KurtWagner 2011 júl. 16. - 00:18:19
(266/726)
Én ezt úgy mondom, hogy nem láttam a filmet, csak a könyvet ismerem, így nem tudom, hogy oldották meg a filmben (remélem úgy, ahogy gondolom, bár a jelek szerint nem biztos).

Spoiler
Hermione vallatásánál jön rá, hogy valószinûleg bellatrix, azért volt betojva a kard láttán, hogy más is eltünhetett a széfbõl, és akkor ott kell lennie valami fontosnak, ami Voldemorté és ami így valószinû, hogy Hocrux (azt a könyvben sem tudják, hogy melyik) ezért törnek be a Gringottsba, ott már megérezheti, egyébként, hogy a sok kincs közül, melyik lehet az, a közelség alapján, meg más alapján is. No már most, miután betörtek a Gringottsba, Voldemort rájön, hogy mire vadásznak és a (könyvben) õ maga vezeti el Harryt a hocruxokhoz, amikor végigjárja gondolatban a helyeket (a napló elpusztult, a kelyhet ellopták, a gyürõvana legvédtelenebb helyen, és arra talán rájöhetett Dumbledore, hogy közze volt a Gomoldokhoz, a barlang titkát lehetetlen kifürkészni, Nagimit nem engedem el magam melõl, és az utolsó a diadém, van a legbiztonságosabb helyen a Roxfortban) és el is indul ellenõrizni õket, a Roxfortot hagyva utoljára. Harry-ék is így jönnek rá, hogy hol keressék az utolsó Hocruxot, és elvileg (vagyís remélem a filmben így oldották meg), hogy mit. Amúgy akönyvben sem ismerte az összes Hocruxot, csak azt, hogy valami Hollóhátitól, mert bár Harry, mindig is lassú felfogású volt, már a hatodik részben tudta volna, hogy a diadém hol van (és Lovegoodéknál is nagyobb jelentõséget tulajdonitott volna a másolatnak.
Spoiler vége

Egyébként én a hatodik film után olvastam a könyveket, de számomra elõtte is érthetõ volt minden, igaz az utolsó részt már a könyv ismeretében néztem/nézem meg, de a 7/1-nél sem volt semmi zavaró, talán csak a tükördarab lett volna az, de remél(t)em arra meg lesz a magyarázat a filmben. Az, hogy a hocruxok kilétére nem derül fény a 6. filmbõl, nem tartottam akkora bakinak, mert folytatásos filmeknél, még érthetetlenebb lett volna, hogy akkor ez most, hogy is volt, különösen gyengébb értelmi felfogású embereknél, vagy akik az elõzmények ismerete nélkül tévednek be a moziba. Könyvben az ilyet könnyebb megoldani.
10/10
ZoLiZ 2011 júl. 16. - 00:03:16 10/10
(265/726)
Ma néztem meg a Westendben: Úristen mekkora film!:) Nagyon-nagyon tetszett!!! Kár, hogy vége, folytatódhatott volna, de így szép, ahogy van, nagyszerû történet, szép, drámai befejezés! 10/10
akos19930306 2011 júl. 15. - 23:30:53
(264/726)
harry hogy élte tul?:DDDDDD
Mancsi22 2011 júl. 15. - 22:56:56
(263/726)
Én nemrég értem haza a moziból és nagyon fura, h vége van.....Nekem nagyon tetszett, méltó befejezése volt a filmeknek...1O/1O egyértelmûen.....:)
7/10
Majcsi 2011 júl. 15. - 22:42:48 7/10
(262/726)
Ja érezte õket.. ha annyira érezte õket akkor az 7/1. résznél mért nem érezte? akkor csak dillemmáztak h vajon mik lehetnek a horcucroxok és gõzük se volt róla meg arról se h merre induljanak, nagy baromság volt ez a harry megérzi a horcucroxot, a 6. könyvben már megfejtik mik azok, nagy hülye volt a forgatókönyvíró h ilyen hülyeséget talált ki harry érzi õket...
10/10
Kalcska 2011 júl. 15. - 22:14:52 10/10
(261/726)
És Harrynek nem csak úgy "eszébe jutott" hogy hol vannak a horcruxok hanem mivel benne is volt 1,ezért hallotta érezte õket!
10/10
Kalcska 2011 júl. 15. - 22:12:54 10/10
(260/726)
JAAAAJ NEEE VÉGE VAN!!! SÍROK!!! Amúgy a film 10/10 nagyon jó! Csak vége! :((
10/10
briefen 2011 júl. 15. - 22:07:47 10/10
(259/726)
Sziasztok,
én láttam 3D-ben.A látvány úgy nagyon nagyon jó volt, de nem az a fajta ütõs látvány. Tehát egy rendes 3D esetében olyan érzés,mintha a fejed mellett húznának el a seprüvel...Hát,itt semmi ilyen nem volt,csak 3D.

Én olvastam minden könyvet(többször is),láttam minden filmet,a szakdogámat is ebbõl írtam,tehát nagy rajongó vagyok...De ez a befejezõ rész sztem hiányos volt.Én élveztem,de akikkel voltam,és nem olvasták a könyvet,végig kérdezték; hogy ez most miért van,itt mi történt...
Ajánlani tudom,mert a látvány nem rossz.
Mr. D 2011 júl. 15. - 22:05:22
(258/726)
Az elõzõ HP film (vagyis ennek az elsõ fele) csalódás volt számomra, ez viszont tetszett, de sejtettem is, hogy azért vontatták úgy el az elsõ részt, mert ide tartogatták a nagy bummot. A látvány zseniális volt, és aminek külön örültem, hogy a 3D is teljesen elfogadható volt prokonvertált létére. Fõleg a suhanó dementorok néztek ki jól így meg a széfet õrzõ sárkány.

SPOILER:

Amiért viszont az egész film alatt imádkoztam, hogy ne következzen be sajnos bekövetkezett. Mégpedig hogy bennhagyták a könyv utolsó fejezetét, ami nálam már a regény olvasásakor is kishíján agyoncsapta az egészet. De mondom, oké, mikor megláttam a '19 évvel késõbb' feliratot, gondoltam essünk túl rajta, jön majd pár 40es hasonmás akiket összeszedtek mindenféle hirdetésekbõl...de hogy õket maszkírozzák (illetve próbálják) középkorúnak azt álmomban nem gondoltam volna. Iszonyat bénán néztek ki, attól hogy Emma Watsonra konzervatív kabátot adnak és Radcliffe-nek kikerekítik az arcát még nem néznek ki 36-nak.
7/10
Majcsi 2011 júl. 15. - 21:40:38 7/10
(257/726)
Szívesen, igen sajnos a filmekbõl hiányoznak ezek a részek ahol megmagyarázzák h miért történtek a dolgok. Már a 6. filmnél elrontották mikor nem szántak 2 percet arra h Dumbledore elmondja h vajon mik lehetnek a horcruxok, erre végig kíváncsi voltam a filmben hogy oldják meg. Hát "hirtelen" harrynek az utolsó részben beugrott... furcsa volt ez is.
10/10
LaciG 2011 júl. 15. - 21:25:53 10/10
(256/726)
Ja, és volt két dolog, ami nekem nagyon szemet szúrt. Nem tudom, ti észrevettétek-e.

SPOILER

Láttátok, hogy Dumbledore öccsének ki volt szedve a szemöldöke??? :D

A másik: Mikor Harry már "meghalt", elmentek a Roxfortba. Mikor Voldemort beszélt, a háttérben, ahogy Hagrid szorongatta Harryt, szemet bántóan látszott, hogy bábu volt a kezében. Engem ez nagyon zavart.

Na mindegy, csak gondoltam, leírom ezeket a kis észrevételeket.
10/10
Duduka1234 2011 júl. 15. - 21:24:59 10/10
(255/726)
Életem legjobb HP filmje volt!
Annyira sajnálom,hogy vége van. Teljesen magával ragadott. A hangulat, a látvány..stb minden ütött, és minden a helyén volt.

SPOILER

Nagyon meghatódtam (ki is csordult a könnyem), amikor a tanárok kilõtték a védõbûbájokat, valamint amikor McGalagony szólította a "szoborhadsereget". A merengõs részt is tök jól megcsinálták.:):)

SPOIlER VÉGE

jajj annyira jó volt!!!:D
10/10*
10/10
LaciG 2011 júl. 15. - 21:15:32 10/10
(254/726)
Na, végre megnéztem! És azt kell mondjam, hogy az eddigi legjobb Harry Potter film. Pörgõs volt, látványos, nagyszabású és lélegzetelállító. A drámai részek szívbemarkolóak lettek, és úgy általában a hangulatot nagyon jól megcsinálták. Írhatnék még sorokat errõl, de szerintem értitek, hogy milyen volt. Viszont... Volt pár hibája is a filmnek. Az egyik az volt, amit már megszokhattunk a Harry Potter filmekbõl, és általában jól esett, de most szvsz nagyon nem kellett volna. A humoros beszólásokra gondolok, amivel oldják kicsit a hangulatot. Nagyon nem tetszett. Minek kellett oldani azt a nyomasztó, komor légkört. Teljes mértékben átéreztem azt, hogy a diákok min mennek keresztül. Hogy tudják, hogy meghalhatnak, és nincs menekvés. Erre benyög valaki egy poént, ami persze vicces, de ezt a nyomasztó érzést odavágja.

EGY NAGYON KICSI SPOILER

Mikor McGalagony a kõhadsereget hívja, és beszél hozzájuk: "A Roxfort veszélyben van, védjetek meg minket! Védjétek meg az iskolát!!" Ez a rész nagyon ott volt, aztán McGalagony odafordul valakihez, vigyorog, mint a tejbetök, és azt mondja: "Ezt mindig is ki akartam próbálni!!" Ez most mire volt jó? Oké, mosolyogtam rajta, de itt pont azt kellett volna elérni, hogy nem mosolyogjunk, nem?!

EGY NAGYON KICSI SPOILER VÉGE

Ez még igazából nem lenne baj, a filmélménybõl kb 0-t vesz el. Viszont ami miatt nem lehet 10/10 (igen, tudom, hogy annyit adtam rá, de ez még akkor volt, mikor az 1. rész kijött. Az 10/10 volt, gondoltam ez is annyi lesz), az az a tény, hogy ez az utolsó rész. Fantasztikus élmény volt, de valahogy mégis hiányzott az a plusz, amitõl tökéletes finálé lenne. Minden a helyén van a filmben, sõt, de mikor belegondolok, hogy ez volt az utolsó rész, és nem lesz több Harry Potter, valahogy hiányérzetem van a filmsorozattal kapcsolatban. De lehet, hogy ez csak az én véleményem.. Végül 10/9-et adok rá, egy nagyon erõset, szerintem ezt bõven megérdemli.
jokermark 2011 júl. 15. - 21:15:05
(253/726)
3d-ben milyen a film?
9/10
Catharin 2011 júl. 15. - 21:01:25 9/10
(252/726)
Igen köszi már megértettem:) Csak a film kissé hiányos:) Amúgy félreértés ne essék nagyon jó film csak hát kicsit pontosabbak is lehettek volna:D
Ford Mustang 2011 júl. 15. - 20:53:35
(251/726)
Én nem tudom, szóval lehetséges. ;)
7/10
Majcsi 2011 júl. 15. - 20:40:13 7/10
(250/726)
SPOILER

Azért mert harry mindaddig védelem alatt áll, amíg a Lily védõbûbáját hordozó vére Voldemort testében is van, hiszen voldemort eszetlenül felhasználta harry vérét a 4.ben h újjászülessen. Harry a halál ura, mert az uralkodik a halál felett aki nem akar megszökni tõle, és harry önként vállalta a halált mikor besétált az erdõbe, hogy voldemort kinyírja és ezért megmentse a barátait. Meg nála van a három ereklye: a köppeny amit édesapjától örökölt(azt kár volt kihagyni a filmbõl h a 3 testvér leszármazottja harry), a feltámadás köve, és a pálca jogos tulajdonosa is õ, hisz õ fegyverezte le dracot.

remélem érthetõ voltam :)
9/10
Catharin 2011 júl. 15. - 20:38:33 9/10
(249/726)
Spoiler
Szóval világos 4. részben Voldemort felhasználta Harry vérét és ezért mikor az utolsó részben meg akarta ölni Voldemort Harryt akkor nem tudta megölni mivel Harry vérét használta fel, viszont a horcrux az elpusztult a támadás következtében...Csak hát a filmben magadtól nem nagyon jönnél rá:D
Spoiler vége
Hát bocsi valkit érdekel a tartalom is nem csak a látvány...
Ford Mustang 2011 júl. 15. - 20:25:33
(248/726)
Ezek szerint elkapkodták a filmet, talán kellett volna még egy kis idõt várni, és jobban kidolgozni a történetet, hogy minden stimmeljen.
9/10
Catharin 2011 júl. 15. - 20:24:24 9/10
(247/726)
Spoiler
És miért Harry a halál jogos igazi ura? Leírnád? És akkor figyelj én jól gondolom? Szóval Voldemort felhasználta a 4.részben Harry vérét ezért addig nem halhat meg Harry amíg él Voldemort? De ha nem halhat meg a horcrux miért pusztult el? Film szerint csak az õ halálával pusztulhat el!? Vagy Harry meghalt de aztán mégse mert Voldemortban a vére? :D Ez elég fura így. Én könyvben sajna még a 4. elején járok..