10/10
offtopic
Dros 2009 aug. 03. - 14:41:13 10/10
(1888/2408)
***SPOILER***
Arról nem tudott, hogy Piton letette Cissynek az esküt.
Az volt a terv, hogy Dumbi roxmortsból meglátja a jegyet a torony fölött akkor õ odamegy és megölhetik közben páran elterelik a többiek figyelmét. A könyvben ezt mondja Draco.
Meg különbem is ha akart volna védekezni a gyerekkel meg Pitonnal úgy is elbánt volna ezt Voldemort is tudta.***SPOILER VÉGE***
De neki viszont nem ez volt a terve :P
Mysticgirl 2009 aug. 03. - 14:31:47
(1887/2408)
De Voldemort - még ha úgyis tudta - nem úgy állt a dologhoz, hogy ha Draco nem teszi meg, akkor a biztonság kedvéért küld még pár halálfalót. Ez onnan is látszik, hogy Narcissának külön kellett megkérnie Pitont. Ergo az egészhez elég lett volna Draco és Piton. Piton meg ott tanít, nincs szüksége szekrényekre.
10/10
Dros 2009 aug. 03. - 14:31:15 10/10 Előzmény Csirkejozsi
(1886/2408)
Meg ugye Nagini.
10/10
Dros 2009 aug. 03. - 14:29:27 10/10
(1885/2408)
Na azért nem kell egy filmet se az eragonig degradálni :D
10/10
Dros 2009 aug. 03. - 14:28:11 10/10
(1884/2408)
Õ úgy se tette volna meg.
A könyvben a végén le van írva, hogy már le akarta tenni a pálcáját mikor jöttek fenrirék.
Mysticgirl 2009 aug. 03. - 14:24:04
(1883/2408)
Ááá!
1. Mi az, hogy meghal Dumbledore, fél perccel késõbb pedig Hermione közli Harryvel, hogy Ron nem bánja, ha csókolózik Ginnyvel, csak ne elõtte tegye??? ÁÁÁÁÁ! Tudom, hogy ott van egy kis idõugrás, de a nézõ számára megöli a drámai hangulatot.
2. Mi az, hogy Malfoy ott küzd a szekrényekért, de tulajdonképpen azzal, hogy kihagyták a roxfortos csatát, értelmét vesztette a hajcihõ, ugyanis Dumbledore megöléséhez nem lett volna szükség a halálfalókra.
Miért nem lehet egy normális forgatókönyvírót keresni, aki kerek egészet tud alkotni???
Lili02 2009 aug. 03. - 13:41:17
(1882/2408)
ez a film hatalmas csalódás volt...a trailer alapján sokkal jobbat vártam. egy csomó felesleges hülyeség volt benne, pl az odú felgyújtása meg az a majomkodás a kukoricásban...elég vicces volt..és a lényeget megint kihagyták, az emlékeket meg a végén a csatát a roxfortban!én már nem várok semmi jót a hetedik résztõl. sztem az elsõ két film sikerült jól a többi rémes!!!!a gyûrûk urából az alkonyatból és az eragonból is lehetett normális filmet csinálni nem értem ezzel mit bénáznak.
10/10
Dros 2009 aug. 03. - 13:29:08 10/10
(1881/2408)
Hét igen én pl szívesen megnéztem volna azt az emléket amiben Tom visszamegy Roxfortba.
4/10
hijarna 2009 aug. 03. - 10:18:44 4/10
(1880/2408)
ha hûek akarunk maradni a könyvhöz, akkor pohár és medál :-)
5/10
Szabynho1995 2009 aug. 03. - 10:06:51 5/10
(1879/2408)
Az eddigi HP filmekhez képest ez szerintem nagyon gyengére sikeredett...Nagyon vártam és hát mit mondjak 5/10 nálam.Nem hiszem el,hogy az eddigi filmek majdnem végig izgalmasak voltak ebben pedig csak egy kicsi izgalom van az is a vége felé.Nem kéne ennyire túl aktuálissá tenni a sok szerelemmel.Remélem a következõ jobb lesz.
8/10
borkasztik 2009 aug. 03. - 09:13:33 8/10
(1878/2408)
A 6. könyv egyik fõ vonala hogy Dumbledore bemutatja Harrynek mindazokat az információkat amiket megtudott Voldemort életérõl. És ezt a szálat nagyon nem bontották ki!
Pedig pont ez lett volna lényeg az elõkészületek! Én se azt mondom hogy 100%-ban hasonlítson a könyvhöz de hogy ennyire elferdítették a storyt. Ilyen még nem fordult elõ!!
3/10
sacro bosco 2009 aug. 03. - 04:21:15 3/10
(1877/2408)
hát ez nagyon jó, legyen ilyen, és akkor még két évig tudunk min elvitatkozni, hatalmas film lesz :D :D :D :D :D :d
3/10
evalynn 2009 aug. 02. - 23:42:10 3/10
(1876/2408)
SPOILER

A HP filmek rohamosan csokkeno szinvonala miatt Mr. Yatesnek tett javaslatom a kovetkezo:

A 7. resz elso epizodja kezdodjon azonnal valahol Londonban, a gyerekek egy gyors capuccino utan huzodjanak be Sirius hazaba, hiszen az Odu porig egetese arra enged kovetkeztetni, hogy tobb szerepe mar nem lesz. A humor kedveert a zsembes Siport is hagyjuk meg, hogy kedvere ocsarolhassa a sarveru es verarulo bandat, talan nem is kene kibekiteni oket, hiszen akkor meg kene magyarazni a mano megvaltozott hozzaallasat, az pedig tul sok kerdest vetne fel...A miniszteriumba gyorsan rohanjanak be a medalert es utana hoppanaljanak valami erdobe, ahol a tabori elet kellemetlensegeit mutatjak be nekunk es a medal rossz hatasat mindannyiukra; es ahol rajovunk, hogy Hermione ugyanolyan kituno szakacs, mint amilyen zsenialis szineszno az ot alakito Emma Watson... Mindenki marja a masikat, mindenki durculjon es Ron vegul lepjen le.(ha hasonloan kovetkezetlenek akarunk lenni, mint ennel a filmnel is, akkor azert elobb jojjon ossze Hermivel, mert o legalabb szenvedelyesen atkarolja a kislanyt, akivel csokolozik, ami szerintem jobban illik a 16 evesekhez, mint allni fel meterre egymassal szemben es alig-puszit adni a masik szajara)
2. epizod:
Ron jojjon vissza, mindenki bekuljon ki mindenkivel, egyutt talaljak ki, mik a tovabbi horcruxok es hol van a fellelhetoseguk; majd fogjak el a kis csapatot, hurcoljak a Malfoy-kuriara, ahonnan Bellatrix palcajat elcsorva megpattanhatnak es egyenesen a Gringotts Lestrange szefjehez mehetnek. Ott talaljak meg az osszes horcruxot- ne bonyolitsuk tul a sztorit, az ugysem Yates erossege- es legyen keznel vagy egy rakas baziliszkusz-agyar vagy Griffendale kardja, de pusztitsak is el valamennyit. Utana valahogy- mindegy hogyan, a magyarazat sem Yates erossege- jussanak el a suliba, es talalkozzanak Voldemorttal, Harry csatazzon le vele, mentse meg a varazsvilagot, es kerem a rendezot, melyen hallgasson barmilyen halalos ereklyekrol, mert a CSAK nezok tobbsege meg a horcruxokrol sem tudja, ugyan mik is azok, es van-e valamilyen jelentoseguk a tovabbi tortenet szempontjabol, ezert ne zavarjuk ossze amugy is kusza elkepzeleseiket a filmrol, es inkabb hagyjuk ki belole az ereklyeket. Amugy sincs sok jelentosege az egesznek, ahogy itt sem volt a felver hercegnek, eppen csak az epizod cimet adta, de jelentektelen mellekszal, nem erdemes filmkockakat pazarolni ra...
Dumbi temeteset mar nyugodtan elhagyhatja, es Pitont is egyszeruen csak nyirassa ki Voldival, mint ama mort, aki megtette kotelesseget, tehat mehet...Ebbe a reszbe mar ugyis beillesztettek a jelenetet, amibol mindenki megtudja, hogy Piton tokrendes, jofej es kettosugynoki szerepe is csupan alca,ezert semmi jelentosege a Harrynek adott emlekeinek...Ellenben fektessen nagy hangsulyt a regi falucska meglatogatasara es legalabb 10 perces jelenetben alldogaltassa Harryt szulei sirja elott, kozben havazzon, karacsonyi enek a templombol es minden mas hatasvadasz amerikai szuttyoges, amire a nezok majd azt mondjak, milyen meghato es megindito.(ha masra nem is, erre emlekezni fognak majd) Valahol a film kozepen illesszen be egy jelenetet- nem baj, ha nincs a konyvben, ezen mar senki nem indul fel- amiben Ginny egy szalvetaval megtorli Harry szajat az ebed utan, esetleg leveszi rola a piszkos talart es kimossa- ezek mind annyira jellemzoek a 17 eves korosztalyra, akarcsak a cipofuzo megkotese...

Javaslataimat elfogadva jelentosen lecsokkentene a koltsegvetest es rendezoi mivoltaban is hu maradna eddigi onmagahoz. A film megis iszonyat beveteleket fog hozni, mert ugyis minden eddigi HP film nezo el fog menni, ha masert nem, hat az utolso reszt is megnezni.
1/10
Balu91 2009 aug. 02. - 23:35:13 1/10
(1875/2408)
nekem nem az 5. rész a kedvencem még is vhogy jobban tetszett ennél a résznél mondjuk nem nehezebb...legalább rgy olyan kis csatát beletehettek volna mint az ötödik végén de nem az volt fontos h kinek milyen szagú a bõre..
az emlékek kihagyásán kívül még afélvérherceg szál is silány volt.És én nem azt vártam el h 600-700 oldalt könyvhûen visszadjanak de nem is a 20%-át. Meg hát ha annyira hosszú lett ovlna szerintem ebbõl is leheett volna 2 részt csinálni
10/10
Csirkejozsi 2009 aug. 02. - 22:39:30 10/10
(1874/2408)
Én arról beszéltem, hogy az eredetiben (könyv) mi derül ki.

*** SPOILER ***
A filmben pedig a többi emlék kihagyásával csak a gyûrû és serleg marad ki. A gyûrût pedig Dumbledore már elintézte. És mivel az egész 7 a maradék horcruxok felderítésérõl szól, ezért szerintem ennyi pont elég volt.
*** SPOILER VÉGE ***

Na jó, hogy mindenkinek igaza legyen, belerakhattak volna még egy emléket. ;)
4/10
hijarna 2009 aug. 02. - 22:16:27 4/10
(1873/2408)
nagyon figyelhettel, mert a filmben a konyv es a GYURU szerepel, a pohar nem.
10/10
Csirkejozsi 2009 aug. 02. - 21:28:34 10/10
(1872/2408)
*** SPOILER ***
Ez igaz. Bár szerintem annyira nem volt sok a smárolós jelenet.
De végülis a horcruxok felderítése úgyis a következõ rész története lesz. És az emlékekben csak a gyûrû és a serleg derül ki. A gyûrûnek pedig már vége. A serleg nem tom hogy lesz megoldva, de a többirõl nem esik szó a kimaradt emlékekben sem.
*** SPOILER VÉGE ***
Úgyhogy ez szerintem nem olyan nagy hiba. Inkább csak érdekes lett volna megnézni a többi emléket is, de nem is baj, hogy van, amirõl nem rontják el az általam elképzelt képet.
3/10
sacro bosco 2009 aug. 02. - 20:22:58 3/10
(1871/2408)
SPOILER
aha kihagytak néhány részt, ami nem fontos, akkor szeretném megkérdezni töled, hogy a kihagyott emlékek, a horcruxok nem voltak fontosak??
emlékeim szerint ez a rész azzal foglakozik, hogy feltárja Voldemort nagyúr múltját, és hogy rávezesse Harryt, hogy mi lesz a feladata, nem pedig arról, hogy ki kivel smárol, vagy ki kit akar megdöngetni....
10/10
De Goey 2009 aug. 02. - 18:10:45 10/10
(1870/2408)
csirkejozsi a számból vetted ki a szót!
10/10
Csirkejozsi 2009 aug. 02. - 18:08:38 10/10
(1869/2408)
Miért, neked mi bajod a filmmel? Szerintem ezt most tényleg marha aprólékosan kidolgozták.
Nem szabad eleve úgy moziba menni, hogy most a könyv tökéletes másolatát fogod látni. Ha ezt teszed, soha nem fogod élvezni. 600-700 oldalt még 2,5 órába sem lehet belesûríteni. És szerintem egy filmnél nem is ez a cél.
És a lehetõségekhez képest szerintem ezt a részt nagyon eltalálták.