10/10
Nótárius júl. 04. 01:41:02 10/10
(57/57)
Ebben a rendkívüli érzelmi erejű, nagyon igényesen hiteles-érzetű képi világgal rögzített filmben együtt van: a "nagy háború" azelőtt soha nem látott tömegességű és módbeli iszonyatának rendkívül érzékletes megjelenítése, utólagos megtorlási veszélyeztetettsége; valamint az azt követő, a borzalmakból eszmélő békeidőszak
romantikus szépségű hangulata, a személyes intimitású és el nem múló szerelemmel álhatatos reménylő élniakarása; továbbá a történet fókuszába együtt kerültek sorsának, szövevényes kapcsolódású és egymásra hatású, sok apró részletből, szinte krimiszerű kutakodással összeálló eseményfeltárása, rekonstruálása. Mindez karakteresen remeklő, kitűnő szereplőgárdával, még a legkisebb szerepek nagy többségében is.
Az általam eddig látottak közül, szerintem ez Audrey Taotou legjobb filmje, de bizonyosan ez volt rám a legnagyobb hatással.
A jelentőségükön kezelve, könnyű szívvel elengedhetőek voltak számomra a film egynémely zavaró kérdőjelei, amelyek ekként mit sem változtattak az értékelésemen: 10/10.
8/10
sflkjs máj. 29. 00:22:50 8/10
(56/57)
El kell ismerni, kib...tt jó film, pedig Audreyt kidejezetten nem szeretem, és bàr Marion ebben a szerepben is remekelt, mint mindig, sokkal szívesebben láttam volna őt főszereplőnek.
Nagyon fordulatos és pörgős, ez vitte az eseményeket és lekötötte a figyelmemet. Ha valaki nem fél szemmel nèzi, akkor nagyon is követhető.
Viszont a Fekete könyvvel ellentètben ez egyszer, max kétszer nézős.
A narràtor hangja is nagyon tetszett, amíg a vègèn be nem mondták a nevèt.
emmerssaon 2018 dec. 24. - 19:33:58
(55/57)
Nézd meg!
Nem fogod megbánni...
Apacsek_ 2015 dec. 31. - 10:11:15 Előzmény Forako
(54/57)
...amik hiányoztak... valószínûleg a rendezõ nem azt tartotta fontosnak, hanem az õ sajátságos stílusában mutatta be a Nagy háború..szörnyûségeit...
Apacsek_ 2015 dec. 31. - 10:07:29 Előzmény Adri999
(53/57)
...talán mert a rendezõ iz ugyanaz....
Apacsek_ 2015 dec. 31. - 10:06:53
(52/57)
Csak most jutottam el a filmhez és mondhatom most sem csalódtam...Jounet már letette névjegyét néhány filben: a Delicatessen, Elveszett gyerekek városa, Alien 4., Amélie csodálatos élete... stílusa öszzetéveszthetetlen, és varázslatosan kombinálja ismét a már bevett receptet a filmkészítés során. Vett pár jó színészt akivel már öszzeszokott: Jean-Audrey Tautou, Dominique Pinon, Claude Dreyfus, egy pár megszokott klisé, kameramozgás, színek, effektek, zoomolások, s már kész is a jó film. Nagyon durván adja vissza a háború kegyetlenségét, de ugyanakkor a hétköznapok közömbössége is visszaköszön. A nézõ észrevétlenül csöppen bele egy krimi szerû nyomozásba ami a fordulatoktól sem mentes. Jounet az Amélie csodálatos élete után nem kisebbet alkotott, mint a remény köré szõtt, háborús, romantikus krimit. Ellenben sok commentel szerintem nem unalmas, egy percet sem unatkoztam...
molnibalage 2015 júl. 10. - 09:46:01 Előzmény Forako
(51/57)
A film így is elég hosszú és nem dokumentum film. Egyébként megjelent benne. A német nõ és történente, a francia veterán spanyolnáthával, a leváltári keresés, stb. Kevés olyan filmbem volt nyomasztó az I.vh ábrázolása, mint itt pedig ez nem is háborús film. 8-9 éve teljesen véletlen kerül hozzám a film és eredeti francia nyelven. Azt sem tudtam, hogy mi ez, meg is lepõdtem. Piszok jó film.
9/10
Jagerus 2012 okt. 18. - 16:56:40 9/10
(50/57)
Ahhoz képest, hogy nem sok minden történik benne, mégis megnézi az ember mert kíváncsi, hogy mi lesz. Jó volt.
Bubus53 2012 febr. 22. - 18:14:42
(49/57)
Tuti, hogy jó hosszú! Már a fele elõtt ideggörcsöt kaptam!
10/10
zz76zz 2011 szept. 09. - 12:24:07 10/10
(48/57)
ez fajin vót :)
6/10
masterjohnny 2011 aug. 08. - 22:09:27 6/10
(47/57)
Hát, borzasztó hosszú volt ez a jegyesség!
10/10
Forako 2011 máj. 23. - 22:57:22 10/10
(46/57)
Nagyon jó témavezetésû film, jó a sejtetõ vonalvezetése.

De ami miatt sír a szemem - és nem meghatottság miatt, vége az majd, hogy nem túl nyálas - hogy az elsõ világháborút követõ közhangulatból sokat nem találtak igazán el. Pontosabban azon kívül, hogy ez a bicegõ 20 éves lány keresi szerelmét, semmi nem emlékeztet a háborúra. Az persze jó, hogy elnyomottak a tragédiák, de csak a személyes tragédiáknak kéne így lennie, az ország tragédiájának nem. Tehát ugyan a háborúban elvesztett szerettei emlékét elnyomja a tudatalattijában, de az utcán lévõ nyomorékok, illetve az állam "össznépi szertartásai", így a megemlékezések, emlékmû emelések (azt nem nagyon firtatta a film, mivégre is van olyan szép temetõ - hát emiatt).

Ezek nagyon hiányoztak nekem.
10/10
jololo 2011 jan. 17. - 00:08:27 10/10 Előzmény pextab
(45/57)
rettenetesen jó film, nagyon szép :D
10-es, bár Jodie Foster-t ne sokat keressétek benne :)
pextab 2010 nov. 28. - 11:16:22 Előzmény Oliolivia
(44/57)
Micsoda öngól!!!
Hetekig nincs a Film+-on egy nézhetõ film, ma kettõ is. Persze, egy idõpontban...
Oliolivia 2010 nov. 04. - 14:48:55
(43/57)
Én imádtam ezt a filmet azóta is keresem és próbálom megszerezni.
nekem nagyon tetszett a látvány, a képi világa.
Szerintem remekül sikerült film.
Igaz h ha nem koncentrálsz a film tartalmára akk elveszel az események sokaságában.
Nem vagyok egy érzelgõs típus, de ezen a filmen még én is sírtam:'(
Én csak ajánlani tudom mindenkinek ezt a filmet!!!!!!!!!!!!
Egy a sokból.. 2010 nov. 01. - 21:04:11 Előzmény Adri999
(42/57)
Szerintem nem csak A.T. miatt emlékeztetett téged az A.csodálatos élete c. filmre, mert én is pont ezen gondolkodtam tegnap a film nézése közben ,h. miért az a mû jut nekem is az eszembe... szerintem a hangulat miatt is, meg a keresõsdi dolog miatt... két különbüzõ mû, de vlhol mégis ugyan az, még a szerepjátékban is... / A.T bágyadt - naiv - gyermeki arca is hasonló / szóval egypár dolog..
10/10
citum 2010 nov. 01. - 15:14:29 10/10 Előzmény Adri999
(41/57)
Nekem is nagyon tetszett ez a film, nekem is feltûnt h mennyire szép a képi világa, nem csoda h díjazták az operatõri munkát. Talán azért tetszett annyira mert nem egy szokványos, áltagos film, hanem összetett, több szálon fut a történet, van narrátor, meg ezek az "életpróbák" is viccesek voltak :))) sztem többször is megnézhetõ..
Adri999 2010 nov. 01. - 10:53:25
(40/57)
nekem tetszett a film, de sajnos nem tudtam végig nézni, kicsit emlékeztetett az Amelie csodálatos életére, lehet Audrey Tatou miatt.
10/10
Stike78 2010 nov. 01. - 09:55:06 10/10
(39/57)
A filmet nézni kell és teljesen követhetõ, rég nem láttam ilyen jó filmet, egyszerûen a rengeteg reklám, és késõi idõpont ellenére sem tudtam ott hagyni
Egy a sokból.. 2010 nov. 01. - 01:07:37
(38/57)
Tényleg szépen van megcsinálva a film -a képi világ, nha kiváncsi vagyok a végére... de ez nagyon mûvész film, úgyhogy vlmilyen ezzel párhuzamos végkifejletre számitok :D
tetszenek a kis "élet próbák" a filmben... / pl . az alma héjjas meg a többi /