Téma: Hetedik

goodboy 2008 febr. 28. - 16:15:03
(119/619)
Elõször én is azt hittem, hogy egy szimpla sorozatgyilkosos film lesz, de mikor kijöttem a moziból tudtam ez a film több annál. Akikel néztem azok kétségbevonták, igazam lett.
GNandi 2008 febr. 26. - 21:37:16
(118/619)
nagyon jófilm. nagyon megdolgoztatja az emebr lelkét. egyik kedvencem.
10/10
-Moki- 2008 jan. 27. - 17:09:14 10/10
(117/619)
Nem tudom miért nézi a film elejét mindenki egy szimpla buddy movienak. A lényeg azon van, hogy a karakterek mit képviselnek és mi után nyomoznak.

SPOILER:

A film vége meg csupán annyiban hibádzik, hogy Pitt nem hal meg. Mivel John Doe bûne Tracy megölése (irígység) volt, ezért az mellékes hogy a nõ ártatlan volt-e, vagy sem. Mills lett a harag, aki végülis befejezte a kört. A film végének igazi ereje különben sem a csavarban rejlik, hanem az elsõrangú, párját ritkító megvalósításban. Howard Shore pulzáló velõtrázó hanganyaga, Spacey és Pitt játéka, Darious Khondji félelmetes beállításai és David Fincher átlagon felüli rendezõi munkája.
8/10
zee944 2008 jan. 21. - 19:42:15 8/10
(116/619)
Na várjál... tökjó, hogy megértetted a problémát, és nem válaszoltál csípõbõl vissza valamit. Aztán odaírod, hogy szerinted nem lõttél le poént... :-o Ember, olvasd már el mégegyszer. Tökéletesen lelõtted a film egyik legnagyobb meglepetését.
Zotyipotyi 2008 jan. 21. - 16:27:58
(115/619)
Fú, milyen leb*szást fogsz kapni (megjegyzem jogosan), hogy nem írtad ki nagy betûkkel hogy spóóóóójler! Tényleg, máskor tedd meg! (azok érdekében akik esetleg nem látták a filmet)
gemini22 2008 jan. 21. - 16:23:11
(114/619)
:DDD..én majd a következõ életemben.
9/10
pozsizsuzsi 2008 jan. 21. - 16:08:12 9/10
(113/619)
Huba, Szamek, nem gondoltam volna hogy az amerikai jogrendrõl kéne olvasgatnom, ráadásul angolul. Szóval most sem lettem beljebb...
gemini22 2008 jan. 21. - 15:50:11
(112/619)
Feltételeztem, h errõl hallottál már, :) cs azért copiztam be a wikipediásat, mert hogy ott sem tudnak több háttérinfót. A könyvrõl csak annyit tudok, hogy az amerikai jogrendszer történetérõl ad valamilyen áttekintést, bár ezt az alcím is érzékelteti.
9/10
pozsizsuzsi 2008 jan. 21. - 15:39:46 9/10
(111/619)
Köszi, de ezeket tudjuk. A valódi eredetét firtatom, Charles Rembar The law of the land címû könyvét nem ismerem. Ha innen ered, kérlek, röviden foglald nekem össze, ki is ez a JD egyáltalán, és már eredetileg is pótnévként szerepelt-e.
Zotyipotyi 2008 jan. 21. - 15:36:29
(110/619)
Kitûnõ film, brilliáns történettel és nagyszerû alakításokkal! Bár az én lelkivilágomnak túl kegyetlen film, egy ideig biztos nem nézem meg mégegyszer, mert teljesen taccsra vágott a filmben lévõ precíz kegyetlenség (valahogy más mint a Fûrészben (nem kiakadni az összehasonlításon!:)), ami még lehet buli filmként nézni az összes benne lévõ brutalitás ellenére - és annak ellenére, hogy ennek a filmnek nem ér a nyomába).
***SPOILER***
Én is Mills feleségén akadtam fenn, ugyanis az nem illett John Doe "koncepciójába", hogy egy "ártatlant" megöljön!
Ettõl függetlenül éreztem, amikor mondta a futár, hogy Mills-nek hozta a csomagot, hogy szerencsétlennek a felesége fejét hozták.
gemini22 2008 jan. 21. - 15:35:03
(109/619)
"Az amerikai kultúrában a John Doe személynév egy átlagos, név nélküli emberre vonatkozik, akit éppen az átlagosságra példaként szoktak felhozni, vagy ismeretlen személyek azonosítására használják.
Számos alkotásban fellelhetjük. A név nõi változata a Jane Doe. A gyermekekre elterjedt a Precious Doe (szabad fordításban: "Doe drágaságom"), vagy a Baby Doe (szabad fordításban: "Doe baba") kifejezések. A család többi tagjait James Doe-nak, Judy Doe-nak stb. hívják. A nemzeti zsargonban néha feltûnik Joe Schmoe alakban is.
Az Egyesült Államokban leggyakrabban az azonosítatlan elhunytaknál alkalmazzák a John/Jane Doe nevet.
A névtelen sértett egy bírósági eljárásban Richard Roe és nõi változatában Jane Roe néven ismert.
Az elnevezés eredetére fény derül Charles Rembar The law of the land címû könyvében.
A számítógépes szoftverek kitöltésénél megadandó vezeték- és keresztnévnél is gyakran hozzák fel példaként a John Doe nevet."
(wikipedia) :)
9/10
pozsizsuzsi 2008 jan. 21. - 15:15:00 9/10
(108/619)
Tudja valaki, honnan származik eredetileg a John Doe elnevezés?
Redfield 2008 jan. 21. - 15:11:32 Előzmény Ibolya12
(107/619)
Idézem Doe-t: "Az ÉN bûnöm az irígység. Legyen maga a harag."
10/10
Neszfor 2008 jan. 21. - 13:41:10 10/10
(106/619)
A film nézése közben sokszor az járt a fejemben, hogy én ezt láttam már valahol az idõk kezdetén, de nem sikerült magammal kiegyezkedni, hogy hogy is volt ez pontosan. Mindegy mert a Hetedik egyébként egy nagyon-nagyon jó film.

Legelõször a nagyszerû hangulat csengetett (a noirból átvett nyomozós részek keverve az amerikai-modern thriller-rel), majd a talán kissé sablonos de nagyszerû karakterek, amiket jó színészekre osztottak. Pitt és Freeman remekelnek, ennek az ellenkezõjérõl senki sem tud meggyõzni. A rendezés... nagyszerû, komolyan, egy-két helyen éreztem csak, hogy egy pillanatra elkalandozott a figyelmem, de ennek nyílván a késõi vetítés volt az oka. A tempó kíméletlenül (és zseniálisan) lassú, ám amikor akció van, akkor majd kiugrik a szívünk, Fincher komolyan érti a dolgát. A zenét is szívese dícsérném, de a fõcímen kívül semmire nem emlékszem (viszont az elképesztõ volt - Shore is érti a dolgát). Az Oscar-jelölt vágásról csak annyit, hogy valóban nagyszerû munka, ám én egészen pontosan három helyen furcsának éreztem.

Ja igen és a történet... hátborzongató, csavaros, ördögi és zseniális. Ezt a filmet csak szeretni lehet, mindenki nézze meg, akkor is ha él benne a gyanúper, hogy látta már valahol!
8/10
zee944 2008 jan. 21. - 13:31:54 8/10
(105/619)
OK, tudom, hogy legtöbben a másik kettõt tartják jobbnak, nálam épp fordított a sorrend, minden más csak Játsz/ma után jöhet.
Szerintem Fincher igazi gyengéje a Pánikszoba, én halálra untam magam rajta, annyira kiszámítható volt. Mondjuk ez inkább a forgatókönyv hibája, de a film egy cseppet sem lesz jobb tõle.
8/10
zee944 2008 jan. 21. - 11:03:26 8/10
(104/619)
Finchernek a Játsz/ma a legjobb filmje :-)
De az tény, hogy a Hetedik-Játsz/ma-Harcosok klubja sorozatot nehéz überelni...
10/10
megenged 2008 jan. 21. - 10:33:10 10/10
(103/619)
Életem legjobb filmje!Szépfiú ide-oda Brad Pitt fantasztikus.És nem csak ebben a filmben.PL:pokoli lecke.
raev 2008 jan. 21. - 09:41:15
(102/619)
pedig Silvanának van igaza, nézd meg mégegyszer a filmet. ;)
Ibolya12 2008 jan. 21. - 09:20:38
(101/619)
Ha már más is lelõtte a poént..
Silvana
Ne haragudj, de muszáj, hogy kijavítsalak.
***SPOILER***
Nem Brad képviseli a hetedik fõbûnt.
A hatodik a felesége, épp ez a lényege a filmnek, hogy a gyilkos, csak a hét fõbûn szerint öl. Ha õ lenne a hetedik, akkor meg kellett volna halnia, és a nõ halála pedig értelmetlen lenne. Túlságosan okos volt, hogy ilyen mellékvágány legyen a sorozatában. Két fõbûn maradt: az egyik a felesége bûne, az utolsó pedig, ami szerintem a legnagyobb a filmben, maga a gyilkos bûne: a harag. Tudta, hogy le fogja lõni.
Amúgy ha valaki tudja mikor lesz még, megírhatná, egy-két ismerõsöm lemaradt róla.
5/10
zszoltan 2008 jan. 21. - 07:10:11 5/10
(100/619)
De ha szeretnéd saját szemeddel látni az utolsó 10 percet, kettõvel alattad Zitike a 100. hsz-ban éppen azt linkelte be.