Téma: Hilal Saral

Timea Hakmen 2018 szept. 02. - 19:00:01
(1157/1897)
Hello barlang!

Bocs, csak most tudtam jönni.

Michonne, "tue love is having a crush on him even after he got a haircut" ;)
Nekünk nem jött össze Alppal, rá se bírok nézni erre az ecsethajára...

EB: Belenéztem még pár részbe, de tovbábbra sem.... Majdnem mindenben egyetértek, de szerintem Cenk nem Sinan 2, (max. Alp hasonló alakítása miatt tűnik úgy) és a nyomában se ér... Inkább áljégcsap, amit amúgy bírok, de valahogy ez a Cenk gyerek nem tud vonzó lenni. Szerintem Alp fanok közül is azoknak jön be, akik igazán szeretik Alpot, de akik kifejezetten Sinanhoz vonzódtak azoknak ez a halvér nem fog tetszeni. Én nem várok sokat a szappanoktól történet terén, de ha már romantikus sorozat, legalább lenne valami vibráció a főszereplők között. De nincs, hiába van oda az Alina jány Alpért... Nekem az ilyen jelenetek adják meg a savát-borsát a dolgoknak: https://youtu.be/PgX-inLxDn4?t=44s (még ha ez végül nem is volt szerelem) De itt ilyen előre látom, hogy nem lesz, TRT1-es sorozat... csak sírás meg hosszas egymásranézések. Az meg, kösz, nem.

VS:
Nem hiszem, hogy Cevdet olyan sok törököt megölt volna. Direkt volt is rá utalás az egyik részben, amikor Leon mondja Hilalnak hogy Cevdet nagyfőnök, ezért neki nem kell a harcmezőn törököket öldösnie. Gondolom nem gyalogos katonaként kezdte a görög hadseregben. Arra gondoltam, hogy néha úgy random kinyír egy-egy görögöt, akiknek csak annyi a bűnük hogy rosszkor vannak rossz helyen, vagyis hát végzik a dolgukat.
Aleksisszel szerintem ne hamarkodd el ezt a szimpátiát. A legidegesítőbb és a legfeleslegesebb szereplője lesz.
A Yildiz-Yakup házasságnál én is felidegesítettem magam Cevdet hozzáállásán, de hát nincs mit tenni, ő a sorozat szerint egy mintaapa. Yakupban értékeltem, hogy legalább volt némi bűntudata.
Nem értettem, eleinte hogy gondolta a frigyet, mármint hogy végig érintetlenül hagyja-e Yildizt. De ugye azt mondta hogy ő a háború miatt fél a kötődéstől, mert nem akarja magára hagyni a családját ha elesik a háborúban. Illetve Cevdet miatt sem mer sokáig közeledni Yildizhez. Yakup egy mézesbödön, de én végig Yildiz pártján állok, mert Yákupka szerintem nagyon sokszor viselkedik úgy (persze a haza nevében) ami már szinte megalázó Yildizre nézve. Amúgy én Yildizt sem értem, hogy mit lát Yakupban. Mármint persze Yakup egy bátor, hős hazafi, ami ugye szexyy, de Yildiz szemében ő csak egy bájolgó, görög sggnyaló vigyorgó anyámasszony katonája.
Hú, én nem hiszem azért, hogy Yildiz már a nászéjszakán hajlandó lett volna. :D Én inkább meglepetséget (talán egy kis sértettséget is) láttam rajta hogy Yakup meg sem próbál élni a férji "jogaival" pedig Izmir legszebb asszonya is a felsége:)) De szegény Yakupot annyira megsajnáltam amikor mondta neki Yildiz hogy "néztél már tükörbe?":(((((( Ja, és amúgy egyszer kérdeztél egy bizonyos Hilal-Leon kanapés jelenetről: igen, tényleg megtették. Azt nem tudom, hogy a kanapén-e...remélem nem.

Avlu:
Továbbra is ugyanazt vallom, hogy masterpiece ez a sorozat "technikailag", de egyszerűen nem tud mélyebb érzelmeket kiváltani belőlem, kivéve azt az ominózus eseményt. (Demet színésznőnek jár az Oscar) Nem tudom miért. Talán a karaktereket nem találták el.
Én ezt így nem tudtam volna megfogalmazni, de igen, én is valami ilyesmit érzek, szóval hogy nem elég kemény vagy inkább nem elég nyomasztó ez a sorozat. Én is szadista lehetek, de Azráék elcukisodása helyett nekem is jobban tetszett volna, ha Deniz végig két oldalról kapja az ívet (mármint keményebb lett volna). Jó, Azárék felől nem olyan mértékben mint Kuti mamáéktól, meg adtam volna mellé 1-2 barátnőt is, de ez a nagy puszipajtáskodás annyira védetté tette őt hogy kb. a 6. bölüm óta alig tudtam izgulni érte. Az ausztrál soriról azt olvastam, hogy a 2. évadtól riválisok lesznek. Remélem így lesz, mert ezt a sorozatot én sem a cukiskodásért nézem. A törökök amúgy mindenáron leszbi sztorit akarnak, és írtanák Muratot, Sinant is a hölgyek mellől:)) Komolyan, én is jobban örülnék egy leszbosz sztorinak. Muratot nem akarom Deniz mellé, mert végig az ügyvéddel akartam összboronálni és féltékeny voltam a Muratos jelenetek miatt. :D Sinannal nincs bajom, de Azra mellé nem egy ilyen kis cukimókust képzelnék el, csalódtam benne.
Oktay miatt nekem nem kell bocsizni. Nem bírom szegényt:)))
Ha valami kis ravasz lenne még értékelném, de a jófejeskedés idegesít, mert a feje amúgy tényleg sunyi. Remélem legalább a müdürrel való kavarása igaz és lelepleződik (erről jut eszembe, Cagdas bay instán belájkolta a domina nőszemély meztelenkedős képét! még mindig szereti:((). Nem tudom hova rakni még mindig. A poszttraumája sem hatott meg. Ami színészt illeti, mondtam hogy zseniálisan át tud változni, fogalmam sincs ki ez a kis bajszos, semmi a világon nincs meg benne az én exCagdasomból. Ez török sorozat, gondoltam én hogy Özlem membrána Oktay gumibotjának megnyílni nem kívánna (Csokonai most forgot egyet a sírjában, bocsánat) esküvő előtt. A török sorozattörténelem legtöbbször faképnél hagyott vőlegénye meg ugye tudjuk ki...Na, persze Allah óvjon minket az Oktay-Özlem jelenetektől! Remélem hogy beleszeret Muratba és megcsalja, elhagyja:)) Én Özlemet csípem, bár az utolsó bölümben elég passzív-agresszívnek tűnt:)) Az anyját amúgy imádom, Fazilet elbújhat mellette. :D
Bennfentesek szerint Kudret mami tényleg feltámad. Akkor nagyobb superman (érted, MAN;)) mint fazis Sinan a szikláról lezuhanós túlélős mutatványával:))

Ti: zseniális :))
A Bugrás sorozatnak láttam a trailerjét, érdekesnek tűnik.

Mindenkinek jó tanévkezdést, akit érint.
Hoscakal!
https://www.youtube.com/watch?v=onVwk5iymt8
maryriddle 2018 aug. 25. - 15:53:02
(1156/1897)
No, végre megnéztem az EB első részét és a másodikba, harmadikba is beletekergettem. Nagyjából egyetértünk Tímea. Nincs ezzel a sorozattal semmi gond, egy teljesen normális telenovella. Nem nagyobb hülyeség mint a Fazilet, sőőt jóval kevesebb benne az idegesítő rikácsolás és lehet hogy még valami mondanivalója is van ha egyszerű népmesés mondanivaló is. Viszont pont az hiányzik belőle amit a Faziban szerettünk, egy Fazilet, egy Hazan abi, egy Yagiz, egy Sinan, azaz a szerethető izzigvérig eredeti karakterek a tipikus szappan- sablonkarakterek helyett.
Ez a Cenk fiú nekem nem igazán jön be, bocs. Alp alakításával kapcsolatban egyetértünk. Nekem tetszett amit a Faziban csinált főleg az utolsó részekben, de egymás után két hasonló gazdag szépfiú karaktert nézni unalmas, ráadásul pont az nincs meg benne ami Sinanban szerethető volt pl. a humora és az őrültségei. Megnézném már valami kevésbé "finom" karakterként, pl. egy tikkelős, dadogós bunkó pékfiú szerepben ;-) Remélem nem ragad le ezen a vonalon, mert én sem tartom teljesen potenciátlannak. Onur Tunámnál legalább is jobb színész :-)
A főszereplő lány szerintem egész jó színész, de valahogy olyan "üres aurája" van, nem tudom. Cenk barátnője (a színésznő) nekem szimpibb. De Tímea vigyázz ezzel az Alina lánnyal szerintem nagyon bejön neki Alp igazából is ;-)) Aki nagyon tetszett a kiskölyök, olyan cuki és nagyon hitelesen hozza az autista szerepet (ismerek autista gyereket és tényleg hasonló a viselkedése).
Hát szóval nézni nem fogom, de nem olyan rossz mint amire számítottam.

Ha valakit érdekel az Izaura tv újra ismétli a Kuzey Güneyt. :-)
maryriddle 2018 aug. 21. - 20:26:30
(1155/1897)
Már rég mutatni akartam hogy a Tan Malay és Dudu történetét, a TI-t tényleg elkezdték forgatni nemcsak fragi volt. Eddig az első 4 bölüm van készt, még nem láttam de biztos megnézem majd: https://www.youtube.com/user/evliyac/videos (Egyébként volt róla szó hogy állítólag ezt is le akarta állíttatni az íróasszony :-))

Jajj és mit hallok! Bugra bey Törökország legjobb színésznőjével fog közös sorozatban szerepelni! Meg karadayis Songüllel... Ebbe tuti belelesek.
maryriddle 2018 aug. 20. - 16:40:22
(1154/1897)
Ja még ez. Megtaláltam Kenan eltitkolt öccsét. Mankos mit szólsz, ugye nem akarod eljátszani a Kuzey Güney vagy Fazilet 2-őt? ;-)
maryriddle 2018 aug. 20. - 16:39:14
(1153/1897)
Merhaba ablák!

Mankos attól függ hogy mire akarsz motiválni :-) Annyira nem motivál fórumozásra az irigykedés hogy te már megint ilyen festői tájakon jársz én meg itt poshadok :-) De azért csak megérkeztem. Nektek meg jó túrázást!

Akkor lássunk neki.
Az első napi rendi pontunk nem lehet más mint a mellékelt kép. RIP Engin haja. Hát erre nem számítottam tőle soha, komolyan el sem tudtam volna képzelni. De amit még kevésbé tudtam volna elképzelni hogy nem is rossz így! (Olvastam a filmhez kellett, biztos hogy ne legyen nagyobb a haja mint Bergüzarnak.) Azért az esküvőre remélem visszanöveszteted vele Michonne.
Amúgy a dél-amerikai asszonyok ellen nem volt semmi hajtépés? Majdnem szétszedték szegény vőlegényedet, rossz volt nézni komolyan :-( Olvastam egy interjút is, titokzatosan csak annyit mondott "Van magánéletem." Ohaaa ;-)

Túl vagyok az Engin filmen is. Azok után amiket irtatok én olyan alacsonyra tettem a mércét hogy nem tudott negatívan csalódást okozni. Én bevallom nem találtam annyira nagyon nagyon borzalmasnak kissé gagyi, de hát ez szerintem a műfajból adódik. Bocs a műfaj szerelmeseitől. Ha gyerekkoromban látom egyébként tuti az egyik kedvenc filmem lett volna, imádtam az ilyeneket. Ma már inkább csak poénból szoktam ilyesmit nézni. Bár Engin túl tiszteletreméltó ezért anniyra nem volt vicces, de eszembe jutott ha Burak Őzi játszotta vole el ezt a szerepet, szerintem én szinte végig fetrengtem volna a filmet :-)

A VS-t is elkezdtem. Az első három részen vagyok túl.
Tímea hogy érted ezt a sok ártatlan vér tapad Cevdet kezéhez dolgot? A görög katonákra gondolsz? Vagy arra hogy törököket is ölt amíg tábornoki rangra eljutott? Egyébként én is így vagyok vele. Örültem volna a totál happy endnek is, de egy ilyen töményen pátoszos sorozathoz egy ilyen befejezés szerintem sokkal inkább "méltóbb." Ők hisznek a mnenyországban ezért a sorozat szerint úgyis egyesülnek a túlvilágon, ezzel nyugtattam magam.
Eddig tetszik. Az új parancsnok még Vasilinál is undorítóbb. Az őrült fia eddig szimpatikus, de azért örülök hogy nem lesz semmi Yidliz és közte... Ezzel a Yildiz-Yakup házasságon viszont most megint felhúztam magam még ha jól is fog elsülni. Oké hogy a haza még a családnál is fontosabb na de ilyen szinten semmibe venni a lányát és ilyen kifogással megházasítani a hogy ne kelljen titokban találkozniuk Yakuppal? És Yildiz érzéseivel már megint mi lesz?
Yakup ugye megnyugtatja az apóst hogy nem igazi házasság, hát kösz. Akkor mi az értelme? Elveszik Yidliztől a szerelemre találás lehetőségét is és közben még maradjon aggszűz is? Nem vagyok biztos benne hogy a kis veszekedés ellenére Yildiz nem lett volna hajlandó elhállni a nászt :-) Vagy csak én láttam úgy hogy szinte sértődötten nézett Yakupra amikor lefeküdt aludni? :-)

Befejeztem az Avlu-t. Próbálok virágnyelven írni de azért spoileres lehet.
Összességében tetszett, de ha nem a vegyünk rá valakit főleg férfit misszióm része lett volna, valószínűleg nem néztem volna ilyen tempóban. Mert ez is olyan sorozat hogy amikor nézem tetszik, de nem nézeti magát, nem igazán izgulok két bölüm közt hogy jajj mi lesz most. Nem mondom hogy unalmas volt a cselekmény, de nem igazán sikerült szívinfarktus közeli állapotba hozniuk semmivel.
Illetve szerintem túl sok volt az ismétlődő és a töltelékjelenet. Egy ilyen sorozatnál a 2 óra hossza túl sok egyszerűen. Főle hogy az első évad gyakorlatilag csak bevezetése Deniz bárányból farkassá válásának.
Ez pedig a másik pont amivel nem vagyok teljesen elégedett. Bár Denizt a leggyengébb ponton támadták meg, ennél nagyobb fájdalom nem érhet embert tudom. De mégis, én nem erre számítottam amikor olvastam ezt a bárányból farkas dolgot. Sokaknak túl erőszakos ez a sorozat. Én vagyok a szadista, aki az ellenkezőjét vallom. Úgy érzem, a készítők feláldozták a jófejeskedés, szórakoztatóság oltárán a börtönfilmek és/vagy bullying filmek sajátos hangulatát, amely egyébként az első pár részben még meg volt. De végül Azra és bandája annyira imádnivaló tündércukibogaracskákká változtak hogy az teljesen elvette a sorozatnak a torokszorító hangulatát, hiába volt ott Kudret aki egyébként valóban csak egy karikatúra. (Ritka undorító nőszemély de sokszor inkább komikus mint ijesztő volt). A 10. részt én is megszenvedtem, fájt a szívem Denizért igen, de bármennyire is csúnyán hangzik ez most, egy ilyen tragédia szerintem túl egyszerű megoldás. Arra lettem volna kíváncsi és szerintem az lett volna az igazán ütős ahogy a mindennapos megaláztatások, testi és lelki bántások hogyan válnak egyre elviselhetetlenné, míg végül robban a bomba, és az egész életében elnyomott asszonyból egyszer csak előtör a vadállat és lemészárolja a fél börtönt :-)
Egyébként Azráékat én is nagyon bírom, rendesek, viccesek, aranyosak, az összefogásuk nagyon megható meg minden, és elhiszem hogy könnyebb egy ilyen sorozatért rajongani. De én nem rajongani meg szeretni akartam itten, hanem fájni (mazochista is vagyok), mert ettől a műfajtól nekem ez az elvárásom. Persze ez egyéni szoc. prob. :-)
Többiwk:
Az Alp-Ecem sztorin azt hiszem nincs mit kommentálni, de az ledöbbentett még ha Mustafa Bulut után meg is fogadtam hogy már nem lepődök meg semmin hogy bizonyos nézők még a történtek után is romantizálják az ő "szerelmüket"???
Ó, ha már szerelem, kivételesen hiányoltam egy kis ask-ot. Deniz és Murat között ezután kíváncsi vagyok hogy lehet-e még bármi is. Nem vagyok annyira oda a világ legunicsibb és legrendesebb börtönőréért, de egy őr és rab közötti románc azért mindenképp izgalmas lenne. Mert Hüsóról még el tudom képzelni hogy berántja Hasrettet a raktárába :-)
A sorozat legnagyobb csalódása számomra Oktay, sajnálom. Az elején tényleg annyira gyanúsan állt a szeme meg a bajsza és annyira vártam hogy csináljon már legalább valami kis ravaszságot (hiányzik Puding úúúrrr :-(( ), erre végig cukiskodja a sorozatot Özlemmel... Végül még az se derült ki hogy mi volt az exmüdür és közte...
Özlemen amúgy jót röhögtem végig. Nem értem miért rühelli mindenki csórit. Egy ilyen anya mellett nem csodálom hogy legalább a munkájában egy kis siekrélményt akar. Melis se volt kevésbé karrierista amikor kacsingatott hogy ő kapja az állást... Amúgy az egyetlen dolog amit megérdeklődtem az ausztrál sorozatból az hogy Özlem ott is szűz volt-e, és igen!!! Ott végül kilukadt, nálunk nem. :-( Ejj,Oktay!!!
Akit leginkább nem tudtam mire vélni, az Hakan. Ő az aki tényleg semmit nem adott hozzá a történethez még ha tőle is indult ki minden, de azért bőszen mutogatták a szánalmas jeleneteit. Nem értem mi célból, sajnálnunk kellene ezt a kisiklott életű alkoholista feleségverőt? Remélem annyi haszna lesz legalább hogy kinyírja Alpot aztán böribe vele is! Hátha a török Szökés feldolgozásban összefutunk majd vele.. :-)

Mára ennyit belőlem.
Güle güle
Timea Hakmen 2018 aug. 05. - 22:57:13
(1152/1897)
Iyi asksamlar!

No, befejeztem Mehmed szultánt. Mankos - Kenant leszámítva - igazán nem maradsz ki sok mindenből, ha kihagyod. A 2. résztől kezdve kifejezetten unalmassá vált, nem hibáztatom többé a török nézőket. A Kösem százszor izgalmasabb volt, mégsem nézték. Ha Mehmet, akkor már inkább Fetih 1453, még ha ott nem is ilyen sármos a szultán :)) Amúgy asszem egy ideig nem fognak szultános dizikkel próbálkozni a törökök...

VS: Tudom a végét. Hááát...más dolog hogy mit akart a szívem és hogy mit követel meg a sorozat műfaja. A szívem szerette volna az abszolút MUTLU SON-t, bevallom. Az agyam viszont végig tisztában volt vele, hogy az értékrend a sorozatban, 2. szerelem, család 1. a HAZA, ennek megfelelően Cevdetnek hősi halált kellett hallnia. A másik dolog, csak mellékes megjegyzésként - tudom hogy szinte senkinek nem tűnt fel, de engem bántott, hogy Cevdetnek szerintem túl sok ártatlan vér is tapadt a kezéhez a "nagyobb jóért" folytatott harca közben. Persze nyilvánvaló hogy nem ez vezetett a végzetéhez hanem az eszmény hogy a hazárt meghalni coolabb mint bénán életben maradni (ezt Yakup is megmondta), de már csak ezért is, sajnos a forgatókönyvíró helyében én is kénytelen lettem volna megölni Cevdetet.
Azize halálát viszont nehezebben tudom megemészteni. Én őt meghagytam volna (pedig amúgy ő is sorozatgyilkos lett a 2. évadban:D ). Persze, mi sem romantikusabb mint együtt menni a halálba a hazáért, csak hogy Azize nem csak egy szerelmes nő és egy szabadságharcos, hanem egy anya is. Engem pedig elszomorít, hogy a kis Mehmetnek az anyja nélkül kell felnőnie, még ha vígasztalni is fogja a tudat, hogy a hazáért halt meg a kiváló mami... Egyébként Yakupot nem láttam a végén a tömegben, érte még izgulok, remélem nem nyírták ki őt is :(
maryriddle 2018 aug. 01. - 19:28:22
(1151/1897)
Meg ezt :-)
Güle güle
maryriddle 2018 aug. 01. - 19:27:52
(1150/1897)
Még ezt
maryriddle 2018 aug. 01. - 19:21:47
(1149/1897)
Na itt vagyok, ragyogok (erős túlzással.)

De szépen összegyűltünk itt. Mégsem hal ki a barlang :-)

Nyugati filmekhez nem tudok mit hozzáfűzni sajnos. Az idei nyaram megint a törököké volt, és szerintem lesz is. Mankos A thhfc olvasóközönséges jellemzésed csúcs volt :-) Ki nem néztem volna hogy pont te mmég nem voltál angolholban (én se sajnos), idén nyáron nem utaztál/utazol semmi egoztikus terepre?

Jaj, az Engin filmről teljesen megfeledkeztem de ami késik nem múlik... Az Engo - Bergüzar párosítás nem jutott volna eszembe, de örülök neki, Bergüzart szeretem, egy bajom van hogy néha ő is túlzásba viszi a pátoszt de ezt leszámítva szerintem remek színésznő. Bergüzar szüzesség elvesztésre ajánlom amúgy Karadayit ha van szabad 115 x 2 órád. :-) Ulas ábit már rég meg akartam mutatni idióta Orhanként: https://www.youtube.com/watch?v=t2G6Ckfav-0 Ugye hogy mennyivel jobb ezzel a hajjal?


Tímea a SAK-ra meg én mondom hogy saját felelősségre. Valóban erő és sok sok türelem kell hozzá, és nem Vedat miatt... Azért jó kis sori, de nem merek rábeszélni senkit. A Sahsiyetre viszont bátorítalak.
EB-t láttam már van magyar felirattal is, éljen éljen. Azért belenézek majd de érzem, egy véleményen leszünk :-)
VS: Na azt mindjárt gondoltam hogy a nacionalista hév nem hagyott alább :-)) de a nézettség nagyon csúnyán alakult kb a sorozat közepe óta, ezért érdekelt hogy szokásukhoz híven itt is mindent elszúrtak a forgiírók, de ezek szerint a mással volt a gond. Én neked hiszek. Mindenképp végignézem majd. Illetve akartam még kérdezni hogy te tudod-e a sorozat végét és ha igen mit szólsz? Nekem azért csalódás lett volna egy másfajta befejezés.
Egyébként Ali Kemal megtudtam miért mászott be a gödörbe. Összejöttek a Hilalt játszó lánnyal és nem akarta a barátnője tesóját alakítani. Még ilyet... bezzeg a Dexterben nem problémáztak ezen. Ja és mivel a sorozat után vállalták csak fel a kapcsolatukat (tényleg fura...), a hileonisták szétszedték szegény lányt hogy hazug és megcsalta Leónt.

Avlu: Ahha, szóval Kudret mami igazából Kudret papi? Síííííroooookkkkkk :-)))) A Sahsiyet jóvoltából megismerkedtem életem első török soris transzijával, de hogy török tvsorozatban transznemű karakterrel fogok találkozni arra még nem készültem fel. Ha nem török lenne amúgy nem is csodálkoznék mert tényleg eléggé maszkulin karakter a kuzum, de.... húú erre kíváncsi leszek. Na de mi van Zekivel? Ő nem vette észre hogy a felesége férfi vagy ő meg akkor biszex? Ez így viszont már túl sok, ezt nem bírná el a török tv, nem hiszem hogy igaz lehet a pletyi.


Na akkor SAK:
Nagy hír hogy forgatókönyvíró váltás lesz. Eddig három nő írta (ezen kicsit meglepődtem), most egy pasi jön.
Nem tudom, hogy örüljek-e neki. A sorozat nézettsége a kezdetekkhez képest a fináléra hatalmasatt esett. Azt hiszem a legalacsonyabb nézettséget a finálé produkálta. Hihetetlen. De fogjuk a ramadánra. Egyébként a rengeteg logikai baki, kötelező török hülyeségek ellenére, összességében szerintem nem végeztek rossz munkát a forgiíróink. A romantika nem az én terepem ebben a sorozatban, de ezt a saját kényes ízlésemnek tudom be (majd erről még később), ám ami az ákciót, feszültségfenntartást illeti szerintem viszonylag elég kreatívan oldották meg a dolgokat.
Attól még szőrszállhasogatnék pöppet....
Bocsi de nem tudtam megállni hogy ne röhögjek a Tahir a kórházban jeleneteken. Amikor kitolták a műtőből még félmeztelen volt- mondjuk nem lepődtem volna meg ha törököknél ruhástól műtenek- de utána komolyan felöltöztettek egy meglőtt összevart beteget az utcai ruhájába? Yok ya! Az atv a kormány csatornája, nem fest ám jó képet a török eü-ről ha még egy pizsamát se adnak a frissen műtött betegeknek. Vagy Ulas ábi sztárrallürje hogy nem mutatkozhat pizsiben? A másik meg, romantikus volt ugyan ez a kis összebújás Nefesszel, de a hogyan ápoljunk egy szíven lőtt, frissen műtött beteget tanácsadáson van egy olyan gyanúm hogy a szundikáljunk a beteg mellkasán nem szerepel a tanácsok között. Ennyire nem kéne heveskedni azért Nefes yenge:-)) Arra már egy szót sem fecsérlek hogy Tahir másnap felpattan a kórházi ágyból és megy megmenteni világot..
A frissen műtött beteg mellkasán való alvásnál is nagyobb logikai baki volt számomra ez a Vedat - Nazan frigy.
Először is kizártnak tartom hogy főhímsoviniszta Cemil a lányára hagyná az üzlet vezetését. Ilyen a világon nincs!
Aztán Vedat miért is vette vona el Nazant? Az üzlet sosem volt olyan fontos számára, a gyerekelhelyezési perben ez a gyors nősülés fake házasságnak tűnt volna. Nefestől csak még távolabbra viszi egy házasság. És miért kockáztatná Cemil bosszúját? Mintha börtönön kívül nem lenne hatalma Trabzon leggazdagabb fegyverkeskedőjének. De ok, Vedat őrült, mentséégre. Viszont Nazan hogy lehetett ennyire idióta? Komolyan azt hitte hogy képes lesz Vedattal - akihez kicsit sem vonzódik - leélnie az életét? Vagy vállalta volna a szégyenteljes elvált nő szerepét Trabzonban??? Arra én is számítottam hogy csinálni fog valami hülyeséget ez a jány, de azért ekkora hülyének bevallom én nem néztem.

Nefes - Tahir: Michonne beszéltél valami fény az alagút végénről. Bizonyos mozzanataiban látom a fejlődést. Viszont a problémám még mindig ugyanaz, nem is Tahir hanem a forgatókönyvírói látásmód, nagyon sokszor nem érzem még mindig hogy a forgatókönyv kritikával kezelné Tahir uralkodó komplexusát, hanem inkább poénra veszi. Pedig ezek komoly dolgok. Nem igazán hiszek benne, hogy ebben változás lesz mert ugye miért változtatnának a bevállt recepten. A nézők imádják ahogy Tahir habzószájjal kérdőre vonja Nefest, Nefes pedig lemegy általános iskola elsős szintre és rémülten, pironkodva, kicsit visszakiabálva (lássuk azért emancipált asszonnyal van dolgunk) magyarázza a bizonyítványát Tahir tanítóbácsinak.
Ez már jobban zavar most mint az elején, akkoriban még tudtam azzal mentegetni Tahirt hogy csak félti Nefest de manapság már nem ez a szitu. Pl. miért kellett Nefes után rohanni mint amikor elment a pszichológushoz érdeklődni Mercanról? Miért kellett bepukkadva kocsiba vágni Nefest és kivallatti hogy mikor miért és hogyan figyelmeztette Nazant hogy ne bízzon Vedatban? Na ez zavar nagyon, hogy Nefesnek gyakorlatilag nincs semmi magánszférája. Minden tettéről, gondolatáról, szaváról tudnia kell Tahirnak. Akármilyen erős karakter, de szerintem ezért nem fog soha "felnőni" és kitörni az oldalborda szerepkörből...
Én a királyfis álmokat hibáztatom elsősorban :-) Csak hogy épp a Kuzey Güney ébresztett rá hogy ez nem még csak nem is az udvarias, tiszteletteljes romantikus királyfi a mesékből... Hanem az ordibálós, parancsolgatós a nőt egyedül döntés- és cselekvésképtelen virágszálnak néző típusú török királyfi...
Egyébként már nem akarom Tahirt egy végtelenül ősbunkó hímsovinisztának beállítani egy trabzoni gyerekhez képest igazi forradalmár, tisztában vagyok én a jó tulajdonságaival. Csak nekem pont hogy ezek miatt az apróságok kis apróságok miatt tűnik úgy hogy kissé kilóg a lóláb, kicsit kétszínű a forgatóköny: emancipáltak vagyunk mi, de azért csak módjával még véletlenül se taposva Tahir "férfiasságába."
De hogy ne csak mindig piszkáljam, apuka szerepben viszont tényleg csillagos ötös, ezidáig a legkedvencebb töröksoris apa-fiú kapcsolatom a Tahir-Yigit. Persze nagyon színészkediük se kell, igazából is imádják egymást :-)

ASK: én rengeteget gondolkoztam hogy mi lehet a baj, az hogy a fentebb említettek tudom tiszta szívből szeretni a főhőseinket max. a kedvelésig jutok el velük amikor épp nem idegesítenek, vagy esetleg a színészekkel van a probléma? Gyakran eszembe jut ha mondjuk a Kenan - Bergüzar páros alakítana ezekben a szerepekben, vajon akkor is így éreznék? Talán nem. Szóval azt hiszem nekem kicsit mindkét dolog megnehezíti hogy felhevüljek eme - irónia nélkül - maga módján gyönyörű askra. Pedig szerelmi alakítások terén szerintem is mindkét színész kihozza a maximumot magából (kivéve Irem gügyögését, azt még mindig nehezen viselem). A szerelmi ábrázolás is szép, hihető, meg van a kémia és meg vannak benne azok az elemek amiket én egy igazi lovestorytól várok, a jó kis hosszas farkasszemezések, majdnem csókok, hév, viták stb. Nem tudom, valami mégis hiányzik... Mintha lenne itt szenvedély, de valamiért mégis olyan művi vagy ez talán túlzás, de egyszerűen nem repdesnek pillangók a gyomromban a nagy NefTah ask láttán, na. Ulas ábival szemben amúgy is aszexuális vagyok, nem tudom miért, pedig az esetem, de a Karadayiban is mindig azt éreztem hogy nem, nem nem én őt nem akarom nővel látni... :-D Majd erről nagyon érdekelne a véleményed, mármint nem Ulasról hanem hogy te hogy állsz ezzel az askkal.


"Nefes előadja, hogy ő nem is tudna a felesége lenni, mert azt sem tanulta meg milyen nőnek lenni, és csak azt tudja, hogy milyen anyának lenni …..na cöcöcö….. én ezektől az ál és enyhén szólva is önsajnáltatós női húzásoktól a falra mászok."
Örülök hogy felhoztad ezt a témát, én kicsit féltem véleményt alkotni lévén egy megerőszakolt nőről beszélünk, kényes dolog, fogalmam sincs hogyan "kellene" viselkednie. De picit nekem is furi ez az egyszer "tisztátalan, elhasznált nő vagyok" de közben azért erőteljesen flörtölök dolog.
Meg ez a gyere aludj az térdemen, másnap meg pironkodva mondom ki hogy Tahirom.
Egyébként csak én érzem úgy hogy Tahir nem nyugtatta meg eléggé Nefest afelől hogy nem tisztátalan?
Megy a háborgás a csók körül is. Engem annyira nem érdekel, de ezt sem értem. Azt értem hogy az ATV eléggé kormánybarát csatorna, de tényleg, egy álszent kis szájösszeérintéssel sem lehet megkegyelmezni a bezsongott közönségnek? Vagy a itt is "érintésmentes, tiszta" szerelem megjelenítése a cél? Dehát Nefes és Tahir azért érintkeznek rendesen... Szerintem már olyan intimitás alakult ki köztük hogy ez az önmegtartóztatás (csak a csókról beszélek, tudom a szexet nem adják olyan könnyen) egyszerűen hihetetlen és hiteltelen. Főleg a "tényleg a feleséged akarok" lenni jelenetben. Te egyébként hogy értelmezted ezt a majdnem szexet? Nefes nem állt még készen rá és Tahir megérezte vagy más miatt nem akarta???

Az utolsó jelenetben majd elhangzik valami Nefes részéről ami miatt a Tahir rajongók károgtak Nefesre. Spoiler miatt most nem írom le, de nekem ez adott volna egy kis reménysugarat Nefesszel kapcsolatban, de valószínűleg csak bölümhúzásra használják majd fel. Tahirka bepukkad, Nefeske idővel kiengeszteli majd valahogy...

Mercan: Hát tényleg jól megfeledkeztek róla az írók vagy inkább parkolópályára helyezték, de az egyik legfőbb ok ami miatt várom a következő évadot az Mercan. Nem gondoltam volna, de a sorozat legizgalmasabb karaktere nálam ő, legalábbis az ő sorsa érdekel a legjobban, érte izgulok a legjobban. A dokis szálban én is bíztam, de tudod mit mondok? Szerintem Mercannak ne kelljen egy férfi hozzá hogy kitörjön a zsarnokságból, ne mentsék meg, mentse csak meg saját magát, önmagától önmaga miatt kelljen életre. Utána meg majd eljöhet érte az ő Serdar dokija, de ne a pszichológus legyen az, nem is aggódott érte amikor kórházba került. Tahir rendőr barátját néztem még ki neki, (az újat nem Mithat abit), de lehet ő túl alacsony lenne Mercanhoz.:-)
Cemilről és anyukáról nyomdafestéket tűrően nem is tudok nyilatkozni. Öklendeznem kell akárhányszor meglátom őket. Cemilné lehet hogy még Cemiltől is undorítóbb, Cemil legalább "bátor", anyuka ha a szeme előtt megerőszakolná valamelyik lányát Vedat szerintem még akkor is Vedatot védené. Zseniálisan realisztikus az egysejtű házaspár egyébként.

Nazan - Murat: Jajj, kaphattak volna kicsit több játékidőt. Bevallom igyekeztem én is teljesen lemondani Nazanról, ezt a szintű elvakultságot, idiótizmust nem sok nőnek tűrném el, de , Muratot annyira bírom hogy miatta adok még egy esélyt Nazan leánynak is de csakis azzal a feltétellel ha benő a feje lágya. Persze előtte jól megkínoznám, mármint nem adnám Vedat kezére, csak érzelmileg kínoznám. Küzdjön már kicsit Muratért ő is.
Egyébként annyira hülyeség volt ez a Vedat feljelentése dolog. Murat egyszerűen megmutathatta volna Nazannak és Cemilnek a felvételt hogy meghiúsítsa az esküvőt és akkor nincs mindez. Azért romantikus volt :-)

Berrak annyira 2 dimenziós karakter hogy róla nem is tudok mit mondani... Azért várom Saniye mamival való közös jeleneteit bocsi :-)

Eysannal szerintem egyszerűen már nem tudtak mit csinálni, méltó lezárást kapott. Meglepődtem hogy mennyire aggódott Mercanért a felakasztós traumája miatt, nemierőszak áldozatként viszont simán aszisztált évekig egy nemierőszakolónak...

Ceylan húzás nekem is beött. Ha nem ismerem Vedatot a Vedat - Ceylan jelenetek még cukik is lettek volna. Azt pletykálják hogy pár rész után kiírják Vedatot, jajj nekem nagyon hiányozna főleg a színész miatt, zseniális a fröcsögő nyálával :-)

Bye https://www.instagram.com/p/BlssR5GAy6r/
Timea Hakmen 2018 aug. 01. - 13:26:36
(1148/1897)
Merhaba!

Mankos, köszönöm a Mehmet 6-ot. Nég nem volt erőm megnézni, de befejezem ha addig élek is.

Elimi birakma: Jajj, jajj... Tudom nekem itt kampányolnom kellene Alpim mellett, de nem tudok neked hazudni Mary abla. Négyszer rugaszkodtam neki az első bölümnek, de az angry birds valahogy mindig izgalmasabbnak tűnt, pedig nagyon unom már azokat a kis gonosz zöld disznókat. Igazából nem az a tépem a hajam hogy hogy lehet ekkora hülyeséget kitalálni fajta borzalom; aranyos próbálkozás és TRT1-es produkció lévén biztosan áldásos hatással lesz a muszlim fiatalok lelki épülésére is, de nekem pont erre nincs most erőm, fekete-fehér karakterábrázolásokra, intrikákkal keresztezett szűzies szerelmekre meg modern Hamupipőke feldolgozásokra...
Alppal sem vagyok túlzottan melegélgedve, bevallom. Nagyon kíváncsi voltam egy másik szerepben milyen hogy be tudjam kategorizálni színészileg. Két féle színészt különböztetek meg. Az egyik, amelyik mindegyik szerepében valami újat tud mutatni, az ilyen színész aki szerepről szerepre képes teljesen átalakulni, még a hanghordozása, mozdulatai, mimikája is minden filmben más és más. (Exférjem pl. zseni ebben.) A másik az a fajta színész aki nem maga alakul át egy szerephez hanem a szerepet formálja a saját képére, és ezért kicsit minden szerepében ugyanazt a stílust hozza. Ilyen pl. nekem Halit bey. Ettől még lehet őstehetség színész, de nálam az első kategória az ahol a tehetség és a profizmus összeér, ez az amit keresek egy színészben. És Alpomban sajnos nem találtam meg. A hajlevágás és hogy a mellény kövéríti csak nyavajgások...
Azért nem adjuk fel, csak tartunk egy kis szünetet most. Látok még potenciált benne, de nem ebben a sorozatban. Túlzottan nem aggódom érte, ilyen szép legényt azért biztos nem hagy parlagon heverni a török sorozatipar...

VS: Hát persze hogy nézem, bár pár résszel le vagyok most maradva a magyar fordításhoz képest. A mondanivaló nagyjából még mindig ugyanaz: a görög katonák megátalkodott nemierőszakoló gonosztevők, a törökök pedig szabadságharcos mártírok. :) Ha nacionalista török lennék biztos minden bölüm végén egy tócsa könnyben fürdenék s közben török zászlóba törölgetném szemeim, annyira gyönyörűen van ábrázolva még mindig a hazaszeretet.:) De nem bánom, imádom. Akció-politikai szálon elképesztően kreatív a forgatókönyvíró, egy percig nem tudok unatkozni. A magánéleti vonal már kevésbé szövevényes az első évadhoz képest, de továbbra is imádom Azize és Cevdet szerelmét, a Hileont, a Yildiz-Yakup askért pedig nagyon izgulok. Szóval mindenképp érdemes nézni a 2. évadot is szerintem.

Megnéztem a SAK első részét amúgy. Nagyon jó, de egy ilyen volumenű sorozathoz jelenleg nincs erőm, főleg azok alapján amiket írtatok róla. De elteszem későbbre, talán ha kész lesz az egész hunsubbal. A Sahsiyetet is eladtátok nekem, de csak nyár után.

Skarsgard család rajongók, a Castle Rockot nem nézi valaki? Alexander bátyó is jóféle, de én ebben a Bill öcsikében látok valamit (gülüszem-fétis), a színszetéhez még nem volt szerencsém. https://www.youtube.com/watch?v=MwdG3VaRFVE
Michonne 2018 aug. 01. - 00:32:32
(1147/1897)
Sziasztok,
Egy gyors éjszakai bekukk.

Mankos,
ahhh engem is megríkatott ugyanúgy, mint anno Rosséknál a baba elvesztése, arról nem beszélve, hogy ismét nagyon odatették magukat a színészek.
Geoffrey Charles partizása valóban korainak tűnik, de nem igazán vagyok jó a ki hány éves kérdésben, pláne, hogy a szülők sem öregszenek egy napot sem 5 évada (XD). Arra emlékszem homályosan, hogy amikor Demelza őket ápolta, majd utána vitte haza a kórságot ugye, akkor kb. fél, de nagyon max egy évnyi különbség lehetett a két kisgyerek között, szóval tényleg egy korúak.
Ossie nagy érvágás (nem tudok kin röhögni….na jó, néha Georgen még lehet, amikor Ross szívatja), így szegény Morwennán vezettem le (én is) a feszkót…..:D

Mary,
Én vagyok a barlang denevére, néha kirepülök, de mindig visszatalálok.... vagy az a bumeráng?:D....Neyse, hálás köszönet! Ez szuper hír! És épp most olvasom, hogy a magyar subozás végleg abba lett hagyva, szóval a legjobbkor –azaz a pánikroham előtt - jött a puhus megmentő akció, és milyen rendesek, hogy még feliratot is pöttyentenek rá. Btw azért nem kerestem korábban ott, mert ha emlékeim nem csalnak a FI-nél mintha blokkolva lettek volna itthonról a videók, vagy rosszul emlékszem? Bár mindegy is, a lényeg, hogy most működik. Harika! És Nazif néni….jajajj már a nevén is sírok …:D próbálok igyekezni vele;)
maryriddle 2018 júl. 31. - 14:48:14
(1146/1897)
Sziasztok! Szia Michonne, de jó hogy jöttél féltem már hogy téged is kimentettek a barlangból a thai búvárok :-). Később jövök SAKkozni, most csak egy kis szüprízt hoztam, ne szomorkodj nem ért vége a kalandunk Agah beyjel - bár én törökül is képes lettem volna végig nézni - a puhu tv-n fent van az összes Sahsiyet angol subbal! Meg a Dip is ha érdekel valakit.
Mostanában Avluval próbálkoztam felzárkózni, de azt hiszem a kövi napokat Agah bey társaságában töltöm. <3 Jó rokonozást de szerintem az 5.részt amint tudod pótold, haláli szó szerint meg amúgy is :-) Nazif nénin sírni fogsz :-)
Pedig már VS-ezni is úgy akartam. Tímea te még nézed? Milyen a 2. évad.?
Michonne 2018 júl. 26. - 02:13:15
(1145/1897)
Csajok igyekszem jönni, de hátra van még egy kéthetes nonstop messziföldről rokonlátogatás, szóval nem sok időm lesz a kövi hetekben sem. De jövök vissza az tuti.

Én is mindenkinek csuda jó hátralevő nyarat kívánok.
Michonne 2018 júl. 26. - 02:07:59
(1144/1897)
Mankos, részvétem a Cocuklar miatt:) és egyben hálás köszönet, hogy megmentettél egy terjedelmesebb írástól a témában….
MARY!!! Továbbra is csak saját felelősségre!:D

És akkor egy kis OFF ha nem haragszotok Ablák.

Poldark: mire visszatértem a civilizációba már lement 5 rész, ezért naivan úgy gondoltam szépen összevárom majd az évadot és csak pöppet (haha) kukkantok bele az első részbe…. aztán a vizes ingben, habokból kilibbenő Ross Poldark megtette a hatását és Michonne egyben lenyomta a fél évadot. Fene azt a szexista világot XD. De komolyra fordítva a szót R. P. igazán indulhatna a magyarországi parlamenti választásokon is, egy szavazata tuti lenne, ihaj csuhaj.
Bevallom kicsit tartottam tőle, hogy egy megcsalásos zárás után nyögve nyelős és drámázós kövi évadot kapunk, de az eddig látottak alapján sztem nem lehet okunk panaszra, mert szerencsére nem tolják túl a pátoszt. Egy sokkal letisztultabb Poldarkot látunk minden tekintetben. A nagy szenvedélyeken érezhetően túl vagyunk, még sincs hiányérzete a nézőnek, mert a mély lelki próbatételek ábrázolása mind a Poldark, mind az Enys házaspár esetében nagyon finomra, de emellett mégis nagyon reálira sikerült szerintem. Caroline Enys a best sznobom. Ami Warlegganékat illeti Elizabeth az első részekben súlytalanabbnak tűnt, mint ahogy megszoktuk tőle, de az évad közepére látszik már, hogy nagyon is próbálja ő mozgatni a szálakat a háttérből. George hozzá a formáját, nem lehet belekötni :D Morwennával hadilábon állok, mert számomra eddig is csak hányinger Ossie miatt volt értékelhető ez a szál, de most, hogy csúfos véget ért lábnyalogatós lelkészünk kárrierje a további Drake-Morwenna szenvedés nem igazán köt le. A másik Demelza öcsit amúgy is jobban csípem az állandó prédikációi ellenére is XD.

Michonne 2018 júl. 26. - 02:04:12 Előzmény maryriddle
(1143/1897)
Mary, mivel az előbújásom még picit várat magára (csak a legtöbb lírát ígérő lapnak (XD) adjuk el a gyűrűs kacsós fotómat…haha), így terelés gyanánt elő kellett húzni kamu nőket meg kamu gyerekeket a kalapból. Persze ettől függetlenül egy jó iszap birkózás lehetősége bármikor fennáll :D
És igen Bergüzarral forgat, pöppet féltékeny is vagyok, mert néha nekem is lehet, nemcsak a férjeknek. Btw Bergüzar szűz vagyok, viszont a híre már megelőzte, szóval nagy várakozással nézek a közös mozi elébe.
Michonne 2018 júl. 26. - 02:02:36 Előzmény maryriddle
(1142/1897)
A megoldás Harry Houdini, született Weisz Erik, kinek szelleme remélhetőleg még azelőtt szállta meg hős Tahirunkat, hogy hites felesége a Karadenizbe gyilkolászta:))

Michonne 2018 júl. 26. - 02:00:17
(1141/1897)
Halihó Ablák,

A Cocuklar…”remekmű” által okozott ideiglenes agyhalál egy hosszabb és speciálisabb kezelést eredményezett esetemben, feltételezem ezért is kerültük el egymást Tímeával Svájcban:) Rehab gyanánt természetben való elmélyedést írtak fel a csodadoktorok, tehát hagytam, hogy beszippantson a drága anyaföld, persze mindennek van határa, ezért gondoltam illő lenne már füstjeleket adnom.
A török restanciáimat nem teljesen pótoltam, de rajta vagyok az ügyön. Avluból letudtam az első részt, nem állítom, hogy szerelem első látásra, de különösebb bajom nincs vele, meg hát nyilván még be kell, hogy induljon, ha kicsit előrébb leszek és jobban tisztulnak a karakterek, akkor bővebben is pöntyögök majd róla.

Fazilet: az utolsó részt csak törökül pörgettem át még a svájci kúra előtt…. rá kellene vennem magam a subosra is, szóval a nagy szavak még itt is váratnak magára, ha lesznek egyáltalán… mert bevallom a végére rendesen belefáradtam. De ti lányok nagyon jókat írtatok.

SAK: 1 hónapja ebbe sem néztem bele, de jó hír, hogy próbáltam viszonylag naprakész maradni az évad alatt, ezért kb. a fele van hátra a final bölümnek.
A végtörténésekkel természetesen képben vagyok, mert nem bírtam ki és belepörgettem. Az évad második felében is voltak hullámvölgyeim bevallom, de mindig sikerült elérnie a SAK-nak, hogy belevágjak a következőbe. Az olyan elemek behúzása, mint a Mercan borzalom (bármennyire is sokkoló volt), vagy Vedat bombameglepetése az elrejtett kislányról, kifejezetten jó időben történtek, és a jelentős érzelmi töltetük miatt számomra kicsit felrázták a néha már egysíkúvá váló Tahir-Nefes-Vedat alapvonalat, bár aztán Mercant kicsit elfelejtették az évad végére, és talán az ő sztorijában több lehetett volna. Remélem a folytatásban több kakaót kap. A buta liba nővére dolgai már kevésbé leptek meg, teljesen várható volt, hogy így vagy úgy, de Vedat felesége lesz még Nefes előtt. És bármennyire is szép szemeket mereszt Muratra az ostobasága olyan méreteket ölt, hogy képtelen vagyok enyhülni irányába. Nem szeretem Nazart, de kíváncsi vagyok a sorsa alakulására. Viszont az elképesztett, hogy több olyan kárörvendő hozzászólást is olvastam, hogy „na most majd jó megtudja milyen Vedat felmosórongyának lenni, stb..”, ilyenkor elgondolkodom azon – mint ahogy anno a Fatmagülnél is – hogy mi értelme az ilyen témakifejtéseknek, ha a nők nagy része fel sem fogja, hogy mit néz hetekig.
SAK fejtegetés folytköv, ha megnéztem teljesen.

Sahsiyet: Jól kifogtuk basszus…..
Azt hittem mire visszatérek az élők sorába egyben ledarálhatom, erre csak 2 részt haladtunk előre (amiket még nem néztem meg, mert húzom, amíg bírom).
Mary nekem sincs angol linkem, pedig kerestem rendesem, benned volt az utolsó reményem, de ezek szerint te sem találtál hozzá. Fogalmam sincs, hogy miért halad ennyire lassan a fordítása, hiszen össz vissz 12 részről beszélünk. Talán a magyar fordító is nehezen jut törzssubhoz, vagy vmi ilyesmi.
maryriddle 2018 júl. 25. - 14:46:16
(1140/1897)
Másoknak is feltűnt :-)
maryriddle 2018 júl. 25. - 14:45:23
(1139/1897)
SAK kivégezve, és úgy látom Tahir is kivégezve (ezt hogy oldják meg ohaa) majd jövök.
Tímea majd várom a jelentést az Alp diziről ha nézted.
Timea Hakmen 2018 júl. 21. - 11:34:40
(1138/1897)
Párterapeutámnak elfelejtettem gratulálni tegnap, elnézést.
Sok boldogságot, Mary! A színészetét nem ismerem, de érdekes arcú legény, jó választás. És a szerelemben nincs kor! lásd. Vajna Timi. :)) Amúgy szerintem is többnek néz ki 21-nél, még szőrnélkül is. 25-nek simán nézném.