Téma: Hilal Saral

Récinew 2020 febr. 14. - 17:39:17 Előzmény maryriddle
(1497/1897)
Sziasztok Lányok!

Mindenkinek nagyon boldog Valentin napot.

Miss Cupidina Mary fantasztikus kártyákat hozott idén is. A térdemet csapkodtam a dumákon. És előre is köszönöm az élményt, amit Gedizem kabátból való kicsomagolása után fog érni. :-)))

Mindenkinek csodálatos Valentin napi estét.

Kedves Michonne! Esetleg ezen a szép napon megeshetne a szíved drága Enginünkön, a káposzta is jó felmelegítve hátha neked is valami izgi estében lesz részed;-)

A én ajim nektek :-) https://youtu.be/0X9NFknjTRE.
Puszi mindenkinek!
Ui:
Mankos már most nagyon kíváncsi vagyok a Sefirines véleményedre. Én azt mondom, hogy az első 4 rész viszonylag gyorsan told le ha van lehetőséged. Szerintem az az a megfelelő dózis egy izgi véleményhez. De ha nem bírod addig, akkor is írj.
mankosy 2020 febr. 14. - 11:30:12
(1496/1897)
..ha megsem sikerülne, semmi gond :D
mankosy 2020 febr. 14. - 11:21:08
(1495/1897)
Thanks Mary!

Remélem már mindenki megtalálta a hercegét, de aki mégsem, ne adja fel (Hamupipőkének is sikerült):
https://www.youtube.com/watch?v=uOY1zFaCxwE

maryriddle 2020 febr. 14. - 09:26:40 Előzmény mankosy
(1494/1897)
Cesur ve güzel és más török sorozatok nevű csoportban fordítják, de gondolom sorozatbaráton is megtalálható. Englis subot kerestem neked: https://turkish123.com/sefirin-kizi/
mankosy 2020 febr. 14. - 08:06:58
(1493/1897)
Köszi!

Lehet valahol pölö magyar felirattal nézni , vagy csak vmi csoportban? De engsub is jó.

Köszi a képet:-)
maryriddle 2020 febr. 14. - 00:30:28
(1492/1897)
...és a postásnak is...... no comment, hüp hüpp.
maryriddle 2020 febr. 14. - 00:28:58
(1491/1897)
...valamint Michonne-nak is, valami szomorú úriember dobta be a postaládába könnyeit törölgetve...(szerintem The Office rajongó btw)
maryriddle 2020 febr. 14. - 00:25:02
(1490/1897)
...és Tímeának is egy nem kevésbé visszafogott....
maryriddle 2020 febr. 14. - 00:24:15
(1489/1897)
...és Réciának is jött egy huncut kártya...
maryriddle 2020 febr. 14. - 00:23:19
(1488/1897)
...és Mankosnak...
maryriddle 2020 febr. 14. - 00:22:42
(1487/1897)

Levelet hozott a posta Hanga ablának... hűha...
maryriddle 2020 febr. 13. - 21:44:10 Előzmény mankosy
(1486/1897)
Szia mankos! Elég sok szó esett a Sefirin kiziről mostanában :-D És elég megosztóak a vélemények. Azt tudni kell hogy Engin egy taplót alakít benne úgyhogy az ő karaktere is elég megosztó. Persze azért vannak szerethető tulajdonságai is. Bár Engint emiatt a dizi miatt dobta Michonne :-(( de szerintem jól áll neki a macsóság... A sztorit tekintve klasszikus csöpögős dizi, de van valami a hangulatában ami sokaknak bejön, sokaknak meg nem....
Lehet nem voltam túl meggyőző :-D Szerintem adj neki egy esélyt. Ha az első két rész bejön szerintem bírni fogod, ha nem akkor nem.
Az ÖK-nál amúgy klasszisokkal jobb szerintem, már annyiból is hogy Barbi helyett az ősellensége Neslihan a főszereplő. :-D

most csak ennyi, holnap még postáskisasszonykodnom is kell, de majd jövök valamikor bővebben,
biybiy
mankosy 2020 febr. 13. - 10:40:08
(1485/1897)
Sziasztok!

A Sefirin Kızı Engin új sorija, mivel ritkán megyar a THHFR-re most tudatosult ....bevallom itt skippelem a török sorikkal kapcsolatos részelet, mert nem tudom ki kivel van és miről van szó, de mintha lett volna róla szó, szóval csak egy kérdésem lenne..milyen ez a Sefirin Kızı sori? ... Engin miatt talán adnék neki egy esélyt bár az ÖK elég nagy csapás volt....mivel itt senki se elfogult és inkább kritkus ellentétben az ömlengő FB oldalakkal stb, szóval a véleményetekre lennék kíváncsi

ha már török leszedtem A galamb (https://www.imdb.com/title/tt6083534/ ) török filmet ( Cinemax műsorában találtam és van hunsubja is), látta vki?...btw tök jó filmötleteket lehet a Cinemax csatornákról szerezni

OFF
Michonne régebbi film, de az Amaro atya bűne-t láttad?.. most akadtam rá, meg is néztem, nekem bejött Meg Cinemaxon pont vmelyik este ment belenéztem (aztán le is szedtem), ez egy még régebbi film: Ta'm e guilass /A cseresznye íze
Aztán egy olasz sorozatot is: https://www.imdb.com/title/tt7278862/
heti téma: Jokert nemrég néztem nagyon bejött, az Élősködők is már rég lent figyel, mint a Marriage story (az főszereplő csávót még a Csajok-ban láttam, bár azt a sorit félbehagytam, de vhogy külsőre annyira nem jön be) meg a Dolor y gloria igaz csak engsubja van már régóta
ON

na és menjetek komolyzenei koncertre: https://www.youtube.com/watch?v=CvglW3KNSsQ&feature=share&fbclid=IwAR0q9__7dgxQ3D1CT5LhKlohyM9POgCGu30wHJKDZiRScbHf8SVnOinM8sI

Na lépek vissza a mocsárba .. sajna soká lesz du. F4 :-(

és ennél jobbat holnapra: https://giphy.com/gifs/ikXcqqlSNH2Mw

hanga459 2020 febr. 11. - 18:53:27
(1484/1897)
Günaydin, kedves ablák!

Képzeljétek, azt hittem, megint nem tudok majd belépni, melóhelyes gépről nem engedett. De itthonról minden oké. Franc se érti ezt...

Túl sok mindenhez most megint nem tudok hozzászólni, mint anno Fazilet asszony és b. családja esetében, mert ismételten több síkon futunk. :)
Réci, mivel a 3. részig már nem jutottam el, így a NarSen boldog egyesülés megkérdőjelezésével ezért lőttem mellé.
Én is olvastam a hírt, hogy Menekse és Engin összejöttek, ezen jól meg is lepődtem. A lány szerintem nem csúnya, legalábbis Neslinél sokkal szebb, de persze Michonne abla ezerszer szebb Meneksénél, úgyhogy fegyverbe, abláim!! :))

Cukurova: Ercüment beyt egyébként a Ramo-ban lehet még látni, ott is kis genyó, de más fronton hozza a formáját (szerencsére), mint Cukurovában. Ott az tényleg nagyon durva volt, és Gültent - annak ellenére, hogy a kezdetektől fogva rendszeresen föláll tőle a hajam - nagyon-nagyon sajnáltam. Szerintetek terhes lesz Gülten Ercümenttől? Szerintem igen. Cetin, mint robot... hát ezen hatalmasat röhögtem. :)))) Az utolsó feliratos részt még nem kezdtem el, úgyhogy nem vagyok teljesen naprakész, VISZONT erősen meglepett Demir azzal a kijelentésével, hogy tudja, hogy Seher nem lehet tőle terhes, mert neki nem lehet gyereke (ergo akkor azzal is tisztában van a kezdetektől, hogy a kis Adnan sem az övé). Persze Demir meg nem tudja, hogy az anyja is tudja, és megy a családon belüli körbehazudozás. Mary, veled ellentétben én erre nem számítottam. Buta Hanga, pedig tök logikus lehetett volna, hogy Demir az előző asszonyka sikertelen teherbeejtési kísérletei után kivizsgáltatta magát... Viszont ezek tudatában nézem most már a tévében futó szinkronosat, hátha a feliratos részeknél elkerülte anno a figyelmemet, és most majd valahol rajtakapom Demirt, amikor is elárulja magát, hogy TUDJA.
Ja igen, és Mary, szerintem ugyanarra a hatalmas spoilerre gondolunk mindketten, amire én is céloztam a múltkor, amikor belepörgettem a jelenleg futó egyik részbe.
És az a levél... Hihetetlen, hogy Zülis összes Yilmaznak írt levele arra a sorsra van ítélve, hogy Yilmaz sohase olvassa el őket. Ez már engem is kezd idegesíteni. Müjgannal alapvetően nincs már bajom, megbarátkoztam vele, de természetesen én is egy ZülYil boldog végnek szurkolok. Csak hát Müjgannal is láttam spoilerest, ami alapján ez kérdőjeleket rajzolt a fejembe, de meglátjuk, mit hoznak ki a készítők. Egyelőre dübörög a nézettség, tehát biztos, hogy még egy jó darabig el fogják húzni a sztorit.

Michonne, Babil nekem is tervben van nézésügyileg. :) Örülök, hogy megerősítettél, hogy érdemes.

Mary, azt hiszem te kérdezted, hogy nézi-e valaki a Rózsák háborúját. Jelentkezem: én igen. Eléggé rá is kattantam, tetszik. Talán a 11. résznél tartok most, de félretettem, mert volt tegnap vadi új Cukur, és nálam az a No1. Kár, hogy nem nézitek, állati jó dizi pedig. Itt is volt helyszín látogatás nyáron + Cukuros póló, karkötő beszerzés. :)) Ez volt az egyik szülinapi ajándékom (pont aznap voltam ott), hogy élőben is láthassam. A férjem nem volt tőle odáig, mert 1. nem nézi a sorozatot, 2. nyomasztónak tartotta a kerületet, ahol forgatják. :)) De nekem nagyon bejött a szegényes és régies Balat, és szívesen mászkáltam volna még a környéken tovább, mert Kadin és Seref Meselesi is ott játszódik, de sajnos viszonylag hamar el kellett hagyni a helyszínt, és közölte, hogy ő idén sem akar oda elmenni. Úgyhogy valami trükköt ki kell majd találnom, vagy pedig kap egy isztambuli szabadnapot, és elmegyek én majd egyedül. :)) Kérdezném itt közületek, hogy nem lenne-e valaki a társam, de mivel az említett sorik egyikét sem nézi senki a itt barlangban rajtam kívül, hibavaló lenne az erőlködés.
Mary, Trabzonba fogsz látogatni? Az is biztos klassz lesz! Én Izmirbe mennék el még különösen szívesen, és persze Bodrumba, és még számtalan helyre Törökországban (és azon kívül - Mankos, pl. Izraelbe!). De engem annyira megfertőzött és szerelembe ejtett ez a csodaszép és lenyűgöző metropolisz, benne a számtalan kerület, amik olyanok mint egy-egy külön város Isztambulban megannyi hangulattal, ízzel, illattal, építészti stílussal, hogy nem tudom, mennyi idő lesz, míg ez lecseng bennem.

Abláim, ennyi sikerült mára. :) Nem tudom, mikor jövök megint, mert minden napom zűrös, illetve a Jézuska hozott nekem (hozattam magamnak Vele) egy varrógépet, és annyira élvezem, hogy legszívesebben minden nap járatnám, varrogatnék vele ezt-azt. Magyarán ez az új hobbim. Csak sajna erre is alig van időm... :((

Mary, annyira, de annyira szurkolok a pénteki lénykéréshez!!! :))

Puszijaim Nektek! :))
Michonne 2020 febr. 10. - 15:13:44
(1483/1897)


Haliiiiiiiiiiiiii,

Engin+Nemtudomhogyhívjáklány (hívjuk Meneksének :D): ez a hír a tavaly decemberi pletyka felmelegítése, azzal az új fejleménnyel, hogy most látták is őket kézen fogva (állítólag)……… de „látták” már őt Cansu Derével is összeköltözve, szóval….. :D
Neyse, bármi is derüljön még ki, jelen állás szerint nem oszt nem szoroz, a kapcsolatunk ugyanis menthetetlen, szóval sorry lányok, de ezúttal elmarad a hajtépés:))
A hivatalos közlemény is nemsokára kész, melyből természetesen nem hiányozhat a „közös megegyezéssel” a „barátságban” a „csak a szépre emlékezünk” és a „jövőben is tiszteljük egymást” frázisok.
A macska közös felügyelet alá kerül, mert azért na!

Réci lehet valami ebben a max. két sorira szorítkozásban, mert ha végig pörgetem teljesítményben Mustafa Bulut, Kerim Ilgaz és bónuszként Tek, illetve pöpp mértékben talán még sötét Umut tudott bennem nyomot hagyni, a többi felejtős, sőt.....
És ha nagyon őszinte akarok lenni magamhoz, tulajdonképpen a korai évek varázslata tartott ilyen sokáig mellette, illetve a reménykedés, hogy képes a biztonsági zónáján kívül is választani, de ő pont az ellenkező irányba fordult, ami azt eredményezte, hogy játékában számomra mára már teljesen eltűnt az ösztönösség, viszont maradt valami olyan modoros teatralitás, ami nálam tökéletes halál.
Nem gondoltam volna, hogy vele kapcs. ezek a sorok valaha az én tollamból kerülnek papírra, de ez van. Csak a szépre emlékezünk. Ámen;)
Marytől és Cupidótól külön elnézést a felfordulásért Valentin nap előtt pár nappal. Mea culpa.

Babil az 1. bölüm után röviden és tömören: nézzétek!!!
Rikácsolás YOK
ami viszont van:
Történet: 10/10
Feszültség: 10/10
Felépítettség: 10/10
Színészi játék: 10/10

Egyéb, blikk szintű megjegyzések: Ozan Güvennek fele annyi haja van mint a Fi-ben, szegényke… de ez kit érdekel, óriási a manus, again. Halit Ergenc szintúgy (még a végén jó barátok leszünk).
Münir Unalmis (Demir bej) és Sharp Levendoglu (Levendula- Ölene kadar) real ex neje Birce Akalay pedig csúcsra járatta a botoxoltatást, alig bír beszélni grrrr, és emlékeztek még Tekin maffia papára (Barbi ostromlója) az Ölene Kadarból? no a Babilban is hasonló szerep jutott neki, és most már arra is rájöttem kire hasonlít: Zámbó Jimmy.

no repülök tovább, hádibájbáj
Récinew 2020 febr. 09. - 19:18:50
(1482/1897)
Csak még egy tarkó fotó. :-)
Récinew 2020 febr. 09. - 18:36:08
(1481/1897)
Akkor még egyéb sorik.

Cukurova élő részekkel haladok. Totál nehéz már visszagondolni, hogy ti hol tartotok. Bocsi ha néha olyat csicsergek, amiket nem kéne. Szóval Gülten drágánk. Hát nagyon nagyon sajnáltam. Cetinnek örülök szerintem édesek együtt, de tényleg olyan robotos a drágám. Ercümentünk, aki Tarik volt a KS ben. Nos gáááz itt, de amúgy a pasi nekem is bejövős Hanga abla. :-) Elkalandozott a szemem nekem is párszor rajta már régebben is és most is. Az a cuki huncut szemű vidám kis helyes pali, aki mellett nem tudnék elmenni. Ercümentet nagyon jó hozza. Hátha látjuk még másban is. Az a bizonyos levél a török dizsi irodalom leggázabb története kb Cukurovához meg méltatlan. De mit tudunk tenni. Mutatni kellett az akaratot és a szándékot de még nem most kellett ennek kiderülnie. Hünkar Fekeli lovéba már nem nagyon mászok bele, majd a 2. évadban hátha ti is elkezdtek rajta gondolkodni :-) vagy hagyjuk mert annyira azért nem fontos.

Semmi egyebet nem kezdtem el. Sem Ramó sem pedig Babil fronton nincd haladás. Egyetlen mentségem van: elkezdtem Urazunk eg kb 66 részes totál gáz komédiáját pörgetni. Néha fogom a fejem néza meg úgy röhögök, hogy ki lettem tiltva a hálószobából is meg a nappaliból is. Egyetlen egy előnye, hogy Uraz kb 4 -5 ránccal fiatalabb és fehér ingeket hord csinos nacikkal és kezdődő szerelmes szintópákat produkál és persze ő lesz a befutó ott nincs Sancar.

Burak Denizes sori idő közben törölve lett vagy bizonytalan sajnos fixnek nem vehetjük.

Szobalányosra nem izgultam még rá, egyébként kellene????

Sandintonos subot köszi Mankos és Michonne. Annyira amatőr vagyok,hogy csak éppen a legevidensebb helyen a sorozatbaráton nem néztem. De kösziiiii.

Most elköszönök, talán nem voltam olyan hosszú.

Pá-pá
Récinew 2020 febr. 09. - 17:34:30
(1480/1897)
A 6. részes piros szalag most igazából nem Sancar nyomása vagy témán történő pörgése kapcsán jött fel, nem ezt akartam éreztetni, hanem inkább a készitők gondolták, hogy ezt Narenak tisztáznia kell. Vagyis a készitőknek pont ugyan annyira fontos mint Sancarnak. De akkor Mary már te is érted.

7. részben meg megint totál belezúgtam Gedizbe, holott egészen biztosan Sancar része, ahogy intézkedik, ahogy fifikázik, ahogy érzelmeskedik totál szerethető Ömer figura. De nekem van benne valami gyanakvás, valami állandó rosszindulat a másik ember ellen főleg Gediz ellen. De én megintcsak megtaláltam a Gediz karakter lényegét a jó szivét. Bár mondjuk én is nagyon kezdek félni nehogy tényleg feláldozza magát Náréért. Nem akarom, hogy ő vigye el a balhét és nem akarom, hogy meghaljon mert tényleg nagyon sirnék és kb a Sancarosok úgy sem szeretnék meg, Nare meg akkor szeretné jobban, csak a Gedizesek sirnánk kegyetlenül. Azt meg nem akarok. Ha leviszik genyóba akkor is nézem mert szinészileg érdekelne, hogy egy olyan karakterrel mit kezdene Uraz. Én most olyan kis naivnak látom még, semmi taktikát nem látok nenne. A Cengó Demires nézést én is észrevettem :-)

Hanga abla neked válasz, hogy miért gondoljuk hogy NarSen vég lesz. Erre magyarázat a 3. rész és benne felcsendülő Cem Adrianos zene, misztikus cigányasszony jóslat és a kia Melek családegyesitő mondatai. Szerintem ha azt a részt megnézed minden egyértelmű lesz. Apropó tényleg nem mentél tovább? Én azt mondom, hogy vizes Gedizig kb az 4. illetve 5, részig pörgesd át. Aztán güle güle, mert tutkó nem lesz Gediz Nare szerelem.
Récinew 2020 febr. 09. - 17:19:21
(1479/1897)
Na lányok, sajnálom ha túl toltam a mondókámat. Nem szándékoztam elégedetlenkedni csak tényleg a téma érzékenysége megkövetelt egy átfogóbb mondókát. Meg igazából a dead hard Engin fanok miatt (igy irták az angol nyelvű fórumokon) nem nagyon merek mondani bármit, mert akkor valszeg bántom Engint pedig ezt nem áll szándékomban. Ő jó mint mindig de nekem újat most nem tud adni. Sancarban egyszerre látom Mustafát, Kerimet, Ömert és Dahant és lehet emiatt egszerűen nem látom Sancart. Ha egy tök új szinész adta volna sokkal egyszerűbb dolgom lenne. De ez az én bajom. Én nem tudok tartósan rajongani szinészekért, kasztingszerűen választom ki a karaktereket, szinészeket, sorikat. És igyekszem egy embernek max 2 soriját megnézni csak. Ritkán sikerül ettől többet. De ezzel nincs baj. Jó sok embert meg lehet igy ismerni és szeretni. Most Gediz karakter jobban megfogott ennyi.

Tovább nézve Sancar ha nem hadonászik akkor sem lesz a kedvencem. Maga a karakter rendelkezik olyan emberi tulajdonságokkal, amik nekem nem bejövősek még akkor sem ha Naret momentán nem apritja. A 6. részben talán már nem spoiler, az a rész, amikor a rendőrségi riportot olvassa a kocsiban és emlékképek villannak fel párhuzamot alkotva a nászéjszakás kidobós jelenettel, mutatva, hogy Nare áldozat, akár Sancar áldozata. Na itt érzékeltem elsőnek a Sancar karakter bűn avagy felelősség felismerő pillanatát. De oly rövid lett és nem vitték tovább, hogy nem tudtam belekapaszkodni. De ez hatalmas volt bár totálra Kerim jutott eszembe, amikor a narkós bódulatból tisztulva rájött az éjszaka történéseire. És ebből gondolom, hogy jó lesz ez. Mármint ha bűnbánó Sancart kell majd megmutatni.

Az érzelmi résztől totál el tudtam vonatkoztatni cseppet sem zavar. Lényegében édesek ( a képernyőre Engint és Tubát avagy Neslit és Burakot képzelem - biztos nekem is beszélnem kéne Mügével) de a legnagyobb gondom nekem is az, amit Mary kiemeltél vagyis Nare viselkedése nics összhangban a szavaival. És igen azt a látszatot adja, ahogy te is fogalmaztál mintha a karakter bármikor megbocsátana (túl könnyen) és hogy nincs igazán tisztában Sancar tettének súlyával. Fatmagülben valóban Kerim kinzása ilyen téren tetszetős volt és én is elleneztem a túl hamar történő egymásnak ugrást. Itt nincs meg ez a folyamat. Itt gondolom majd szakaszok lesznek, amikor Nare bekeményit, amikor Sancar fog elfordulni ezzel kicsit idegesitően szakaszosra darabolva a folyamatot.

A
Récinew 2020 febr. 09. - 16:33:51 Előzmény maryriddle
(1478/1897)
Ahh és Mary megerőztél. A bombahírt hoztad, szóval olyan jól sikerült a Sancar Menekse sírós nászéjszaka, hogy Engin szerelemre is talált. Ez mekkora poén már. Azt gondoltuk, hogy Nare azaz Neslihan házassága és ezzel persze Michonne és Engin házassága van veszélyben de nem Neslit kell megtépnünk hanem Meneksét.
Lányok nem lehet, hogy megváltozik a forgatókönyv és Sancar és Menekse boldog pár lesz. Folyt köv kicsit később.

Képként meg megint valami olxan, ami nekem inkább tetsző. Muratunk /Demírünk túl sok volt mostanában.