Téma: Hetedik

10/10
Silvana 2008 jan. 21. - 01:53:15 10/10
(99/619)
:-) Sajnálatos, hogy épp ilyenkor van áramszünet. Hiába, én bizony haragra gerjedtem volna, noha láttam már kb. ötször ezt a filmet ;-))

Sokat beszélnek a végén, (az is) tele van feszültséggel. Érezni, hogy robbani fog.
10/10
Silvana 2008 jan. 21. - 01:46:29 10/10
(98/619)
***SPOILER***
JOHN DOE, az "õrült sorozatgyilkos" maga mondja ki a kocsiban, a sivatagba menet, David Mills nyomozónak: Irigylem az életét. "- Úgy látszik, az ÉN BÛNÖM az IRIGYSÉG." A 6. bûn a filmben. És megfizet ezért, végül csak lelövi a nyomozó.
A feleségnek nem volt semmilyen bûne. Eszköz.
Az utolsó "halálos bûn" pedig a HARAG, a 7., amit D. MILLS NYOMOZÓ képvisel. És õ is megkapja a büntetését.
Szerintem remek a "csavar".Plusz egyértelmû.
Eeemil 2008 jan. 21. - 01:03:49
(97/619)
***SPOILER***
Levágta a fejét és egy futárral elküldette egy csomagban...
szmoj 2008 jan. 21. - 00:36:53
(96/619)
Én már láttam ezt a filmet,és valahogy több filmkockára emlékszem.Lehet,hogy én nem jól emlékszem,de a végén biztos vágtak ki belõle,bár az is igaz,ez nem sokat csökentett a film értékén.
Zitike 2008 jan. 20. - 22:56:15
(95/619)
<SPOILER><SPOILER><SPOILER><SPOILER><SPOILER>
Azelõtt csak ezt a részletet ismertem belõle:
http://www.youtube.com/watch?v=4D088M3-U4g

De Helyey László hangjával sokkal jobban tetszik!
Zolika198103 2008 jan. 20. - 22:53:40
(94/619)
Tényleg jó film. Kevin Spacey nagyot alakított...
albertjanos 2008 jan. 20. - 20:40:47
(93/619)
Az eggyik azért 2 gy, mert múlt idõ?
8/10
Bleki 2008 jan. 20. - 20:40:18 8/10
(92/619)
Miért? Amerikainak amerikai :)
Hál' Isten TV2-n megy, így talán nem lesz a fél film kivágva.
Nyuszinko 2008 jan. 20. - 20:27:33
(91/619)
Én is úgy emlékszem, hogy nagyon jó film, már nagyon várom...
mf_laca 2008 jan. 20. - 18:54:41
(90/619)
Azt láttátok, hogy a port szerint a Hetedik egy amerikai misztikus film?
Mr.Smith 2008 jan. 20. - 15:24:41
(89/619)
Ötletes, jól kivitelezett Thriller-krimi. Eggyik kedvencem a kategóriában.
yejo 2008 jan. 20. - 15:23:20
(88/619)
Hibátlan film. A karakterek, a helyszínek, a párbeszédek és egy sor apró zeniális mozzanat teszi naggyá ezt a mûvet.
10/10
boszme 2008 jan. 20. - 13:24:11 10/10
(87/619)
zseniális ez a film..
dark_angel 2008 jan. 20. - 11:33:34
(86/619)
sztem nagyon jó ez a film,örülök hogy ma leadják,mert már rég láttam
molnibalage 2008 jan. 07. - 22:15:38 Előzmény Moja
(85/619)
Sokan játszottak már a filmtörténet során kiválóan szellemi fogyatékos, zakkant és õrült embereket.

Igen, nincs két teljesen egyforma ízlés, nekem egyszerûen nem jön be film. A 12 majmot én is feliratosan láttam.
Hesztia 2008 jan. 07. - 01:02:25 Előzmény molnibalage
(84/619)
"Brad Pitt alakítása meg azért érdekes, mert Bp. kimész az utcára és naponta akadsz ilyen emberekbe akik magukban beszélnek a jármûveken vagy az utcán. Zavarosan, minden összefüggés nélkül."

Csakhogy annak a hajléktalannak nem kell eljátszania, hogy zavart és magában beszél, nem kell küzdenie azért, hogy hiteles legyen, mert magától is ilyen. Majd ha a csöves tökéletesen elõadja azt, hogy õ Brad Pitt, uolyan lesz a mimikája, a gesztikulációja, a hanghordozása, akkor megtapsolom. Gondolom érthetõ, hogy mire próbálok utalni.
Egy színésznek úgy kell hihelesnek lennie, hogy miközben valószínûleg csak halvány fogalma van arról, hogy egy zakkat (vagy akármilyen más, ami nem õ) figura mire gondol, mit érzékel a világból, mégis képes úgy belehelyezkedni az adott karakterbe, hogy ne a színészre, hanem a figurára figyeljünk.
10/10
Moja 2008 jan. 06. - 23:56:10 10/10 Előzmény molnibalage
(83/619)
Hangsúlyozom azt is, hogy nem kapta meg a díjat, csak jelölték. Alapvetõen nekem is problémáim vannak magával a díjjal, mert tényleg elég kiszámított az estek legnagyobb részében, de mégsem gondolnám azért teljesen alaptalannak.
A szinkronról annyit, hogy nem nagyon szeretem az ilyen filmeket magyar szinkronnal nézni, ergo úgy még nem is láttam például a 12 majmot..
Az meg hogy bárki el tudná játszani, azért hülyeség, mert ha ezt általánosságnak veszed, akkor szinte akármilyen film akármilyen szerepére rá lehetne aggatni.. Tény, hogy nem õ az általam legtöbbre tartott színész, de ettõl függetlenül véleményem szerint nagyon sok féle szerepet vállal direkt, és igenis szépen megállja a helyét mindegyikben.
De ez egy meddõ vita, nincs két egyforma ízlés, én speciel így érzem:)
norton15 2008 jan. 04. - 15:28:36
(82/619)
Na ez hülyeség. Persze, bármilyen részeg hajléktalan el tudta volna játszani... Ehh, ezt te sem gondolod komolyan!
molnibalage 2008 jan. 04. - 15:25:16
(81/619)
Hát, az Oscar díjak számomra nem jelentenek semmit. Amerikaiak ítélik oda a saját filmjeiknek. Ennyi erõvel én is hátbaveregethetném magamat, hogy ügyes gyerek vagyok.
Nekem csak az számít, hogy tetszik -e a film vagy sem.

Brad Pitt alakítása meg azért érdekes, mert Bp. kimész az utcára és naponta akadsz ilyen emberekbe akik magukban beszélnek a jármûveken vagy az utcán. Zavarosan, minden összefüggés nélkül. Õken nem jelölik Oscarra. Komoly mennyiségû alkhol után is sokan elérik ezt az állapotot.
Ezzen nem azt akarom mondani, hogy rossz színész, de filmjeiben többnyire csak a jó magyar szinkronja viszi el az alakot, mert az eredeti hangja az nem nagy szám. Lásd a Hetedikben is. (George Clooney is ilyen színész, Szabó Sípos telitalálat neki.)
10/10
Moja 2008 jan. 04. - 13:36:05 10/10 Előzmény molnibalage
(80/619)
Bár igaz, hogy én filmileg is elismerem és szeretem a 12 majmot, de hangsúlyozom h itt nem a film minõségére, hanem Brad Pitt zseniális alakítására utaltam. Mellesleg ez volt az elsõ, és eddigi egyetlen Oscar jelölése is..