Téma: Heti hetes

CsengoZoli 2009 nov. 09. - 00:08:55
(7507/14087)
A büdös életben nem fogja megérteni :)
atti1974 2009 nov. 08. - 23:33:23 Előzmény ondok
(7506/14087)
Szia Ondok!)Igen,a születési dátumom!96-97-ben külföldön dolgoztam,az ott összegyûjtött pénzen itthon a nagyszüleimtõl örökölt földeken gazdálkodni kezdtem,növényházakat építettem,(közben munkahelyen éjszakai mûszakban dolgoztam,mert elejében nem ment a járulékfizetések magam után)elõször 2-õt majd 4-6-8Stb.,erdõket telepítettem(apám segítségével),újabb földet vettem,idõközben egy kis fuvarozóvállalkozást is csináltam,tehát a fidesz rendszerben már javában dolgoztam.De mint mondtam,nem vagyok én fanatikus OV."rajongó",csak azt akartam ecsetelni,hogy rentgeteg olyan probléma sújtja a vállalkozókat,ami az utóbbi 7-8évben sem lett megoldva,vagy még súlyosbodott.(Pl.nem frankó,hogy miközben termelési értékesítési szövetkezeten keresztül értékesítem az árumat a cora,interspar felé,és 3 hónap után érdeklõdöm hogy nem kéne már kifizetni?akkor az a válasz hogy maradjak nyugton,örüljek hogy õk legalább kifizetik.)Próbáljam én ugyanezt mondani a munkásoknak,traktorosnak,a Tb.-nek,a mûtrágya nagykernek,stb..
De én nem veszekedni akarok,csak felületesen rávilágítani egyes problémákra.
Nofri 2009 nov. 08. - 23:24:30
(7505/14087)
Ha nem firtatjuk a "mihez képest",akkor ez a mai adás egészen jó. Vagy nem annyira rossz.
CsengoZoli 2009 nov. 08. - 23:05:06 Előzmény atti1974
(7504/14087)
Hát, ha nézed ezt a mûsort,akkor kiderül,hogy itt se mennek a szomszédba a csúnya szavakért.
Eddig kb 30 hangzott el 10p alatt :)
De nekem ezzel nincs bajom, ez hozzátartozik a magyar humorhoz :)
Egyébként meg amiket írsz azokkal nagyjából egyetértek.
9/10
ondok 2009 nov. 08. - 22:53:14 9/10
(7503/14087)
ha az 1974 a születési évszámod,akkor nem gondolod,hogy nevetséges aszádból ,hogy a fidesz vállalkozóbarátabb kormány volt.Biztos sok tapasztalatod lehet azokból az idõkbõl mint vállalkozónak:).Elöbb éljetek ,és tapasztaljatok ,és ne hagyjátok magatokat meghülyíteni ,mert az ma a dívat,hogy sírunk ,mert ami van az mindig rossz .Mert hidd el nekem ,hogy ami jön az sokszor még sokkal rosszabb lesz.
9/10
ondok 2009 nov. 08. - 22:45:48 9/10
(7502/14087)
Te sem vagy semmi,az biztos ,de azt jól megvilágítottad ,hogy amentalitás nameg az ész hiánya, teszem hozzá, az a magyar betegség ,azért tartunk itt ahol ,és ha minden jól megy akkor a sok bunkó majd megkapja ,amit megérdemel a reménybeli mélymagyar polgári kormányt.de akkor a negasszefélék majd kussolnak ,és letagadják ,hogy kire szavaztak.Mellesleg hamár anickneveket facsargatod,ez a neugasseman ez valami újnáci beütés akarna lenni?
atti1974 2009 nov. 08. - 21:56:07
(7501/14087)
Mint ahogy a 9178Hsz-ban is írtam,én sem gondolom hogy majd itt a fidesz majd hû,meg hú,csak hogy úgy éreztem, vállalkozóbarátabb kormány volt,mint a mostani.És még azt is írtam,hogy az utóbbi 20-év legjobb mg.-i minisztere a mostani a lehetõségekhez képest,tehát elvakultsággal senki ne vádoljon.Még abban is egyetértek,hogy nem lehet a gondokat csakis 1az1-be az elmúlt 8 évre kenni.(azért rendesen rádobtak pár lapáttal)De az tuti hogy így nem jó,lépten nyomon azzal szembesülünk hogy leépül minden,az ÉRTÉKTEREMTÕ normális munkának nincs becsülete,sok az improduktív munkavégzés,a látszat tevékenység,ez így nem mûködhet a végtelenségig.Minden valamirevaló stabil országban van normális termelõtevékenység(iari termelés,agrár term.,bányászat,acélgyártás,stb.stb.,)és erre épül egy egészséges marketing,menedzser munka,közigazgatás,államapparátus,stb-stb).Nálunk ezzel szemben egy felduzzasztott közigazgatás van,iszonyatos bürokrácia,amit már nem képes eltartani az ország,hitelekbõl még ment,megy ideig-óráig de ki hitelez már?
offtopic
umma 2009 nov. 08. - 21:28:26
(7500/14087)
Oké, Kofi, szerintem kölcsönösen hagyjuk abba az oltogatást. http://rapnyelv.freeblog.hu/archives/2008/05/30/olt_oltogat/
hmjt 2009 nov. 08. - 21:26:35 Előzmény smasszer
(7499/14087)
Ha nem szeretem ezt a szart akkor nincs humorérzékem. Gratulálok.
10/10
Kofi 2009 nov. 08. - 21:12:19 10/10
(7498/14087)
Szendi Gábor, lehet(?) egy jó pszichológus, matematikus,könyvkötõ, vagy filmes guru, de egy kicsit sem virológus. Tudod: "cipõt a cipõboltból". Az biztos, hogy magyar az, az egyetemi tanár, aki ahelyett, hogy felvilágosítaná az embereket, mások zsebében kotorászik. Rejtõ után szabadon: "De jó lenne, ha valaki jól megvesztegetne!"
10/10
Rahel 2009 nov. 08. - 20:14:09 10/10
(7497/14087)
-Zampi!

-Te kb.olyan zavaró vagy, mint a reklámok a tv-ben!!:P
10/10
Rahel 2009 nov. 08. - 20:12:13 10/10
(7496/14087)
-Gyalázat, de behalok érte is és a Varnusért is!!!:((

-Tudom, hogy nem vagyok tökéletes!!:DD
10/10
Rahel 2009 nov. 08. - 20:03:29 10/10
(7495/14087)
-"Néha elég zavaros dolgokat szoktál összehordani,de azért válaszolok."

-Ne zavarjon, ha nem érted, mert aki ezt nem tanulta, annak nyilván kínai!
-Nyugi ezért még nem nézlek!!:DD

-"Nem tekintem a GDP-t mindenhatónak, sõt ,elavult mint azt sokan állítják."

-Akkor megint tévedni fogsz, mert ez csak az egyik mutatója a költségvetésnek!

-"Bármilyen nevetséges ,de a GDP adatba egy hozzávetõleges ,becsült % értékkel ,beleszámítják a prostitúcióból és a kábítószerkereskedelembõl adódó pénzforgalmat is. GDP NÖVELÕ TÉNYEZÕK :)))"

-Ez ha jól emlékszem, a mikro elején volt még, a szükségleteknél, mivel a prostik szolgáltatása kell az emberiségnek, és ha kérsz számlát(ami elég necces), akkor már az a költségvetést erõsíti, és legálissá válik!

-De nem véletlen mondják, hogy a prosti egy zárjegynélküli élvezeti cikk!!:DD
-A drog pedig egy külön kategória, mert azért senki nem fizet adót, mivel ha pl. a fogyasztó ezt megtenni, akkor legális is lenne itt a narkó!
-De hazánkban nem az!!

-Tehát a két élvezeti cikk csak elmélet a mikroban!!

-De ha a rendõrök munkáját nézem, akkor õk fizetnek adót!

-"növekedésként számolják el a börtönépítést, a vízszennyezés miatt szükségessé váló víztisztítást és a romló halálozási ráta miatt megnövekedett koporsó és temetkezési igények kielégítését is. A GDP növelés egyik legjobb módja egyébként a háborúviselés."

-A börtönépités és szennyezés az negatív externáliák csoportja!
-Viszont az építõk fizetnek adót(elvileg)!!
-A temetés viszont tök állat!!
-Na az már egy igazán jövedelmezõ tevékenység egy spéci pozitív externália, ami adófizetéssel nagy hasznot jelent!!!
-(Moszt nem akartam bunkó lenni!)

-"A GDP-ben minden ügyletet (tranzakciót) pozitív elõjellel kell elkönyvelni. A gazdaságnak a GDP logikája szerint nincsenek mûködési költségei, karbantartási, javítási kiadásai."

-A negatívokat sem lehet lehagyni, és nincsenek karbantartási költségei a gazdazágnak!!
-Ott kiadás van, és bevétel!


-"A GDP-számítás talán legnagyobb abszurditása, hogy még a katasztrófák is látványosan emelik a mutatót."
-A Vis Major-t is ki kell gazdálkodni!!!
-Vagy az már nem lényeg?

-Sok esetben számos társadalmi jellegû költséget, áldozatot is bevételként könyvel el a csodamutató."
-Áldozatot??
-Ezt nem értem!!

-"A bûnözés (a biztonsági-, és riasztórendszerekre kiadott összegek révén), a válások (az ingatlanpiacra gyakorolt pozitív hatás által) szintén gazdasági - és így társadalmi - hasznot jelentenek, legalábbis a GDP logikája szerint."

-Azt azért tudni kell, hogy itt picit kevered a már beszedett összzegek sorsát a még beszedésre váró összegek sorsával!
-A bûnözés negatív, a válás viszont csak nagyon közvetett!
-Ez túlságosan tág megfogalmazás, mert van ingatlan, de pl. ott van a gyerekre kifizetett állami támogatás, és az már rögtön egy jó kis minusz értéket képvisel!!


-"Ha a családfõnek másodállást is vállalnia kell, mert egyébként nem tudja eltartani a családot, akkor nõ a GDP, bár a családnak aligha lesz jobb az élete, mert a családfõ alig van otthon, a gyerekeket a TV neveli."

-Na látod!

-"Ráadásul a gazdasági tevékenységekbõl fakadó várható károk megelõzésekor, illetve elhárításakor felmerülõ, úgynevezett defenzív kiadások is növelik a mutató értékét. A GDP-t istenítõ közgazdászok ezzel feltalálták az egyoldalú érmét: a piaci tevékenységnek nincs árnyoldala, költségvonzata, minden piaci mûvelet - definíció szerint - emeli a jólétet."

-Az én tanárai soha nem tanították ezt!
-Mert a költségvetésnek eleve nem ez az egyetlen mutatója van, és így egy értékre leredukálni a lényeget nem lehet!!
-Ezt sehol nem tanítják!


-"Ha sok helyre betörnek és mindenhol ki kell cserélni a zárat, az serkenti az iparágat és ezért növeli a GDP-t;"

-Figyelj!
-Ha ez van, akkor biztonsági cégek elkezdezenk termelni, és az adóbevétel nõ GDP-vel, ami végül neked lesz jó!!!

-Ez egy gyûjtõ fogalom, olan mint egy pénztárca, és mindenhonnan kerül bele pénz!
-De ez még mindig csak a bruttó!


-"vagy ha van egy óriási környezeti katasztrófa, pl. zátonyra fut egy olaj-szállítóhajó, akkor a tengeri olajszennyezés megtisztításnak foglalkoztatás-növelõ hatása van, és így növeli a GDP-t... stb."

-Pozitív externália, de ez csak akkor igaz, ha a magyarok közvetlenül is szerepelnek, mert ha nem, csak közvetettten, akkor az már egy másik mutató, aminek a neve:
GNI!
4/10
offtopic
meszag 2009 nov. 08. - 19:58:00 4/10 Előzmény ondok
(7494/14087)
De én is úgy gondolom. :)
4/10
offtopic
meszag 2009 nov. 08. - 19:48:19 4/10
(7493/14087)
Buta vagy
4/10
offtopic
meszag 2009 nov. 08. - 19:47:54 4/10
(7492/14087)
Nem osztom a véleményed, nem igaz, hogy a 8 év leszegényítette az embereket. max. a felelõtleneket. Épp az a baj, hogy nagyobbat nyújtóztunk, mint ameddig a takaró ért....és attól, hogy jobbra ikszelsz nem lesz jobb semmi. :)
zampano 2009 nov. 08. - 19:47:11
(7491/14087)
Nyugi, mama, te szorosan a nyomukban vagy...
4/10
offtopic
meszag 2009 nov. 08. - 19:45:04 4/10
(7490/14087)
No Te meg le se tettél még semmit az asztalra.
offtopic
neugassaman 2009 nov. 08. - 19:26:12
(7489/14087)
Teljesen egyetértek veled Attila, mindenben amiket írsz, és a megnevezett nick nevû egyedrõl írtakkal is. Tudod volt a "Friderikusz most" címû topic, ahol kb 20 másik fórumozóról írta 1:20 ellenében, teljesen magára maradva demagóg és beteges , már-már görcsösen nevetséges kirohanásaiban - hogy mekkora ostoba, és agymosott , elvakult majmok vagyunk, amiért nem látjuk hogy a szoc és a liberó kormányzás mekkora jót tesz épp velünk! Mindenért O.V. volt a felelõs személyesen a 8 év alatt is! :D
Errõl az emberrõl ennyit.
Sajnos ez a Magyar rákfene, hogy sok mindenkire rámondják hogy Magyar, amikor közben épp azon van hogy a magyar szót is eltörölje, a néppel a nemzettel egyetemben, avagy beolvassza a kapzsi fattyadék világlakó tetvek globális , határok nélküli vérszívó országukba.
A mentalitás is ami ma jellemzõ ebben az Országban, sokkolóan szégyenteljes, lesújtóan fájó. Mikor fogunk már össze mi? Én nem az ondó félékrõl beszélek, hanem rólunk, akik reálisan látunk és nem a "matrix"-ban élünk!
9/10
ondok 2009 nov. 08. - 19:10:25 9/10 Előzmény Rahel
(7488/14087)
Ugye viccelsz?Mármint hogy Fábry jó fej?!Nála nagyobb seggfej ritkaság.