csancsy 2009 aug. 08. - 19:45:20
(1988/2408)
Ebbe nem gondoltam bele. Lehet igazad van!!! Mondjuk filmben nem jött át ez a MAJOM dolog, pedig könyvben tök jó. Ez is egy újabb hibapont. Sztem akkor lesz a csókjelenet, mikor Ron visszatér, és Hermione tökre mérges elõször, de utána, meg örül neki, a másik lehetõség az esküvõn.

A másik hozzászólónak, tudom, hogy nem sorozat, nem tudom, hogy merült fel ez, de sztem valami hatásos véget akarnak az elsõ résznek is, sztem majd így lesz, bár én nekem mindegy, ennek is örülnék, meg a másik verziónak (hogy a 3 jó barát nevetgél) is, de sztem nem a Malfoy kúriával kéne véget érnie.
8/10
borkasztik 2009 aug. 08. - 19:43:25 8/10
(1987/2408)
Szia csak aizt szeretném kérdezni, hogy honna tudod már ennyire hoogy mik lesznek a 7 filmben
Amit írtál Spoiler:

PL hogy nem sárkányon hanem seprûkön fognak menekülni a bankból meg stb. Ha tényleg ilyen lesz én komolyan el se megyek már rá!!!
10/10
Dros 2009 aug. 08. - 16:52:52 10/10
(1986/2408)
Nem a szó a lényeg :)
Ott továbbra is irdatlan hülyeség lenne félbevágni mint mondtam azért mert ez nem egy sorozat.
10/10
Andee34 2009 aug. 08. - 16:23:12 10/10
(1985/2408)
Sziasztok! Megnéztem a moziban tegnap a filmet, de
2-ször is belealudtam. Nem volt egy nagy durranás
szerintem. Beharangozták, hogy annyira szuper lesz, meg minden, erre a végeredmény: 0:0-hoz.
Cullangka 2009 aug. 08. - 16:01:42
(1984/2408)
spoiler

sztem meg a filmben az lenne a hülyeség már (mármint azoknak akik nem olvasták a könyvet) hogy a MAJOM-mal összefûzve lenne a csók, hiszen azt kihagyták az összes részbõl, még csak meg sem említették azt a filmben... sztem ha téll ott vágják félbe, hogy ron visszajön sztem ugy fogják csinálni, hogy kiszdi tóbol harry meglátja hol a köv horcrux visszamennek a sátorba, lessz egy kis hari hermione és ron között aztán ron mond valami megszokott ülyeséget elkezdenek nevetni majd távolodik a kép és vége... vagy valami ilyesmi:D
csancsy 2009 aug. 08. - 15:44:51
(1983/2408)
Jó, rosszul fogalmaztam, azzal kéne véget érnie elsõ résznek, hogy vízben van Harry, hogy fulladozik (nem haldoklik, bocs). Sztem Malfoy ház eléggé a végén van, utána csak a Gringotts, roxforti csata lenne hátra, az sztem vége felé van, sztem jó, hogy ott a tónál hagyják abba elsõ részben.
10/10
Dros 2009 aug. 08. - 14:14:43 10/10
(1982/2408)
Jó de ez nem egy sorozat, hogy ma félbevágják a haldoklásnál a jövõhéten meg feléled :) Remélem nem lesznek ilyen hülyék...
Szerintem a Malfoy ház után kéne félbevágni. Így az elsõ részben is lenne elég izgalmas jelenet.
csancsy 2009 aug. 08. - 14:01:00 Előzmény Cullangka
(1981/2408)
Az jó, hogyha tényleg ott fogják félbehagyni, mondtam is, hogy ott lenne a legjobb, ahogy
*****SPOILER*****
Mondjuk Harry haldokolna, ezzel lenne vége, és a 2. részben jönne Ron, de ha elsõ részben, még az is belefér
A csók 1. részben lenne? Sztem hülyeség, mert azért az is fontos momentum, hogy Hermione MAJOM mániás, és Ron éppen a manókat védelmezi, és éppen emiatt csókolja meg Hermione õt. És ha elsõ részben elcsattan, akkor az mi miatt lenne? Na, mindegy, megnézem azért a 7-diket, kíváncsi leszek rá.
*****SPOILER VÉGE*****

Amúgy másik fórumozónak szól, aki elõzi hozzászólásomra írt, jó hogy megemlítetted a Draco-t, õ ebben a részben volt a legjobb, annyira jól mutatta ezt az ellentétes bizonytalanságot, hogy mit csináljon, stb... Mostmár emiatt Ron után õ lett a kedvenc szereplõm a filmben.
Cullangka 2009 aug. 08. - 13:39:47
(1980/2408)
*7-esbõl, sorry xD
Cullangka 2009 aug. 08. - 13:39:17
(1979/2408)
ha téll érdekel a 7ben hogy lessz pár dolgot halottam róla de azért spoilerben (aki nem akarja ne olvassa) írom meg:

spoiler - a 7-esbül...

Ebbõl én is hiányoltam flourt és bill-t, de a 7-ben benn lesznek szal igy kicsit hülyeség, a diadém dolgot ugy fogják megcsinálni, hogy Ginny fogja megmondani harrynek hogy hol van hiszen õ látta (ez tragédia, hiszen pont harry feladatának lerombolását csinálják ezzel), a horcruxokat meg ugy fogja megtalálni, h amikor megtalál 1et akkor látja hol a következõ (na ez meginnt egy nagy baromság), meg a gringottsból sem sárkánnyal hanem a tûzvillámmal fognak megmenekülni, meg állítólag a harmione ron csók már az 1. részben elcsattan. és áll a filmet ott fogják félbe vágni, h ron visszajön hozzájuk...

és ami már szerintem máshogy lesz az piton halála, hiszen az egész filmbõl kihagyták harry szemét (hiszen lillyé zöld volt) a filmben pedig kék, és sztem a legmeghatóbb a könyvben mikor piton azt kéri haldokolva h nézzen a szemébe, h láthassa szerelmének szemét... sztem nagyon el fogják cseszni a 7-est
1/10
sparrow007 2009 aug. 08. - 13:32:05 1/10
(1978/2408)
Tényleg sz*r film lett olyan mintha ovis amerikai pite lett volna bárgyú kölykökkel. Hol volt a gonosz és a jó küzdelme?? Az elõzetesben mindenkit jól beetettek hogy nézzék meg moziba.
9/10
bajak2 2009 aug. 08. - 13:28:52 9/10
(1977/2408)
ja és a kvidics is hiányzott nekem belöle
9/10
bajak2 2009 aug. 08. - 13:27:56 9/10
(1976/2408)
Egyetértek veled.Szerintem se volt jó hogy csomo mindent kihagytak. De szerintem az jo hogy a Ginny-harry dologrol tudot Hermione mert végülis Õ a "szerelem tudós" ez a konyvben nem igy volt és ez nekem tetszet. a Hermione-Levander-Ron is nagyon tetszet. a barlang is jo volt.
Dráco egyszerüen csodálatos volt.
örultem hogy a fóno sort és a híd leronbolását beletették


Na de itt jönnek a csalódások: az Ódu leégése helyet berakhatak volna mégegy emléket. az Öszes emléket meg kellet volna mutatni különben a 7 ben hogy fogja Harry kitalálni hogy mik a Hocruxok?
a Csata naon hiányzott a végérõl.
Aztán meg hova tünt a mozgo lépcsö a Roxfortbõl?
Dursliéket be kellet volna rakni a flort helyet.
és aztán miaz hogy ginny rejtette el a konyvet?
az is naon fontos lesz a hétben mert igy nem látta azt az oregember melszobrát amire(a könyveben) ö rakta a diadémot.
a Varázsvicc bolt naon jo volt de nem lett volna jobb ha ahelyet egy a történet szenpontjából fontos jelenetet rakjanak be?pl egy emlék?
francica és Billt is bele kellet volna rakni
ha az oszes emléket bele rakják max15 percel lesz hoszabb és sokal jobb lett volna .

Öszeségében: 10/8
csancsy 2009 aug. 08. - 11:40:21
(1975/2408)
Ja, és még annyi, hogy annyira félelmetesre akarták csinálni, hogy volt mikor unatkoztam, a nagy elnyújtott jeleneteknél, nem pörgött nagyon, szóval voltak benne üresjáratok is. csak ennyit akartam még hozzátenni.
csancsy 2009 aug. 08. - 11:38:26
(1974/2408)
Nekem nem tetszett a film, megmondom õszintén, 4-diktõl kezdve folyamatosan romlott a színvonal. Elõször is 80%-ban megváltoztatták a sztorit. Mi volt az elején a kis flört, mi volt akkor az Odú leégetése jelenet????? Az se volt benne!!!!! És mi volt, hogy már elején felfedték volt-nincs szekrényt, holott végén derül ki, és ezt legalább 3-szor mutatták. Egyedül Ron-Lavender-Hermione jelenetek tetszett, azt normálisan csinálták, hogy mondjak pozítivat is. De Ginny-Harry???? Az volt a híres csók? Meg a 6-dikban pont Harry "õrülete" volt a lényeg, hogy egyfolytában nyomoz Malfoy után, és hogy féltékeny Dean-re. Ebbõl se jött le semmi!!! És az emlékek? Az a 3 tényleg kevés, aki csak nézi a filmet, semmit nem ért meg belõle. Viszont még egy pozítiv dolog, mindkettõ Voltika gyerek jó volt (mindkettõtõl kirázott a hideg, és akkor finoman fogalmaztam, különösen a nagyobbiktól). Akkor a barlangi jelenet is nagyon jól megvolt csinálva. Hiányoltam a végén a csatát.
Szerintem ott rontották el korábban, hogy Dudley-éket teljesen kihagyták, pedig õk is fontosak, meg kellett volna tartani azt a koncepciót, hogy minden film elején dudley-éknál (a flört helyett ezt kellett volna berakni) kezdõdik, közepén, kvidics, és a végén a csata. a 6-dikban a csata, és a kvidics is hiányzott és a fõ momentum a nyomozás, és a sok emlék kimaradt!!!! Pedig dudley-ékbõl is olyan vicces jeleneteket lehetett volna csinálni, például mikor valamelyik könyvben a kandallón keresztül megérkezne a Weasley család!!! És persze Bill-Fleur dolgot már 4-dikben be kellett volna rakni, hogy ott találkoznak elõször, és a 6-dikban ugye Bill megmarása, 7-dikben megjelennek, de aki nem olvasta, nem fogja érteni, hogy mi van velük???? Vannak olyan dolgok, amik alap, hogy benne kell lenni!!!! Mindenesetre elsõ 2 volt a legjobb, plussz a 3-dik!!! És nem indok az, hogy vastag a 4-dik, stb... mert ez azért is hülyeség, mert 6-dikban csomó olyan jelenet volt, ami nem volt benne, és az helyükbe lehetett volna rakni azokat, amik benne van a könyvben!!!! Nevetségesen szar volt a film, pedig magamban annyira védtem:)
Köszönöm, aki elolvassa a hosszú monológomat, és bocsi a helyesírási hibákért elõre is, gyorsan írok:)
10/10
Dros 2009 aug. 07. - 23:20:34 10/10
(1973/2408)
Ah lassú voltam :P :D
10/10
Dros 2009 aug. 07. - 23:19:36 10/10
(1972/2408)
Hát neki végül is már mindegy képzeld hány szobát tölthetett meg fonttal :P
Cullangka 2009 aug. 07. - 23:16:08
(1971/2408)
vagy sztem odatoltak neki egy nevetségesen hoszú forgatókönyvet amiben minden benne volt azt leforgatni kb 6 óra, és kivagdosták azt ami kellett nekik... :D
Kattrin 2009 aug. 07. - 23:14:51
(1970/2408)
Szerintem az is egy lehetõség, hogy Rowling azért bólintott rá a forgatókönyvre, mert már jól megszedte magát, és mindegy volt neki, különben is bármilyen rossz a film, akkor is sokan megnézik. Ez most nagy gonoszságnak hangzik, de el tudom képzelni, hogy kezdetben, az elsõ két filmnél még fontosabb volt neki, hogy hasonlítsanak a könyvre, és jók legyenek. Majd ahogy egyre hosszabb ideje élt gazdag emberként, egyre kevésbé érdekelte, hogy mi lesz a filmen. Egyszerûen megrészegült a vagyontól. De ez csak egy feltételezés, úgyhogy aki bele akar kötni, az nyugodtan üljön le, én nem állítok semmit, csak azt, hogy én személy szerint ezt is el tudom képzelni.
8/10
borkasztik 2009 aug. 07. - 22:50:51 8/10
(1969/2408)
Nem teljsen én úgy tudom hogy a Fõnix rendjénél nem ugyan az a forgatókönyvíró volt mint az öszes többinél!(Ez látszot is) Igen elvileg ott volt és meg is mutatták Rowling-nak a forgatókönyvet! De szerintem nem olvasta el, vagy csak nagy vonalakban ábrázolták nekik a film készítõk! Egyszerûen más magyarázatot nem találok rá, csak is ezért bolinthatott rá erre a teljesen hiányos fogatókönyvre! De ha még se akkor egyszerûen nem értem miért hagyta így megszentségteleníteni és nyáltengerré változtatnia a saját mûvét!Szóval szerintem nem tudta õ sem 100%-ban hogy ennyire megváltoztatják!!