Téma: Heti hetes

10/10
offtopic
kgyuri0 2008 dec. 22. - 16:57:01 10/10
(1467/14087)
Nem vallásod a mongol sámánhit sem, meg a mohamedanizmus, még sem emlegeted õket!
De oké, hagyjuk egymást lógóban. Én már idõtlen idõk óta megírtam, hogy már le is szállok rólad.
10/10
offtopic
kgyuri0 2008 dec. 22. - 16:54:07 10/10
(1466/14087)
Na, ezen ne vitatkozzunk, mind a kettõben szerepel a "nap" meg a "nyár".
10/10
kgyuri0 2008 dec. 22. - 16:46:10 10/10 Előzmény CsengoZoli
(1465/14087)
Kedves CsengoZoli!

Köszönöm gyors reakciódat, ezek szerint vagy külföldön vagy, vagy esetleg nem tudsz aludni.

Megpóbálom sorra venni mindazt amit fölhoztál, remélem , sikerül.

Az, hogy valamit erre és erre “találtak ki” az egy bevett kifejezés arra, hogy valaminek ez és ez a “rendeltetése”, “(fõ) funkciója”, “létezésének értelme”

Ha voltak érdemleges történelmi tanulmányaid, akkor nyilván találkoztál azzal, hogy a sajtó “hatalmi ág”, és hogy a hatalom kritikája a fõ rendeltetése (a hírhordáson kívül).

Az RTLclubot is éppen tekintheted sajtónak(ha tényleg olvastad volna a hsz-aimat, akkor tudnád, menyire nem szeretem), de miért kéred számon rajta, hogy nem egy sikeres mûsorát dúlja szét politikai okokból? Akkor inkább azért kárhoztasd, hogy a “par ecxcellence” (elnézésed kérem!) politkai mûsorai miért nem elég kormánykritikusak.

Sehol nem írtam, hogy a humornak nem szabad a kormányt kritizálnia, éppen ellenkezõleg azt mondtam, hogy nem kötelessége. Sõt léténél fogva kötelessége(ezért “találták ki”! - a humort ui!) az emberi butaságot, beképzeltséget, túlfûtöttséget aljasságot kritizálnia, arra kifejezetten emlékszem, hogy azt írtam, az már nem a humoristákra tartozik, hogy utánajárjanak, miért pont a jelenlegi hazai jobboldalnak vannak olyan prominensei, mint BalogZoltán, Mikola, Grespik. Azt írtad, sok zavarosat írtam, meg még azt is, hogy visszaolvastad a hsz-aimat, úgy hogy egész megszeppentem,ehhez képest, úgy tûnik a legutóbbi “üzenetemet” vetted, de azt legalább talán tényleg.. Ez elég kevés, hogy a kritikád annyira megalapozott legyen, mint amennyire lesújtó.
Ha a kormányoldalon operálnának ilyen figurák, mint Balog, Mikola,Grespik, akkor automatikusan a 7i7 kormányellens lenne(itt légyszi ne ragadj le ennél a 3 konkrét névnél).
Ahhoz, hogy valamit humorosnak láttassunk, ami nem az, ahhoz nagyon nagy tehetség kell, ami nincs meg mindenkiben. Az általam emlegetett 3 név olyan figurák, akiken röhögni igazán nem nagy teljesítmény, adják magukat rendszeres naprakész kiröhögtetésre(ebben hasobnlítanak pl. a jó öreg ToJó bácsira(Torgyán)), de megint ne ragadj le a 3 konkrét névnél.
Azt hiszem egyetértésünk az öszödi beszédet illetõen eddig tart és egy jottányival se tovább(hogy nem tartjuk viccesnek!)
Az a helyzet, hogy abban nem értünk egyet te meg én, és sajna ennek nem ez a topic a tere, hogy megbeszéljük. Csak utalás szerûen, gondolj arra,hogy te, Csengõ Zoli milyen esetben mondtál volna egy olyan beszédet, mint az öszödi. Ha bele tudsz ebbe gondolni igazából, akkor rá fogsz jönni, hogy az semmi esetre sem bevallása volt hibáknak, leleplezõ célzattal és még csak nem is óvatlan elszólás. Ez a két értelmezés a Fidesz által sújkolt kettõ. Egyik se állja meg a helyét.
Azt gondolom, neked is leginkább ez a fõ bajod velem, meg a vélenményemmel, és nem az, hogy zavaros lennék. A 7i7 szereplõi sztem soha nem foglalkioztak az öszödi bdeszéddel, valószínû aíz õ véleményük sem azonos a tiéddel. Egyébként gyanítom az enyémmel sem. Én ui. Gyurcsányt kifejezetten pozitívan ítélem meg, erllentétben a 7i7 szerplõivel (legalább is zömükkel zömében – gondolom). Na, sztem: ez az ami bánt téged, s nem más! Pedig hát: ezt hívják demokráciának! Vagy rám nem vonatkozik?
Westerke93 2008 dec. 22. - 15:20:56
(1464/14087)
kgyuri, SZINTE ugyanúgy kezdõdnek, nah...többször nincskedvem ezt javítani...

Toldi: Ég a napmelegtõl a kopár sík szarja,...
János Vitéz: Tüzesen süt a nyári nap sugára,...

Ha ez neked nem hasonlít, hááát...:)
Kata original 2008 dec. 22. - 15:01:13
(1463/14087)
Nem, nem Rám tartozik,mivel nem vallásom. Ne fájjon,hogy nem szeretlek, eddig mindig úgy alakult, akit a legkevésbé kedveltem,abból lett szerelem, hehe!
10/10
kgyuri0 2008 dec. 22. - 14:52:45 10/10
(1462/14087)
Kedves Kata!

“Bolgog Karácsonyt, a Hanuka nem Rám tartozik.”

- no, csak nem helyben vagyunk?!
Antiszemi vagy, kedves?!

Különben neked is BoldogKarácsonyt!

Fáj, hogy nem szeretsz!
10/10
kgyuri0 2008 dec. 22. - 14:48:38 10/10
(1461/14087)
Értelek most már téged is!
De az a rossz hírem van, hogy a Toldi és a KukoricaJancsi nem kezdõdnek egyformán.
De, nem baj! Nekem!
10/10
kgyuri0 2008 dec. 22. - 14:46:48 10/10
(1460/14087)
Aha, értem!
Kata original 2008 dec. 22. - 14:25:54 Előzmény kgyuri0
(1459/14087)
Az, hogy neked mi érdekes és mi nem, egyátalán nem érdekel. Ontod a nagyképûséget. Ez már inkább vicces,mint érdekes,érdemleges vagy hasznos. Nyilván mondhatnám ,hogy egy felkészûlt aggyal szeretnék vitázni, de nem teszem:Elmondtam egyszer, hogy nem kedvelem ezt a mûsort, többen nekem estetek,kicsinyszõklánylelketek nem bírta felfogni ezt a tényt. Ez egy fórum és a gyengébbek kedvéért ismét leírom: írhatok negatív véleményt valamirõl, vagy pozitívat, mert ez errõl szól és nem másról. Ha nekem is tetszene ez a mûsor,most biztos a szirupos dumákat kapnám,hogy milyen jófej vagyok....Nem, nem vagyok az! És nem voltam tegnap Menórát állni a Hõsök-terén! Diósdon voltam, a hegyen...azt gondolom, itt a vége. Bolgog Karácsonyt, a Hanuka nem Rám tartozik.Pápá!
Westerke93 2008 dec. 22. - 13:35:07 Előzmény kgyuri0
(1458/14087)
Juj, bocsánat félreirtam... kukorica jancsi :S de attól még nagyon jó volt, csak megzavart az eleje, szine ugyanúgy kezdõdnek!:)
Gabriella54 2008 dec. 22. - 13:22:13 Előzmény kgyuri0
(1457/14087)
A Ments meg, Uram egy Tim Robbins-film, Sean Penn-nel és Susan Sarandonnal a fõszerepekben és a viasat 3-on vetítették.
CsengoZoli 2008 dec. 22. - 03:32:30 Előzmény kgyuri0
(1456/14087)
Szívesen...
"Szerintem kritizálni természetesen a hatalmat kell, de nem a 7i7-nek,"
Nekik miért nem? Az Orbán idején jól ment! :)
"nem a humornak, hanem a sajtónak, azt arra találták ki."
Ezt pontosan nem is értem, az RTL sajtó, elektronikus sajtó.
Az meg,hogy arra találták ki nem igaz,de sok más mellett pl. humorral is foglalkozik.
"Humorizálni csak azon lehet, ami humoros"
Ez természetesen nem igaz,sõt!,de látom e témában már megelõztek.
A legjobbakat az ember magán,emberi gyarlóságokon stb tud nevetni,amik egyébként komoly dolgok.
"attól mert a hatalom nem tetszik, még nem lesz kinevethetõ" ez igaz,de általában kinevethetõ,bármilyen kormányról is legyen szó és a kinevetés sem feltétlen kell sértõ legyen.
(szerintem ízlésesebb is a hatalmon élcelõdni,ha már politikáról van szó,hisz õk döntenek a dolgok 99%-ról,tehát elég nevetségesnek tartom, mikor az ellenzéket szídják,DE EZ MAGÁNVÉLEMÉNY)
"Gyurcsány öszödi beszédén egy mosolyt sem tudnék kipréselni magamból, szerintem ti sem"
-na ebben speciel 100%-ig egyetértünk!
"Ti összetévesztitek a politikai humort a kritikával, esetleg a gyûlölettel."
A humor bizony az egyik legkeményebb kritika és speciel ebben a mûsorban ezt kritikaként is alkalmazza minden szereplõ,ahogy késõbb te is írod!
"Ott van Fábry, régebben kifejezetten kedveltem, mostanában nem szívesen nézem, nem tartom túl viccesnek, ha köpdösi Gyurcsány képét"
Értem,tehát szerinted "kritizálni természetesen a hatalmat kell",de ha meg ezt teszik,akkor azon nem tudsz nevetni.
Pedig a Fábryban egy ember cikizi pár percig a kormányt, ebben a mûsorban pedig heten teszik ezt jóval hosszabb ideig :)
Tudom szerinted ez " nem olcsó, ez rossz humor", de ez egyrészt nem feltétlenül igaz,hisz mindenki más humort szeret és a köpdösés csak egy kiragadott példa(általában Fábry is visszafogottabb), másrészt valószínûleg a fideszeseknek ugyanígy felmegy az agyvize,mikor azt hallja,hogy heten magyarázzák a magyarázhatatlant pl. az öszödi beszédnél.
"Szerintem olcsó az a humor, ami nem eredeti, vagy ami altesti."
Ezt pedig tudomásul vettem,de nem így van!
Nincs ilyen kategorizálás, bár látom te szeretnéd,hogy a dolgok feketék és fehérek legyenek! Nemazok! :)
10/10
kgyuri0 2008 dec. 22. - 02:56:58 10/10
(1455/14087)
Kedves CsengoZoli!

Kritikád, nemde, vehetem annak? – igen csak sommásnak tûnik.
Így, inkonkrétice, nem tudok vele mit kezdeni.
Meg késõre is jár, de ha nem röstelled, megkérnélek fejtsd ki ellenvéleményed velejét!
Indulj ki abból bátran, hogy mindent komolyan gondoltam – bár vices fiú vagyok, de “humorban nem ismerek tréfát!”
CsengoZoli 2008 dec. 22. - 02:41:46
(1454/14087)
Hûha,visszaolvastam pár hozzászólásod...
Ennyi zagyvaságot már rég olvastam :P
Te most csak hülyéskedsz vagy ezeket komolyan is gondolod?
10/10
kgyuri0 2008 dec. 22. - 02:11:21 10/10
(1453/14087)
Kedves ondok!

Sajnos én nem vagyok ennyire optimiska, mint te.
De bizony képes nagyon is sz*r lenni, és én félek….
Hiszen már az is isteni csoda, hogy valami folytán eddig is összejött, ennyi ideig zsinórban! Egy kereskedelmi csatornán, mint az RTLclub!
Mert különben sztem a kereskedelmi csatornák mind nagy rakás sz*rok és az RTLclub nem hogy nem kivétel, hanem élen járó a sz*rságban.
Ez az új szerzemény Hajós helyén nagyon nem odavaló, ha ezt komolyan gondolják, még leszokoma a mûsorról(pedig gyakorlatilag mindegyiket rituálisan megnézem).
Ami a HajduSteve által felolvasott versezetet illati, gyér volt, ezuttal még Kern elfogott levelén se tudtam annyit derülni, mint szoktam, kicsit elmutált altesti irányba. Sztem nem volt jó a hangulat (föltehetõleg a szánlmas új figura miatt). Ennél sokkal jobb szokott lenni!
10/10
kgyuri0 2008 dec. 22. - 01:59:32 10/10
(1452/14087)
Kedves Gabriella!

Milyen mûsor volt a Ments meg Uram? Hova kapcsoltál át?
10/10
kgyuri0 2008 dec. 22. - 01:58:12 10/10
(1451/14087)
Milyen "toldira" gondolsz? Kedves Wester?
Gabriella54 2008 dec. 22. - 01:42:00
(1450/14087)
Amit láttam, nagyon tetszett, de a Ments meg, Uram akkora élmény, hogy átkapcsoltam!
Az új srác is szimpatikus - na és Kern elfogott levele; dõltem a röhögéstõl :)))
9/10
ondok 2008 dec. 22. - 00:27:34 9/10
(1449/14087)
Ja és kern is nagyon jó volt ,a többiek is hozták aformát.Hajdú Steve ,amilyen rosszul kezdett,amikor még új volt, egyre jobban oldott lett ,ma már szinte vezérürü volt.
9/10
ondok 2008 dec. 22. - 00:23:19 9/10
(1448/14087)
cak szeretnék egyesek ,hogy egyre szarabb legyen,de nem az.Egyébként ,hogy került be a Hajós helyére az a kis satnyácska ismeretlen? melyik TV gurunak az unokaöccse?