Téma: Hósüti

Arden 2007 máj. 11. - 23:53:54
(12/32)
Arányaiban Alan sokkal több értékes, baromira elgondolkodtató filmet csinált különbözõ mûfajokban - csak ezek közül ez az egy jutott el hozzánk mostanában. A munkái közül kiemelném a Raszputyint, a Mesmert, a Closet Land és Close My Eyes c filmeket (Snow Cake mellett). De jópár filmjét sajna még én sem láttam. Az ismerõseim szerint a Something the Lord Made ("Kékbaba mûtétek" címen fut) is a zseniális alakításai közé sorolható.
DRusza 2007 máj. 11. - 23:19:20
(11/32)
Nem tom, mi baj a magyar címmel, mert angolul se egy mozinézõcsalogató, de asszem nem is ez a lényeg. Ez a film volt eddig a legjobb idén a drámai kategóriában, abból a néhány tucatból, amit láttam és ez valóban nem tucatfilm, igen nagy világsztárokkal. Weaver-t nagyon jó újra látni jó filmben, ki hinné, hogy az Alien4 óta már újabb 10 év eltelt. Az Esõembert nem veri, de nagyon jó alakítás és még mindig nagyon szép nõ szvsz. Moss is nagyon jó, végre pisztoly, meg kung-fu rúgások nélkül. Túlzások nélkül Alan Rickman egyik legjobb filmje (a Die Hard, Robin Hood és a hülye Potterek után persze nem nehéz, kár hogy nem lehet látni sokat ilyen mûfajban).

DVDRip-ben elérhetõ és magyar felirat is van hozzá....
Hesztia 2007 ápr. 20. - 15:08:30
(10/32)
Gondolom egybõl 990-es áron, az ömlesztettek közé megy. De lagalább kiadják...
Arden 2007 ápr. 19. - 09:18:31
(9/32)
Nekem az extrák is lényegesek, mint az Alan filmek 99,9%-ánál, mert a "sima"filmeket (mint pl ezt is) már sokszor láttam és természetesen minden érdekel.
Szeretem az elõzeteseket is, ezért szeretem jobban pl a tékás kazettákat kikölcsönözni, mint a dvd-t. Szeretem a stáblistát, mert általában azalatt a legjobb a zene...stb. Szóval akármilyen kimutatások vannak, kellenek az extrák. Fõleg ebbõl a filmbõl, amibõl már tudjuk, hogy nagyjából miket vágtak ki, hiszen az eredeti trailerben is volt olyan jelenet, ami a filmben nem.
balazsman 2007 ápr. 18. - 20:45:41
(8/32)
Ez még változhat egyrészt, másrészt egy ilyen filmnél nem hiszem, hogy az extrák jelentik a lényeget...

(Az emberek több, mint a fele amúgy figyelembe veszi az extrákat egy dvd megvásárlásánál, viszont alig 1/4-ük nézi meg õket...)
Arden 2007 ápr. 18. - 14:56:19
(7/32)
extrák nélkül? :S
balazsman 2007 ápr. 18. - 14:39:22
(6/32)
Sziasztok!
A filmet az SPI adja ki dvd-n, július közepétõl lesz kapható az üzeletkben, elõtte 1 hónappal pedig kölcsönözhetõ a tékákban. Szinkronizált lesz (eredeti nyelv is választható), extrák nélkül (sajnos).

Üdv,
B.
Arden 2007 ápr. 10. - 07:56:24
(5/32)
Igen, csak a Titanic miatt. Nem tudom, hogy most erre az alkalomra gondolsz-e mint "igazi" bemutató - a 600Ftos jegyárakból kiindulva nem vörösszõnyeges bevonulás lesz, és nagyon valószínû, hogy Alan nem mászik el idáig... *reménykedik*

Ha arra gondoltál, h lesz-e országos bemutató, akkor azt is kétlem.:( Azt hiszem ez csak dvd-s dolog lesz (mint Alan filmjeinek 80%-a (ha megjelennek egyáltalán) kis hazánkban). Sajna ez van. A normális dolgokért ki kell menni Bécsbe. Ott eddig minden filmet leadtak moziban is.
mollo888 2007 ápr. 09. - 17:51:46
(4/32)
csak a titanic miatt vetítik??? ne mááá!!! és azt nem tudod, hogy igazi mozis bemutatót terveznek-e?
köszi!
Arden 2007 ápr. 09. - 17:06:43
(3/32)
Halihó. Kicsit utánajártam tegnap a dolgoknak. Mint kiderült a 14. Titanic Filmfesztivál keretein belül vetítik a filmet - és sajna csak pesten...és itt is csak 2x (legalábbis egyelõre). A dvdt Angliában lehet már kapni - de azt hiszem ahhoz nincs magyar felirat... ezt majd még megkérdezem bnõmtõl, és ha van felirat, akkor kuncsorgok tõle... (és természetesen megosztom veled is, ha szeretnéd:))

Ismét jót promózom, de nagyon jó film (én 2x láttam moziban és 3x úgy egyébként...) Egyrészt sztem Sig elõadása - akármennyire jönnek is Dustin Hoffmannal - nagyon jól sikerült. Volt szerencsém találkozni a lánnyal, akivel Sigourney együtt élt, mikor készült a szerepre - és mondhatni tökéletes "utánzat" volt, amit Weaver a karakterrel mûvelt.

Alan ragyogó (mint mindig).:) Külön kiemelném, hogy baromi szép képek vannak róla...:))) És végre egy film, aminek minden (MINDEN!!!) jelenetében benne van.:) Szóval minden Rickman és Weaver rajongónak érdemes megnéznie.

A történet egyszerre humoros, és szívbemarkoló - de a drámai és a vicces részek jól eltalált mértékben és módon váltogatják egymást. A fényképezés 1-2 ponton nem annyira jól sikerült, mert a baleset elõtt pl iszonyatosan remeg a kamera a kamionforgalom miatt - teljesen élvezhetetlen, az a pár (másod)perc.

Persze én elfogult vagyok, de 600Ftot sztem mindenképpen megér, h szélesvásznon láthassuk a filmet.:)
mollo888 2007 ápr. 09. - 11:52:48
(2/32)
hm... érdekes. és végre látom, hogy valahol, vetítik! vajon várható-e, hogy vidéki mozikba is eljut? vagy csak a dvd-megjelenésben bízzak...?
Arden 2007 ápr. 08. - 15:30:18
(1/32)
Költõi kérdés, de: Miért van ez a film "újra" beírva 2006-hoz, mikor a Snow Cake már egyszer benne van az adatbázisban... legalábbis Alannél - csak ott az eredeti címnél 2005-nél szerepel. Persze lehet, h ez csak nekem tök logikátlan.

Amúgy nézze meg mindenki, aki tudja. Nagyon jó film... így magyar címmel is.:)