Téma: Hõsök kora

kékibéla 2021 máj. 13. - 11:20:07 Előzmény gadus
(17/17)
Nagyfater nyilas volt?
2/10
Oooo 2021 jan. 26. - 01:03:02 2/10 Előzmény Threepwood
(16/17)
"Még közben megtudjuk hogy" lánya született és
... nem fia.

A többivel púpozottan egyetértek. ;-)
1/10
gotha 2020 nov. 18. - 09:06:20 1/10
(15/17)
zs kategóriás, a háborús filmek alját súrolja. tele hibákkal. Pl egy, hogy ledobnak egy havas országban egy elit kommandót de nincs téli álcaköpenyük 6 lepedőre nem tellett, nem úgy mint a gonosz nácikoknak. sefüle-sefarka történet, a kliséket se hozza.
3/10
kettyo 2020 jún. 10. - 23:53:31 3/10
(14/17)
Rossz propaganda film. Ha igazán jót akartok inkább az "Into the white"-ot nézzétek meg, az nagyon ott van, igaz inkább psczichodráma háborús háttérrel mint igazi háborús film. Ott viszont nincs ez a hollywoodos-disney mesés jó-gonosz szembeállítás, hanem emberek vannak mindkét oldalon.
wowow 2016 szept. 19. - 01:34:12
(13/17)
Ha éjjel adják, akkor nem kell már az öldöklés miatt a korhatáros karika a Duna tv-n?
gadus 2016 febr. 22. - 20:24:47
(12/17)
Meglepõdtem volna ha az "igaz" történetbe nem lennének rettentõ gonoszak és kegyetlenek a büdös nácifasiszták. Hogy unom már az ilyen agy mosott sz*rságokat.
6/10
moti77 2014 márc. 26. - 00:15:17 6/10
(11/17)
Megnéztem még 1x a filmet. Szeretem a háborús filmeket, de mint régebben leírtam, hogy a játék sokkal élvezhetõbb volt, mint a film. 10/7
6/10
moti77 2013 aug. 08. - 18:52:47 6/10
(10/17)
ez a film hasonlít az egyik hábotús PC játékhoz, a Commandos strike force-hoz. a játék jobb volt, mint a film.
gladiolus 2013 ápr. 22. - 21:37:34
(9/17)
Csatlakozom az elõttem szólókhoz, ebben a filmben teljesen elvarratlanul maradtak a végsõ szálak, de a közbensõk is, nem volt egy katartisztikus lezárás, csak egy nagy zûrzavar. Csak visszahajtással sikerült megállapítanom, hogy az õrmester végül is hol maradt el a kanyarban, mert egy árva hanggal sem fejezték ki, hogy túlélte e vagy nem. Végülis azok kedvéért, aki szintén elvesztették a fonalat, az õrmester végülis megmaradt, a többiek pedig elérték Svédországot, tehát a banda zöme, a lényeges emberek túlélték.
Voltak benne jól kivitelezett katonai manõverek, de a végén lévõ katyvasz megbocsáthatatlan volt. Nem egy díjnyertes alkotás, az biztos.Engem csak és kizárólag a gyûjtõ szándék vezérelt, de hogy ezt beteszem e az S.B. gyûjteményembe, még nem tudom.
2/10
Viki1080 2013 ápr. 12. - 11:38:08 2/10
(8/17)
Ez valami eszméletlen rossz film,eddig nem is hittem volna,hogy háborús film lehet unalmas és elcsépeld....DE lehet.... ZS kategória,nagyon szenvedõs,csak bele tekergetésekkel sikerült megnéznem.
Valaki árulja már el nekem hogy:
SPOILER SPOILER SPOILER
Mi történt a náci csávóval,meg Sean gyerekkel,mert csak úgy ripsz ropsz eltûntek a filmbõl....
SPOILER VÉGE SPOILER VÉGE
gery114 2013 jan. 05. - 00:27:40
(7/17)
Csatlakozom az elõzõ hozzászólókhoz.Nekem úgy tûnt mintha a film vége felé elfogyott volna a pénz egy normális befejezésre.Nagyon sok a fölösleges motívum, a karaktereket egyáltalán nem ismerjük meg.Azt, hogy a hõs õrmester a végén végül megmenekül, hõsi halált hal esetleg hadifogoly lesz, azt sajnos nem tartották fontosnak közölni velünk.Onnantól kezdve , hogy sikeresen teljesítik a fiúk a küldetést, megszerzik a blokkoló szerkezetet, 10 perc múlva vége is a filmnek.10 percbe bõven belefér hogy csapdába kerülnek, lelövik a kínszenvedõ társukat, meghal mindenki, a fõhõs pedig megszökik harmadmagával Svédországba.A legjobb figura az egész filmben a náci parancsnok, jól eltalálták a színészt.
Katasztrofális, szánalmas, igénytelen próbálkozás.Ha valaki teheti ne nézze meg!
maxor 2012 aug. 14. - 20:55:04 Előzmény Threepwood
(6/17)
Sajnos ez kiverte nállam a biztosítékot. Igaz történet alapján, persze volt egy háború ;sírok. Megcsúfolása azoknak akik harcoltak, bármelyik oldalon. A németek a szokásos barbár hun hordát képviselik, van egy két jelenet SPOILER mikor kínozzák szerencsétlen foglyot, EGY TISZTÁS KÖZEPÉN, 30 német katona a fedezékben pedig ott, a mindenre elszánt csapat, akinek fegyvere van, na mindegy erre az angol nem a németeket lövi le, hanem a saját emberét, milyen nagy hõs lett EZÉRT. Nézhetetlen. Felháborító. A vége meg, na az nincs. Németek ábrázolása mintha, dühöngõ, primitív, ostba, stb, és sorolhatnám a negatív jelzõket végtelenségig. 1 pozitívum a jelmezesek, korhû, jó fegyverek már amennyire tudtam rá figyelni.
3/10
Threepwood 2012 júl. 13. - 21:02:40 3/10
(5/17)
Esõs napokra, amikor egyedül vagy és nagyon unatkozol, akkor SE!
Egyrészt a fõszereplõvel egyáltalán nem lehet azonosulni, mert egy tuskó.
A film elején már sejtettem, hogy ebbõl nem jövök ki ebbõl jól. Egyes színészek nagyon túljátsszák a szerepet, mások meg nem játszanak.
Pl: (SPOILER) van a fogolytáborban a kommandós csóka, lehet vagy 50 kiló,+ kb semmilyen gyakorlatot nem tud megcsinálni siránkozás nélkül. Nem túl hiteles.
Nem emlékszem milyen beosztással rendelkezett a fickó, aki a küldetést rájuk bízta, na de az is mindig képes volt kétségbeesetten nézni, mintha a világ végét várná.
+ a felesleges jelenetek. Valamelyik összekötõ tiszt nõnek viszonya volt a norvég kémmel. Aztán ennyi. Megtudtuk, remek, köze a filmhez semmi.
Másik ócska, terhes a Sean Bean felesége, látjuk ahogy elviszi vidékre, aztán ennyi. Még közben megtudjuk hogy fia született és kész. A film történetét tekintve lényegtelen, persze csak azért, mert így sikerült összehozniuk.
Meg a vége is mi??? Átmennek az ország negyedén gyalog, úgy hogy nem találkoznak németekkel?
Amikor a fõhõst utolérnék a németek és szép lassan közelednek felé amikor már kb 10 méterre vannak szembe fordul velük és el akarja vágni a saját torkát. No ekkor jön a felmentõ sereg (2 ember) a fõhõs háta mögül(!) ahol nyílt terep van , vagy ha jól emlékszem kb 3 fa. Na persze a német katona hülye, nem látja ezt. Ne már!
Azt meg meg sem említem, hogy minek filmezték le a parasztok lelövését? Ja, hogy ezzel mutatták be a németek kegyetlenségét? Ahogy ma mondani szokták: Nem jött át! Majd legközelebb!
sdt 2012 júl. 07. - 18:47:59
(4/17)
Nulla. Ennyire rossz forgatókönyvet, primitív történetet, rossz fényképezést, erõltetett heroizálást, átvett kliséket. Fuj. Szégyellje magát a Sean Bean, hogy pénzért mindent elvállal. Olyan is volt a szerep.
joe104 2012 júl. 06. - 11:03:27
(3/17)
Erre a filmre kár volt egy fillért is pazarolni, egy nagy nulla volt.
freek82 2012 júl. 05. - 19:13:14
(2/17)
Meg a topicnyitás is..
Komlyan bejövök, h érdemes-e beszerezni, kinek hogy tetszett erre a kritika ennyi? "xd"
Ebbõl még az sem derül ki, h tetszett-e vagy sem...Na ez már viszont xd
1/10
yeti41 2012 júl. 05. - 17:31:27 1/10
(1/17)
ez a film nagyon xd volt