Téma: Heti hetes

CsengoZoli 2009 máj. 14. - 12:59:50
(5007/14087)
Igen tudod csak nálunk sosem voltak reformok,csak dumadumaduma.
Az embereknek meg elegük lett az állandó rossz döntésekbõl és a megszoritásokat megszorító megszorításokból.
Csoda ha nem támogattak egy fizetõs egészségügyet amirõl mág a politikusok sem tudták mivel jár?
És különben is mik voltak azok a barominagy reformok amiket leszavaztak?
A tandij vagy a vizitdíj?
Melyk változtatott volna az ország helyzetén?
Ugyanmár,ne nevettessük ki magunkat :)
4/10
offtopic
meszag 2009 máj. 14. - 12:54:59 4/10
(5006/14087)
De a Szlovákok meghozták azt az áldozatot, sõt, nagyobbat, mint amit itt azzal az undorító népszavazással szépen leutáltunk. Nem csak a jót kell irigyelni Szivecske. Együtt, az egészet nézd, be kell vállalni. :(
CsengoZoli 2009 máj. 14. - 12:46:07
(5005/14087)
Azabaj,hogy már jóval a gazd.válság elõtt extra gázban voltunk.
Ugye nem véletlen,hogy a 10évvel lemaradt Szlovákiában már euró van,szóval ez naongyenge érv,de tény,hogy mindig erre hívatkoznak.
Jaj,hát igen túl sokat osztogattak,maguknak! :)
4/10
offtopic
meszag 2009 máj. 14. - 12:38:28 4/10
(5004/14087)
Azért ne is zavarjon, hogy az egész világ nyüglõdik. :D Csak ez idétleneknek nem tûnik fel.
Igen, elbacták, többet osztogattak, mint szabadott volna, na akkor mi a bajod??
1/10
offtopic
issti1 2009 máj. 14. - 12:32:27 1/10
(5003/14087)
Nem akarlak kiábránditani, de újólag el kell mondjam: "Vikikém" nem jobban az enyém, mint tiéd - szóval felesleges rámtestálnod bájos személyiségének párásszemû tisztelõje cimet- NEM TALÁLT! -szorri! ;o)

Csak még annyit mondj meg: ha a már jóelõre feltételezett szemét kisemmizésünkre ilyen bátor szociális érzékenységet mutatsz, akkor mi a helyzet az utóbbi cca.7 évben már BEKÖVETKEZETTEL?

..azzal semmi gond? lerázzuk, mint egy legyet?!
De vagány vagy! :o)))
CsengoZoli 2009 máj. 14. - 12:30:27
(5002/14087)
Látod pont ez jár a mostani jobboldaliak fejében,hogy ezt a mostani kormányt, ami csõdbevitte az országot, sajnos együtt kellett elviselnünk.
CsengoZoli 2009 máj. 14. - 12:26:40
(5001/14087)
"Szerintem, a jelenlegi szituban aki a MaDöF-nél jobbra helyezkedik el, az társadalmilag perverz"
-Na ez az igazán szabad gondolkodás Gyurikám!
Nem a Horn Gábor vagy véletlenül? :)
Még õ szokott ennyire liberális lenni!
Gyurcsányt az "ostoba" (fúj,csúny,rossz,buta) nép buktatta meg?
Valamirõl lemaradtam?
Érdekes,én úgy tudtam lemondott.
Speciel pont egy olyan idõszakban,mikor a kutya nem kérte tõle (max a saját pártja)
Pedig tényleg annyira sikeres volt,nem is értem miért hozta meg ezt a nehéz döntést.
Annyi,de annyi jó döntés fûzödik a nevéhez...
Bárcsak fe tudnám sorolni... :p
Szegénykém nemhogy a legnagyobb politikusok közé nem fog bekerülni soha,de valószínûleg a legpocsékabbak mintapéldájaként kerül majd a történelemkönyvekbe.
4/10
offtopic
meszag 2009 máj. 14. - 12:24:21 4/10
(5000/14087)
Életem, engem igazán nem érdekelne, ki van kormányon, de nem szeretem, hogy hazugságokkal akarnak hasbaakasztani Vikikédék. Nem zavarna a jobboldali kormányzás se, ha nem ilyen ócska hazugságokkal akarná a hatalmat, és csak azt. Ne legyenek illuzióid. Akit meg tudnak bolondírani, tegyék. Csak az a baj, hoy erre a szemétségre még jól rá fogunk faragni, és azt együtt kell elviselni.
1/10
offtopic
issti1 2009 máj. 14. - 12:21:37 1/10
(4999/14087)
Azt azért nem árt látnod: nagggyon -nagggyon kevesek osztják ezirányú gondolataid..
És sajnálatos mód pont a gondolkodó emberek közt kinosan kevés a hozzád hasonló, üde- széplelkû, töretlen országépitõ munkájukban hivõ-bizó szocibarát!

Érdemes lenne ezekbõl bizonyos következtetéseket levonni- nem gondolod? ;o)
1/10
offtopic
issti1 2009 máj. 14. - 12:17:45 1/10
(4998/14087)
Hát ellég érdekesen, s nem kevésbé egyoldalúan látod a dolgokat: csak azt nem veszed észre, hogy az általad(sok tekintetben jogosan) felsoroltak pont az általad oly nagy hévvel támogatottakra -sokszorosan beiigazolódott mód -hatványozottan állnak!
Rossz hir? ..már megint? ..mostanában egyre több van, mi? ;O)
És még mi jön majd eztán?!! ..hajjajjjj!!!!! :o))))))
1/10
offtopic
issti1 2009 máj. 14. - 12:13:25 1/10
(4997/14087)
Még egy apró hsz. esszédhez(sajna elsõ részével jóidõre bõven elhasználtad másik véleményének tiszteletébõl fogant kreditjeid -sajna arra már nem jutott..talán jövõre abba is beleolvasok, bocs ;o): barátkozz meg a gondolattal, hogy hsz-od 1-es részében az ország -nem kis részben gondolkodó- lakosságának uszkve 80%-át a "legundoritóbb társadalmi perverzió" végrehajtói-támogatói, ill. "eszement, púposlelkû pszihotoprongy" kategóriába soroltad..

..igy nem lessz könnyû együtt-, ill. túlélned az elkövetkezendõ idõkben, s hogy még egy rossz hirt mondjak: ugyanez forditva is igaz(azaz veled együttélni, s téged "túlélni" sem lesz könnyû az e sorsra jutóknak)..

Hát, nem túl biztatóak a kilátások!
Szerintem érdemes lenne finom módositásokon gondolkozni! ..mondjuk úgy, mint az inkompetenciáját elismerõ, csúfosat bukott gyf romjain bukdácsoló baloldaladnak...;o)
4/10
offtopic
meszag 2009 máj. 14. - 12:12:11 4/10
(4996/14087)
Lehet, õ is választ, lássuk be kettõ lehetõségbõl egészséges, jól tájékozott ember még mindig inkább a szocikra szavaz. :) Aki meg a papra, meg a naggyûlések obégatóira hallgat, majd jól meglepõdhet.. Az igért csoda ugyanis elmarad
CsengoZoli 2009 máj. 14. - 12:08:59
(4995/14087)
Sajnos nem tudom az idézet szerzõjét, valahol hallottam.
A h.lyeségedet ez nem befolyásolja,nyugodj meg :)
4/10
offtopic
meszag 2009 máj. 14. - 12:08:47 4/10
(4994/14087)
Nahát, a felsorolt zeneszerzõket magam is nagyon kedvelem. :)
De tudod Te jól kirõl beszélek. Ne kicsinyitsd csak az "érdemeit". Õ sose próbálta ki magát az életben, mégis szép kis vagyonkája van. A pártfiniszirozást legutóbb sem akarta a drága ellenzék rendbetenni. Mekkora is már az adósságuk? :)) Ki finanszirozza a kampányuk? Az a sok alapítvány amit létrehoztak, és szerzik a sok állami (pfúj, csodálom, hogy elfogadják a szociktól) támogatást...
Sokan tudják, csak a rendet tenni akarás nincs meg. A zavarosban halászni, az a buli...
1/10
offtopic
issti1 2009 máj. 14. - 11:58:04 1/10
(4993/14087)
Orvosnál voltál már?! ;o))

Ez a gyf-fel kapcs. butaságod kb. olyan volt, mintha Szálasit, mint nagy nemzetmentõt emlegetnéd - ha jelen voltál, erre is volt párhónapja egy -hozzád hasonlóan, magát az objektiv igazság kinyilvánitójának sejtõ egyed ..nos, jobb ha tudod, kb. abba a kategóriába soroltál be eme megnyilvánulásoddal - ellég ciki! ;o))

Ami "nem vagyokvoltamsohakomcsipártisõõõt" kezdetû, már nagyon is sokaktól, sokat látott-hallott mentegtõzésed illeti: hát te tudod, mi voltál-mi nem, s ebbõl mit vallassz be, s mit nem, de kénytelen leszel tudomásul venni: akik gyurcsány kaliberû posztkomcsi kalandorokat, valamint Mszmp kitüntetéseken felnõtt-meggazdagodott- szocializásódott, s hatalomba kerülve újra a régi pártkatonáknak osztogató büdöskomcsikat támogat-véd, neagyisten nemzetmentõ félistenként tisztel, azt a józan külsõ szemlélõ csak 2féleképp tudja megitélni:

1, komcsi(értsd:exkomcsi, MSzmp-s, kollaboráns, v.elõzõ rendszer nosztalgikus haszonélvezõje)
2, nem beszámitható

Más lehetõség nem nagyon vanik...lássuk be és ne ködösitsünk: vagy A, vagy B - nem lehetsz egyszerre bátor 80-as évekbeli ellenzéki, de azért kedveled a komcsikat is, stb.. vegyük már kicsit komolyabban egymást! Pliz! ;o)
1/10
offtopic
issti1 2009 máj. 14. - 11:42:09 1/10
(4992/14087)
Megnyugtatlak, ezek erre is tudják a megoldást: találnak a családban cselekvõképtelent, aki mentesül...

Ami meg azt illeti: nem tudom mit jössz mindig Debussy, Rachmaninov és Bartók anyagi helyzetének feszegetésével: egyik idolom sem hinném, hogy bármiben saras lenne...

Ha viszont Orbánvikit akarsz mondani, ird is azt(én úgy látom, pont ti néztek rá valami félistennek kijáró rettegett gyûlölettel, kvázi "idolként": egyébként hihetetlen naivitásodról teszel tanúságot, mikor a ballib propagandát 1az1-be visszabüfizve azt képzeled, hogy a NAGY Orbánotok- aki mindenben élen van, tehát a feketevagyon- halmozásban és eltitkolásban is- szóvalhogy ÕÕ csak a közelébe is férhetne bármelyik kis posztkomcsi milliárdospalántádnak (gyf, Kóka, Vereselftrs, Bajnai stb..): ne legyünk már ilyen naivok!
Mibõõl?!!
Azokból a kis szaros mutyikból, amiket õk csináltak max a pártkasszát tudták feltölteni a választási kampányra..
Ébredj már fel: forditva ülsz a pacin, s ennélfogva a hajtóra lövöldözöl a vad helyett!! :o))))
10/10
kgyuri0 2009 máj. 14. - 11:17:10 10/10
(4991/14087)
FOLYTATÁS

Úgy tûnik, a bûnözõk, hazugok és politikai szélhámosok által meglovagolt politikai perverzió hazánkban hatalomra fog kerülni.
Két kérdés merül föl: 1. Miképpen lehetséges ez, és hogyan tovább?
2. Miképpen viszonyuljunk a politikai perverzió gyõzedelmeskedõ rendszerébe beilleszkedõ embertársainkkal szemben?
1. Magyarázatként egyedül a politikai megtévesztés magasiskolája nevezhetõ meg, és az emberi gyarlóság. Meggyõzõdésm, hogy a hatalomra került Ficesz korlátozni és visszavenni igyekszik majd a demokráciát. Egy harci folyamat fog kezdõdni, a demokratikus szabadságjogok védelméért, ebben a magyar társadalomnak van gyakorlata. Két dolog nyilvánvaló: 1. A racionális szabad gondolaton alapuló rendszer gyõzelemre van ítélve, ahogy a kommunizmus, inkább „létezõ szocializmusnak” nevezném, el kellett bukjon, ugyanúgy el kell bukjon a ficesz-hatalom is. 2. Nyilvánvaló, hogy az elkövetkezõ harcban minden tisztességes és racionálisan gondolkodó embernek hova kell állnia.
Tudom, hogy az egyedül elgondolható magyarázat: a nép megtévesztése, vészesen egybecseng a Ficesz Gyurcsány és ballib ellenes hecckampányával. A különbség nem a kettõs mérce, hanem az, hogy a Ficesz által elkövetett csalás logikai levezetése a tiszta és világos alapelvek lehetséges, racionális és tisztességes továbbgondolásából születik, másfelõl viszont ennek elõképe, a Ficesz által súlykolt eszement vádaskodás pont ezen elvek, a tisztesség és a ráció tagadásaként.
MELLESLEG azt is tudom, néhányan szélsõségesen (bal)liberálisnak, túlzottan indulatosnak tartanak, néha magam is elrettenek attól, hogy ugyanaz a düh munkál bennem, mint politikai ellenfeleinkben. Erre is azt tudom mondani, nem kettõs mércérõl van szó, hanem arról, hogy indulatom tiszta és világos alapelvek lehetséges, racionális és tisztességes továbbgondolásából születik, az ellenfelek indulata viszont pont ezen elvek, a tisztesség és a ráció tagadásaként.Az õ dühük vak düh az enyém nem vak.

2. Politikai perverzióban elmerülõ ember magánemberként is perverznek nevezhetõ-e?
Nyilván a helyes válasz függ az adott helyzettõl és konkrét mértékektõl, de minél szélsõségesebben perverz a politikai eszmerendszer, annál mérgezõbben hat a benne részt vevõ egyénre, végsõ soron ahhoz hasonlítható, amikor egy embernek kedves személy berúg és seggrészeg lesz. A részegség kedvezõbb, mert egy jó okádás és alvás után egy kis katzenjammerrel megúszható, a politikai mérgezés nehezebben kiheverhetõ. Nyilván az embernek kötelessége emberbaráti érzésbõl minden segítséget megadni, ahogy a részegnek is. Nehéz föladat eközben a jóbarát emberi méltóságára ügyelni, ahogy részeggel szemben is így van.
Bármily meglepõ, van(nak) jobbos barátaim, úgy hogy megtapasztaltam a Ficesz végtelenül kártékony aknamunkáját, szerencsére családon belülre nem tudtak beférkõzni. Élemedettebb korban már az emberek nem járnak annyira össze, fogalmam sincs, mit veszítettem a Ficesz miatt. Lehet, hogy én személy szerint nem is olyan sokat, talán baráti kapcsolataim politika nélkül is lanyhultak volna.
10/10
kgyuri0 2009 máj. 14. - 11:16:07 10/10
(4990/14087)
Kedves mindenki!

Féreértések elkerülése végett szükségesnak tartom leszögezni, hogy

1. Személy szerint soha nem hittem a marxista(becenevén: kommunista) ideológiában, nem voltam párttag, sõt még szakszervezeti tag sem(aki élt akkor, akár ámulhat is), de még úttörõ sem. KiSz-tag az voltam, az én idõmben annélkül nem lehetett volna továbbtanulni.
Becslésem szerint a fórumon agyaló közönség nagyjából 80 %-a jobb anyagi körülmények között él jelenleg, mint én, nagyjából 80 %(nyilván nem ugyanazok, mint az elõbbiek) jobb anyagi viszonyok közt élt a „létezõ szocializmusban”, a fórumlátogatók korcsoportomba tartozó részének kb 50 %-a nagyobb hatalommal bírt akkor mint én( ha nagyon meg kellene határozni: „alsószintû vezetõi” szinttel voltam egy szinten, bár nehéz esetemben ilyet alkalmazni. Nem tudom, ha marad a rendszer, milyen kilátásaim lettek volna. Becslésem szerint a korcsoportomba esõ fórumozóknak kb 80 %-a kevésbé hitt a „létezõ szocializmus” bukásában, mint én. Ez utóbbi kissé nehezen érthetõ, tessenek emészteni. A rendszerváltás után egy ideig bejegyzett szadeszes voltam, egy ideje itt nem részletezendõ személyes okból nem politizálok közvetlenül.

2. Számomra a legfontosabb emberi tulajdonság a szabad gondolkodás képessége, a ráció, az elsõ számú emberi érték ennek megélése, a szabadság, ehhez mérten a legfontosabb a vita, az érvelés.

3. Meglepetést kelthetek azzal, hogy kifejezetten lelkes magyarnak tudom magam, még azt is el tudom képzelni, hogy túlzott nacionalizmussal vádolhatnak bizonyos esetekben.

4. A legvisszataszítóbb emberi tulajdonság a butaság és az ezzel szorosan összefüggõ önkényesség, ha valaki tekintélyét mások sunyi vagy agresszív befolyásolására használja.
Ennek a tulajdonságnak a társadalmi megjelenése a legtaszítóbb politikai hozzáállás számomra, a kizárólagosság, az irracionális, indulati, meg nem gondolt politizálás (JózsefAttila Ös patkánya) a legundorítóbb társadalmi perverzió.
Amit most mondok, az egyeseknek kevéssé fog tetszeni: Szerintem, a jelenlegi szituban aki a MaDöF-nél jobbra helyezkedik el, az társadalmilag perverz. Hogy a társadalmi perverzióban sündörgõ egyedek személy szerint szintén pszichésen kóros esetek-e, az további elmélkedés tárgya lehet, tudományom jelenlegi állása szerint nem szükségképpen. Bár az ellenkezõ irányú összefüggést többször megfigyeltem: ha eszement, púposlelkû pszichotoprongy(házizsarnok, szadista, komplexusos, kényszeres stb.) a sors kifürkérszhetetlen szeszélye folytán politizálni kezd, törvényszerûen a jobboldalon köt ki, még véletlenül sem a balon.

5. Gyurcsány a modern Magyarország elsõ számú demokratája, legkiválóbb államférfia, csak a legnagyobbakkal összemérhetõ(Széchenyi, Deák). Az, hogy aljas ellendrukkerek ravasz bujtogatására az ostoba nép végül megbuktatta(légy boldog a szóhasználattal!), a magyarnak nevezett közösség számára tragédia, egy nagyon fontos lehetõséget hagyott ki, tolt el(ezért a felbújtóknak kell vállalniuk a történelmi felelõsséget).
10/10
kgyuri0 2009 máj. 14. - 11:14:33 10/10
(4989/14087)
CsengõZ!
Azért azt elárulhattad volna, remek idézetedet kitõl vetted.
Tébyleg érdekelt volna!

Nem baj, hülyén fogok meghalni!
Örüljetek neki és kenjétek a hajatokra.
4/10
offtopic
meszag 2009 máj. 14. - 11:14:12 4/10
(4988/14087)
Érdekes, hogy Neked mindig csak a szocik jutnak eszedbe...idollod összes gyerekének van már. :) A másik, arrólvolt szó, hogy nem lesz nyugdíjas, stb. felmentés. Gyereknek meg ha van ingatlanja, akkor fizetjhet is, ha csak nem árva, azért van neki.