3/10
sacro bosco 2009 júl. 30. - 16:50:46 3/10
(1788/2408)
azt mondják akkor jó a film zenéje, ha nem veszed észre...
én szoktam rá figyelni...
offtopic
Rika 2009 júl. 30. - 16:41:25
(1787/2408)
túl sok Harry, túl kevés Piton
úgy általában csak Harryrõl szólt az egész, ez kicsit rossz volt, bár ez annak is betudható, hogy nagyon zsúfolni kellett
Alan<3<3
túl sok nyálas jelenet, szép rendezés, zene nem nagyon ragadt meg, volt egyátalán?
3/10
sacro bosco 2009 júl. 30. - 16:25:09 3/10
(1786/2408)
azt nem tettem hozzá, hogy ugy ültembe megnézni a filmet, hogy elvonatkoztattam a könyvtöl /amit egyébként én sem most olvastam, hanem azt se tudom, hogy mikor/ és rajongó sem vagyok.
mellesleg nem azon vagyok felháborodva, hogy mennyire tért el a könyvtöl, vagy nem, vagy hogy, mennyire gagyi a szerelmi szál, hanem azokon az alapvetö dolgokon, hogy mint maga a film szinten aluli, nem megfelelöen összerakott (a vágás, a forgató könyv, a produceri munka, a szinészi teljesitmény, a dramaturgia....) ha érted mire gondolok, mert ha ezek többé kevésbé jól megoldottak, akkor az mindent feledtet (lsd pl az angyalok és démonokat, az meröben eltért a könyvtöl, mégis olyan film lett, amit lehetet élvezni és érteni....
nandyska 2009 júl. 30. - 16:00:27
(1785/2408)
én nem vagyok harry potter rajongó, nem olvastam egyik könyvet sem, és az összes filmet sem láttam. azért néztem meg ezt a filmet, mert ingyenjegyeket kaptam rá, de nekem tetszett. én rengeteget nevettem rajta. fõleg ezeken a béna szerelmi történeteken, a párbeszédeken, a jeleneteken. engem szórakoztatott a film, szerintem jó volt. mivel nem vagyok teljesen képben a sztorival, nem nagyon zavart, hogy milyen a könyvhöz képest. én csak beültem a moziba elvárások nélkül, és jól éreztem magam, mert szórakoztató volt. lehet, hogy annak, aki harry potter rajongó, annak csalódás, de én nem különösebben szeretem a harry pottert, és mégis tetszett, ami meglepõ volt számomra, és várom az utolsó részt. aki nem szereti harryt, de szeret a szereplõk bénaságain nevetni az nézze meg, mert a film nagy része errõl szól. bár volt, ami már kicsit idegesítõen túl volt játszva, de én jól éreztem magam.:)
3/10
sacro bosco 2009 júl. 30. - 14:47:11 3/10
(1784/2408)
jah, és 10-bõl 3: mert a könyv nagyon, mert volt benne egyedi és jó ötlet, mert még is csak lett belöle film...
3/10
sacro bosco 2009 júl. 30. - 14:40:19 3/10
(1783/2408)
(a félre értések elkerülése végett: olvastam a könyveket, láttam a filmeket, szórakoztatnak és jónak találom a HP-projectet.)

hogy Yates nem szúrta el ezt a részt az elõzöhöz képest??? ne nem már!

az egész stábot agyon kéne ütni a könyvvel... nem értem mért nem lehet venni a fáradtságot egyszer végig olvasni? még a 'könyvutáló' unoka öcsém is 6nap alatt elolvasta....

az egy dolog, hogy nem követi a könyvet, mert minek. meg hogy nem adja vissza a könyv hangulatát, meg a sok fölösleges rész, a sok és értelmetlen 'bónusz jelenet', a rengeteg buta, tényleg buta és helyenként ostoba párbeszéd, nagyon gyenge helyzet megoldások, meg a kicsit jobban túl domborított 'szerelmi' szál és suta poénok.
DE könyörgöm, legalább a kép lenne tiszta, és nem minden lenne kékes-zöldes-feketés, vagy szépiás. nem ettöl lesz a hangulat sötétebb vagy komorabb...
ennél unalmasabban és kevésbé szórakoztatóan megfilmesíteni már nem lehetett volna. éppen csak a lényeg maradt ki a filmböl, a LÉNYEG. két és fél óra unalom, követhetetlen és érthetetlen semmi.

arról nem is beszélve, hogy hol a színészi játék?? elveszett a homályban, vagy mi?? a Lumpsluck-ot alakító szinész bárgyú arcáról már a csak a szája szélén csurgó nyál hiányzott. még a nagyok is a közepesnél rosszabbul játszottak, sajnos a zseniálisan alakitó Michael Gambon (Albus Dumbledore) és Alan Rickman (Perselus Piton prof)kb nullák voltak, pedig pont Alan Rickman volt az egyik legjobb a filmben Tom Felton-nal (Draco Malfoy)karöltve. Daniel Radcliffe, Emma Watson és Rupert Grint játéka szóra sem érdemes...

aztán a látvány, amiböl azért lehetett volna meríteni, hiszen a könyv teli van ugymond látványos jelenetekkel, helyszínekkel, de ez is semmi. érthetetlen.

DE pozitivum is van azért, +++SPOILER+++ a híd lerombolása szépen megoldott, a barlangi jelenet lenyügözö (bár kissé fura a kristály terem, kristály tállal...)és a pálca emeléses megemlékezés szívszoritó. a fimzene meginditó...
sajnos több értékelhetöt nem találtam... ja de van még egy, nagyon jól tette kedves Yates és a forgatókönyv író, hogy a temetést kihagyták (igaz vérlázító) de megkímélték a nézöket egy negyedórás fölösleges ücsörgéstöl... +++SPOILER_VÉGE+++

és már csak szívböl remélem, hogy Yates és csapata rendezi a következöt, vagy ha még is, veszi a fáradtságot elolvasni a könyvet, vagy maga mellé veszi J.K.Rowling-ot hogy a kis 'túlkapásait' visszafogja, de a legjobban azt remélem, hogy tanul a hibáiból és egy izig-vérig izgalmas és lenyügözö filmet/filmeket csinál a hetedik könyvböl...
2/10
sansz 2009 júl. 30. - 13:21:00 2/10 Előzmény borkasztik
(1782/2408)
Nem, ez nem kukacoskodás, hanem a lényege és a legelszomorítóbb dolog: újabb tények, amibõl látszik, hogy mennyire nem értették a rendezõk a Harry Pottert. Egyik rendezõ se.

Film alapján jöhetnének a kérdések, hogy ki a fene a félvér herceg? A piton, mert mondta..na és?

Ki Voldemort? Mik a félelmei, mitõl lett gonosz, az volt-e?

Ki Dumbledore, erõs vagy gyenge? Okos, vagy ostoba? (itt az a legrosszabb, hogy ez nem is akkora talány, mert dumbledore elég gyengének és ostobának van ábrázolva)

Ki Harry? ÉS egyáltalán a szereplõkben milyen érzelmek játszódnak le..baromira nem jön le. Már mondtam. Dr szöszi mennyiségû és minõségû érzelem. Ennyit hoztak ki belõle.. amerikai cukrozott szemét.
true.believer 2009 júl. 30. - 13:12:32
(1781/2408)
"Az Aréna Plázában vetített IMAX-es Harry Potteren kiakadt pár nézõ, vetítés közben meglepetésként érte õket, hogy 12 perc múlva villog az áthúzott szemüveg-ikon, és vége a 3d-nek."
""Azt, hogy hány perc a 3D sehol sem kellett feltüntetnünk, sem nekünk, sem a mozinak" - mondta a film magyarországi forgalmazójának, az Intercomnak a munkatársa, Mersva Alexandra. "A hivatalos, az IMAX és a Warner Bros. stúdió által elõírt legalt használtuk, mert az elõírásoknak megfelelõen, amelyik országban IMAX, ott fel kell tüntetni, hogy IMAX 3D, illetve amelyik országban nem 3D, ott azt, hogy IMAX 2D. Ez a kópia elnevezése, ugyanúgy, ahogy például van 35mm-es kópia is. Amúgy, amelyik újságíró például ott volt a sajtóvetítésen, meg is jelentette az írásában, hogy az elsõ 12 perc - ráadásként - az IMAX mellett 3D is, 'IMAX jegyáron'." A Metropolban és az Exitben is megjelent ez az információ múlt szerdán."

http://index.hu/kultur/cinematrix/ccikkek/2009/07/28/megkurtitott_imax_varazs_a_potterben/
Pebble 2009 júl. 30. - 13:05:34
(1780/2408)
Vampy 2009 júl. 30. - 12:48:11
(1779/2408)
hát hagy ne kelljen véleményt mondanom róla
jó jó mert vannak izgalmas részek de ahhoz képest hogy milyennek harangozták be elég gyengus
persze aki szereti imádja biztos tetszett de én a reklámok alapján többet vártam
ha már félvér herceg akkor errõl kéne szólni és nem egy szóval elintézni a végén...
arénában ugyebár imaxban adják hát aki még nem nézte meg ne is tegye mert kamu az egész
az elsõ 10 perc 3d a többi meg ugyan olyan mint egy sima mozi szánalmas pedig jó jelenetek lettek volna benne amiket nagyon klasszul meg lehetett volna csinálni na de ez van
simán perelném õket mert sehol nincs kiírva vagy legalább a jegyem árát vissza kértem volna tõlük na de mind1
csak ha valaki így akarná megnézni készüljön fel a csalódásra...
10/10
timcyykee 2009 júl. 30. - 11:58:11 10/10
(1778/2408)
http://lastminute.hurra-nyaralunk.hu/?referer=1619
Kattintsatok rá légyszíves, hogy nyerhessek !!!!
10/10
Naphinel 2009 júl. 30. - 10:46:43 10/10
(1777/2408)
Jah, és Ginny magyarhangja ugyanúgy Csifó Dorina, mint az elõzõkben.
10/10
Naphinel 2009 júl. 30. - 09:07:23 10/10
(1776/2408)
Hát nem tudom, az ötödikhez képest sokkal jobb, egy csomó hasznos infó volt benne, és a könyv is inkább a szerelmi baklövésekrõl szó, mint Voldi múltjáról, szal...
8/10
borkasztik 2009 júl. 30. - 08:14:50 8/10
(1775/2408)
Azért hallottam olyantól si panaszt akik nem olvasták a könyvet! Sokan mondták hogy eddig ez tartalmazta a legkeveseb információt az eddigi részekhez képest.
és sajana mijen igazuk van pedig a a könyvebn pont az ellekezõje ez tartalmazza a legtöbb információt és utalást ami megalapozta a továbi részt..
10/10
De Goey 2009 júl. 30. - 07:51:44 10/10
(1774/2408)
Hát igen de a filmesek leginkább az elõzõ 5 részt folytatják, nem pedig a könyvet veszik(sajnos) annyira figyelembe. Aki nem olvasta a könyvet sztem annak nem lehet semmi panasza rá.

Amúgy DVD-n szerintetek mikor lehet majd kapni?
6/10
GagaRing 2009 júl. 30. - 04:10:50 6/10
(1773/2408)
Filmként tûrhetõ, de a könyvhöz nincsen semmi köze a sztorinak.
Lényegtelen részt kihangsúlyoztak, új részeket hozzáköltöttek, átköltöttek részeket de fontos részeket kihagytak belõle...

Olyan érzésem van mintha Steven Kloves nem is olvasta volna a könyvet, hanem csak valaki elmondta neki egy kocsmázás alatt a sztorit, õ meg hazament részegen és összecsapta a forgatókönyvet...
10/10
Hannibal Lecter 2009 júl. 30. - 00:36:30 10/10
(1772/2408)
a legnagyobb átverés ez a 10-15 perc 3D volt, de nem ez az igazságtalan, (tudom önmagában sosem elég a 3D) hanem az, hogy ezt nem jelezték elõre. A mostani pestiesten és exiten kívül most és azelõtt nem volt róla szó, hogy csak az elsõ 10 perc lesz az, hanem ilyen szövegek voltak: legvarázslatosabb jelenetek (ez sem igaz) vagy éld át imax3D verzióba, vagy külföldön selected scenes in 3D, vagyis egyik szlogen sem volt igaz. Amikor írok az imax mozinak, õk mossák kezeiket, mert a forgalmazó dönt a reklámról és a film készítõi a 3D mennyiségrõl, de basszus õk ugyanolyan lehetõséggel élnek, amit persze nem tesznek meg az anyagi haszon miatt, hogy közöljék a nézõkkel, mert elég sokan elégedetlenkedtek a moziba, hogy ennyi lesz és kész. Elkezdenek nekem pofázni az imax lényegérõl stb és totál hülyének nézik az embert. A legzavaróbb sokadszori megtekintésre is az, hogy a laikusoknak nem derül ki a félvér herceg miért is az, nincs benne a temetés, a végén az a semmilyen utolsó jelenet, a csak ennek a korosztálynak vicces akkoooor most járuuunk poénok és a 3D, de, hogy mellette is szóljak, azért nem tudom rossz filmnek mondani, csak tényleg jobb ötlet lett volna, ha az idióta és valóban dedós szerelmi vonal helyett a történet lényegét, Voldemort múltját boncolgatta volna, a halál ereklyéivel együtt. A készítõk attól tartottak komor lesz a film a tavas rész miatt, ezért oldani próbálták a légkört ezzel a csókolózós katyvasszal, csak túl oldották, az emlékek, Malfoy csak ezeknek a jeleneteknek a megszakítói voltak, pont olyan ez, mint,hogy ma a rövid filmrészletek szakítják meg a hosszú reklám blokkokat.
Ha John Williams visszatér az utolsó két részhez, az nagyon nagy lesz, igazi finálé, Hooper is jó munkát végzett de Williams méltóképpen zárja majd a sorozatot.
8/10
mangocska 2009 júl. 29. - 23:26:14 8/10
(1771/2408)
Hát mi is ma néztük meg szintén a Hp-t barátnõmmel és igazándiból elõtte csak rosszat hallottam.De szerintem annyira nem volt rossz.Jó persze volt már ennél jobb Harry Potter is,de õk is fáradnak...Nekem kicsit sok volt a "körítés"és kevés az akció,a könyben azért izgalmasabbra van megoldva a vége.
8/10
borkasztik 2009 júl. 29. - 23:07:41 8/10 Előzmény Naphinel
(1770/2408)
Igen az valóban kiderült hogy ki a félvér herceg de hogy miért az nem!! Jó tudom ez csak kukacoskodásde akkor is ha már ez a címeXD

Nálam az volt a baj rengeteg hiányérzetem volt a filmmel kapcsolatban. Több mint eddig bármelyik filmjénél!
(és mellesleg milyen csata jelenetek) Alig volt benne valami, az ódús harc poénját már eleve lelõtték a bemutatókkal, azt hittem azért mutattak meg annyit belõle mert méglesz ott valami de nem.. Kb annyi volt mint a bemutatóban csak számolj hozzá + 5 másodpercet!
Jó nem csak a harcról szól, de nem is csak aszerlmi szálakról ha az emlékes részeket rendesebben megcsinálták volna akkor még aztmondanám rendben így már érthetõbb hogy nem fért bele jobban..
6/10
Tucsok84 2009 júl. 29. - 22:58:29 6/10
(1769/2408)
szerintem ez az eddigi legrosszabb HP, annyira nem rossz, hogy ne lehessen megnézni, de ezek a szerelmi kapcsolatokat bemutató jelenetek egy brazil szappan opera szintjével vetekedtek.
Aki esetleg IMAXba akarja megnézni annak nem nagyon ajánlom. A Harry Potter felirat az elején nagyon hatásos volt a többi csak olyan elmegy. No meg persze csak az elsõ 15perc 3D utána sima. Hiába volt a 3emeletes vászon a felbontás nem használta ki a lehetõségeket pl az ujságcikkekben nem voltak rendesen kivehetõek a betûk. A 3D-s résznél Harry elég szellem képes egy jópár jelenetben és kamera mozgásoknál elégé vibrál a kép.