kiralygomba 2008 márc. 25. - 21:30:31
(168/2408)
Csíny letudva, jó8!
encsimencsi 2008 márc. 25. - 21:27:37
(167/2408)
***SPOILER***
Hát én úgy tudom h a Star Warst George Lucas találta ki... mind1, nem ez a lényeg :D Én is tudtam h Dumledore meg fog halni és sajnos az egyik oszt.társam elszólta magát és tudtam h Piton öli meg. De ez sem törte meg a Piton iránt érzett rokonszenvemet. Vmiért bírom õt :DD Sajnos azt is megtudtam h kik fognak meg halni (Fred, Lupin, Tonks) Pitont nem tudtam. Meg egyébként szerencsére a cselekményrõl se tudtam semmit. Két éjszakámba került h elolvassam :D

Dumbledore meleg? ez meg miféle beteg képzelgés? bár tény h nem nagyon vannak nõügyei... :P Én csak azt nem tudom h hogy adhatott Harry a középsõ gyerekének olyan hülye nevet h Albus Perselus.. külön-külön is elég.. öhm... éredekes. Na de együtt?! Persze ez a legkisebb gond :D
Öö, hogy is van?.... :D Csíny letudva!
kiralygomba 2008 márc. 25. - 20:23:54
(166/2408)
Helyesbítés: mondtad/írtad :)
kiralygomba 2008 márc. 25. - 20:16:52
(165/2408)
Igen, tudom, h az enciklopédiára olvastad, ezért is fogalmaztam úgy ahogy... :)
A teóriáimról meg annyit, hogy pl. a Draco-s dolgot is az író tette közzé! :P
kiralygomba 2008 márc. 25. - 20:14:29
(164/2408)
***SPOILER***
Én is megtudtam a 6. könyv végét, idõ elõtt... szemétség!
Rámentem egy HP-s oldal linkjére, és egyszercsak nagy, pirosan izzó neonbetûkkel bevágódott elém, hogy "Sokak kérésére: DUMBLEDORE FOG MEGHALNI ÉS PITON ÖLI MEG!"
Képzelhetitek, hogy ott anyáztam... :(
És a 7. könyvrõl is megtudtam pár dolgot, de szerencsére nem olyan fontos dolgokat...

csíny még nincs letudva :)
10/10
hangyás 2008 márc. 25. - 20:10:02 10/10
(163/2408)
egyes vélemény: már írtam hoyg a skót könyv az a Harry Potter enciklopédia, a hivatalos, amit Rowling ír :)

a teóriáid jók, de aki olvasta a hetes könyvet az amúgyis rájött ezekre :P

páááá

a csíny letudva
kiralygomba 2008 márc. 25. - 20:04:33 Előzmény lau94
(162/2408)
***SPOILER***
Néhány kérdésre tudok talán választ nektek, meg nekem is van kérdésem:
Draco-val Harry már nem lesz olyan rosszban, de azért örök riválisok maradnak. Mindenesetre Draco fia (asszem Scorpius) már jobb nevelésben részesül.
A skót könyv alatt sztem a puhafedeles kiadásra kéne gondolni, nem? Legalábbis máshol arra használták...
Az HP 7. utolsó fejezetét Rowling elvileg már nagyon régen megírta (asszem az elsõ könyvnél), talán ezért lett kicsit hmmm...nyálas. :D Persze ha nem Happy End lett volna, most többet szidnánk, bizony!
A Star Wars filmeket tudtommal nem George Lucas találta ki, de azért nézzetek utána! :)
Sztem Heath esetleg Lupin lehetett volna, már ha kizárjuk a filmeket. Errõl mit gondoltok?
Ron beszólásai nagyon jók, és a filmekben sztem jobban játszik Rupert (Ron), mind Dan (Harry). Azok a fejek, amiket letud vágni... xD
Amúgy nekem kicsit az az érzésem, h Rowling csak a szenzációért jelentette be, pl. azt, hogy Dumbledore meleg. Legközelebb azt fogja mondani, hogy Aberfort
"belülrõl ismeri a kecskék nyilását"? xD Vélemények?
10/10
hangyás 2008 márc. 25. - 20:04:23 10/10
(161/2408)
hééé nem mindenki :P:)

***SPOILER***
én például nem tudtam meg semmit sem a 7.-rõl mielõttt elolvastam volna, pedig nagyon sok HP-s oldalt néztem :)
szóval pl a 6.-nál nagyon zavart hogy megtudtam hogy Dumbledore meghal.
aztán kijött a 7.-es és azt meg hajanlra el is olvastam ugyhoyg ne mvolt mitõl tartani
a spoiler felirat jó dolog, én nem olvastam el ami utána következett soha, de szerintem akit komolyan érdekel a Harry Potter az ár biztosan elolvasta az Ereklyéket úyghoyg mind1

:) komolyan van olyan ember aki a HP is rövidítetten olvassa, továbbmegyek, komolyan van rövidített Harry Potter és egyáltalán, hogy lehet rövidített könyveket olvasni, vagy olvasd el vagy ne de akkor már az egészet:)

a csíny letudva
lau94 2008 márc. 25. - 18:59:12
(160/2408)
felesleges.. úgyis mindenki elolvassa, akkor is ha nem akarja, meg oda van íyrva megminden... érted rásiklik a szeme aztán már le is van lõve a poén...
ilyen az élet:D
énis nagyon nagyon várom!!!
encsimencsi 2008 márc. 25. - 18:55:47
(159/2408)
Ti nagyon ráértetek délután, ahogy nézem :D Én továbbra is fenntartom h jó volt a hetedik könyv és az uccsó fejezet tökéletesen beleillik a könyvbe. Ron beszólásait nagyon bírtam. amikor azt mondja a lányának: 'A világért sem akarlak befolyásolni, de ha nem griffendéles leszel, kitagadunk.' :DDD (Most ez elé oda kellett volna írnom h spoiler?, úgyis mindenki olvasta már a hetediket, nem? de ha mégse akkor bocsi.. megengedem h lebarmoljatok :P) és nagyon várom már a hatodik filmet is. remélem jobb lesz mint az ötödik volt...
lau94 2008 márc. 25. - 18:54:14
(158/2408)
látom ti is elvagytok.. megint átugrottam pár oldalt... szóval lemaradtam:P
de tök jó:P
am teddy-nek jó lenne..
lau94 2008 márc. 25. - 18:49:02
(157/2408)
hát úgy látom te inkább az írót szereted...vagyis nem a könyveket, amiket szintén szeretsz, de az íróját jobb... :D
ez elég furán jött ki, de szerintem nagyon jó ha valaki télleg szereti... mert én asszem az "általa felépített varázsvilágba" zúgtam bele, és hát igen... részben abba, ahogy le van írva... vagyis ez inkább már a fordítás kérdése, és akkor meg TTB a kedvenc:D
elképesztõ hogy milyen sokmindent lehet egy könyvön szeretnmi...
Ony 2008 márc. 25. - 16:06:11
(156/2408)
de amugy én most a utódok nevét jegyeztem meg... amiket alapbol az elejétõl meg lettek változtatva az nem érdekel különösebben , csak az zavart hogy amikor az angolt olvasom, akkor nem mindenkit vágtam elsõre..
Ony 2008 márc. 25. - 16:04:03
(155/2408)
csak nem mindenki tudja kiolvasni õket...még így is vannak olyanok amiket nem tudonak. Így meg...feldobja és hanem is a történet miatt szeretik meg ( ami nem nagyon valószínû) akkor a nevek miatt..akár
bree-gee 2008 márc. 25. - 15:58:57
(154/2408)
Én személy szerint sajnálom, hogy meglettek változtatva az eredeti nevek egy-két szereplõnél.Értem én, hogy mivel ez gyerekkönyvnek indult, a Boldizsár úgy gondolta, érthetõbbé teszi õket.De akkor is!A németeknél pl. nem csináltak ilyet, mégis megértik.A magyar gyerekek se butábbak!
Ony 2008 márc. 25. - 15:55:49
(153/2408)
a nevek.... valahol elég idiótán lettek összeválasztva de valahol mégis jó, mert mintha így tovább vinnék az emléküket. :) jó volt a befejezés a 19 év után ( bár ezért sokak kiakadtak hogy minek írták le) Ron szövegelései ( mikor mindenki Harry-t bámulja a vonatról) meg amit Harry mondd Albusnak , ha a Mardekárba kerülne meg Pitonról.
Ony 2008 márc. 25. - 15:53:55
(152/2408)
***SPOILER***

De meghatóvolt azt olvasnom, hogy George a gyerekét Frednek nevezi el.
bree-gee 2008 márc. 25. - 15:51:57
(151/2408)
Igen, amit a spoiler után írtál, az

***SPOILER***

nagyon szomorú volt:((
Ony 2008 márc. 25. - 15:49:50
(150/2408)
de õt Tom utálta...
Ony 2008 márc. 25. - 15:49:14
(149/2408)
az én egyik kedvenc részemet már leírtam a köv oldalon van.

***SPOILER***

A párbajos, meg meghalósfeláldozós.

viszont ami engem nagyon szíven ütött még, az SPOILER! Fred halála, és ahogy csak 2 mondtatban ha megemlítette hogy Lupin és Tonks meghalt.