Téma: Heti hetes

csengõ_zoli 2010 nov. 24. - 12:06:55
(12647/14087)
Ezek azok a dolgok,amiket kb 2éve magyarázok itt és szemét fideszes lettem :)
Az ilyen kodelkák csak azt nem veszik észre,hogy míg szídják a rendszert,addig pontosan õk azok akik életben tartják.
Amíg mindent az alapján ítélünk meg,hogy kinek az ötlete,addig csak a politikusoknak kedvezünk.
Bármit csinálnak (legyen az törvény hozás vagy város vezetés stb.) a mellettük álló csoport az egekig magasztalja (akkor is ha szahar), az ellen oldal pedig lehúzza.
Így gyakorlatilag sosem kell felelõséget válalniuk a dolgaikért,hisz nem képesek az emberek egyöntetûen kiállni egy dolog ellen, vagy mellett , hogy kérem ez akkor is szahar vagy akkoris jó!
Pont az ilyen Kodelkák azok akiken bukik a normális rendszer, hisz a jobboldalon is vannak ugyanilyen kodelkák és ellensúlyozzák a dolgot, így helyben járunk folyamatosan, ahelyett,hogy elismernénk ami természetes, azaz,hogy mindkét oldalon ugyanannyi normális és hüle ember van.
4/10
offtopic
meszag 2010 nov. 24. - 11:52:41 4/10
(12646/14087)
Nem mintha a pap nem ebbõl élne...
1/10
toshiba321 2010 nov. 24. - 10:20:11 1/10
(12645/14087)
Végre valaki érti mirõl beszélek. Köszönöm.:))
1/10
toshiba321 2010 nov. 24. - 10:18:52 1/10
(12644/14087)
Ha valaki állít valamit akkor azt támassza is alá érvekkel.
3/10
offtopic
robicsek2 2010 nov. 24. - 10:17:03 3/10
(12643/14087)
"megtenné"
3/10
offtopic
robicsek2 2010 nov. 24. - 10:15:53 3/10
(12642/14087)
Dehogy is :) EZ csak a bal oldaliaknál van :) Mármint a megbánásos felmentéses lehetõség. Komolyan mint ha elmenne gyónni ,aztán újra megtenni ugyanazt. Annak sincs értelme. :)
tinodialfred 2010 nov. 24. - 09:07:09
(12641/14087)
Bizonyára igazad van, de nem értem pontosan, hogy ezzel mire reagáltál.
4/10
offtopic
meszag 2010 nov. 24. - 07:21:54 4/10
(12640/14087)
Amit Bayer a mûsorában az echon mível, az nem sárdobálás, hanem egy elborzasztóan közönséges, néha pedig álszent hazug félretájékoztatás, és mocskolódás. A heti hetesben ilyen ocsmányság sosem fordult elõ.

Itt a porton már idéztem tõlük néhány borzalmat( bayer mûsor). Ráadásul elkeserítõ mikor ilyen gyalázatra író, mûfordító is kedvet érez, és vihog, mint egy fakutya alpári beszólásokon. A hab a tortán amikor erre beül még egy-egy nõ is a mûsorba, igaz õk az álszent szerepét játszák, de a mocskolódásra õk sem szólnak semmit. Undorító :P
Egy röhejes momentuma,alakja van: a most a mûsorba bevett gazdasági szakértõ. :D
1/10
toshiba321 2010 nov. 24. - 05:07:51 1/10
(12639/14087)
:))))) Na ne legyünk nevetségesek!!! Valaki hazudik megbánja a bûneit kb 200 ember elõtt és meg van neki bocsátva. Ha én lopok egy kiflit a boltból és megbánom akkor onnantól olyan mintha meg sem történt volna? Hogy is van ez? Érdekes ez a baloldali jogértelmezés. Ha bûnös valaki mindegy mit is követett el elég csak megbánni elmondani és onnantól kezdve el kell felejteni.
1/10
toshiba321 2010 nov. 24. - 05:03:21 1/10
(12638/14087)
Semmi sincs ok nélkül. Rászolgáltak!!!
1/10
toshiba321 2010 nov. 24. - 04:59:03 1/10
(12637/14087)
Ha jól tudom 1990-ben volt a taxisblokád!!! Emlékszünk rá!!! Pedig akkor javában folyt a rendszerváltás!!! Hogy is van ez?
1/10
toshiba321 2010 nov. 24. - 04:55:34 1/10
(12636/14087)
Nesze semmi fogd meg jól!!! A mellébeszélés nem egyenlõ az érvekkel. Tehát hol vannak az ÉRVEK!
tinodialfred 2010 nov. 24. - 01:19:02
(12635/14087)
Egyrészt: nagyon sok dologban egyetértek veled, és tetszik a véleményed. De! Amit írtál a Fideszrõl, (amivel szintén egyet értek) az pont az a szidkozódás, vagy finomabban fogalmazva: negatív érvelés, amit sokan az MSzP politikusaira mondanak. Nem csak politikusok, hanem ugyanolyan emberek, neten fórumozók, mint mi. PONTOsan ugyanez a véleményük, csak nem a Fideszrõl, hanem a baloldalról. Nyilván vannak köztük hülyék, ostoba agymosott, primitív emberek is (ahogy a baloldalon is), de nem mindenki az. Hogy van az, hogy egyazon ország lakói, egyazon eseményeket megélve ennyire másképp gondolkodnak. Leegyszerûsítve három variáció létezik.
1: nekünk van igazunk, õk a hülyék. (tudom, ez a legegyszerûbb, és legszimpatikusabb)
2: nekik van igazuk, mi vagyunk a hülyék (nagyon elégedett vagyok magammal, ha néhány szituban ezt belátom)
3: mindenkinek van hibája, mindenki jót akar, de az általuk vélt jó ügy érdekében mindenki sokat hibázik (ez inkább a baloldali értelmiségre jellemzõ, de nem csak azokra)

Nyilván nem ennyire egyszerû a képlet, de érdemes az adott jelenségeket mindhárom hozzáállással megvizsgálni. Ha a politika nem is, te (azaz az egyén) mindenképp fejlõdik tõle.

Másrészt: A heti hetes egy olyan mûsor, amit olyan emberek csinálnak, akik baloldali értékítélettel, és a baloldalhoz hozzárendelt háttérrel szocializálódtak. ÁRTALmatlanul viccelõdnek, és elmondják a véleményüket, amivel a nézõnek joga van nem egyet érteni, és ezt õk nem is bánják. Kontroll alatt tartják egymást is, hiszen ha valaki igazán radikális gondolatot mond, egy másik versenyzõ rögvest finomítja is. (legfõképp Hajós, esetenként Gálvölgyi) Ez pozitív, fõleg Fábryval szemben, akit látszólag senki nem tart kontroll alatt.
8/10
kodelka 2010 nov. 24. - 01:08:47 8/10
(12634/14087)
És valóban ha igaz lenne ,hogy õket csak az úgymond egyoldalúság zavarja ,akkor miért nem olvashatóak a felháborodott hasonló stílusú hozzászólásaik pl a Mélymagyar,Fábry só, és más rengeteg jobbos mûsor kapcsán?
Szeretem a hajnalt ,a valóság az az ,hogy szeretnék belefojtani a szót az ellenvéleménybe .Ennek tanúi lehetünk jelenleg a nagypolitikában is .Õk pedig jó tanítványok ,átveszik az ösztönzést és a példát.A Fidesz nélkül nem lett volna TV székház ostroma sem ,és hugyos Józsik táborozása a Kossuth téren sem pl.Mert valamikor a rendszerváltás hajnalán még nem adtak lovat ezek alá ,ilyen dolgok elképzelhetetlenek voltak.És ugyebár a legröhejesebb az ,hogy arra hivatkoznak ,hogy bezzeg most nincs hõbörgés a nemzeti ünnepen,az nem jut eszükbe ,hogy talán azért ,mert a baloldal jóval kultúráltabb mint a jobboldal:D
8/10
kodelka 2010 nov. 24. - 00:58:39 8/10
(12633/14087)
Ez igaz,de asárdobálás kritériuma az az ,.hogy nem igaz dolgot akar valakire rákenni azaz rágalom ill. trágárság.
Nos erre nem lehet példát mondani ebben a mûsorban sem.
És arra is felhívnám afigyelmedet,hogy a túlzott finomkodás olyanokkal szemben ,akik profi módra dobálják a sarat,akiket pl felsoroltál ,és akik az álszentség világbajnokai ,és az ország érdeke helyett kizárólag a maguk érdekét nézik, a hatalom megragadásáért mindent megtesznek,akkor is ha ez kifejezettenaz ország kárára van.
Nem azt állítom ,hogy a baloldalon nem nézik a saját érdeküket ,de pl nem torpedóztak meg soha hasznos javaslatokat,mert vannak elveik.A Fidesz pl szögesen ellentétesen beszél és tesz bármirõl legyen az nyugdíjpénztár v. akármi, amit korábban hirdetett,mert akkor sem elvbõl hirdette ,hanem azt nézte hogyan tehet keresztbe a kormánynak és akár az országnak is.
Nos aki cinkelt lapokkal játszik ,arra ne dobáljunk sarat ,de minimum olyan nyiltan és egyenesen ,idõnként maró gúnnyal meg kell mondani az igazat,ahogy ez amûsor is teszi.Ez van.
tinodialfred 2010 nov. 24. - 00:47:33
(12632/14087)
Én értem, hogy mit értenek sárdobálás alatt, de tényleg vicces, hogy ezt észreveszik, Fábry, Bayer Zsolt, és alapvetõen az egész jobboldal sárdobáló magatartását pedig nem.
Én, mint baloldali szimpatizáns, úgy érzem, hogy a jobboldal sokkal keményebben dobálja a sarat, mint a baloldal, olyannyira, hogy vannak ott olyan emberek, akiknek csak és kizárólag ez a feladatuk (Szíjjártó, Navracsics, Bayer, Vona) Orbán Viktor is valószínûleg rutinosabban dobálja a sarat, eddigi miniszterelnöki intézkedéseiben ugyanis gyakran elõfordult, hogy még mindig a komcsikat szidta, mert nem vette még észre, hogy már nem ez a feladata, dehát édes Istenem: ebben van sikerélménye, hadd örüljön!

De nekünk, drága baloldali, vagy magunkat inkább baloldalinak érzõk! Nekünk is észre kéne venni azt, ha valaki a baloldalon csinálja ugyanazt az álságos sárdobálást, amit a jobboldalban nem szeretünk. Akkor is észre kéne venni, és akkor is el kell ítélni, ha egyébként egyet értünk vele, mert a mai magyar jobboldalt pont emiatt nem szeretjük, és ha az általunk favorizált politikai nézeteket ugyanolyan tahó stílusban fogják érvényesíteni, mint az általunk kevésbé favorizáltakat, akkor vagy senki által nem képviselt emberekké válunk, vagy olyanokká, amilyeneket hülyének tartunk.
8/10
kodelka 2010 nov. 24. - 00:35:11 8/10 Előzmény robicsek2
(12631/14087)
"Azt is említtettem hogy egészen addig szerettem míg nem lett sárdobáló mûsor."
Az mikor volt?,mert szerintemsokkal intenzívebben politizáltak az elején mint manapság.Talán pont azért,hogy ne sírjanak annyit, akiknek fáj az irónia.
Egyébként ma sem sárdobáló a mûsor.Az a Fábry és az ECho tv stb mûfaja.
8/10
kodelka 2010 nov. 24. - 00:31:06 8/10 Előzmény Leonidas300
(12630/14087)
"hülyének titulálják azt aki hisz valami felsõbbrendû szellemi erõben."
Kéne konkrétan tudni,hogy mi volt ez,mert ha a Gyurcsók szellemi erejét kritizálták pl ,az teljesen jogos :)
3/10
offtopic
robicsek2 2010 nov. 23. - 20:42:06 3/10
(12629/14087)
Nagyából én is ugyanígy érzek, de én szeretem megosztani a véleményem, még akkor is ha ez egyeseknek nem tetszik, végül is mi értelme van akkor a fórumnak ha csak jót lehet írni.?
Azzal viszont nem értek egyet hogy el lehet kapcsolni akinek nem tetszik.
Mert a másikon meg ott a frizbi aminél aljabb mûsor nincs, talán csak a mûsorvezetõje a rosszabb.

Én leírtam hogy azért nézem mert még reménykedek hogy visszavált egyszer a régi fajta Heti hetesre amikor nem csak a politikáé volt a fõ szerep .
Azt is említtettem hogy egészen addig szerettem míg nem lett sárdobáló mûsor.

És amikor leírtam hogy idegesítõ hogy csak a Fideszt szidják rögtön jöttek a balosok akik rögtön írogatták hogy jaj csak az a bajom hogy az elevenemre tapintottak. Innentõl jött számomra az adok kapok.
csengõ_zoli 2010 nov. 23. - 19:27:15
(12628/14087)
Kb így vagyok vele énis pl.