7/10
Jim Hacker 2019 nov. 27. - 19:35:54 7/10
(12/12)
Érdekes az idős emberek világa mert bennük van a múlt. Ez a két öreg fickó nagyon elüt egymástól mégis találnak valami közös hangot. A történet nagyon vékony, a mellékszereplők épp hogy ott vannak de a hangulata, az elmúlás szomorúsága megérinti a nézőt, inkább az idősebbeket, gondolom. A két főpszereplő játéka miatt érdemes megnézni.
Ebben a témában azért láttam már sokkal jobbat, pl. Schmidt története, amiben sok humor, irónia van valamint színes és jól kidolgozott mellékszereplők.
Ha valakit ez sem elégítene ki, akkor tudom még ajánlani Alvin Straight történetét David Lynch rendezőtől.
8/10
dandelion83 2019 máj. 01. - 07:08:26 8/10
(11/12)
Lassú, keserédes, csodaszép film az életről, az igazán fontos értékekről, a szeretetről. Remek szereposztás, ragyogó színészi játék, megható történet.
***RS*** 2013 nov. 05. - 20:09:15
(10/12)
Ritkán látható, de kétségkívûl nagyon jó film.(és van magyar vonatkozása is...) Robert Duvall mindig nagy kedvencem volt, és az ír születésû Richard Harris is nagyszerû szinész szerintem. (Gladiátor, mint utolsó szerepe)
A film inkább lehangoló, szomorkás mint vígjáték. Nem tudom ez az élethelyzet mennyire jellemzõ a mai modern társadalmakra, de félek tõle hogy bizony elég gyakori. Kicsit emlékeztetett Jack Keoruac híres könyvére. Ott is a csavargó állandóan az apját kereste, itt meg a fiát várta, aki végül sosem jött el. A két teljesen ellentétes habitusú öreg végül is megbarátkozott egymással, rájöttek hogy egymás nélkül sokkal rosszabb lenne. Átadják egymásnak életbölcsességüket, és mindketten kicsit jobbá lesznek ezáltal.
Nagyon jól láttatta a rendezõ hogy Duwall mennyire vágyott egy nõ társaságára, talán úgy érezte hogye e nélkül nem érdemes eltávozni. Minden lehetõsget megragadott, hogy együtt lehessen azzal akit kedvel. Ezért érte traumaként a felszolgálólány elköltözése. A film végi táncjelentnek fontos mondandója van. Talán nem kis mértékben társa hatására próbál meg ismét közeledni egy nõhöz, arra gondolván, hogy mindig van egy utolsó esély, és nem szabad feladni. (9/10)
9/10
lászló57 2012 okt. 18. - 06:02:56 9/10
(9/12)
Ja, és gyönyörûek Koltai Lajos tengerparti képei. Meg a többi is. Már ezért megéri megnézni.
9/10
lászló57 2012 okt. 18. - 06:00:24 9/10
(8/12)
Elõbb azt hisszük, hogy a magányról, meg az öregségrõl szól a film. De mert ez nem egyszerû dráma, kiderül, hogy éppen az ellenkezõjérõl: arról, hogy kell egy társ mindig, és hogy meg kell õrizni magunkban a fiatalságunkat, az életerõnket. Talán ezért jelölik vígjátéknak. Ha nem így lenne, az utolsó kép a halott Frank mellett üldögélõ Walter lett volna. De a film alkotói még hozzátették a bál-jelenetet, ahol Walter -végre megértve Frank üzenetét- felkér egy nõt táncolni, feltámasztva a reményt, hogy elcsíphet õ is élete alkonyán egy kis boldogságot.
Szerintem szép film, de valóban inkább érettebb korban hat igazán.
Nágel Róbertné 2012 szept. 06. - 15:00:26
(7/12)
Látszik a hozzászólásokból, hogy te vagy az, akinek van érzéke az igazán jó filmekhez. Ennél jobban én sem tudtam volna leírni. Annyit hibáztak a film kiírók, hogy nem lett volna szabad a film elé odatenni, hogy VÍG. A vígjáték egy más kategória. Van sok-sok ilyen film is szerencsére, és ezeket imádja a családom... életfilmek, annyi megmosolyogtató jelenettel, ami az ÉLET-ben is elõfordul. Nap, mint nap megmosolyogjuk önön, vagy környezetünk bakijait, amik nem is olyan vidámak.

Mindenesetre aki Louis de Funes , Jim Carrey, vagy hasonló VÍGjátékokat kedvel, ez a film nem nekik való. A szereposztás egyébként már elõre elárulja, hogy ezek a színészek itt el fogják játszani az életet, nem elbohóckodják.
9/10
greghouse 2011 júl. 09. - 10:26:47 9/10
(6/12)
Nagyon jó film. Kár, hogy ma este sok a versenytársa. De pont az ilyen filmeket lehet viszonylag olcsón beszerezni, szerencsére.
Akinek nem ez a stílusa, hát istenem.
Nézzen vámpíros meg farkasemberes filmeket.
gabroca 2011 máj. 29. - 22:52:10
(5/12)
Mitõl lenne jó? Robert Duvalltól? katasztrófa az egész
9/10
orbsan 2010 máj. 02. - 12:00:05 9/10
(4/12)
Megnézni , felvenni , és évente egyszer elövenni !
Jsmal75 2009 jan. 05. - 00:30:59 Előzmény Muffinka
(3/12)
Helló, sikerült már hozzájutni?
Nekem ugyanis megvan
JS
offtopic
Miki1900 2008 júl. 26. - 20:20:45 Előzmény Muffinka
(2/12)
nekem is.
Muffinka 2007 jan. 16. - 17:03:02
(1/12)
ez a film eléggé érdekelne...próbáltam megszerezni, de nem sok siekerrel..ha esetleg valakinek megvan kérem szóljon!köszönöm elõlre is!