Téma: Heti hetes

4/10
offtopic
meszag 2009 márc. 23. - 15:39:04 4/10
(3187/14087)
Mondjuk hajnalban elolvasva, amirõl "lemaradtam", azt hittem többet fognak eltüntetni, azóta meg még nem volt idõm olvasgatni. :)
10/10
Rahel 2009 márc. 23. - 15:36:43 10/10
(3186/14087)
-Igen törölték!!!

-És így már nagyon könnyû volt egy olyan bejegyzés ellen bármit is összehordani, amit a többiek nem olvashattak!!
10/10
Rahel 2009 márc. 23. - 15:33:38 10/10 Előzmény ondok
(3185/14087)
Forza Italia!!!
4/10
offtopic
meszag 2009 márc. 23. - 15:31:27 4/10
(3184/14087)
Tényleg törölték? Mondjuk jogos, szégyen volt, mármint aki így nyilatkozott a románokról, nem Neked Rahel:).
4/10
offtopic
meszag 2009 márc. 23. - 15:30:36 4/10
(3183/14087)
Tényleg törölték? Mondjuk jogos, szégyen volt.
10/10
Rahel 2009 márc. 23. - 15:18:08 10/10 Előzmény issti1
(3182/14087)
-"Ha gondod van mondandómmal, cáfold meg azt, ha ez nem megy, inkább hallgass!"

-A cáfolást kitörölték, bár kimondottan rosszul tették, mert azok ellen, egy szót sem tudtál volna kinyögni(mint az Orbán)!!

-Pl:
-A román nép szerinted alsóbb rendû!
-Mire alapozod ezt?

-Sírunk szomszédaink sikereiért?
-Ugyan miért?
-Azért mert amíg a szomszéd országokban kormány és ellenzék együtt dolgozott a sikerekért, addig itt Orbán elhitette, a néppel, hogy tõlük és Istennél nincs jobb egészségügyi miniszter, aminek köszönhetõen, még mindig uralmon vannak a rossz orvosok, 20.000-30.000Ft mutyi pénzeket lehet nekik fizetni 400Ft-helyett, és ez mind arra jó, hogy a kórházak megint elessenek plusz jövedelemtõl, és a dokik otthonában pedig minõségi wc-papír lesz továbbra is!

-Továbbá említettem az oktatást is!
-Miért ne kellene tandíj??
-Valamit valamiért!
-Sõt tovább megyek!
-Egy csomó felsõoktatási intézményt is megszüntetnék!
-Csak a minõség rovására megy, és viszi az adófizetõk pénzét!!!

-És végül, de nem utolsó sorban, említettem a különbségeket saját és szomszédaink gazdaságai között, ami a mostani helyzetet is befolyásolja itt és határainkon túl!!

-Nos ezeket az érveket törölték ki, de Tõled nem is vártam, hogy megértsed õket!!!:PPP
Obránszky Ármin 2009 márc. 23. - 15:17:36
(3181/14087)
Ezzel csak az a baj, h ha továbbgondolod, akkor azt a következtetést kell levonnod belõle, h ok, a románok becsüljék meg magukat velünk szemben, mert mi ugye a fejlõdés egy magasabb fokán állunk, viszont akkor nekünk is meg kell hunyászkodnunk mondjuk az osztrákok elõtt pusztán azért, mert óriási szerencséjükre a Vasfüggöny nyugati oldalára kerültek 1955 után... Magyarán beszélsz nem elég hatékony magyar érdekképviseletrõl és emellett lényegében elismered, h vannak másodrangú országok is, akiket a gazdasági fejlettségük kényszerít erre a pályára és ezeknek csönd a nevük. Pedig, ha tartod magad az álláspontodhoz, akkor bele kellene törõdnöd abba, h azért nem tudjuk az érdekeinek képviselni, mert gyengébbek vagyunk. Szerencsére azért a valóságban nem ilyen elvek érvényesülnek!
10/10
kgyuri0 2009 márc. 23. - 15:03:17 10/10
(3180/14087)
MÉG EGY PÁR SZÓ:

Felmerülhetne benned, hogy miért akart pont így „polgártpukkasztani”?

Szerintem ez az informális zárt körben tartot beszéd elõkészítése akart lenni egy irányvonallal leszámoló igazság-beszédnek. Ily módon mégis csak igazat adok a szociknak, amikor megpróbálták annak beállítani.
De idõ elõtt kiszivárgott. Egy elképzelt, ideálisan tisztességes Fidesznek ennek a készülõ irányváltás szándékának birtokában ki kellett volna várni azt a tervbe vett irányváltó beszédet, amikor Gy elõrukkolt volna valóban a farbával.
De a hatalomra és a bosszúra való mohó vágyakozás hatására a Fidesz lelépett a tisztességes felelõs politikai erõ rögös útjáról, s belekezdett egy ízléstelen, méltatlan és abszurd hecckampányba.
10/10
kgyuri0 2009 márc. 23. - 14:47:38 10/10
(3179/14087)
Kiegészítés!

Kifejezetten rokonszenves, ha egy miniszterelnöki magasságban leledzõ faszi bizonyos értelemben nem ijed meg egy kis informális beszédtõl (nevezheted „polgárpukkasztásnak”).
Mindenesetre ezerszer emberibb s elfogadhatóbb, mint ha ó- vagy újtestamentumi figurákat megidézve handabandázik, mint a másik!
10/10
kgyuri0 2009 márc. 23. - 14:40:53 10/10
(3178/14087)
Rendben, neked ez a véleményed, remélem azért az enyém eltérhet a tiedtõl.
Az idegen szavakkal kapcsolatban arra hivatkoztál, hogy már bajba kerültem miattuk, én errõl szerettem volna hallani, mert tényleg nem emlékszem.
Hát, ezek szerint ezt úgy kell érteni, hogy a baj, amibe kerülök, az azonos azzal, hogy te rosszallásodat fejezed ki. Erre én eddig ebben az összefüggésben(ajjaj, majdnem azt írtam, kontextusban!, Bocsánat!) nem gondoltam.
Egyébként inkább a tárgyra térve(fokuszálva(?!): általában sok idegen szó, kifejezés kissé mást jelent, mint a magyar megfelelõje,árnyalatilag legalább is, így, ha valaki szeretné magát precízebben kifejezni, sokszor rájuk van utalva. Gyakorlatilag lehet használni az Idegen szavak szótárát, több féle kiadás van forgalomban. Nem beszélve arról, hogy az Interneten is.

Pl. a „kontextus” használata egy magyar mondatban egészen más, mint az „összefüggés”, a „horribile dictu” egész más, mint az, hogy „kimondani is rémes” stb. De, majd igyekszem vigyázni a kedvedért!

Visszatérve arról, amit írsz: hogy egy kongresszusi beszédet vállba veregetõs beszóláshoz hasonlítok, már egyedül is elmerengtem, a vállba veregetés inkább kocsmai, ugyebár.
Nem is tudom, merjem-e folytatni: nekem kifejezetten rokonszenves, ha egy miniszterelnöki magasságban leledzõ faszi bizonyos értelemben nem ijed meg egy kis informális beszédtõl (nevezheted „polgárpukkasztásnak”) erre különben Gy. hajlamos, emlékezhetsz a
miniszterelnök szerepet játszó HughGrant táncikálására hajazó jópofáskodására annak idején, persze nem vagy köteles szeretni, még szimpatizálnod sem kötelezõ, de azt el kellene ismernetek, hogy ebben maximum ennyi van, ha az ellenzéki párt egy szívós bulldog is, de egy fikarcnyival sem több: semmi képpen sem egy az ország által tapasztalt boszorkányüldözõ hecckampány!
Nem Bayer személye a lényeg, hanem a példaként felhozott WC bedrótozás. Bayert csak azért említettem, mert nagyon utálom, s nem akartam egy oldalvágás nélkül elmenni mellette. Nem volt helyes, mert naná, hogy teljesen agyament módon belekapaszkodtál. De ha õt nem említem, a mondanivalóm teljesen világos akkor is.
CsengoZoli 2009 márc. 23. - 13:09:16
(3177/14087)
Jó,akkor kezdem a végérõl.
Az idegen szavaiddal csupán annyi bajom van,hogy elég buta embrnek tartok valakit,aki minden egyes hozzászólásába beletûz egy idegen szót,mert ugye két eset van:
1:Tényleg ennyire h-lye vagy,hogy egy mondatot nem tudsz leírni idegen szó nélkül
2:Ezzel akarod mutatni,milyen marha okos vagy
Egyik eset sem jó.
A beszédre visszatérve pedig azthiszem nincs mit magyaráznom.
Egyszerûen az a beszéd nem szorul magyarázatra.
Meg kell hallgatni és ennyi.
Aki egyenlõségjelet tesz Gyrcsány egy MSZP kongresszuson elhangzott, általa is indulatosnak vélt, jó hosszan kifejtõs beszéde és egy haveri vállbaveregetõs beszólás közé az elmebeteg!
Ne haragudj,de erre nincs jobb szó!
Viccelõdés?
MIkor majdnemhogy ordítva mondja társainak,hogy végighazudtuk az elmúlt x évet,és ekkora böszmeséget még nem követett el kormány stb?
Nagyon szomorú,hogy te ezt komolyan gondolod.
Lehet,hogy szavaim mások által unalomig ismételtek,de ennek egy oka van: józan ember nem minõsíti ezt a beszédet pozitív példának.
Teljesen mindegy melyik oldalon áll!
Úgylátszik te is azok közé tartozol,akinek ha belemondják a pofájába az igazságot, akkor sem akarja elhinni,inkább elméleteket gyárt,hogy csakazértis a maga igazát hallja.
Mit mondjak...?
Inkább hagyjuk, egyszerûen nem tudok mit írni erre az égbekiáltó ostobaságra,amit leírtál a beszéddel kapcsolatban.
Ja,és írtam már,hogy nem érdekel se Bayer se senki más,lesz.rom, ez nem ment fel másokat, arról nem is beszélve,hogy tudtommal Bayer nem az ország miniszterelnöke.
A "paroxizmus"-t tõled idéztem (nem is hallottam még ezt a szót), úgyhogy a hülyézést csak annyiban vedd magadra,amennyire te is annak szántad.
10/10
kgyuri0 2009 márc. 23. - 12:45:34 10/10 Előzmény CsengoZoli
(3176/14087)
Kedves Zoli!

Bizony, komolyan gondolom!

Szerintem érveket sorakoztattam föl(állítás: más mûfaj az „elszólás”; a ”beismerés”; az „igazság-beszéd”, Analógia : Bayer esete, Pszichológia: Te mikor mondanál ilyen beszédet?)
Ha érdemi vitára törnél, akkor ezekre külön is , együtt is hozhatnál föl érveket (pl. mit értek azon, hogy más mûfaj, te másért is mondanál ilyen beszédet, mint én, vagy GyF, stb)
Az termékenyebb lenne, tán még én is profitálhatnék belõle, amit felhozol, az egyrészt az unalomig ismert mások által erõszakkal divatba szzuszakolt értelmetlen panelek, üres indulatvezérelt gyûlölködés, méltó egy bavikikihez, vagy issti1-hez, stb., Végül gyakorlatilag lehülyézel, elõtte még bátortalanul, eröltetetten biztosítasz arról, hogy milyen jót nevettél.
Oszd meg velem, mi nevetni valót találsz a véleményemen!
Azzal meg ne gyere, hogy ki mindenki másként gondolkodik, mint én, mert nem érdekel, csak a logikusan rend beszedett érvelés.
Analógia: ondok 3822-ben leírta, mit tartott a közvélemény annak idején a Bokros-csomagról, egyébként bevallom, magam is!). Azóta kiderült, a történelem bebizonyította, hogy az akkor Bokros ellen hõzöngõknek nem volt igazuk, ennek mintájára, hogy képzeled, hogy ez a „sokan mondják” érv lehet Gyurcsány ellen?
A megnyilvánulási paroxizmus remélem nem feledteti el veled a kérdést: mi bajod az idegen szavaimmal? (ld. 4018)
4/10
offtopic
meszag 2009 márc. 23. - 11:04:10 4/10
(3175/14087)
Ne kombinálj feleslegesen, ez meg késõn kezdõdik. :))
1/10
offtopic
issti1 2009 márc. 23. - 10:49:46 1/10 Előzmény CsengoZoli
(3174/14087)
A dologban az a tragikus, h. ez nem vicc: amin te-én és még rengetegen gurgulázva röhögünk, azt az irója halálos komoylan gondolja!
1/10
offtopic
issti1 2009 márc. 23. - 10:42:10 1/10 Előzmény meszag
(3173/14087)
Korán kelsz...és még véletlen sem HH-t nézel: dicséretes fejlõdés, h. legalább szégyelled! :o))
1/10
offtopic
issti1 2009 márc. 23. - 10:41:03 1/10 Előzmény kgyuri0
(3172/14087)
Eme kis esszéd kitûnõ kórképe magyarországi viszonyainknak: egyrészt a legalapvetõbb erkölcsi szabályok-kötelezettségek teljes mértékû tagadása, sõt ezerféle kimagyarázása(ÁLTALÁBAN,de persze a konkrét GyF. beszéddel bebukást illetõen is).
Másrészt a baloldal politikai ellenfeléhez való mocskolódó, gyûlöletkeltõ hozzáállása: pont ez sütött ki tegnap is GY. Ferenc fröcsögõs-pszihoid beszédébõl.
Jó lenne ezeken túllépni: az eltérõ politikai identitású felek saját hibáik-bûneik kényszeres tagadásán, s a másik fél démonizálásán..

Lesz itt munkája keményen, minden irányzat képviselõjének-szimpatizánsának..
1/10
offtopic
issti1 2009 márc. 23. - 10:24:55 1/10 Előzmény kgyuri0
(3171/14087)
Intelligens, civilizált ember nem aposztrofálja vitatársát ilyen jelzõkkel: ezt valószinüleg Te is tudnád, ha nem az "intelligens baloldal" táborát gyarapitanád!

Ha megengeded, én szégyellem magam helyettetek..
..vagy gondolod, az, hogy nem megyek bele a pocskondiázás-anyázásba, az gyengeségem jele? ..nem tudnék hasonló(még cifrább) jelzõket találni?

Vajon mért nem teszem? Forgasd egy kicsit az agykerekeid -hátha beugrik!
1/10
offtopic
issti1 2009 márc. 23. - 10:20:19 1/10 Előzmény kgyuri0
(3170/14087)
Mindig lenyûgözve látom, mikor a ballib szimpatizánsok az ország utóbbi 7 évi, tényekkel alátámasztott mélyrepülésére ellenérvként az "ez ostoba demagógia" kitûnõ magyarázatot adják..

Ezt valamelyik pártközpontba okitják, vagy csak úgy terjed szájról-szájra?

Tök jó lenne, egyszer már szembenézni a valósággal, a tényekkel, nem gondoljátok/od, gyuri?
1/10
offtopic
issti1 2009 márc. 23. - 10:16:41 1/10 Előzmény kgyuri0
(3169/14087)
Ezt mondod te!
De mit a tények? Bokrosé az egyik lehetséges megoldás volt -nem a jobbik, a rosszabbik! ..kommunikálása-kivitelezése pocsékra sikeredett!
Nyilván a mai kormány tevékenységével összevetve kitûnõ megoldás volt -illetve inkább MEGOLDÁS volt -ha nem is a legjobb..
1/10
offtopic
issti1 2009 márc. 23. - 10:00:11 1/10
(3168/14087)
Nyilván én sem Brassóról, vagy Kolozsvárról beszéltem...

Az átlag, szürke román faluról-városról..