gtothistvan 2008 júl. 05. - 22:28:26
(8/28)
Merengõ képsorok, andalító zene, remek szinkron /mint a Menzel filmekben/,remek hamisítatlan Hrabal szatíra.
8/10
efes 2008 júl. 05. - 10:12:43 8/10
(7/28)
Nem csak ebben a filmben, hanem a Filmben, úgy általában. :)
8/10
efes 2008 júl. 05. - 10:11:30 8/10
(6/28)
A cserebere nyilván banális adatbázis-problémából adódik. A Hrusinsky-Hrabal-Menzel szellemi szimbiózis az egyik legtökéletesebb együttmûködés a filmben, ever.
lukacsib 2008 júl. 05. - 09:50:14
(5/28)
Ne tévesszen meg senkit a David Bonaventura név, a filmben az egyik legismertebb cseh filmszínész, Rudolf Hrusínsky (1920-1994) játszik, a kép (balról a harmadik) is õt ábrázolja.
A port.hu Hrusínsky helyett korábban - szinte mindenütt - David Bonaventura nevét közölte, amire felhívtam már a figyelmüket. Ennek alapján próbáltak valamit javítani, de csak még nagyobb zavar keletkezett, mivel most sok helyen mindketten szerepelnek. Ráadásul Hrusínsky esetében egy több generációs színész-dinasztiáról van szó: már Hrusínsky apja is színész volt, továbbá a fia és unokája is színészek és valamennyiük neve Rudolf Hrusínsky! Az IMDb egyébként szépen megkülönbözteti õket, a port.hu viszont az 1994-ben elhúnyt Hrusínsky filmográfiájánál a halála után készült filmeket is feltüntet (melyekben természetesen a leszármazottak játszanak). Menzel 1985-ös "Az én kis falum" c. filmjében együtt is játszott három Rudolf Hrusínsky.
David Bonaventura egyébként cseh filmes, néhány dokumentumfilmet rendezett és talán egy filmben játszott is. A konzekvensen végig vitt tévedés okát nem igazán tudom elképzelni,de úgy tûnik, a port.hu adatbázisának megfelelõ korrigálására nincs remény.
10/10
pepin26 2007 dec. 23. - 19:42:33 10/10
(4/28)
A képek közt jobbról a második kakukktojás, az nem ebbõl a filmbõl van, de legalább Menzel filmbõl, a "Magány az erdõszélen"-bõl.
A tartalom is sántít kissé: én legalábbis nem emlékszem semmiféle disznótorra a Trabant hátsó ülésén. Ott a tojások törtek össze, a disznótor a Vadászkert sörözõben volt.
A többi stimmel (Kreskót leszámítva, helyesen Kerskó)...
Egyébként a film 10/10!
10/10
pozsizsuzsi 2007 dec. 23. - 11:57:48 10/10 Előzmény Zajac
(3/28)
Több mint jó.
10/10
Zajac 2007 dec. 20. - 06:44:37 10/10
(2/28)
Ezt még nem láttam,de csak jó lehet :-))
perry 2007 jún. 16. - 07:47:35
(1/28)
Az mindíg örömmel tölt el ha úgy érzem ,hogy közöm van a filmhez. Olyan szereplõket látok , helyzeteket , konfliktusokat melyekkel magam is találkoztam , találkozhattok.Ezt természetesen a földrajzi közelség is magyarázza. Pláne ha mind ezt a Jirí Menzel nevü "karmester" dirigálja. Humorral érzelemmel
gyengéd iróniával és azzal az egyedi képi világgal ami csak Menzelre jellemzõ.
Ne várj nagy izgalmat, rettenetes borzongást, klip vágásokat.
Ez egy régi mesélõ mozi életrõl, halálról ,emberekrõl,szerelemrõl, a KÖZÖSSÉGRÕL.
Mindenkinek ajánlom , a film után kölcsönözzön ki egy Hrabal könyvet és tovább élheti saját - ha elolvassa - a könyves "filmes" világát.
Végül ,sok Menzel film nagyszerû szereplõjét
Jaromil Hanzlikot ebben a filmben láthatjuk utoljára.