Téma: Heti hetes

4/10
offtopic
meszag 2010 jan. 12. - 14:03:19 4/10
(9767/14087)
Ne viccolj, a leghosszabb kaja is 100 napos csak. :D
4/10
offtopic
meszag 2010 jan. 12. - 13:44:51 4/10
(9766/14087)
Nem azért mondtam, mert elfogadom, de a mi országunk messze van attól. MAjd úgy 20 év múlva tán...
4/10
offtopic
meszag 2010 jan. 12. - 13:31:49 4/10
(9765/14087)
Ilyen mindig is volt, és valószínû lesz is. Egyes emberek telhetetlensége(butasága, pökhendisége) nem ismer határokat.
4/10
offtopic
meszag 2010 jan. 12. - 13:14:41 4/10
(9764/14087)
Jó, Moldávia ritkán jön, és nem ezt a részét akarta kiemelni, ahol mi leragadtunk filiszteusnak köszönhetõen. :) Tényleg, hova lett? :D
offtopic
Moldávia bánata 2010 jan. 12. - 12:55:53
(9763/14087)
Ja, bocs, nem olvastam végig, rögtön kattintottam. :)
Erkölcsi kérdés itt nem sok van. Ha hívõ keresztény, akkor most jön a válás, a bûnhõdés. Mást nem nagyon látok benne. :)
offtopic
Moldávia bánata 2010 jan. 12. - 12:49:15
(9762/14087)
Jhajjajj… Nem ilyen egyszerû ez! :) Ez a Mrs robinson nem az a Mrs Robinson, aki a Graduate-ben mászott rá Dustin Hoffmannra! :) Itt kõkemény korrupcióról van szó (pénz a kiscsávó támogatására a vállalkozásához).
10/10
offtopic
kgyuri0 2010 jan. 12. - 12:48:04 10/10
(9761/14087)
Az 11976-tal pont ellentétben ebben a hsz-ban az idézetet NAGY NYOMTATOTT BETÛVEL írom, megjegyzéseimet pedig normál formában.
A Lugano tanulmány topik(az Index-en) egy részlete következik,ebben egy kritikus(hb1), megszívlelendõen kisérletet tesz az egész kérdés lényegére, mögöttes alapproblémájára térni, ezt maga a Lugano-tanulmány nem teszi meg, csak a pénz fogalmáig jut el(iskolázatlan de kellõképpen fölhergelt tahók addig jól tudják követni, azt azért még õk is tudják a napi gyakorlatból, mi a pénz). Mint ha a pénz valami természettõl adott alapeleme lenne a világnak, pedig az bizony történelmi kategória s minden rajta való gondolkodás a lényegének elemzésével kellene kezdõdjön, ami nélkül tök fölöslges az elmét strapálni
A gazdaság nem más, mint árutermelés ami egy bizonyos szinten beindítja a pénzgazdálkodást: Érdemes közgazdaságtant tanulni, olvasni, tanulmányozni(horribile dictu: marxistát), na ezt meg közgazdászok évekig megtették, könyvtárakat töltöttek meg ezzel a tudománnyal, amit nem lehet néhány svungos káromkodással egyenértékû indulatos vitairattal(„tanulmánnyal”) rövidre zárni.

Tehát hogy foglaljaössze hb1 fórumozó lényeglátón?
HÜLYESÉG AZ EGÉSZ. A GAZDAGOKNAK SZÜKSÉGE VAN A CSÓRÓK TÖMEGEIRE IS, HISZEN KÜLÖNBEN KI A FASZOM TERMELNÉ MEG A GAZDAGSÁGUKAT. PERSZE A TÚLNÉPESEDÉS NEM JÓ, DE AZT ÍGY IS, ÚGY IS MEG KELL OLDANI, FÜGGETLENÜL ATTÓL HOGY EZ HOGYAN ÉS KIKNEK AZ ÉRDEKÉBEN TÖRTÉNIK. AMÚGY MEG NEM A LIBERALIZMUS A SZAR, HANEM A KAPITALIZMUS, MERT EZ A RENDSZER ARRA ÉPÜL HOGY ÁLLANDÓ LEGYEN A NÖVEKEDÉS, ÉS CSAK AKKOR MÛKÖDIK HA VAN HOVÁ NÖVEKEDNI, NEM SZÁMOL AZZAL, HOGY VANNAK VÉGES ERÕFORRÁSOK. EZEN KÍVÜL MÉG AZÉRT FOS AZ EGÉSZ, MERT MARKETINGGEL EREDETILEG NEM LÉTEZÕ IGÉNYEKET PRÓBÁL TÁMASZTANI A FOGYASZTÓKBAN, MIKÖZBEN EGYRE NAGYOBB ARÁNYA AZ EMBEREKNEK DOLGOZIK A MARKETINGBEN, ÉS EGYRE KEVESEBB EMBER A TÉNYLEGES TERMELÉSBEN”

Ez a jelen gazdasági alapkérdése. Ezen sok nagyon okos, nagyon képzett elmének kellene filózni. Verítékes, idõigényes sok munkával, ami nem spórolható meg néhány „forradalmi” és indulatos lózunggal.
10/10
kgyuri0 2010 jan. 12. - 12:45:30 10/10
(9760/14087)
11976-ban emlegettem a Lugano tanulmány néven elhíresülõ orbitális baromságot.
Meglepetésemre erre ilyen erõk reagáltak, mint atti1974(11983), oldjakuza1970 (11990), Seten(11991)!

Lényegében egyetértenek az általam elrettentõ szándékkal idézett „tanulmánnyal”.
Ez nem baj, bizonyára nincsenek egyedül a világban.
De:
Nem lehet nem észrevenni a következõket.
Én 11973-tól egészen 11977-ig stinte, elleneztem a Luganoreportot, fölhoztam néhány apróbb érvet(egyelõre), és elítéltem, hármójuk hsz-a azt sugallja, hogy nem érzékelik a szituációt, elõször engem kellett volna leintsenek(akár nagyon szigorúan s durván), aztán fújhatták voln a maguk dicshimnuszát.
Ezek az emberek, ha vesznek egy wc-fedõt, akkor abból gyorslevest próbálnak elõállítani, mert képtelenek a használati útmutatót elolvasni, úgyhogy meg is értsék.
Ilyeneket hívnak funkcionális analfabétáknak. S ezek akarnak politikai véleményt nyilvánítani, vitafórumon nyomulni, s az ország ügyeibe beledumálni.
Pedig szerintem, amit írtam, nem ennyire bonyolult, sem nem modern szabad vers, se nem atomfizika, de még csak nem is rendszerelmélet, vagy filozófia. Igaz vannak bõvített, sõt összetett, mondataim.
S mit tesz isten, mindannyian jobbról veselkednek a számukra megoldhatatlan feladat letudására.
Ilyenekre jó világ jön.
4/10
offtopic
meszag 2010 jan. 12. - 12:30:34 4/10
(9759/14087)
Nem hallottátok, mivel volt elfoglalva tegnap az álhirtv? A kommunisták nem voltak ilyen bolondok. :D
atti1974 2010 jan. 11. - 21:29:23
(9758/14087)
De itt sok esetben bûncselekményekrõl van szó,csõdbüntettrõl,sikkasztásról,stb..,és jelentõs részben szabadon garázdálkodnak az esetek után is..
atti1974 2010 jan. 11. - 20:57:22
(9757/14087)
Fejétõl bûzlik a hal,és itt most nem ám csak az utóbbi 8-év kormányzására gondolok!
atti1974 2010 jan. 11. - 20:54:55
(9756/14087)
De az a kormány dolga,hogy olyan törvényeket hozzon,ami megakadályozza,hogy aki felvásárolja az árumat ott ül a rendõrségen velem szemben,a képembe röhög,mindenki tehetetlen,a fazon meg még mindig szabadlábon van,csinálja az újabb céget,és folytatja tovább a tisztességtelen piaci magatartást.(ÉS ez még enyhe volt,lop,csal,és csinálhatja)
atti1974 2010 jan. 11. - 20:48:09
(9755/14087)
Nem én voltam.Egyébként mint alább írtam,az értékesítési szövetkezeteket éppen erre találták ki,az egységes fellépésért,de nálunk az emberek szkeptikusak,ami a lentebb leírtak alapján érthetõ is.
10/10
Rahel 2010 jan. 11. - 20:31:36 10/10
(9754/14087)
-Hát a termelõk és a tesco árainak eltérését nem mindig a szemét kihasználás magyarázza!!:))
atti1974 2010 jan. 11. - 20:22:26 Előzmény kgyuri0
(9753/14087)
Nem volna nagy gond a multinac.cégekkel(mert iszonyatos mennyiségû árut megmozgatnak),ha jól mûködne a termelõi érdekérvényesítés,pl. a termelési értékesítési szövetkezetekkel való együttmûködés,de ez nálunk valahogy nagyon nem megy.A multik pedig ezt kihasználva megalázó árakat ajánlanak(40Ft-os almából 200Ft-os lesz,30Ft-os szilvából 150Ft-os,stb..)Szív a termelõ,szív a fogyasztó,a multi pedig hatalmasat kaszál.A gond az,aTész-nél nincs árualap,elment az emberek bizalma az ilyen 60-napra fizetésektõl,van olyan ismerõsöm akinek egy ilyen Tész bebuktatása után 9 millió forint értékû meggy nem lett kifizetve,és esély sincs rá,de sorolhatnám..
10/10
Rahel 2010 jan. 11. - 16:45:55 10/10
(9752/14087)
-Na akkor most megnyugodtam!!:))
10/10
Rahel 2010 jan. 11. - 16:12:36 10/10
(9751/14087)
-És még engem off-olnak!!:(((
10/10
kgyuri0 2010 jan. 11. - 15:13:31 10/10
(9750/14087)
A LuganoReportot különös szeretettel ajánlom meszaq becses figyelmébe, aki ha jól csalódom, közgazda - hát kellene fejlõdni, meszaq!
10/10
offtopic
kgyuri0 2010 jan. 11. - 15:05:23 10/10
(9749/14087)
részlet egy Lugano tanulmányt taglaló, azt ismertetõ blogból (SzántaiZsolt itt állítólag magából a „tanulmányból” idéz:
(http://sonofmorningstar.blogspot.com/2009/02/lugano-report-mar-megint.html)
(TNK: transznacionális kapitalizmus – jól hangzik, mi?)

A továbbikban normál formában idézem a szöveget, a kerek zárójelbe tett részek a blogger értelmezései. Az én megjegyzéseim NAGY NYOMTATOTT BETÛVEL

„És: itt vannak a kormányok, amelyeknek bizonyos szabályok betartásával kellene mûködniük. A kormányoknak a különbözõ struktúrák fenntartásához pénzre van szükségük. A hibát ott követik el, hogy azoktól próbálnak elszedni még, és még és még nagyobb összegeket, akiknek amúgy sincs. Ostoba lépés, de valóban a legkönnyebb. (Lásd: Gyurcsány Ferenc legújabb, az adózással stb. kapcsolatos agyréme.NANÁ!)
Ha józan paraszti ésszel gondolkodom: nem a nyóckerbe megyek betörni, hanem pld. a Dombra, ahonnan van is mit elhozni. ITT KEZDI BIOZONYÍTANI SAJÁT LOGIKÁTLANSÁGÁT, MISZERINT AZ IMÉNT AZT ÁLLÍTOTTA: „OSTOBA LÉPÉS, DE VALÓBAN A LEGKÖNNYEBB” MERT MIÉRT IS LENNE NEM IS A LEGKÖNNYEBB, DE EGYÁLTALÁN KÖNNYÛ?!
Eszerint: a pénzt attól kell elvenni, akinek van. Mondjuk a transz- és multinacionális cégektõl, a részvények, kötvények, opciók tulajdonosaitól - mondjuk azoktól, akik számára az EU rendszere és a globalizációs jelszavak lehetõvé teszik azt, hogy az egyik országban megszerzett összegek jelentõseb (korrekt) mértékû adó megfizetése nélkül tudnak átcsorgatni egy második, majd egy harmadik, majd egy negyedik országba, ezt követõen pedig a saját (elnökeik stb.) zsebébe.
Megtehetik, mert jelen pillanatban nem létezik a nemzetközi adóztatás. (Talán nem véletlenül: az aktuális döntéshozók éppen az ilyen csoportok jelentõs támogatásával nyerik meg azokat a szánalmas politikai küzdelmeket, amelyek hozzásegítik õket ahhoz, egyéni szinten, hogy marha fontosnak képzeljék magukat, elmondhassák: vagyok valaki!)

Ezek a transz- és multinacionális cégek azok a kis agyagdarabkák, amelyekbõl összeáll a TNK.

Szun Ce azt mondta: ha baj van, a legvalószínûtlenebb lépést válaszd, ezzel biztos megleped ellenfeledet - talán még önmagad is.
SZUN CE EGY OLVASHATATLAN ÁLLÍTÓLAGOS RÉGI KÍNAI HADVEZÉR, AKINEK „STRATÉGIAI ARANYKÖPÉSEI” A POSZTMODERN SEMMITTEVÕ ÉS SEMMIT SE TUDÓ ÁLÉRTELMISÉG ÁLTAL IGEN KEDVELT DIVATKÖNYVECSKÉBEN FOGLALHATÓK ÖSSZE.
Tehát? Mi a megoldás? Összefogás. Kisebb, helyi közösségek kialakítása. (SZUN CE SZERINT A LEGVALÓSZINÛTLENEBB LÉPÉST KELL TENNI: ÚGYE HANYATT ESTETEK A MEGLEPETÉSTÕL: ÖSSZEFOGÁS!)
Fogyasztói oldalról nézve: ne a Tescóba menj döglött csirkéért/halért, hanem a kis henteshez. Hogy a hentesnél drágább? Most. Ha rendszeresen jársz hozzá, meglátod, olcsóbb lesz.
Ne a lengyel tejet vedd, hanem a magyart. Hogy az drágább? Lásd: fentebb.
És így tovább.
Ha kialakul egy helyi termelõi/fogyasztói/kereskedelmi közösség, akkor mindenki meg fog élni. Senki sem lesz milliárdos, de senkinek sem lesznek mindennapos pénzügyi gondjai. (Erre jó példa az az utca, ahol a boltunk van. A zöldséges és a cd-s hozzánk jár könyvért, füstölõért, mi hozzájuk zöldségért, cd-ért, stb. stb.)
EGY IDÕBEN NAGY DIVATJA VOLT A ROMANTIKUS ANTIKAPITALIZUMUSNAK, MOST DIVATJA KEZD LENNI A ROMANTIKUS ANTIGLOBALIZMUSNAK. HANGZATOS, FELSZÍNES, NAGYKÉPÛ ÉS TUDÁLÉKOS ÁLOKOSKODÁSOK MEGSPÉKELVE POPULIZMUSSAL, VOLUNTARIZMUSSAL, JOBB SORSRA ÉRDEMES FÕLEG FIATAL EMBEREKET PRÓBÁLNAK ILYEN A ZAVAROS GONDOLKODÁSON ALAPULÓ MONDVACSINÁLT CÉLOK ÉRDEKÉBEN ELTÁNTORÍTANI AZ IGAZI, AGYAT S SZELLEMET, AKARATOT BIZONY RÁCSRA FESZÍTÕ TANULÁSTÓL, MEGISMERÉSTÕL, GONDOLKODÁSTÓL.

"NE A TESCÓBA MENJ DÖGLÖTT CSIRKÉÉRT" KITÉTEL JÓL MUTATJA A STLUSBAN MEGNYILVÁNULÓ SUNYI ÉS DEMAGÓG SZELLEMISÉGET(„DÖGLÖTT CSIRKE”).
10/10
offtopic
kgyuri0 2010 jan. 11. - 15:02:11 10/10
(9748/14087)
Köszike!
Majd dalolok neked valamit!