bizony már felnõtt. A mai 10 évesek teljesen más ízléssel néznek már filmet, megszokták az utóbbi 10 évben készült filmek tempóját, pl. taxi 1, 2 3stb. és kevés ezért benne a durranás. Miért nem volt olyan jópofa jelenetek sora mint pl. a londoni autóbusz, ami az elõzõ jelentekben a koponyával a vezetõülés flett olyan izgalmat váltott ki..stb.Hát sajnálom.Nem tudott elvarázsolni, még akkor sem, ha nehéz dolga volt, mert azért ezek a késõbbi könyvek eléggé bonyolultak. Az érzelmesnek akart jelenetek meg tényleg szánalmasak, nemcsak a magyar szöveg miatt.Gyenge 3 csillag.
4/10
Slujza 2009 júl. 24. - 21:39:25 4/10
(1414/2408)
SPOILERES

Nagyon gyenge és nagyon várakozáson aluli... A fele átment paródiába, ami még nem lenne baj (valószínûleg a magyar szinkron miatt is), de a másik felében ezek helyett a behozott jelenetek helyett jobban tették volna, ha inkább a könyvbeli cselekményre koncentrálnak. Például ott van az a rész, amikor Dumbledore meghal.. a könyvben az egy nagyon mozgalmas jelenet, itt meg mindenki csak álldogál, Piton leinti Pottert, aztán meg csak hoppá, már meg is ölte D-t... mit kerestek így ott egyáltalán a halálfalók? Hová lettek a küzdõs jelenetek? Az Odú felégetéséhez már nem is fûzök hozzá semmit... vicc az egész.
Másrészrõl az biztos, hogy a barlangos jelenet jól sikerült, és technikailag is sok jól-megoldott jelent van (pl. a legelején a halálfalók repkedését követõ képek, tényleg szinte szédítõek).
Aki nem olvasta el a könyv(ek)et, annak ebbõl a filmbõl nem sok fog kiderülni.. kár érte. Rendezõcsere nélkül nem tudom mi várható az utolsó filmtõl, de nem sok jó...
Móni Póni 2009 júl. 24. - 21:17:42
(1413/2408)
David Yates szeret a tûzzel játszani!!! :D Legalábbis a leglátványosabb jelenetek többsége "tüzes" volt: az Odú és Hagrid kunyhójának felgyújtása vmint a barlang-jelenet.
Nekem az 5. film még mindig jobban tetszett, mint ez...:S David Yates elfáradhatott, v nem tudom, mi történt vele, és nem vagyok egy Spielberg rajongó sem, de még azt is hamarabb elfogadnám, ha õ venné át a rendezõi széket, minthogy Yates 'lerendezze' az utolsó kötetet...:S
offtopic
twillight 2009 júl. 24. - 20:38:51
(1412/2408)
A Roxfortos harc minek? Annak a lényege úgyis Dumbi halála, a halálfalók meg folyamatosan randallíroztak a filmben itt-ott. Ha valaminek meg égnie kell (ugyanis ez az a rész, ahol lassan minden ami bármely normailtáshoz köti Pottit elvész, l. a gyorséttermi jelenetet a filmben) akkor az vesszen végleg - azaz jobb választás volt az Odú megsemmisítése (és így több jelenetet kaphattak egyesek, és a halyszínek is változatosabbak, meg az elején sem ok nélküli az Odú szerepeltetése.

Dumbledore halálakor - hé, õ a varázsviág Nagy D-je! lol - meg valóban nem fizikailag gyenge (nem volt idõ erre a filmben, nem is nézett volna ki jól). Ellenben valóban látszik rajta, hogy feladja a további küzdelmet (és nagyon helyesen hozza a buzis beállást is ehhez).
akta@ 2009 júl. 24. - 20:10:30
(1411/2408)
Ja, ezt én is megtaláltam, de csak azt írja, amit én is tudok, hogy hivatalos infó nincs, tehát kamu az egész.

Amúgy a youtube-on a HP6 elõzetesek hozzászólásaiban találtam.

Mindegy, a lényeg, hogy zöldség az egész.

A filmmel kapcsolatban csak annyit írnék, hogy szerintem Emma Watson és Rupert Grint abszolút fejlõdõképesek, de szegény Daniel játéka 8 éve nem változik... sõt gyerekként talán még jobb is volt.
Illetve Piton most nem volt az igazi: sosem lógott zsírosan a haja, és túlságosan kövér volt...
10/10
De Goey 2009 júl. 24. - 19:59:55 10/10
(1410/2408)
Hát én ma néztem meg, nekem 10/8-as de 10/10-et adtam :) még korábban, az nem tetszett nekem hogy se az újságban a képek se a festmények nem mozogtak, ezenkívül ahelyet hogy más jelenetet tettek be inkább a könyvõl tehettek volna még be egy két fontosabb jelenetet pl, Dumbledore halála után a harcot a Rend tagjaival. Amint mondtátok nekem se nagyon tetszett hogy Piton csendre inti pottert és Dumbledore nem is volt rosszul a halála elõtti pillanatokban(legalábbis nem látszódott).
10/10
verlaine 2009 júl. 24. - 19:44:37 10/10
(1409/2408)
Piton könyvének elrejtése benne volt,valószínûleg a körítés miatt nem tûnt igazán fel(Ginnyvel megy be és õ is rejti el(a könyvben persze nem így van...))...
Szerintem ez a rész sokkal de sokkal jobban sikerült,mint a Fõnix Rendje,na abból hagytak ki egy csomó fontos részletet...
Ez a rész amúgy is sokkal nyugisabb,mint eddig bármelyik,úgyhogy nem igazán értem a zúgolódást,hogy unalmas,vontatott,nem pörgõs meg mit tudom én...Persze,a végén a "roxfortos" csatát vétek volt kihagyni( az odús jelenet helyett simán befért volna).Szentimentálisabb is volt,ezért számomra érthetõbb volt a sok szerelmi szál...
A látvány hibátlan,az operatõri munka is remek,a zene is jó,Radcliffe meg nem lesz jobb.Nem bírom David Yatest,de most nem végzett rossz munkát,szerintem.
Rendben van a film.