Téma: Hívatlanok

5/10
country 2008 okt. 20. - 18:30:31 5/10
(44/224)
Nagyon gáz film. Horrorfilmnek van eladva, de nem tudtam kivenni a filmbõl, hogy bizonyos jeleneteket viccesnek akartak beállítani, vagy teljesen komolyan gondolták. Kínunkban röhögtünk.
A kamerakezelés az mindent üt. Viszonylag alacsony költségvetésû film alapból, de kameraállványra se telt nekik, magyarul össze-vissza rángatja az operatõr a kamerát... nem tudja melyik szögbõl vegye a jelenetet, hogy az izgi legyen. Oké, ezt a kamerarángatást még rá lehetne fogni arra, ha dokumentum film lenne, de nem az. Hanem ez az igazi, mindenhogyan-elcseszett film.
10/10
rosak 2008 okt. 17. - 21:58:32 10/10 Előzmény zsolt0606
(43/224)
Durva film! Akárcsak Románia....
Evelin... 2008 okt. 14. - 19:56:38 Előzmény King Diamond
(42/224)
SPOILER szerû!

Kösz. Hát nem tudom nekem tisztára nõi hang rémlett a telefonban az elején. A két srác eszembe se jutott, hogy talán õk voltak. De most, hogy mondod talán..de nekem akkor is nõi hang rémlik.
8/10
King Diamond 2008 okt. 12. - 22:16:55 8/10 Előzmény Evelin...
(41/224)
Néhol SPOILER!

Nekem tetszett a film. Nagyon is. Félelmetes volt, bár szerintem inkább thriller, mint horror. Én is szívesen megnéztem volna moziban, de Debrecenben nem adták, pedig ott jobb lett volna, mint így gépen...:(
Az elején a két kissrác telefonált, szerintem egyértelmû. Tamara meg szerintem a kislány volt a gyilkosokból, bár ebben nem vagyok biztos.
8/10
Evelin... 2008 okt. 07. - 18:09:53 Előzmény antika4
(40/224)
Igen ez engem is érdekelne.
Meg még egy dolog, lehet, hogy csak nekem nem esett le vagy kerülte el a figyelmemet, de ki volt az elején a Jordan ( azt hiszem így hívták) aki telefonált?
10/10
antika4 2008 okt. 05. - 12:42:39 10/10
(39/224)
Tényleg, ki volt az a Tamara?
7/10
zsolt0606 2008 okt. 05. - 11:44:45 7/10
(38/224)
hát én az elõzetesbõl nagyobb durra vártam... Valamit nem értek, a gyilkosok szellemek vagy emberek... oké hogy a végén elmentek kocsival, meg minden, csak van itt egy kis baj... mikor zárva volt az ajtó hogy tudtak bemenni a szobába, pl. a telefont a tûzbe dobni, és a többi... hogy hirtelen eltûnnek, majd mindenhol ott vannak, vagy hogy miért ölték meg õket... A szõke csaj annyit mondott hogy mert otthon voltak...
És utolsó amit nem értetem, ki az a Tamara?
10/10
antika4 2008 okt. 04. - 19:35:00 10/10
(37/224)
SZerintem nagyon ilyesztõ film. Igaz az elje elég unalmas és a sztory is elég gyenge, de gondolok itt a hangefektusokra, ami elég sok volt benne, és eléggé meglehetett ilyedni tõlük. Nem éppen a legjobb horrornak könyvelném, de egyszer nézhetõ.
Vadmeggy 2008 okt. 03. - 23:55:36
(36/224)
Szerintem nagyon gyenge film... Van benne egy 1-2 izgalmas jelenet, de az alapsztory szerintem már iszonyatosan sablonos és semmi újat nem mutattak az alkotót... De tényleg... Ez a ránktámadnak egy házban és jujj nemtudunk elmenekülni ez már egy nagyon régi sztori és annyi filmet forgattak belõle, hogy én már speciel nagyon unom... Ez az a film amit az ember megnéz egyszer aztán elfelejti... A kedves alkotók meg elgyártanak még sok sok ilyen thrillert és sok sok dollárt kaszálnak egy olyan témával ami már nagyon régen kiégett sztem... Tényleg kell ez nektek?
BladesOrsi 2008 okt. 01. - 22:09:19
(35/224)
mondjuk volt benne ygpár vicces rész :D gondolok itt a maszkos emberkékre :) elég komikusak voltak :) mondjuk gondolom Kristen helyében én se röhögtem volna....
de az elég gáz volt amikor ott a konyhában egyzserûen elsétált a pasi a csaj mellett :)
BladesOrsi 2008 okt. 01. - 22:07:17 Előzmény palmer
(34/224)
ja igen, egyteértek, az midnenképp pozitívum h végre nem halott lányok és szellemek jöttek bosszút állni :) mert már kezd elcsépeltté válni az a téma...
szóval még egy plusz pont :)

ja, és még az is nagyon tetszett, h Kristennek meg a pasijának a film elején még egyéb próblémái voltak(gondolok itt a lánykérésre), szóval nekik aztán végképp szörnyû napjuk lehetett...
BladesOrsi 2008 okt. 01. - 22:04:02
(33/224)
tetszett a film. azért nem mondom azt h szuper volt(pedig lehetett volna), mert szerintem marha rövidre sikeredett....a film után hiányérzetem volt, nem is tudom h mondjam...egyszerûen többre vágytam. meg hát szerintem abszolút nem volt félelmetes, pedig úgy vágytam egy kis borzongásra :)
barátnõm, aki elõttem nézte meg, ájuldozott h milyen megrázó, félelmetes, brutális...hát szerintem egyik se nagyon igaz rá...mondjuk a vége, az télleg megrázó egy kicsit.

de az 85 perc, ami a film volt, az nagyon jól meg volt csinálva. gondolok itt a színészekre, rendezésre, operatõri munkára egyaránt.
én 10bõl 7et adnék rá.
6/10
sarah_lus 2008 okt. 01. - 21:37:19 6/10
(32/224)
sajnos én bele tudtam magam élni a Körbe,olyan sokáig féltem a Samarától:( 15 vagy 14 voltam,mikor elõször láttam,és akkor annyira sokkolt,hogy nekem mindig ez marad már a legbrutálabb:) (viszont a Kör 2 nem olyan jó...)a Hívatlanokban néha olyan hangeffektek voltak,h alig bírtam.
Adrián:) 2008 okt. 01. - 18:36:25 Előzmény palmer
(31/224)
Én láttam a filmet,egyik lánnyal néztem meg és mit ne mondjak a lány nemtudott elaludni azon a napon amikor ezt a filmet megnéztük.....igaz engem nem rázott meg annyira,mint amennyire õt,annyi a különbség hogy én tudtam aludni...:D....Egyébként hogy õszinte legyek r*hadt jól megcsinálták és nekem nagyon tetszett amellett,hogy tényleg félelmetes,azon kívül hogy van benne 1 vicces rész......Érdemes megnézni,nekem tetszett és szerintem megérdemli a 16-os karikát......egyébként a film érdekessége hogy 85 perc össz-vissz,de ahogy az ember nézi a filmet és beleéli magát olyan mintha egy kb 2 vagy 2 és fél órás filmet nézne.........sztem jóvolt és sztem megéri megnézni

Hy!
palmer 2008 szept. 30. - 22:37:08
(30/224)
Helo,

Szerintem nagyon jó a film.Itthon néztem de még ígyis elég félelmetes volt a monitor elött.
Személyes véleményem az, hogy nincs igaza annak aki egy kisköltségvetásû egyszerû "bevillanós/nagyhangos" ijesztésekkel teli filmnek állítja be a Hívatlanokat. Jól felépített! Sokat dob a hangulaton a kézikamera, úgy remeg néha a kamera amikor valami félelmeteset látunk, mintha maga az operatõr is félne. Továbbá pozitívum, hogy nem véres amikor arra nincs feltétlenül szükség mivel én már unom a trancsirozást (=fûrész és társai). Teljesen beletudja magát élni az ember abba a teljes mértékben totálisan kilátástalan helyzetbe amikor az ember elszakad a külvilágtol és három olyan emberrel kell felvennie a reménytelen harcot akik felkészültek minden eshetõségre és számba vettek minden menekülési útvonalat. Beleborzongok még most ha azokra a jelenetekre gondolok amikor elnéznek valahova és ott vna a maszkos ember következõ pillanatban visszanéznek és már nincs én nem tudom mit élnék át, de biztos h nem tudnák hideg fejjel gondolkozni.
Szóval végülis nagyon örülök, hogy végre nem a tipikus japán sémát (Kör, Átok, One Missed Call, Dark Water) láthattam, ahol mindig egy megölt ember, általában egy kislány szelleme akar bosszut álni és az áldozatok mindig az õ halálának a körlüményeit élik meg, hanem valami újjat, valami emberit és nem természet felettit... gondolok itt a gyilkosra, mivel egy szörnyes filmbe nem annyira tudja beleélni magát az ember, mint egy olyan filmbe ahol egy húsvér ember a tettes és akár mi is lehetnénk az áldozatok.


Elnézést, hogy ennyire bõlére eresztettem a véleményet, de szerintem nagyon üt a film a saját kategóriájában tízböl kilencet megadnék neki, azt az egy pontot is csak azért vonom le, mivel volt benne egy-két feltünõ baki.
10/10
pinkleopard 2008 szept. 30. - 20:42:12 10/10
(29/224)
Az volt a legdurvább, hogy az egész moziban szinte senki se volt, abban a teremben ahol a filmet néztük, csak mi ketten voltunk... vááá :)
10/10
pinkleopard 2008 szept. 30. - 20:41:04 10/10
(28/224)
Tegnap este 11-kor néztük az arénában, ketten voltunk csak a párommal és nagyon para volt. Én nagyon féltem, párom is felugrott néhány jelenetnél. A hangerõ maxon volt és így volt az igazi. Én szétparáztam magam és nem értek egyet azzal, hogy gyenge volt. Nézzétek meg egyedül!! Nekem tutu film volt, kedvencem lett. Soha életembe nem paráztam így filmtõl. Pedig amit lehet horrorban mindent láttam. Az, hogy nincs igazi story-ja az számomra azért nem volt lényeges mert ennek sztem nem az volt a lényege, hanem az, h sokkoljon. Élmény volt, :)
La Diosa 2008 szept. 29. - 20:48:31
(27/224)
Én Szombaton néztem meg ... Jó ijesztõ lett volna csak sokan végig röhögték az egészet és igy olyan volt mint ha vmi parodiát néztünk volna.Mondjuk a sztori télle' joh béna volt ...
6/10
sarah_lus 2008 szept. 28. - 20:19:03 6/10
(26/224)
voltam moziünnepen tegnap,ezt is láttam.nem valami jó film,de nagyban rontott az élvezeti értékén az,h néhány barom "öccáz huf a jegy,mennyünk a moziünnepre arcoskodni!" címszó alatt végig bekiabált (csak úgy) és ez engem nagyon zavart.amúgy sem volt nagy eresztés a film,de így még rosszabb.nem tudom megérteni az ilyen bunkóságot,sajnálom.
Jannn 2008 szept. 28. - 19:46:56
(25/224)
Arra épít amire a 10000 ft költségvetésû filmek, én is tudok ilyet csinálni, egy-egy hirtelen bevillantás, 1-2 ijesztõ arc, nagy frekvenciájú hangok, persze megtörtént eset egy kis szinezettel, viszont ha minden percrõl percre így történt akkor miért nem inkább dokumentumfilmet csináltak belõle? Mert ez így kevés.