Téma: Heti hetes

makoi.virag 2009 jan. 01. - 21:34:02
(1487/14087)
A heti hetes alapvetõen egy buta proliknak szóló biboldó parasztvakítás! Semmi több.
9/10
ondok 2008 dec. 25. - 21:27:12 9/10 Előzmény Kata original
(1486/14087)
Tettekkel kell magyarnak lenni és nem pl levesestányér méretû kokárdával,nem melldöngetéssel és fõleg nem mások iránti kirekesztõ szövegekkel ,gyûlölködéssel.Mert pl szerintem a hanuka és a karácsony tökéletesen megfér egymás mellett meg a mohamedán ünnepek is stb. Ezt különösen karácsonykor érezni kéne egy "igaz hazafinak",mert a gyûlölködésbõl még jó nem származott.
10/10
kgyuri0 2008 dec. 25. - 13:13:43 10/10 Előzmény ondok
(1485/14087)
De, vedd úgy, hogy nem is szóltam,, nem akarom a szeretet ünnepén nyûni az idegeidet!
10/10
kgyuri0 2008 dec. 25. - 13:11:37 10/10 Előzmény Kata original
(1484/14087)
Szerintem nem ciki magyarnak lenni, az ciki, ha vallakinek túl sokszotr jut eszébe, pl "mindenrõl az ugik be, mint Mórickának a...."
offtopic
Kata original 2008 dec. 24. - 16:42:25 Előzmény ondok
(1483/14087)
Magyarnak lenni ciki,értelek.
10/10
kgyuri0 2008 dec. 24. - 02:10:31 10/10
(1482/14087)
Minden Kedves és kedvetlen fórumozónak,

elvbarátokak és elvellenfeleknek Boldog Karácsonyt!!!
9/10
offtopic
ondok 2008 dec. 23. - 21:53:06 9/10 Előzmény Kata original
(1481/14087)
Én tudtam ,de nekem pl eszembe nem jutott emlegetni,meg nem nyilatkoztam ,hogy "nem voltam Menórázni",miután senki nem kérdezte és nem is feltételezte rólad sem.Azonkívül még nagyon sok minden van egyidõben,de ha Te ezt ennyire elhatárolódóan említed az bizony alátámasztja az antiszemi gyanúját vagy legalábbis a hülye jobboldali réteg szajkózását ,zsidózásást,ami ezeknél most a mélymagyarkodás mellett trendi lett.Lásd félnótás Budaházi stb.tervezett hanuka ellenes akcióját.
10/10
offtopic
kgyuri0 2008 dec. 23. - 20:35:58 10/10
(1480/14087)
De bizony, Kedves évi100!
Látod, hogy kell vigyázni!

Van valami adoma a lepke szárnyának rebbenésérõl, ami világok kataklizmáját tudja okozni.
10/10
Rahel 2008 dec. 23. - 15:55:51 10/10
(1479/14087)
-A H.András helyén ki volt az a nyomorék fazon?
CsengoZoli 2008 dec. 23. - 15:04:52
(1478/14087)
Rendben,téma lezárva :)
10/10
kgyuri0 2008 dec. 23. - 15:02:22 10/10
(1477/14087)
Na, "az adott kotmány hatalmi ága".
Szerinted pl Sólyom a szoci kormány hatalmi ága?

Kösdsz, hogy adtál idõt, masjd még gondolkodom.

Kedves CsengõZ!

„Egyébként pedig, ha elfogulatlanul válogatnának a hírekbõl, akkor az aktuális hatalmon mindig,de mindig 100szor annyit lehetne röhögni,hisz õk hozzák a döntéseket így a rossz döntéseket is.”

Egy rossz döntésen se lehet szükségképpen röhögni.
Általában a döntéseken pedig, csak azért, mert döntések, pláne nem!
Rosszul képzeled, ez hajaz arra az elképzelésedre, amit legutóbb ecseteltem, arról, hogy mûködnek a „humoristák”:
Mert neked nem tetszik egy döntés, és kifejezetten szétdurransz a méregtõl, attól még azon a döntésen nem igen lehet nevetni(Még akkor se, ha esetleg igazad lenne!). Még áttételesen sem: ha egy jó humoristát megbízol is, hogy a számodra gyûlöletes döntést figurázza ki-
Ilyen mesterségesen kicsinált dolgokon soha senki nem fog nevetni.
CsengoZoli 2008 dec. 23. - 14:16:10
(1476/14087)
Most a hatalmi ágat idézõjelben értetted vagy sem?
Mert,HA IGEN, akkor az az adott kormány hatalmi ága.
1 adott kormányé, pontosabban mivel õ tartja fent 90%-ban az aktuális kormányé.
Adok idõt,döntsd el,de azért kössz az oktatást a hatalmi ágakról!

Tényleg? A sajtó nem a televízióval kezdõdött?
Hát azért látszik,hogy te egy tanult ember vagy.
Igazad van,nem azzal kezdõdött.
Azért a televíziót hoztam fel példának, mert a rádió és a televízió a legszélesebb tömegeket elérõ tömegkommunikációs eszköz, és ezeket rendre propaganda eszközként használták és használják ma is.
Azaz nem igaz amit írtál,hogy a sajtó feladat a hatalom kritizálása!

Az újságok történetérõl annyit,hogy már Julius Cézár idejében is voltak közlönyök, persze Julius Cézárnak alárendelve :)
Sajnos a sajtó természeténél fogva nem tud igazán kritikus lenni, lévén,hogy az aktuális hatalom elsõpri,ha nem tetszik neki.

Az,hogy szerinted csak jobboldalon vannak "hulyek" csak a te szüklátókörûségedet bizonyítja.

Egyébként pedig, ha elfogulatlanul válogatnának a hírekbõl, akkor az aktuális hatalmon mindig,de mindig 100szor annyit lehetne röhögni,hisz õk hozzák a döntéseket így a rossz döntéseket is.
Nem akarok nevekkel dobálózni,mert fölösleges,de az utóbbi idõk döntéseibõl kapásból tudnék legalább 20 dolgot sorolni,amin egy nyugati demokráciában betegre röhögnék magukat a politikusok.
Hogy ezekrõl nem esik szó... hát az nem véletlen.
Nem kell felhívni a maszopos kapcsolatot,tudják õk maguktól,hogy mi az a téma amit annyira nem kéne eröltetni,ha legközelebb is ott akarnak lenni az MSZP-s sátorban 2010ben.
Egyébként meg ez az egész úgy indult,hogy te kérted fejtsem ki mit tartok zagyvaságnak a hozzászólásaidban, szóval most ne haragudj meg azért, mert leírtam!
10/10
kgyuri0 2008 dec. 23. - 13:57:13 10/10
(1475/14087)
ENNEK MÉGEGYSZER NEKI KELL VESELKEDNEM(moderáció és sajtóhibák miatt):

Kedves CsengõZoli!

Azt produkálod, amit vártam. Hiába na, a tapasztalat!

„-Voltak ezirányú tanulmányaim, több is,mint hinnéd,ezért jót nevetek az ilyen egyetemleges kinyilatkoztatásaidon :)
Ne haragudj,de ez jól mutatja,hogy viszont neked nem voltak.
Sõt ebben az egy mondatodban még magaddal is összeütközésbe kerültél.
Most hatalmi ág vagy a a fõ rendeltetése a hatalom kritikája?”

Kis butusom: azért,mert hatalmi ág, azért lehet a hatalom kritikája a rendeltetése, hiszen a hatalmi ágak nem teljesen egyformák, sõt azért „ágak”, hogy különbözzenek egymástól (az „ág” szót erre „találták ki” – pajtikám!). Például a végrahajtó hatalom és a törvényhozó hatalom nem csak hogy nem ugyanaz, de még egymással ellentétesek is és kiegészítik egymást, nem beszélve a bíróságokról, ami viszont ismét ellentéte mindkettõnek. Arról nem beszélve, hogy a sajtó, mint hatalmi ág idézõjelesen értendõ, én úgy is írtam. Ha ajkkora nagy fõtudós lennél, mint amekkora a mellényed, akkor ez természetes lenne számodra, és nem is hoznád elõ.

A „Logikádról” írt keresetlen szavaimat kimoderálták, úgy hogy azokat egyelõre kihagyom.

De azért az ostoba tévképzetek kártékony hatását egyensúlyozandó, engedtessék meg, hogy megjegyezzem: A sajtó nem a televizóval kezdõdött, hanem a 17-18 században az újságokkal, amelyek az akkor feltörekvõ polgárság szócsövei voltak határozottan az akkori feudális államok ellenzékeként, ezt nem hogy történelmet tanult egyének tudják még álmukból fölverve is, de minden kicsit is mûvelt, magára valamit adó ember.

Még közokulásul, meg mert ez a téma a topic lényegébe vág:

CsengõZoli szerint:
„-Szóval úgy érzed csak a jobboldalon vannak "hulyek" ? :)
Nemgondolnám. Az persze már a humorista választása,hogy a két oldal "hulyeibol" milyen arányban válogat”

1. Én valóban úgy érzem! Tényleg sajnálom, de Balog, Mikola, Grespik párját baloldalt nem találom:
Legjobb esetben Kassai, Schmuck esetleg Suchmann jut eszembe, mint jellegzetesen kifigurázásra termett figurák, ja meg maga a nagy Thürmer!

2. CsengõZ teljesen életszerûtlenül képzeli el:
Azt hiszi a „humorista” leül, elgondolkodik, kit válasszon, aztán (szélsõ esetben: miután fölhívja maszopos összekötõjét, és megbeszélték az „osztályharc állását”, úgy „dönt”, hogy a jobboldal hülyéi közül ezt és ezt fogja kipécézni, és elkezdi dönteni a humorzsákot, miközben az „agymosott” közönség fetreng a kacagástól. – Nagyjából így képzeli ezt CsengõZoli barátunk – 1912-es hsz-a alapján. Igazatok van, kiküzdötte magának a jogot, hogy a KassaiSchmuckSuchmannThürmer négyes fogatot még vele, CsengõZolival is kiegészítsük!
Kata original 2008 dec. 23. - 08:19:25
(1474/14087)
De,hogy válaszoljak a nagyon sua megállapításodra,azért említettem,mert egyidõben volt mindkettõ. Tudhatnád,hisz oly'okos vagy!
Kata original 2008 dec. 23. - 08:18:13 Előzmény ondok
(1473/14087)
Konok ondok,aki szintén nem unja. Röhejesek vagytok mindketten, mind két bakkecske, csak nem a bölcsebb fajtából.
CsengoZoli 2008 dec. 23. - 08:02:23 Előzmény kgyuri0
(1472/14087)
Szia

"Az, hogy valamit erre és erre “találtak ki” az egy bevett kifejezés arra, hogy valaminek ez és ez a “rendeltetése”, “(fõ) funkciója”, “létezésének értelme” "

-Értem,hogy ezt akartad írni,de nem erre találták ki,nem ez a rendeltetése és nem ez a létezésének értelme!

"Ha voltak érdemleges történelmi tanulmányaid, akkor nyilván találkoztál azzal, hogy a sajtó “hatalmi ág”, és hogy a hatalom kritikája a fõ rendeltetése (a hírhordáson kívül)."

-Voltak ezirányú tanulmányaim, több is,mint hinnéd,ezért jót nevetek az ilyen egyetemleges kinyilatkoztatásaidon :)
Ne haragudj,de ez jól mutatja,hogy viszont neked nem voltak.
Sõt ebben az egy mondatodban még magaddal is összeütközésbe kerültél.
Most hatalmi ág vagy a a fõ rendeltetése a hatalom kritikája?
Mert ha hatalmi ág,akkor úgy gondolod önmaga kritikusa?
A sajtó egyébként sosem volt a hatalom kritikusa,maximum kiszolgálója, 90%-ban propagadaként használták régen is és erre használják ma is.
A legtöbb országban 30-40 évvel ezelõttig egyetlen tv csatorna volt pl. amit a hatalom mûködtetett, kevés kritikával :)
Természetesen hatalom ellenes lapok is voltak mindig is,titokban vagy szabadon,de nyílván jóval kisebb számban,mint a propaganda lapok.
Természeténél fogva nem is lehet a hatalom kritikusa,hisz a hatalom tartja fent.
(az RTL-t is,hiába kereskedelmi tv)
Maximum nagyon fejlett demokráciával rendelkezõ országokban fordul elõ,hogy a sajtó komoly kritikusa a fenálló rendnek,de ez a mi kis banánköztársaságunkra nem vonatkozik :)

"Az RTLclubot is éppen tekintheted sajtónak(ha tényleg olvastad volna a hsz-aimat, akkor tudnád, menyire nem szeretem), de miért kéred számon rajta, hogy nem egy sikeres mûsorát dúlja szét politikai okokból? Akkor inkább azért kárhoztasd, hogy a “par ecxcellence” (elnézésed kérem!) politkai mûsorai miért nem elég kormánykritikusak."

RTL KLUB! Igen éppen tekinthetem sajtónak,de ez nem akarás kérdése,mert ,hogy sajtó :)
Tekinthetem banánnak is,de nemaz.
Olvastam hozászólásaidat és láttam,hogy nem szereted. Hát ehez jogod van,énse vagyok oda érte :)
Ja,és ami nagyon fontos,hogy egyáltalán nem kérem számon rajta,hogy nem dúlja szét a mûsorát.
Ezt nem is tudom honnan veszed.
Én is szoktam nézni ezt a mûsort és általában jól szórakozom.
Azt meg,hogy miért nem kritikusak a politikai mûsorai,nagyon jól tudom :)

"az már nem a humoristákra tartozik, hogy utánajárjanak, miért pont a jelenlegi hazai jobboldalnak vannak olyan prominensei"

-Szóval úgy érzed csak a jobboldalon vannak "hulyek" ? :)
Nemgondolnám. Az persze már a humorista választása,hogy a két oldal "hulyeibol" milyen arányban válogat.

"Ha a kormányoldalon operálnának ilyen figurák, mint Balog, Mikola,Grespik, akkor automatikusan a 7i7 kormányellens lenne"

-Na ezt ugye te sem gondolod komolyan...
Szerinted csak a jobboldalon vannak olyanok akiken röhögni lehet, és ezért nem kormányellenes a 7i7?
Szerinted nincs meg baloldalon ugyanúgy a Grespik stb megfelelõje?
Na,ne haragudj,de ez már nem az a szint amit kommentálnék,maximum annyit hozzá,hogy ez nagy butaság...

"Azt hiszem egyetértésünk az öszödi beszédet illetõen eddig tart és egy jottányival se tovább(hogy nem tartjuk viccesnek!)"

-Igen ebben egyetértünk és itt megint a sajtó propagandájára utalhatnék vissza, amivel pl elérik,hogy egy ilyen beszédet "õszinteségi beszédnek " nevezzenek egyesek :) és a hozzád hasonló nulla háttértudással okoskodók ezt be is kajolják.

"A 7i7 szereplõi sztem soha nem foglalkoztak az öszödi beszéddel, valószínû az õ véleményük sem azonos a tiéddel."

-Nemigaz,foglalkoztak vele! Rögötön beindult a szerecsen mosdatás!
Rögtön ez volt a fõ téma,hogy kiragadott szöveg blablabla...

"Én ui. Gyurcsányt kifejezetten pozitívan ítélem meg, erllentétben a 7i7 szerplõivel (legalább is zömükkel zömében – gondolom). Na, sztem: ez az ami bánt téged, s nem más! Pedig hát: ezt hívják demokráciának! Vagy rám nem vonatkozik?"

-Nem tudom,hogy ezeket a hozzászólásaidat pl komolyan gondolod-e,de én komolyan válaszolok.
Természetesen Gyurcsányt pozitivan ítélik meg az ottülõk, lévén pártkatonák.
Menj el egy MSZP rendezvényre, választáskor menj el egy MSZP sátorba és találkozhatsz velük, úgyhogy megnyugodhatsz veled értenek egyet!
Hogy Gyurcsányt pozitívan ítéled meg engem nem bánt.
Nem osztom a véleményed,de elfogadom,ha valaki mást gondol,mint én.
Azt meg,hogy mi a demokrácia, szerintem mi Magyarok sose tudjuk meg! :)

Najó,csak ennyit szerettem volna megosztani,ha nem haragszol nagyon nem szeretném ezt tovább húzni,mert sok értelme nincs...
9/10
ondok 2008 dec. 22. - 22:16:56 9/10 Előzmény Kata original
(1471/14087)
Má bocs de ha a hanuka nem rád tartozik,akkor most miért ráncigáltad ide a hajánál fogva?
9/10
ondok 2008 dec. 22. - 22:11:22 9/10 Előzmény kgyuri0
(1470/14087)
Szerintem a János vitéz szinkronizált változata lesz az!
10/10
kgyuri0 2008 dec. 22. - 20:10:59 10/10 Előzmény Kata original
(1469/14087)
ld, 1853-as hsz vége!
offtopic
Kata original 2008 dec. 22. - 17:58:06
(1468/14087)
Figyelj csak: Ma történt épp velem,hogy cigarettát vásároltam egy izraeli származású embertõl. Beszélgettünk,mesélte,hogy kint volt a Hõsök-terén,én meg meséltem,hogy Diósdon és,hogy fényt gyújtottunk és milyen szép volt. Nem kritizáltam,hogy Õ tegnap min vett részt,ellenben Õ kiröhögött és azt mondta, hogy a magyarok ne gyújtogassanak semmit,mert felesleges és nevetséges. Ez miféle viselkedés? neki meg ne kelljen a pénzem. ennyi. Oké, ez egy eset, de szégyentelen.
Ám végre eljutott a ritka szûk agyadba,hogy felejtsük már el egymást, több hete kérlek,hogy szálljunk le errõl a témáról,mégsem teszed. Erõszakos vagy és nagyképû,ráadásul szerinted mindenki hülye,aki nem ért veled egyet.Fogsz te még "pofára" esni, nem kicsit ,majd lesz még Budán kutyavásár! Megkérlek: Többet ne írj nekem, mert undorodom a stílusodtól. Köszönet.