10/10
martien 2008 máj. 28. - 09:54:20 10/10
(67/307)
én úgy csináltam volna meg ezeket a filmeket,hogy egy pici részt sem hagytam volna ki a könyvbõl, inkább legyen 3 részre bontva egy rész,de legalább nem lenne ilyen gagyi a könyvhöz képest,de szerencsére bármikor elolvashatjuk,ha akarjuk,csak azt sajnálom,hogy nincs folytatás,bár biztos vagyok benne,hogy egyszer majd lesz,vagy sorozatot csinálnak a filmbõl.. :P
kiralygomba 2008 ápr. 12. - 12:51:11 Előzmény kiralygomba
(66/307)
Kicsit zavarosnak tûnhet, de az elõzõt az 5. filmre értettem, sry!
kiralygomba 2008 ápr. 08. - 20:10:53
(65/307)
Igen, a végét sztem is elcseszték... mindössze annyi volt, hogy fehér meg fekete kondenzcsíkot húzva röpködtek a rend tagjai meg a halálfalók... és Voldi harca sem volt vmi nagy!
9/10
conglomo 2008 ápr. 06. - 20:53:13 9/10
(64/307)
hát.. sztem ez az új dumbledore is borzalmas lett. most néztem meg a 4-et, ha már múlt héten adták TV-ben a 3-at is. még hátra van az 5-ös, ami elsõre nagy csalódás volt. igaz, a 3-as is, de most már egész élvezetes volt. talán az elsõ könyv filmje volt a legjobb. utána jön a 4-es, bár túl sok volt a sárkány, meg a vége, bár sztem jó volt, a hatása alá kerültem, és a zene se volt rossz, de nem utal annyira a jövõre, mint pl. a könyv. "az új harc kezdete" nincs is megemlítve -pont az, ami miatt akkora várakozás fogadta már a 3 évig íródó 5. kötetet. aztán jön a 3. filmje, majd a 2., mert a végét elcs*szték. és jelenleg nálam utolsó helyen az 5. áll, amit egy hónapja láttam elõször, de nagyon lelombozott. idióta karakterek, meg a lehetõ legkisebb a költségvetés -ez nagyon látható. kevés és rosszabb kidolgozású helyszín, a kviddics totál elmarad, és a legrosszabb, hogy rengeteg szereplõt hagytak ki, h. minél kisebb legyen a fizetés persze. a vége csak fokozta bennem ezt az összecsapottság érzését...
9/10
conglomo 2008 ápr. 06. - 20:44:53 9/10 Előzmény Vica
(63/307)
sztem úgy értette ezt a mondatot "Pl.: id. Barty Kuport nem Harry találta meg. Hanem a végén a fia (veritaserum hatása alatt) bevallja, hogy csonttá változtatta a holttestet." h. a filmben harry már csak kupor holttestét találja meg. de nem így volt a könyvben, valójában még kétségbeesetten zagyvált (mondjuk sztem jobb volt a hatása mint a filmben). utána úgymond eltûntnek lesz nyilvánítva, aztán tényleg csak a végén derül ki, mit csinált ifj. barty k. egyébként ezt mintha a filmben már nem említette volna.
Vica 2008 febr. 07. - 10:45:50 Előzmény mesike93
(62/307)
Mesike! Te miketz írsz? Olvastad egyáltalán a könyvet? Mert a véleményed alapján nem!
id. Barty Kuport Harry találta meg, Krummal együtt, a Tiltott Rengeteg szélén. Mikor Krum beszélgetett Harryvel Hermionéról. Nemsokkal utána változtatta csonttá Mordon, alias ifj. Barty Kupor.
Jó, a jóslatot tényleg Dumbledore-nál hallotta Harry, de szerintem így azért mégiscsak egyszerûbb volt, nem fért volna bele az idõbe.
benzinkutas2 2007 nov. 01. - 20:05:01
(61/307)
Nagyon rossz az összes rész!!
chihiro 2007 okt. 19. - 16:25:50
(60/307)
Nagyon szeretem Harry Potter történetét mind könyvben mind filmben.De sajnos aki nem olvasta a könyveket sok mindenrõl le marad mert rengeteg dolgot kihagytak vagy átdolgoztak.Így néha nem derül fény arra,hogy mi miért is van valójában.
Chantal Baudaux 14 2007 szept. 09. - 20:22:37
(59/307)
Ez a rész is király lett.
A könyvet is zseniálisnak találom.
De sajnálok pár dolgot, mert ez a rész jobban eltér a könyvtõl, mint eddig bármelyik.:(
mesike93 2007 aug. 29. - 08:32:19
(58/307)
De azért az igaz, hogy nem kéne átírni a könyvet. Pl.: id. Barty Kuport nem Harry találta meg. Hanem a végén a fia (veritaserum hatása alatt) bevallja, hogy csonttá változtatta a holttestet.
Vagy az 5. filmbõl példa: Elõször is a jóslatot Dumledornál tudja meg Harry....nem a Mágiaügyi Minisztériumban. És nem is a teljes jóslat van a filmben. ,,Az egyik meghal a másik keze által, mert nem élhet az egyik míg él a másik,, kb ennyi. Természetesen az egész jóslatot nem gépelem be, de az jópár mondattal hosszabb:D
mesike93 2007 aug. 29. - 08:27:44 Előzmény reginababa
(57/307)
Én már amúgy láttam az 5. filmet. És természetesen nem hû a könyvhöz.
Ja, és amúgy én is minden esetben a könyvre szavazok. Még csak a 7.-et nem olvastam, de arról is tok egyet s mást :D És amúgy én már az 1. rész óta meg sem próbálom hasonlítani a könyvhöz. Nem várok semmi kült egy 150-160 perces filmbõl, a többnyire 500-600 oldalas könyvvel szemben
tita1 2007 júl. 11. - 08:16:04
(56/307)
Megvan valakinek A Tûz serlege dvd-n.ha igen kérem irjon adok helyette üres lemezt vagy irok másik filmet:tita9@citromail.hu
gmilan 2007 júl. 08. - 11:21:04
(55/307)
Huhh...letö..öööö....izé...megnéztem a filmet DVD-n, és hát azt kell mondjam, *CENZÚRA!* rossz ez a film! Ilyen rossz adaptációt még nem láttam az életben(pedig filmdramaturg vizsgához nem egy filmet kellett megnéznem). Megértem, hogy egy 600 oldalas könyvet nem lehet egy 150-160 perces filmbe sûríteni, csak itt a történetbe is belepiszkált a tisztelt (fel)forgatókönyv-író úr. Szépen meg lehetett volna csinálni ugyanígy ezt a filmet, hûen a történethez, ez esetleg 5-10 perccel lett volna hosszabb. Nagyon nagy lett az arcuk a készítõknek, "ez már úgyis kasszasiker lesz!". :S
reginababa 2007 jún. 09. - 08:18:50
(54/307)
Remélem,már mindenki tudja,hogy az 5. rész premiere július 12-én lesz!:))) Kíváncsi leszek rá,nagyon. Errõl a negyedik részrõl: ezt már írtam az 5.rész fórumába,de akkor is leírom,hogy szerintem túl sok mindent kihagytak belõle.Aki nem olvasta a könyvet,elsõre fel sem foghatja,én legalábbis így voltam vele,és nem egy embertõl hallottam ezt...Pl. id.Barty Kupor halála!Aki nem olvasta a könyvet,az értette???Meg még annyi minden,ami apróságnak tûnhet...Voltak benne jó dolgok is,bár azt is sajnáltam,h Krum és Fleur nem beszélt annyit,mint a könyvben...Sok vicces jelenetet kihagynak,csak azt nem értem,h miért? Azért,hogy gyerekek már ne is nézhessék,mert lassan olyan komoly lesz?? Na, a lényeg: én is inkább a könyvre szavazok!:)))
Vikke 2007 ápr. 22. - 12:04:42
(53/307)
Ennek a résznek külön fénypontja Ralph Fiennes. Engem teljesen lenyûgözött ebben a szerepben.
Angie 2007 márc. 06. - 18:50:32
(52/307)
Nah ezt is megnéztem,és nekem az összes közül ez tetszett a legjobban:).Ez már tényleg nem az a gyermekmese,és pont ez a jó benne.És hogy a "felszíneskedés" se maradjon ki:a könyvben Viktor Krum-ról azt írták, hogy elég csúnya teremtés(legalábbis én így emlékszem).Nos,a film ezt megcáfolta:)
Brigitita121 2007 febr. 22. - 20:58:44
(51/307)
Hát egyetértek...a harmadik olyan jó volt..nah de a negyedik...már annyira túl van csinálva..már nem élvezetes hanem örülök ha végig bírom nézni...nekem amúgy az 1. a kedvencem!:D
Neszfor 2007 febr. 10. - 13:54:39
(50/307)
Ez a film valami iszonyatosan rossz. Miután megnéztem a harmadikat örültem, hogy a sorozat végre jó irányba fejlõdik, de ez a negyedik rész... ennél jobban Uwe Boll sem tudta volna elrontani.
Mea** 2007 jan. 21. - 15:56:54 Előzmény Nickky
(49/307)
nálunk július 19-én lesz a bemutató!!

remélem ebben a filmben többet fog szerepelni Sirius, mert a 4-ben alig lehet látni!:(
Eghain 2007 jan. 14. - 11:00:09
(48/307)
Remélem, megéri majd az a dupla popcorn. =)