Téma: Heti hetes

1/10
offtopic
issti1 2009 ápr. 01. - 14:14:45 1/10
(3607/14087)
Akkor gyengébbek kedvéért újra: Idézve a nemépp jobbos Indexbõl:
Nyilvánvalóvá vált, hogy a múlt rendszer elitjét támogató erõk (az MSZP és az SZDSZ) a rendszerváltás 20. évfordulójára már csak félkegyelmûekbõl állnak.

"Ha ezt(miniszterelnök-jelölés) így intézték, akkor hogyan jártak el egyéb ügyekben?
Hogyan lehetséges, hogy szombaton egy párt még felállva tapsol elnökének, és elsöprõ többséggel újraválasztja, majd a következõ szombaton lemondatja? Hogyan lehetséges, hogy egy párt elnöke hétfõn a parlamentben csütörtökig ad magának határidõt valamire, majd még vasárnap este is tanakodik a lehetséges forgatókönyveken? Lehetne még kérdezni."
1/10
offtopic
issti1 2009 ápr. 01. - 14:12:22 1/10
(3606/14087)
Hát ha neked már ennyi is elég! ;o)
4/10
offtopic
meszag 2009 ápr. 01. - 14:08:48 4/10
(3605/14087)
Az nyugtat, hogy szinte egyidõsek vagyunk. :))
10/10
kgyuri0 2009 ápr. 01. - 13:53:08 10/10
(3604/14087)
Ahhoz, hogy épeszû magyar büszke lehessen a magyarságára, a magyarságnak ki kéne vakaróznia a szellemi sz*rból.
4/10
offtopic
meszag 2009 ápr. 01. - 12:03:05 4/10
(3603/14087)
Na Kókát nyugodtan hagyhatod, sose kedveltem
1/10
offtopic
issti1 2009 ápr. 01. - 11:51:10 1/10
(3602/14087)
7, és végül kedvenceidrõl:

"Az SZDSZ története ebbõl a szempontból még nyomasztóbb. A párt 2004-ben még gazdasági minisztert sem tudott kiállítani, Gyurcsány találta ki nekik Kóka Jánost. Kóka szinte azt se tudta, hogy mi az az SZDSZ, de három év alatt pártelnök lett (valószínûsíthetõen egy kis csalással). Bajnai Gordon és az összes többi múlt heti jelölt e tendencia kicsúcsosodását hozta."
1/10
offtopic
issti1 2009 ápr. 01. - 11:47:59 1/10
(3601/14087)
6,
"Õk (MSZPSZDSZ)már régóta nem léteznek
A múlt héten bemutatott produkció nem spontán elõadás volt, korántsem egy rosszul sikerült rögtönzés. A fõpróbák már 2001 óta tartottak.

2001-ben az MSZP már bemutatott egy „Miniszterelnök-jelöltet keresünk” címû darabot. Egy külsõ ember (szakértõ?) jelölése már jelezte, hogy nagy a baj.

Ezen a vizsgán az MSZP már 2001-ben megbukott.
Olyan nincs, hogy egy kormányzásra készülõ erõ nem tud kitermelni egyetlen kormányzásra képes személyt sem. "
1/10
offtopic
issti1 2009 ápr. 01. - 11:45:53 1/10
(3600/14087)
5,
"Az ilyen felkészültségû emberek közelében ráadásul sikeresen érvényesülnek a tolvajok. Könnyen befolyásolható és könnyen összezavarható embereket rá lehet beszélni sok ostobaságra, pláne, ha a nyomulók érdekeltté is teszik õket. A politikai rövidlátásnak ez a legrosszabb következménye."
4/10
offtopic
meszag 2009 ápr. 01. - 11:45:34 4/10
(3599/14087)
A viaduktot a nyerészkedõ földtulajdonosok miatt készítették, az alagutat én se értem.
1/10
offtopic
issti1 2009 ápr. 01. - 11:44:25 1/10
(3598/14087)
index cikk szemelvény
4, "Felidézhetnénk azt is, hogyan indíthattak polgármesterjelöltnek olyanokat, akik ellen a vádiratot a sajtó már a 2006-os önkormányzati választás elõtt pontosan megírta [6], hogyan nem voltak képesek egy érettségit megszervezni [7], hogyan képeztek végtelen és nagyon drága aktakötegeket soha meg nem valósuló álmokról. A sor sokáig folytatható."
1/10
offtopic
issti1 2009 ápr. 01. - 11:42:42 1/10
(3597/14087)
Szemelvények:
3,Az ilyen felkészültségû emberek közelében sikeresen érvényesülnek a tolvajok.
Számtalan dolog látszik arra utalni, hogy pontosan ugyanilyen színvonalon. Hirtelen világossá vált, milyen közeg kell ahhoz, hogy alagutat [2] és viaduktot [3] építsenek a síkság fölé, hogy ne legyenek képesek üzembe helyezni [4] egy villamost, hogy építsenek egy hasznavehetetlen gáztárolót [5], hogy csak néhány furcsa beruházást említsünk.
4/10
offtopic
meszag 2009 ápr. 01. - 11:42:00 4/10
(3596/14087)
Egyébként itt egyes emberek is vizsgáztak (jelöltekre, köztársasági elnökre gondolok. :DDD), másrészt meg amit a sajtó mûvelt, az egyenesen undorító, bár ne túlozzunk, inkább szánalmas. Sztem azt se tudják már, hogy ki volt igazán jelölt, és ki nem.
1/10
offtopic
issti1 2009 ápr. 01. - 11:41:16 1/10
(3595/14087)
szemelvények
2, "Joggal merült fel az aggodalom: ha így intézik, hogy ki lesz a következõ miniszterelnök, akkor hogyan jártak el egyéb ügyekben? Ha ebben a kérdésben ennyire képtelenek voltak önmérsékletre, fegyelmezettségre és belátásra, akkor hogyan kormányozták 2002 óta az országot?"
1/10
offtopic
issti1 2009 ápr. 01. - 11:40:08 1/10
(3594/14087)
Szemelvények:
1, Nyilvánvalóvá vált, hogy a múlt rendszer elitjét támogató erõk (az MSZP és az SZDSZ) a rendszerváltás 20. évfordulójára már csak félkegyelmûekbõl állnak.

Ha ezt így intézték, akkor hogyan jártak el egyéb ügyekben?
1/10
offtopic
issti1 2009 ápr. 01. - 11:38:10 1/10
(3593/14087)
Néha azért ilyesmit is olvassatok(a nemépp jobbos index a forrás)- hátha ezektõl felszakad az agyatokban képzõdött begyöpösödött beton..


"A múlt hét eseményein remekül szórakozott az ország. Ennyi bénázást élõben még nem közvetített a magyar sajtó. Olyan volt, mint egy szûnni nem akaró burleszk: csetlõ-boltó figurák vagdosták egymás arcába a tortát, volt, aki direkt a saját pofájába.
Nyilvánvalóvá vált, hogy a múlt rendszer elitjét támogató erõk (az MSZP és az SZDSZ) a rendszerváltás 20. évfordulójára már csak félkegyelmûekbõl állnak.

Ha ezt így intézték, akkor hogyan jártak el egyéb ügyekben?
Hogyan lehetséges, hogy szombaton egy párt még felállva tapsol elnökének, és elsöprõ többséggel újraválasztja, majd a következõ szombaton lemondatja? Hogyan lehetséges, hogy egy párt elnöke hétfõn a parlamentben csütörtökig ad magának határidõt valamire, majd még vasárnap este is tanakodik a lehetséges forgatókönyveken? Lehetne még kérdezni

Úristen, õk irányitották az országot!

Joggal merült fel az aggodalom: ha így intézik, hogy ki lesz a következõ miniszterelnök, akkor hogyan jártak el egyéb ügyekben? Ha ebben a kérdésben ennyire képtelenek voltak önmérsékletre, fegyelmezettségre és belátásra, akkor hogyan kormányozták 2002 óta az országot?

Az ilyen felkészültségû emberek közelében sikeresen érvényesülnek a tolvajok.
Számtalan dolog látszik arra utalni, hogy pontosan ugyanilyen színvonalon. Hirtelen világossá vált, milyen közeg kell ahhoz, hogy alagutat [2] és viaduktot [3] építsenek a síkság fölé, hogy ne legyenek képesek üzembe helyezni [4] egy villamost, hogy építsenek egy hasznavehetetlen gáztárolót [5], hogy csak néhány furcsa beruházást említsünk.

Felidézhetnénk azt is, hogyan indíthattak polgármesterjelöltnek olyanokat, akik ellen a vádiratot a sajtó már a 2006-os önkormányzati választás elõtt pontosan megírta [6], hogyan nem voltak képesek egy érettségit megszervezni [7], hogyan képeztek végtelen és nagyon drága aktakötegeket soha meg nem valósuló álmokról. A sor sokáig folytatható.

Az ilyen felkészültségû emberek közelében ráadásul sikeresen érvényesülnek a tolvajok. Könnyen befolyásolható és könnyen összezavarható embereket rá lehet beszélni sok ostobaságra, pláne, ha a nyomulók érdekeltté is teszik õket. A politikai rövidlátásnak ez a legrosszabb következménye.

Régóta nem léteznek
A múlt héten bemutatott produkció nem spontán elõadás volt, korántsem egy rosszul sikerült rögtönzés. A fõpróbák már 2001 óta tartottak.

2001-ben az MSZP már bemutatott egy „Miniszterelnök-jelöltet keresünk” címû darabot. Egy külsõ ember (szakértõ?) jelölése már jelezte, hogy nagy a baj.

Ezen a vizsgán az MSZP már 2001-ben megbukott.



Ezt a neméppen jobbos index irta, nem én!
4/10
offtopic
meszag 2009 ápr. 01. - 11:30:00 4/10
(3592/14087)
Fura egy logikátok van! :D Az MSZP által elindított reformokat megfúrtátok, mert nekünk mindenkinek ingyen jár minden, független aattól, mennyivel járultatok hozzá a közöshöz. Éljeen a szocializmus! (és Vikike a király. :DDD)
Most meg mirõl beszélsz? Együtt szivtuk meg, és ha már korábban hagytátok volna a reformok keresztülvitelét, most kisebb lenne a hátrány.
CsengoZoli 2009 ápr. 01. - 11:15:10
(3591/14087)
És én vagy a propagandista :P
Még,még másolj be cikkeket a baloldalról Orbán ellen, Gyarmatlakó meg, majd bemásolja Bayer cikkeit és így tovább :)
10/10
kgyuri0 2009 ápr. 01. - 10:56:02 10/10
(3590/14087)
Hölgyeim és uraim!
Kedves fórumozó mindenki!

Nem akarom magam ismételni.
Tudom, akit idecitálok egyrészt nem az Isten (csak majdnem -))))),
õ is tévedhet, sõt néhány megfogalmazásával nem is értek egyet, néha máshová teszi a hangsúlyt, van néhány fejlemény, ami a szöveg megírása óta változhatott..
De azért nagy élményem volt õt olvasva ráismerni saját gondolataimra, hangulataimra:
Friderikusz: Eddig

„OrbánViktort viszont nagyon régóta ismerem, és tudom, hogy a legerõsebb vonása a hiúság, Orbán számára csak másodrendû kérdés, hogy nem õ van hatalmon, noha szerinte Magyarország az övé és a rendszerváltást is õ csinálta. Ez bebetonozódott az agyába(. ….)
A legfontosabb mozgatórugója az, hogy ott a vitában megalázták, Orbán ezt sohasem bocsátja meg Gyurcsánynak. És Magyarország ma ezt nyögi, hogy õ ezt se megbocsátani, se elfelejteni nem képes, és azzal se hajlandó összebékülni, hogy várjon, s csak adandó alkalommal álljon bosszút Gyurcsányon. Nem, folyamatosan s minden pillanatban bosszút áll(……).
2006 áprilisa óta mindannyian Orbán sértettségének vagyunk az áldozatai. Ez emberileg is kisszerû magatartás, egy politikusnál meg egyenesen megengedhetetlen. Szerintem az ilyen ember totálisan alkalmatlan rá, hogy más embereket vezessen, hiszen csak a bosszút tudja felkínálni nekik. Gyurcsány viszont Orbán háta mögött is a kötelezõ udvariassággal beszél róla, a rendszerváltás-kori teljesítményérõl pedig egyenesen tisztelettel. Véletlenül sem mond rá egyetlen rossz jelzõt sem.”(343. oldal)
„És valószínûleg nem értik, mit követnek el az ország ellen. Ugyanis ez már mintává szilárdult. Az emberek így viselkednek egymással az utcán, a közlekedésben, így beszélnek egymással és egymásról, a durvaság és a gorombaság lett a hétköznapok érintkezési módja. Hogyha valakinek valaki nem tetszik, megveri vagy akár lelövi. Ne higgyük, hogy egyik a másikkal nincs összefüggésben. Nagyon is! Ezért lett gyáva és cinikus a sajtó, ezért száll ki az értelmiség egyre inkább a közéleti vitákból, hiszen ki szereti, ha nyilvánosan állandóan lerántják a sárba? Ez nem egy polgári világ, ez egy elvadult világ. Ez az igazi bûne a Fidesznek, és ez az, ami nehezen lesz kiheverhetõ.
Egyébként talán nem is helyes, hogy általában a Fideszrõl beszélek, mert én ebben OrbánViktor szerepét tartom meghatározónak. Úgy gondolom, ha Orbán idõben felhagyott volna a politizálással, legkésõbb a 2006-os választások után, ha szobor nem is, legalább egy talapzat maradt volna utána
Így már talapzat se lesz. A mai Fidesz nem más, mint Orbán legrosszabb személyiségjegyeinek a kivetülése, és intézményesülése. Ez a párt Orbánhoz idomított politikusokból áll, akiket eleve a szerint választottak ki, hogy alkalmasak-e feltétel nélküli klónjaivá válni az elsõ embernek. Megéltem az MSzMP idõszakát, tudom, hogy a mai Fidesz sok-mindenben vészesen emlékeztet arra a pártra. És naív emberek még azt gondolják, hogy ez a jobboldaliság! Ugyan már! Ahol az ész, a ráció nem mûködik, mert az eszeveszettség ural el mindent, ahol tudatosan vernek szét intézményeket, abból nem lesz jobboldaliság soha!”(347.oldal)
10/10
kgyuri0 2009 ápr. 01. - 09:55:53 10/10
(3589/14087)
Kedves SaintJust!

A probléma egyidõs az emberiséggel, de a kereszténységgel mindenképpen:

Nem gyalázhatjuk a gyalázatost, mert attól mi leszünk gyalázatosak!(?)

Pedig ahogy te is írod, a sok kézen fekvõ és életszerû elképzelés közül egy és csak egy a tuti.
Na ha én azt képzelem, hogy az az én elképzelésem, akkor ebben vagy tévedek vagy igazam van.
Szerinted úgy kell videlkednem, mint ha tévednék.
De mi van, ha igazam van?
És én lefekszem a silányságnak, Orbánéknak?

Mellesleg mégis csak észbe kéne venni, hogy ilyen meggondolás(ok)ból állott elõ a Hitlerei, a holocaust és az összes finomságok.

Csak megnyugtatásodra: Beszéltünk mi éppen eleget a 7i7-rõl is, nagyjából hasonló egyetértésre jutottunk, mint amit itt az utóbbi pár oldalon tapasztalhatsz (csak, mert régebbenrõl nem emlékszem szépen csengõ nickedre)
3/10
StJust 2009 ápr. 01. - 08:55:09 3/10
(3588/14087)
Mindenkinek megvan a saját "életszerû és kézenfekvõ" véleménye,nyilván nekem is,de ez a fórum nem errõl kéne,hogy szóljon,hanem a 7i7-rõl.De abban mindenki egyet kell,hogy értsen,hogy a rengeteg eltérõ,ellentétes "életszerû és kézenfekvõ" vélemény közül mindegyik nem lehet igaz,és ha mindenki csak fröcsög,akkor csak elbeszéltek egymás mellett és semmivel sem vagytok különbek egymásnál.Ugyanazt csináljátok kicsiben,mint akiket szidtok és ócsároltok,és még csodálkozunk,hogy itt tartunk,ahol tartunk.Itt senki nem tudja nekem bebizonyítani,hogy az egyik oldal ördög,a másik angyal,az igazság nem fehér és fekete,ha már ilyen klisét kell,hogy használjak.Aki gyalázkodik csak a saját kicsinységét próbálja kompenzálni azzal,hogy próbál elnyomni másokat.Azt kéne fölfogni,hogy EGYÜTT könnyebb,és nem kéne beleeni abba a csapdába,mint a drágalátos politikusaink. Bocs,hogy ezt itt Neked válaszolva írom le,természetesen nem Neked egyedül szólt,aki érintve érzi magát úgyis tudja,hogy mirõl beszélek,aki meg nem,az nem képes vagy nem akarja fölfogni. Mégegyszer bocs,hogy pont Neked írom meg,csak egyszerûen kifakasztott a fórumozók csõlátása,mindkét oldalról.
Kicsit olyannak érzem a helyzetet,mint az "Animalfarm"-ban, ahol az állatok megszakították a kapcsolatot az emberekkel,de a végén õk is emberként viselkedtek.Ti is ezt csináljátok,azt hiszitek különbek vagytok a politikusoknál,de hangr ugyanazt nomjátok,mint õk.
Na legyen elég ennyi ;)