Kritikán felüli jan. 03. 23:31:51
(199/199)
Beszélgetésünk a filmről: https://youtu.be/XRu-0GddYOM
Kritikán felüli 2023 aug. 10. - 14:31:45
(198/199)
A trió első interjúja 2000-ből. Nagyon édesek: https://youtu.be/EfQfMIBEBto
10/10
Predator32 2023 jún. 13. - 06:58:40 10/10
(197/199)
Én egy hete a kibővített verziót néztem (2 óra 54 perces), így általam sosem látott kivágott jelenetek is láthatóak voltak benne. Mivel lényegében NEM SPOILER, ezért Draco és Lucius a Borgin&Burke-ben, Lockhart első órája elején tesztet töltött ki, illetve pl Ernie MacMillan könyvtári suttogása a hugrabugosokkal, mint pl Hannah Abbott, hogy ki lehet Mardekár utódja. És még néhány plusz. Sokkal élvezetesebb volt így, ez egyébként nekem a kedvenc részem, maga a Baziliskus a kedvenc mágikus lényem, szóval örültem neki, még ha 6 éve azt is írtam, hogy gyerekesnek találom a részt.
De legalább feldolgozták rendesen a könyvet, végig izgalmat generálva, a szereplők zseniálisak, Piton, McGalagony, vagy pl. Dumbledore hihetően játssza a szerepét, Ron egy kissé túlzásba viszi az értetlenséget a személyében Rupert Grint pontosabban, de amúgy 10/10.
10/10.
8/10
Atis88 2023 márc. 11. - 10:43:09 8/10
(196/199)
Ritka de még jobb lett, mint az első rész. Itt már a gyermekbetegségek nagyrészét is sikerült kijavítani, a színészek kiválóak, mint ahogy az elsőben is. Szépen építkezik a film minden féle szempontból.
7/10
The Cortez 2021 dec. 28. - 14:06:37 7/10
(195/199)
A folytatás már sokkal jobbra sikeredett. A sztori lényegében egy fantasy kalanddal kevert paranoid thriller, ami jórészt az írónő érdeme (aki egyébként zseniálisan építette művébe a görög mondavilág egyes elemeit), de működőképesen sikerült vászonra vinni az izgalommal, a feszültséggel meg az erős hangulattal együtt.
A gyerekes-kínos poénok itt is befigyelnek, mint ahogy a 3 főkaraktert alaktó gyerekszínész még mindig irgalmatlanul szarul játszik, viszont kárpótlásként legalább Kenneth Branagh lubickol a szerepében. Az egész feelingje ugyanúgy tipikus chris colombusos, ám ezúttal több a vér + a horrorisztikus jelenet. Az utóbbiak a mozi leghatásosabb pillanatai, melyek köröket vernek az 1. epizód ijesztőbb szekvenciáira.
Ez az epizód sem mentes a nyálaskodástól, a giccseskedéstől, valamint megint csak a lezárás a legcinkesebb, leginkább szekunder szégyenérzetet keltő rész.
7/10
Kit Fisto 2021 okt. 30. - 19:47:26 7/10
(194/199)
Nagy hülyeség, hogy a filmek nincsenek számozva. Sosem tudom, melyik hányadik rész.
10/10
Szümbül 2021 júl. 15. - 10:03:41 10/10
(193/199)
Nagyon szeretem. Minden HP részt sokszor láttam már. Érdemes a könyvet is elolvasni. Sok olyan + van benne ami a filmekből kimaradt.
https://katfile.com/users/olli
gotha 2021 jan. 31. - 18:12:24
(192/199)
ennek nincs több része hogy minden tévé ezt adja? 5-10 év után már unalmas
7/10
Kit Fisto 2019 máj. 12. - 18:13:17 7/10
(191/199)
Egyszer nézhető. Ebben a sorozatban minél régebbi, annál jobb. Myrtle vajon nem únja, hogy mindig a wc-ben van? :)
8/10
sorozatneked.hu 2017 dec. 04. - 00:44:36 8/10 Előzmény tedina
(190/199)
8/10

Ez a rész jobban sikerült, mint az elsõ. A gyermeteg poénokat elhagyták, cserébe kaptunk egy két félelmetes jelenetet. Persze pár kérdés itt is felmerül és bele lehetne kötni, de inkább a hangulatra és a történetre kell koncentrálni. Emlékszem arra, hogy az elsõ három rész tetszett a legjobban, utána sajnos lefelé ment a színvonal és a 7. rész elsõ fele volt a mélypont.
cellasto 2017 szept. 02. - 10:05:34
(189/199)
az a baj, hogy például az utolsó rész két részes lett, de mégis lényeges dolgokat hagytak ki belõle és szinte lényegtelen dolgoknak szenteltek 5-10 perceket...
Oh jajj 2017 szept. 02. - 07:25:43
(188/199)
Ez önmagában nem lenne baj, például a kétrészes utolsó részbõl az elsõ majdhogynem felesleges. Szinte unalmas.
Sokkal nagyobb bajnak tartom, hogy kerültek bele a könyv nélkül érthetetlen dolgok.

☆SPOILER ALERT☆
Pl. mikor Harry ott áll a prof szobájában és Hagrid szinte rájuk töri az ajtót azzal, hogy "nem Harry tette!"... amikor belép, ott a kezében egy döglött kakas. Miért?
A könyvben ugyanis le van írva, hogy Voldi kukaca fél tõlük, ezért próbálja elpusztíttatni õket a kiscsajjal, Hagrid meg valamit hókuszpókuszálni akar, hogy ezt megakadályozza, ehhez akart engedélyt kérni, ezért ment Dumbledore-hoz. És sok ilyen van benne.
9/10
terranova56 2017 szept. 01. - 17:44:50 9/10
(187/199)
Olvastam minden részét, nagyon nehéz volt letennem, mert aludni is kellett
Mindig nagyon vártam az új könyveket
Így voltam a filmekkel is
DE: a filmekkel van egy kis problémám, nagyon jók lettek, de szerintem minden könyv megért volna kettõ részt, ugyanis nagyon sok minden kimaradt belõlük, kicsit túl voltak zanzásítva
9/10
sawyerx 2017 aug. 07. - 20:25:14 9/10
(186/199)
Méltó folytatása az elsõ résznek, talán még jobb is, nálam a kedvenc Potter film, ebben még megvan az a gyermeki varázsvilág, bár kissé már horrorba fordulva.

Ami viszont itt sántít: a fõnixmadár a végén hogyan jut le a kamrába? Ha még van valami speciális érzéke, ami odavonzza Harryhez, a leomlott alagúton nem tud átmenni. Gondolom, azon a sziklás hasadékon jut le, amin a film végén felcibálja a gyerekeket és Lockhartot. De akkor meg az nem világos, hogy McGalagony elmeséli, hogy milliószor átkutatták a birtokot a kamra után, akkor abba a kibaszott hasadékba miért nem néztek bele? Amúgy meg a miniszter alig lépett ki Hagridtól az igazgatóval, a vadõrrel és Malfoy-jal, Harry és Ron egybõl zavartalanul kimennek az ajtón, követve a pókokat, és még oda sem néznek, elment-e a négyes csapat. Ez a két logikátlanság elég szembetûnõ, de ez még a legkorrektebb Potter-film.
BBali06 2017 júl. 01. - 06:56:35
(185/199)
Csatlakozva az elõttem szólóhoz, 3 év távlatából mikor utoljára láttam a filmet kb Dobby szörnyen idegsítõ. Annyit hangoskodik, hogy nem gyõztem úgy hallgatni, hogy halljam is, meg élvezzem is a filmet. Fõleg az elején. Ennyire hogy lehet valaki sügér, hogy ne üvöltözzön, ezt ha én megcsinálom itthon, a lakók székkel kiülnek a környékre, és hallgatják mi történik, ott meg egy emelet volt a különbség. De azért még mindig viszi a film a HP filmet közül a sort, itt az izgalmakra gondolok.
A könyv is jól van felépítve, úgyhogy azt még nem rontották el. 10/10
8/10
Csumbi 2016 dec. 04. - 09:41:50 8/10
(184/199)
Folytatva a Harry Potter filmek újranézését rájöttem, hogy nagyon nem emlékszem egyik filmre sem. A Harry Potter és a titkok kamrája még nagyjából meg volt nekem, de idáig azt hittem, hogy ez a Félvér Herceg, de nem is ez a lényeg. Az elsõ részhez képest sokkal felnõttesebb volt (kevesebb volt a gyermeteg jelenet, ami meg volt, azt is szórakoztatónak találtam). A karakterek ebben a filmben is jók voltak egyet leszámítva: Dobby-t. Dobby karaktere nagyon idegesítõ volt (már-már Jar Jar Binks szintjét ütötte a Star Wars-ból). Lehet szándékosan volt ilyen, de nekem lehúzta egy kicsit a filmet. A zenék szokás szerint nagyon jók voltak, és a erõteljesebb konfliktusok pedig tovább mélyítették a karaktereket. Ha Dobby nem lett volna idegesítõ, akkor 10/9, de így csak 10/8.
ceia 2015 aug. 08. - 14:34:45
(183/199)
LOL
ceia 2015 aug. 08. - 14:33:49
(182/199)
Az elsõ öt rész címének szokásos formátumához visszatérve (HP és a valami valamije), lehetne a következõ rész címe: Harry Potter és a nézõk unalma. :)
boom49 2015 máj. 08. - 13:10:05
(181/199)
Ideje megvizsgálni a filmeket egy új oldalról:

MENNYIRE HÕS A HÕS?

Mint tudjuk "a hõs" a mesékben attól "hõs", hogy legyõzi a gonoszt - és jobb ha mindenki félreáll, mert nincs olyan törvény, szabály, vagy etikai norma amit ennek érdekében ne szegne meg "a hõs".
A nekrofil hercegtõl a Hófehérkében a valószínûleg minden idõk legbetyárabb hõséig, Babszem Jankóig (hosszú lajstromába még védett természeti érték - feltehetõleg - utolsó példányának megsemmisítése is szerepel!) számtalan "hõs" bizonyította helytállását kardélre hányva erkölcsöt és társadalmi normákat.

De vajon hogyan áll ebbe a kérdésben Harry Potter [P] és kis csapata, Ron [R] és Hermione [H]?

H: (a film felében kómában fekszik)
- lopás

R:
- emberrablás
- lopás
- személyiséglopás
- fegyveres emberrablás
- súlyos testi sértés (valakinek el kellene beszélgetnie Ronnal)

P:
- szökés a törvényes gyámtól
- lopás
- személyiséglopás
- fegyveres emberrablás
- ritka természeti érték elpusztítása (minek jár az ilyen varázslatot tanulni ha megsemkísérli használni amit tanult?)
- egy házimanó felszabadítása (anyagi kár okozása, csalás/megtévesztés)
robicsek2 2015 márc. 17. - 15:20:21
(180/199)
Egyetértek