1/10
Unplugged Neo 2008 szept. 14. - 22:10:04 1/10 Előzmény tai chi
(31/71)
Angelina szép és tehetséges, azonban ez a film sem arra hívja fel a figyelmet, hogy elõbb a saját portád elõtt kellene sepregetned és csak azután foglalkoznod/aggódnod a távolabb élõk/haldoklók miatt. Pedig csak az tud mást eredményesen támogatni, aki már a saját környezetével harmóniában él. Amíg a szobádban sem tudsz rendet tartani, addig ne az afrikai éhezõk gondját vedd a nyakadba! Amíg édesanyádnak és nagymamádnak nem segítesz magadtól és önzetlenül pusztán szeretetbõl, addig nem a (közeli/távoli) szomszéddal kellene az idõdet töltened!
Pardeller 2008 szept. 14. - 17:07:57
(30/71)
Ez nem egy dokumentumfilm.
10/10
tai chi 2008 szept. 14. - 16:21:32 10/10
(29/71)
nagyon szep film remek szineszek,komoly es nagyon megrazo tema,elgondolkoztato,az hogy milyen szar is ez a mai vilagunk,egyesek ( es nem kevesen es sok artatlan gyerek) ehen halnak ,es azok akiknel a penz ra se b...,kiveve egy par lelkes es bator onkentest,en szerintem ez egy nagyon jo es reprezentativ film ,remek szineszekkel,es kepekkel es a zene szuper
skan 2008 szept. 14. - 09:30:44 Előzmény real_madrid
(28/71)
Szerintem EZ az a film...
real_madrid 2008 szept. 12. - 23:05:31 Előzmény blackman
(27/71)
hm, egy ehhez hasonló filmet már láttam, abban is angelina jáccott. nagyjából ugyanerrõl szólt, a különbség az volt, h nem csak afrikában segített, hanem másutt - bosznia, afganisztán, szerbia etc... - is, és ott az EU egyik osztályának a megbízottja volt a csaj. vki nem tudja annak a címét?
blackman 2008 szept. 11. - 12:09:26
(26/71)
Sose láttam a filmet,csak most a Tv-s bemutatóját,és összeszorult a gyomrom,amikor az szerencsétlen kis vézna gyereket megláttam!Atya ég!Még szerencse,hogy nem olyan nyomorba születtem!Biztos hogy meg fogom nézni a filmet!Akkor is megnézném,ha nem ilyen nagyhírû színészek játszanának benne.
Vérbeli 2008 máj. 02. - 16:24:22
(25/71)
Közösen néztük a párommal, nekem abszolút nem okozott csalódást! Elborzasztó film amit mindenkinek meg kell nézni. Elszomorított, nem voltam tudatában sok mindennek amit ebben a filmben a szemem elé tártak. Szóval lehet beszélni róla! Szerelem, realitás, háború,betegség,kiszolgáltatottság és igazi kegyetlenség.
Nightbeetle 2007 dec. 11. - 14:14:32
(24/71)
Nemtudom megnézte-e valaki az extrákat, de szerintem ha azt megnézitek, megértitek milyen nehéz volt megcsinálni a filmet. És mennyire próbálták kihozni mindebbõl a maximumot, mennyire lelkiismeretesen, hatlamas átéléssel készítették. Én emelem a kalapom elöttük, szerintem nagyon nagyot alkottak. Nekem tetszett. :)
zszoltan 2007 ápr. 25. - 19:37:32
(23/71)
A film bennem leginkább kétségeket ébresztett: talán minden embernek ilyen odaadással kellene segíteni, segíthetünk-e a rászorulókon, fel kellett volna vennem a filmet videóra?
Amikor leültem a film elé, bevallom, nem sokat vártam tõle. Jolie egy drámában, az is milyen dráma lesz? De be kell vallanom, kellemesen csalódtam. És a felénél azon kezdtem gondolkodni, felveszem, hogy holnap megnézzem a végét. De bármilyen álmos voltam is, nem bírtam félbehagyni.

És egyre inkább úgy érzem, ennek is a filmgyûjteményemben lenne a helye, mint mondjuk 'segélyes kalandfilm'. A sokrétû mondanivalójából most semmit nem ragadnék ki konkrétan, és valódi értékének eldöntéséhez legalább még egyszer látnom kellene. De ha módom lesz rá, fel is veszem videóra.

Nem tudok elmenni a címfordítás mellett ordítás nélkül: miért kell egy fordítási nehézséget nem okozó, a mondanivalóval harmóniában lévõ címet leferdíteni!? De lehet, hogy csak számomra kevésbé erõteljes felhívás a 'Határok nélkül' segítsünk embertársainkon, mint a 'Határokon túl' is emberek élnek.
zszoltan 2007 ápr. 25. - 19:08:08
(22/71)
Végigolvasva a hsz-kat megint csak veled értek egyet a leginkább. Jó volt az alapötlet, de nem elég maradandó a kivitelezése. Talán jobb színészi játékkal lehetett volna javítani.
De Newcastle United kiemelte a másik problémát: egy ennyire összetett kérdésrõl nagyon nehéz igazán jó mozit csinálni. És erre a film is felhívta a figyelmet: ugye emlékszünk, hogy vitte át a doki az ellenõrzési ponton az EU-segélyt? Arra is, mi mentette meg a életét?
Redfield hsz-t pedig - persze az általa elmondottakkal is egyetértve - annyival egészíteném ki, hogy ha azok közül, akik 'hatásosabb' filmeket a témában nem néznek meg, akár csak egy is bármi picit tesz az ügy érdekében (és a film visszahozta elkészítésének árát), akkor már megérte elkészíteni.
Redfield 2007 ápr. 25. - 02:52:20
(21/71)
Ne bókolj. Még komolyan veszem. :) Te nem segítenél? Csinálj egy filmet. Egy jobbat. Valami segítõset. Ami segít sokaknak elmenni. (segíteni) :)
Redfield 2007 ápr. 24. - 20:27:50
(20/71)
Nekem tetszett. :) Megfogott. Lehet, hogy nem pakolom össze a cuccaimat holnap, és megyek segíteni, de nem kizárt, hogy eljön egyszer az a nap is. :)
Redfield 2007 ápr. 24. - 01:21:33
(19/71)
Nem, az ilyen filmek arra is jók, hogy megnyugtassuk a szívünket azzal, hogy mondjuk nem csak letesszük a hamburgert, hanem tényleg meg is próbálunk másokon segíteni. Attól, hogy felismerjük: az alapvetõ baj az emberi természettel van, és nem lehet változtatni a világon, még nem lettünk okosabbak, mert a vágyra, a tenni akarásra továbbra is szartunk. :) Mi a megoldás? Mindenki találja meg magának. De az álszenteskedõk legalább TALÁN együtt éreznek azokkal, akik szenvednek, és ez már pár százalék esélyt is ad, hogy egyszer a segítségükre lesznek. Na. Amúgy a filmet nagyon jó. Tényleg, bele lehet beszélni dolgokat, de õszinte akkor is. Mert igen, lehet ilyen, és igen, szép az ilyen. És semmi se zárja ki, hogy bárki ugyanígy tegyen. Max: a kényelmi és egyéb ilyen dolgokhoz való ragaszkodás. :) (na küldjed, ne kímélj.)
Sugi 2007 márc. 05. - 11:08:00 Előzmény ReBii
(18/71)
Nekem nagggyyyyon tetszett! Csakis a valóságról szól, szépítés nélkül! És Clive Owen, és A.J. helyére mást el se tudnék képzelni!!
ReBii 2007 febr. 18. - 00:32:19
(17/71)
Jolie magyarhangja egyszerûen iszonyatos. Biztos már más filmjében is volt ez és biztos már ott is az idegrázás kinzott, de nekem egy rossz szinkron tönkre tud vágni egy filmet. Najó természetesen itt nem csak errõl van szó. Nagyon drága helyszíneken, nagyon sajnálatraméltó és/vagy híres emberekkel telerakva. És tényleg nem kiparodizálni szeretném vagy szatírikusan beszélni az afrikai éhezõkrõl, tényleg nem, egyszerûen csak.. nem tudom.. lehet, hogy az az oka, hogy sokszor láttam bár ez egy jó film esetében meg sem fordul a fejemben. Szóval gyönyörû helyszín, megható - és viszonylag jó történet - mégis, valahogy nekem nem tetszik annyira.
.
Szóval így a végére, közepesnek mondható szép film - nem úgy szép, mint a Ryan közlegény :D.
Hesztia 2007 jan. 17. - 22:16:22
(16/71)
Ezzel teljesen egyetértek. Ha egy film v. egy alakítás nem tetszik, akkor az sem érdekel, ha Oscart v. bármi más kapott. De ha nem kapott semmit, akkor is érezhetem úgy, hogy százszor jobb, mint xy Oscar-díjas zokogása.
Hesztia 2007 jan. 06. - 23:58:48
(15/71)
Attól még, hogy Tomb Raider, meg Csontember stb. típusú kommersz egyszernézõs filmekben is szerepel - sajnos az utóbbi idõben csak ilyenekben - attól még lehet jó színésznõ. De mindegy..nézd csak meg.:)

Az Oscar meg olyan, amilyen...de attól még nem lehet elvitatni a díjazottak nagy részének a tehetségét.
Hesztia 2007 jan. 06. - 18:23:30
(14/71)
Mármint az Észvesztõnél...
Hesztia 2007 jan. 06. - 18:23:05
(13/71)
Hogy ennél mi lehetett a politikai korrektség, azt nem tudom. Mondjuk értsük meg az elmebetegeket?:-)
Hesztia 2007 jan. 06. - 18:22:03
(12/71)
Objektív hozzáállás hiányában nincs is mirõl beszélni.:)