Téma: Hetedik

norton15 2008 nov. 17. - 20:33:55
(159/619)
Az egész film egy merõ izgalom ejj.:) Kevin Spacey a hab a tortán, az a mondata, amikor a döglött kutyára néznek ("Az nem én voltam") annyira odaillõ, hogy az szerintem improvizáció volt.:) Az utolsó percek nagyon jók voltak, annyira rabul ejtett a film elõször, hogy nem is gondoltam, hogy mi lehet a dobozban.
4/10
nihilke 2008 nov. 17. - 20:29:56 4/10
(158/619)
nekem nem tetszett. az utolsó 10-20 perc volt izgalmas. egészen addig csak vártam, és vártam, hogy történjen már valami. aztán végre jöttek az izgalmak, erre vége lett.
norton15 2008 nov. 17. - 20:04:21
(157/619)
Az elsõ Fûrésszel nincs bajom, de itt a szereplõgárda (Freeman és Pitt, na meg Spacey) óriási. Félelmetesen zseniális az egész film, az utolsó 20 percet alig bírtam ki, annyira feszítette a húrt. Ez egy must see film természetesen.:)
10/10
szeppu 2008 nov. 17. - 20:00:55 10/10
(156/619)
Az igaz.
norton15 2008 nov. 17. - 19:53:16
(155/619)
Ez azért sokkal jobb, mint a Fûrész...
10/10
szeppu 2008 nov. 17. - 18:32:40 10/10
(154/619)
Az egyik legjobb film amit láttam. Izgalmas, nagyon jól ki van találva és ekkora csattanót a végén ezen kívül csak a Fûrészben láttam.
10/10
adeept 2008 nov. 17. - 08:11:42 10/10
(153/619)
KULTFILM
igen így nagybetûvel...
9/10
B.A.T. 2008 nov. 17. - 02:06:38 9/10
(152/619)
Én most láttam elõször. Zseniális ez a film!!
9/10
parappa 2008 nov. 17. - 00:30:08 9/10
(151/619)
Húderégen láttam... De most megnézem újra. Szerintem jó kis film.

A sok nagyokos meg bekaphattya.
10/10
Csuvatka 2008 nov. 16. - 23:41:20 10/10
(150/619)
Imádom, vagy 20szor láttam már és újra és újra megdöbbenek a végén. Hihetetlen egy film.
10/10
igorrr 2008 nov. 16. - 13:45:34 10/10
(149/619)
Én ha filmekrõl van szó, elég kritikus vagyok, de a Hetedik az egyik kedvencem. Egyike az egyébként kis számú 10/10-es filmeknek, amiket életemben láttam. Csak azért nem nézem meg ma este, mert már sokszor láttam. Bár ki tudja...
vanko0725 2008 nov. 16. - 11:32:58
(148/619)
Kiváló film, de azért a pontosság kedvéért: nem a bibliában van megemlítve a "hét bûn" fogalma, hanem katolikus szerzetesek 6-ik sz-i találmánya, tehát egy hagyomám.
Dr.Genya 2008 nov. 16. - 11:02:36
(147/619)
Nem semmi film,de Fincher se átlagos rendezõ.Komor hangulat és jó színészek.
És hát a vége....(?)
Sz23 2008 nov. 16. - 11:02:27
(146/619)
Nekem nagyon bejött ez a film.
Vinogradov 2008 nov. 16. - 10:47:01
(145/619)
Ezeket a hozzászólásokat õszintén szólva én sem értem...

Mintha egy másik filmet néztek volna...
Vinogradov 2008 nov. 16. - 10:40:45 Előzmény zee944
(144/619)
Tök véletlenül felfedeztem, hogy félbemaradt ez a vitánk...

Jobb is így.

Szánalmas, meddõ vita volt ez, nem az egyetlen a fórum történetében...
10/10
Bodajk 2008 nov. 16. - 10:36:06 10/10 Előzmény busman9
(143/619)
Mit értesz ez alatt, kedves busman, hogy "egyszerû trillernek megfelel"? Mik az egyszerû triller jellemzõi? Van ilyen? Én nem fanyalognék ebben a krimi áradatban, aminek 99 %-a úgy rossz, ahogy van. Igenis ez egy jó film! A legjobbak közül való! Üdv és talán a te véleményed is megváltozik...
6/10
Tirsa 2008 nov. 15. - 22:23:49 6/10 Előzmény hegyjáró
(142/619)
NEm vitatom hogy Kevin S. nagy színész, de a film nekem is kis csalódást okozott.. gimiben láttam elõször és mindenki ajnározta hogy mennyire nagy film, ahhoz képest nekem közepes lett... a vége elég kiszámítható... emberek vagyunk, és amúgyis nagy felháborodást keltett volna a nézõközönségben ha nem "jön ki" a hetes szám...
hegyjáró 2008 nov. 07. - 10:30:14 Előzmény busman9
(141/619)
Szerintem pont fordítva; egyedül a vége ért valamit, attól kezdve, hogy Spacey karaktere föltûnt a vásznon. Azonnal lemosta a többi szereplõt, hihetetlenül intnzív volt. No persze, ez nem meglepõ: az egész film az õ belépõjét készítette elõ,minden róla szólt, amíg meg nem jelent, mint maga az ördög.
A végsõ gyilkosságot nem mondanám semminek. Ha nem így, hát hogyan kellett volna befejezni?
5/10
busman9 2008 nov. 03. - 15:28:46 5/10
(140/619)
Azt hallottam h jó film. Na tessék! Hát NEM.
Végig nagyon feszült volt, lehetett izgulni rendesen. De hogy a vége milyen kis semmilyen lett, az hihetetlen. Én többet vártam a filmtõl.
Mondanivaló? Sehol semmi.
Teljesen értelmetlen befejezés.
Talán csak egy dolgot tudnék kiemelni: az a 30 másodperc, amikor Brad Pitt arcát látjuk a döntõ pillanatban. Az úgy hitelesnek tûnik.
De ezért megnézni egy filmet? Nem érdemes.
Amúgy lehet, hogy egyszerû thrillernek megfelel.
Ja igen, és a fõcím az elején is jól össze van vágva (sokkal többet sejtet, mint ami).