Téma: Hõs

katyusa53 2012 aug. 20. - 20:03:40
(9/9)
A Space travelers egy félresikerült bankrablás története. A fiatal srácokból álló csoport a vakációhoz szükséges pénzt bankrablás útján akarja megszerezni, amihez az Ûrutazók -innen a film címe is- c. animációs játékból veszik az ötletet és minden lépésüket eszerint irányítják. Közvetlenül zárás elõtt toppannak be a bankba, de a véletlen közbeszól, mert másnap két dolgozójuk esküvõje lesz és zárás után ünnepelni akarnak. Ehhez valaki közülük rendõrnek öltözik be. A srácok meglátják a zsarut, beijednek és innentõl véresen komollyá válik a dolog.
A Repülõ tõrökkel kapcsolatban azt olvastam, hogy 5,5 hónapig forgatták a filmet. És Zhang Yimou kollégája, Ching Siu-tung -aki nemcsak rendezõ: /A Chinese Ghost Story/, hanem az egyik legismertebb "Action choreographer"- segítségét kérte a színészek betanításához. Õ jegyzi a 2002-es Hero, Az aranyvirág átka és a bollywoodi Krish-filmek akciójeleneteit is.
rea1 2012 aug. 20. - 18:00:00
(8/9)
A Spacet én is láttam,japán nyelven,angol felirattal. Nem mondom,hogy mindent értettem,de tetszett,jó kis filmecske. Aztán láttam még pár filmben,de ami végképp lenyûgözött az a Repülõ tõrök klánja. Nem tudod véletlenül milyen harcmûvészetet vagy harcmûvészeteket tanult,gyakorolt? Már több helyen kerestem a neten,de nem találtam errõl pontos infót.
katyusa53 2012 aug. 20. - 16:55:02
(7/9)
Igen, tényleg remek elfoglaltság, több okból is. Amíg fordítok, addig is menekülök ebbõl a mocsokból, ami körülvesz és lassan megfojt. És így talán valamivel lassabban butulok el. T. K-nak elég sok filmjét fordítottam magyarra: Tempting heart, Lavender, Anna Magdalena, Space travelers, K-20, Sleepless town, de természetesen minden filmjét láttam, beleértve a TV sorozatait is, mert akit az ember szeret, arra áldoz, még ha csak idõt is.
rea1 2012 aug. 20. - 15:15:33
(6/9)
A Jet Li-es féle nekem azért is kedves,mert Donnie Yen benne van. :)) Mind a négy fõszereplõ jó volt benne amúgy.
Visszakanyarodva,Yuen Biao több általam kedvelt filmben játszik. Csakúgy mint TK,õt egyébként Wong Kar-wai filmekben ismertem meg annak idején. Ja,és te szoktál fordítani?? Ez remek!
katyusa53 2012 aug. 20. - 15:03:06
(5/9)
Én is szeretem, ez volt életem elsõ Kaneshiro-filmje, amit lefordítottam. És milyen fiatal volt benne Valerie Chow, meg Biao Yuen, aki amúgy velem egyidõs.
A Jet Li -félének jó a zenéje is.
rea1 2012 aug. 20. - 13:12:51
(4/9)
Én már nem szoktam ezen filozofálni. Alig adnak nem szemétrevaló filmeket,elég pár pillantást vetni,hogy hol-mikor-mi megy fõmûsoridõben. Vannak persze jó választások,csakhogy nagyon sok az ismétlés is. Online kell megoldani a dolgokat,legalábbis a magyar adók mintha erre hajtanának.
Amúgy a másik Hõs is nagyon jó,és mekkora felvételek vannak benne! Szeretem!!
katyusa53 2012 aug. 20. - 10:17:08
(3/9)
Mondjuk, a másik sem rossz, Jet Livel és Ziyi Zanggal és Donny Yennel. Persze, a magyar adóknak ezek nem jönnek be, mert...miért is?
rea1 2012 aug. 20. - 08:56:14
(2/9)
Nekem is tetszett a film,csak elõször azt hittem a Zhang Yimou "Hõst" adja az MGM,de aztán láttam,hogy ebben Kaneshiro fiú szerepel. :)
-Gyere ide,nem ütlek meg.
-Tényleg?
-Tényleg! Ha megütlek az nekem is fáj.
:)))
offtopic
katyusa53 2012 aug. 20. - 07:47:07
(1/9)
Elég lehetetlen idõpontban adják ezt a jó kis filmet, ami - szerintem a világ egyik legszebb kung-fus filmje- a triádok háborúján kívül mély emberi érzelmeket is bemutat. Takeshi-rajongóknak alapfilm.