Téma: Heti hetes

offtopic
Moldávia bánata 2009 jún. 26. - 22:44:41
(6247/14087)
Hát azt, hogy ha valaki elveszti a választók bizalmát, akkor a következõ választásokat elveszti. Kukaborogatás, kockakövek kizárva a tüntetés során! Ha valaki megfigyelési botrányba keveredik, bûncselekményt követ el, egyértelmûen le kell mondania (Nixon - USA), bûncselekmény hiányában ez nem kötelesség (öszöfi beszéd).
A 7702-t nem olvastam, majd utánanézek.
CsengoZoli 2009 jún. 26. - 22:39:44
(6246/14087)
Persze itt sok hiba volt jobboldalon is,megvolt annak is az okamhisz valószínûleg úgy érezték csak akkor tudnak felülkerekedni a baloldali túlerõn,ami mindenhol megvolt (állami hivatalok,média stb.) ha nagyon bekeményítenek.
NAgy baromság volt és nem is értek el vele sokat,de ezt az állapotot egyébként most már mindkét fél szívesen fenntartja,hisz így érik el,hogy soha semmikor senki nem vizsgálja objektíven a döntéseiket.
Csinálhatnak bármit az egyik oldal megvédi majd õket, a másik meg lehorsja a sárga földig.
Így gyakorlatilag sosincs következménye semmilyen döntésüknek.
7702-es hozzászólásom olvastad?
Ja és nem értemi mire gondolsz,mikor azt írod :"ezzel csak annyit fogalmaztál meg, ami az egész világon, a demokratikus berendezkedésû országokban mûködik"
Ezt mire érted?
offtopic
Moldávia bánata 2009 jún. 26. - 22:33:31
(6245/14087)
Ha nagyon leegyszerûsítjük a kérdést, akkor ezt még el is lehet fogadni, de ezzel csak annyit fogalmaztál meg, ami az egész világon, a demokratikus berendezkedésû országokban mûködik. A briteknél ez nevezik parlamenti váltógazdaságnak, de mondjuk ott azért van hagyománya a demokratikus viszonyoknak, hogy finoman fogalmazzak.
A probléma itt Orbánnal és a hozzácsapódott politikai mentalitással van. A rendszerváltáskor a nép kívánt egy nemzeti megbékélést, amit 1998-ban sikeresen felrúgott a jobboldal. Elsõ, már-már történelmi jelentõségû idõpontja ennek 1998 augusztusa és az ún. megfigyelési ügy. Késõbb bíróság mondta ki az egészrõl, hogy ilyen soha nem volt, de attól fogva olyan hangnem, olyan politikai stílus honosodott meg ebben az országban, ami azóta is mérgezi a viszonyokat. Kövér László, Torgyán, és a hozzájuk hasonló elmebeteg idióták (természetesen nem a szó szoros értelmében, viszont Torgyánnak még papírja is van arról, hogy õ volt gyogyósok között, amit õ úgy magyarázott, hogy csak az állami hatóságok elõl "menekült" oda) kitermeltek egy olyan hozzáállást, amivel pl. ebben a topicban is megtalálhatunk, s amelyet most már pártokhoz közeli média is képvisel. Szinte az egész társadalom átpolizizálódott ezalatt az uszkve 10 év alatt. (Bár tagadhatatlan, voltak ennek elõzményei is.)
Ez nagyon egy nagyon rossz útvonal, s emiatt még nagyon sokat fogunk szívni!
offtopic
CsengoZoli 2009 jún. 26. - 22:19:34
(6244/14087)
A lényeg,hogy szerintem Orbán nem gazember (nem jobb,mint Gyurcsány,de nem is kell félni tõle,ebben biztos vagyok) és azt gondolom az õ kormányzásuk alatt nem volt ekkora gáz az országban,ennyi!
Sztem ez a legobjektívebb érv most mellettük.
Változás sajnos sosem lesz,ez egyértelmû :)
Olvass el egy század eleji Móricz regényt, tök ugyanezek voltak a problémák.
Történelmünknél fogva mi mindig is egy haver-koma-cimbora ország voltunk és leszünk!
Akkor sem arra ment a vasút amerre ésszerû lett volna,hanem amerre a helyi hatalmasságoknak jó volt.
Ez sosem fog megváltozni,de ettõl még bosszanthatnak az aktuális marhaságok :)
offtopic
Moldávia bánata 2009 jún. 26. - 22:14:40
(6243/14087)
Szép dolog ez a javíthatatlan optimizmus, fõleg egy majdnem 20 éves újkori magyar demokrácián edzõdött embertõl! :)
Nem osztom ezt a naivitást, szerintem az, hogy az egyik gazember után újra lehetõséget adunk egy másik gazembernek, nem sok dolgon fog változtatni. De rögtön adódik a kérdés: akkor mi legyen? Mert a realitás, hogy ilyenek között válogatunk, hogy ez nagyobb gazember, a másik meg kevésbé az?
Ez nem frankó!
CsengoZoli 2009 jún. 26. - 22:07:19
(6242/14087)
Engem egy dolog vezérel,hogy most változás legyen,mert a maiak 7 éve vannak és mondj 1 dolgot,ami jó az országban!
Most ezek után adjunk nekik még 4 évet?
Az öszödi beszéd szép dolog,kár,hogy le kellett buknia ahhoz,hoy kiderüljön,nem önmagától hozta nyilvánosságra és kár,hogy elõtte,mikor elkövette azokat az erkölcstelen dolgokat,amikrõl beszélt,akkor nem támadt fel a lelkiismerete!
Bocsánat,utólag a haveroknak elmesélni,hogy miket csináltam,nem õszinteség...
Illetve az,de nagyra nem értékelendõ szerintem!
Félreértés ne essék, az MSZP szövegei nekem is szimpatikusabbak,mint a fidesz katonás hozzáállása,csak az a baj,hogy mindig kiderül,hogy csak szövegek és nulla tartalom áll mögöttük, a valóságban tök az ellenkezõjét cselekszik!
7702-es hozzászólásomban asszem mindent leírtam!
offtopic
Moldávia bánata 2009 jún. 26. - 21:41:58 Előzmény CsengoZoli
(6241/14087)
Még mindig nem értem, hgy akkor mondjuk mért nem voksolsz valamelyik másik pártra, bár még így is lehet gondolni arra, hogy a fidesz a legkisebb rossz. Ezzel én nem értek egyet, de ez van.
Az viszont már bizonyos, hogy ami a 2000-es évek elsõ évtizedének világpolitikai eseménye a szeptemberi terrorcselekmények, az Magyarországnak az öszödi beszéd, pontosan a kétértelmûsége miatt. Mert egyrészt egy vallomás, miszerint dicsõ politikusaink hazudnak éjjel és nappal (jajj, bocsánat, Orbán Viktor nem, õ kijelentett, hogy õ ugyan soha!), ami ronda dolog, másfelõl egy szembenézés a múlttal, hogy akkor most már tényleg csináljuk máshogy.
Kár, hogy az egészbõl nem lesz semmi.
1/10
tiborz007 2009 jún. 26. - 17:44:34 1/10 Előzmény kgyuri0
(6240/14087)
Tényleg kezelhetetlen vagyok és ezt többen mondták már, az éti csigával nem lõttél túl a célon.
Mellé, alárendelõ és összetett mondatok, vajon mi köze is a vitánknak ehhez?
Mégegyszer megkérdezem: te magadtól gyûlölsz mindenkit, aki nem a te nézetedet vallja, vagy csak egyszerûen fizetnek neked ezért?
CsengoZoli 2009 jún. 26. - 15:55:49
(6239/14087)
Igen ez így van,de én azt gondolom lehet egyiket vagy másikat ezért vagy azért utálni, a tények most azt bizonyítják,hogy az MSZP a rosszabb, sõt gyakorlatilag katasztrófális.
Ezért voksolok a kisebbik rossz mellett,aztán majd meglátjuk :)
4/10
offtopic
meszag 2009 jún. 26. - 13:36:37 4/10
(6238/14087)
Had irigykedjen? :))
offtopic
Moldávia bánata 2009 jún. 26. - 13:12:39 Előzmény kgyuri0
(6237/14087)
Gyuri, ne kertelj!
Írd meg neki, hogy mennyit kapsz ezért, elõ a farbával! Ugye adózol is belõle? :))
offtopic
Moldávia bánata 2009 jún. 26. - 13:10:56 Előzmény CsengoZoli
(6236/14087)
Azzal, hogy bárki a fideszre szavaz, sokkal jobb nem lesz, ezzel az erõvel sokkal jobban teszi bárki, ha el sem megy.
Olyanokat mondani, hogy bízom a jövõben, de közben meg a fideszre vagy akár az MSZP-re szavazni, teljesen kontrasztban áll egymással. A fõ sodorvonal ma, hogy vannak a rosszak, meg vannak a jók, holott (ezt az elmúlt évek bizonyítják) a fidesz sem tud igazi alternatívát nyújtani. Bûnügyek (Varga Tamás, Várhegyi Attila), olcsó politikai játszmák (populista felhangok), közröhej tárgyát képezõ "hiteles" emberek (Deutsch Tompika, Hírgyártó Péter), megújulásra képtelenség (Orbán és semmi más), a saját gazdasági holdudvar tökéletlenségei (Széles Gábor és Kossuth reinkarnációja) stb. S ez csak a jéghegy csúcsa.
A "szarok" közül óh mondd, te kit választanál? Világos, hogy azt, amelyik valamennyire közel álla nézetrendszeredhez, ízlésvilágodhoz, látásmódodhoz - már ha egyáltalán elmész választani, s a "két nagy" közül választasz.
1/10
offtopic
issti1 2009 jún. 26. - 10:22:17 1/10 Előzmény tiborz007
(6235/14087)
Szerintem tökfölösleges kgyurival társalognod: mint a mellékelt ábra mutatja, rég elvesztette a kontrollt -ha egyszer lenyugszik és visszanézi, õ fogja a legjobban stégyellni magát miatta..
10/10
kgyuri0 2009 jún. 26. - 00:36:11 10/10
(6234/14087)
TiborZ!!!

"...vagy csak hivatalból vagy ilyen, mert ezért fizetnek?"

te tényleg kezelhetetlen vagy.
úgy látszik az éti csigával túlbecsültelek!

Különben hsz-om valóban nem tömör és rövid.
Igazából nem neked szántam, az természetes, hogy nem hogy mellé- és alárendelõ összetett mondatok, de még a bõvített mondatok is problémát jelentenek neked.
1/10
tiborz007 2009 jún. 25. - 22:44:49 1/10
(6233/14087)
Köszönöm a hozzám címzett soraidat, elolvastam, elemeztem, szerintem ezt rajtam kívül nem tette senki, ugyanis túl hosszú volt. Most csak annyit említenék, hogy süt belõle a gyûlölet, mint minden írásodból és kettõnk között az a különbség, hogy én nem gyûlöllek téged. Vajon tényleg gyûlölsz mindenkit, aki nem a te véleményedet osztja, vagy csak hivatalból vagy ilyen, mert ezért fizetnek?
1/10
tiborz007 2009 jún. 25. - 22:31:48 1/10
(6232/14087)
Bocsi a 7736-os hszt neked irtam, csak elbaltáztam a címzést
1/10
tiborz007 2009 jún. 25. - 22:25:05 1/10 Előzmény tiborz007
(6231/14087)
Túlreagáltam? Igazad lehet. Nekem egy hsz-em tûnt el "nem vettem észre" ennyi volt amit lehúztak, vajon miért? Egyébként meglepõdtem , hogy k0gyuri egyik mocskolódását lehúzták, õ bármit leírhatott eddíg. Ja és csak most fogom elolvasni a hozzám írt kedves sorait. Elõre is izgulok.
1/10
offtopic
issti1 2009 jún. 25. - 22:16:07 1/10
(6230/14087)
Új lemezt kéne feltenned: ez már nagyon kezd akadozni! ;o)
1/10
offtopic
issti1 2009 jún. 25. - 22:13:51 1/10 Előzmény kgyuri0
(6229/14087)
Drága barátom, nehéz évek elé nézel e kis hazában...nagyon nehéz idõszak elé: magad és hittársaid egyaránt!
A legrosszabb amit tehetsz -s szemmelláthatólag teszed is- hogy nem veszel tudomást róla és dafke szembehelyezkedsz a szükségszerû és elodázhatatlan változással: a szocializmus végleg elmúlt, kéretik tudomásulvenni - e kései nyögvenyelõs posztkomcsi próbálkozásával végképp a történelem szemétládájába került.
Ez van, kár hadakozni, kifogást-ellenideológiát, nácimagyarországot-koncentrációstáborokat kiáltani: ezekkel csak magadat és végsõsoron hazádat járatod le- teljesen méltatlanul, értelmetlenül..
Inkább elõre kéne nézni végre-valahára, nem gondolod?
CsengoZoli 2009 jún. 25. - 21:44:27
(6228/14087)
Hát érdekes a te világlátásod,bár aki szerint az öszödi beszéd egy munkadal volt,attól mondjuk nem várom,hogy hozzám hasonlóan gondolkodjon :)
Az meg,hogy ki melyiket látta paprikajancsinak,csupán pártállás kérdése.
De tény,hogy Gyurcsány üvöltözött Orbánnal,hogy mit képzel,hogy itt vizitdíj lesz,meg magánbiztosítók :)
Hát igen,ez egy igazi demokrata :)