10/10
Éva Vidéki 2019 júl. 15. - 20:48:57 10/10 Előzmény JYJ.3
(117638/120438)
Szerintem pont abban a korban van, amikor kellene nekik családot alapítani. Nem egészséges 40 körül házasodni. Később jön a gyerek, de azt fel is kellene nevelni. Nem egészséges 1 gyereknek a nagymama és nagyapa korú szülő. Igaz, hogy tovább élnek az emberek, mint régebben, de nem kellene ennyire kitolni.
10/10
Éva Vidéki 2019 júl. 15. - 20:21:21 10/10 Előzmény JYJ.3
(117637/120438)
Hát ez szerintem akkor a műsor promója. Így emelik a nézettségét.
10/10
Éva Vidéki 2019 júl. 15. - 20:11:14 10/10 Előzmény JYJ.3
(117636/120438)
Hát én úgy tudom, hogy az ilyen képeket illetve a színpadi brománcot a kis álszent, harmatos lelkületű szaszengek miatt kénytelenek csinálni. EZek láthatóak a többi együttesnél is. Ha magánban lenne köztük valami, akkor azt ugyanolyan titokban tartanák, mint most a heteró kapcsolatot. Nyilván nem a színpadon fogdosnák egymás kezét meg puszilkodnának. Az kötelező elem nekik, mint a sorozatokban a kockás has, izmolt hát megvillantása. A titkos párkapcsolatról meg csak elvétve tudnak valamit kiszúrni a paparazzók.
10/10
Éva Vidéki 2019 júl. 15. - 19:58:58 10/10 Előzmény JYJ.3
(117635/120438)
Na ez érdekes. Miért van így elaprózva? Én meg vasárnap óta nézegetem, hogy miért nincs még feltéve a következő 2 rész. Gondolják akkor nagyobb lesz a nézettség?(((
10/10
JYJ.3 2019 júl. 15. - 15:38:20 10/10
(117634/120438)
https://www.allkpop.com/article/2019/07/monsta-xs-wonho-stunned-fans-by-showing-up-at-the-airport-wearing-boxer-shorts?fbclid=IwAR0etIxnJl70fL1Ybs3ROgvo6r0XW7dGjYZ_YGh2SKUzela30PXhZzLW42A

A MONSTA X- et nemrégiben az Incheon International Airport-ban találta meg, ahonnan Angliába indult, ahol Wonho meredek repülőtéri divatválasztékával felhívta a figyelmet.

Mivel tényleg nagyon jól néz ki a srác, egyszerűen nem vett fel hosszú nadrágot, a tizenórás repülőútra..
Vicces.))))

Utálom, hogy csak JGP-t lehet felrakni, a legtöbb képet át kell szerkeszteni, vagy a googléval keresni helyette..
Az eredeti a cikkben látható.
10/10
JYJ.3 2019 júl. 15. - 13:33:59 10/10
(117633/120438)
Nem hiszem el erről a pasiról..Mi van ezekkel??
Ha egyszer annyira részeg volt, hogy nem emlékszik semmire, akkor annak a nőnek a ruháját ki tudja ki tette tönkre?
Ha az egyik aludt, akkor hogy tud tanúskodni??

https://www.soompi.com/article/1338862wpp/kang-ji-hwan-admits-to-all-charges-in-sexual-assault-case?fbclid=IwAR2UeTmyY3ugVJBVDRkrcTgxkTpoGYymUysoCSuwoXNMVr0WbyBIVBAeK7k

Ez Kang Ji Hwan ügyvédi irodája, HwaHyun. Kang Ji Hwan hivatalos nyilatkozatát közvetítjük.

Ez Kang Ji Hwan. Bevallom minden díjat, és megfogom a fejem, és őszintén bocsánatot kérek az áldozatoktól, hogy nagy sérülést szenvedtem a helyrehozhatatlan bűneim miatt. Szeretnék bocsánatot kérni mindenkinek, akit aggasztottam. Büntetésemet fogom elfogadni és engesztelni.

Bocsánatot kérek.

Aláírt, Kang Ji Hwan.

Kang Ji Hwan a „Joseon Survival” című dráma főszereplője volt, azonban letartóztatása után minden tevékenységet megszüntetett . Július 15- én jelentették be, hogy a színész, Seo Ji Suk átvette a szerepét.
10/10
JYJ.3 2019 júl. 15. - 13:26:07 10/10 Előzmény Min-Rin
(117632/120438)
Ezt a tanárok közötti felszínes viszonyt más soriban is lehet látni.. és elég szomorú, hogy ilyen emberek okítják a fiatalokat.
Nem ritka az olyan, aki pálcával járkál a diákok között.
Én már nem is nézek iskolás témájú sorit, nálam ki van zárva.
Már itt megtanulják hogyan nézzék le az egyszerűbb szülők gyerekeit, a kiközösítés, a verés, a lejmolás minden napos.

Nem is beszélve arról, amikor majd 30 éves színész öltözik egyenruhába(((

A fordításról: Már nem egy sori volt, amit nagyon szerettem volna megnézni, de az 1-2.-ik rész után abbahagytam, mert annyira zavaró volt a minden mondatban jelenlevő helyesírási hiba.
Valóban így még nehezebb elolvasni.

Láttam olyant is, amit egyszerűen googléval lefordított, és ahol eszébe jutott, ott belejavított(((
De mivel ingyenes, így senki nem is meri szóvá tenni.

Pedig ha vki önként vállalja, és a közösségnek csinálja, ott igen is el lehet várni, hogy tartsa annyira tiszteletben a leendő olvasóit, hogy gondos munkát végezzen.
Többszörös ellenőrzést kíván, ha vki a saját hibáit akarja kijavítani..
10/10
JYJ.3 2019 júl. 15. - 13:08:05 10/10 Előzmény ruca60
(117631/120438)
Ezek gyönyörűek.
Érdemes lenne a műsort is nézni.
Már régen próbáltam, de akkor zavart, hogy sokat mutatták a közönséget, azok meg a kamera miatt nem természetesen viselkedtek, hanem produkálták magukat.
Talán ennyi hibával még is nézni kellene.
Várjuk a többi linket, a híres előadóktól!
Köszi.))
ruca60 2019 júl. 14. - 20:42:34
(117630/120438)
Ezt is érdemes meghallgatni:
https://www.youtube.com/watch?v=m7sXgHXPGN0
avagy, egy kis "versengés" tőlük más műfajban, egy örömteli szórakozás alkohol nélkül ;)
https://www.youtube.com/watch?v=Ql5H38HJyqA
Min-Rin 2019 júl. 14. - 20:00:03 Előzmény hanguktaekwondoo
(117629/120438)
Az első rész után az volt a véleményem, hogy ez a sorozat az 1% of Anything tökéletes ellentéte. Ez annál is ordítóbb volt, mivel épp előzőleg ismételtük át a méltán a legjobb koreai sorozatok közé sorolható 1%-ot. Annak egyik óriási érdeme, hogy a szeretet és a jószándék uralja, míg ez...

Hanguktaekwondoo már említette, milyen álságosan mímelik a tisztelt tanárok az egymás iránti szeretetet és kollegalitást, én csak csatlakozni tudok hozzá. A kenyérféltés, a szakmai irigység legfőbb jellemzőjük. Eközben a szakmai kvalitásoknak nem tulajdonítanak jelentőséget, a sikeres tanárban nem a nagy tudást és annak dicsérendő módon való átadását ismerik el, hanem azon igyekeznek, hogy külsőségek felhasználásával hasonlóan sikeresssé váljanak. Vagy legalább bekerüljenek a sztártanárt övező rivaldafénybe. Sokat elárul ez a koreai gondolkodásmódról, amitől itt mifelénk sokan úgy el vannak alélva.

Azonban a további részekben itt-ott felcsillanni látszik némi szeretetféle, így kíváncsian várom a folytatást, bár nagy reményeim nincsenek.

Csakhogy a Drinking Solo, eredendő hibái mellé a magyar nézők bánatára még egy plusz hátrányt is felcsippentett, ez pedig a magyar felirat. Jól tudjuk, hogy a szinkron vagy felirat egyáltalán nem mellékes dolog. Ahogy egy nem is feltétlenül zseniális lírai költeményt egekbe emelhet, ha a műfordítást egy nagyszerű költő készíti el, egy film is válhat nagyszerűvé, ha a magyarítás profi munka. De agyon is csaphatja, ha avatatlan kezekbe kerül.

A koreai sorozatok nézői és fordítói évek óta abban a tévhitben élnek, hogy a fordításhoz egy dologra van szükség: a közvetítő, azaz az angol nyelv középszintű ismeretére. Ám ha a fordító csupán ennyit tud, abból nem lesz jó fordítás. Ha már a műfordítást emlegettem, akkor maradok is ennél, a csak angolul értő nemigen tud mást, mint nyersfordítást készíteni.

Nórika esetében az egyik hiba, hogy a helyesírás szabályaival gondjai vannak. Tudom, a koreai sorozatrajongók többsége az ilyesmit elnézően kezeli, mert milyenaranyostőlehogyingyenfordít. Nem aranyos és ne fordítson, ha nem tud magyarul a szerencsétlen.

A másik hiba viszont ezt az amúgy sem kiemelkedő sorozatot a földszintről a pincébe nyomja. Ebben a doramában elég szaporán beszélnek, tehát aki arra vállalkozik, hogy egy ilyenhez magyar feliratot készít, fel kell kösse az alsóneműt és az elhangzottakhoz frappáns, tömören találó magyar kifejezéseket kell keresnie azok közvetítésére. Ettől lesz a fordításból műfordítás, de legalábbis élvezhető felirat. Ennek hiányában az történik, ami a Drinking Solónál, vagyis hogy a sorok második felét rendszerint képtelenség elolvasni. Nem rossz agytorna ez, meg aztán sokat úgysem veszít a néző, ez tény.

Bizony, ahogy hanguktaekwondoo is megpedzette: hol maradt a lektor? Tisztában vagyok vele, hogy a fordítók magabiztosan azt gondolják, erre nekik nincs szükségük. Ennek köszönhető a sok helyesírási hiba - bár láttam már olyat, ahol lektor is volt, csak valószínűleg ő sem volt a helyesírás bajnoka, ezért a szöveg hibáktól hemzsegett - és ennek eredménye a folyamatosan jelentkező probléma: nem lehet végigolvasni a mondatokat. Felteszem, hogy Nórikának van barátnője, aki megnézvén a sorozatot, már az első résznél sikongatott volna, hogy lehetetlenség elolvasni a mondatok második felét. Egy ilyen barátnőt lektornak lehetett volna tekinteni.

Elméletben megoldás lehet a több felirattábla készítése, de amikor ilyen szaporán beszélnek, csak a magyar nyelv igazi ismerője hivatott feliratkészítésre. Nórika itt még nem tart. Hasznos lett volna a hosszú sorokat két sorba tördelni, mert a középrészben megjelenő szöveg sokkal könnyebben olvasható.

A fenti hibák miatt a néző szeme a feliratra tapad - elárulom, hogy a hibásan írt szavak is nehezítik az olvasást -, így elesik a lehetőségtől, hogy a színészi játékot figyelje. Száz szónak is egy a vége, a magyar nézőnek meg kell dolgoznia érte, ha a koreaiak ivási szokásaival szeretne megismerkedni. Remélem, megéri a belefektetett energiát.
10/10
JYJ.3 2019 júl. 14. - 19:23:13 10/10
(117628/120438)
A SHINee Minho azt mondja, el akar indítani egy családot..
Ez is nagy hír most. Elkezdi etetni a rajongókat időben- szokják a gondolatatot.
Ügyes..

https://www.koreaboo.com/stories/shinee-minho-wants-start-family-soon/?fbclid=IwAR0XDnPwWZTqP9IEjlioEHptC79ZyMl-XkKYQxVFE4tbzk-gdDH8j5jd3Do
10/10
JYJ.3 2019 júl. 14. - 19:18:40 10/10
(117627/120438)
Már lehozta a Koreaboo is...

Ez a híres Idol azt mondja, hogy meg kell házasodnia az idén vagy az idén?
Ebben az évben meg kell házasodnia ...

Kim JaeJoong megjelent a Taste Of Dating Season 2-ben, ahol egy pár eljutott egy Tarot kártya olvasásához. Amikor a Park Narae házigazda megkérdezte, hogy a panel egyik tagja eljött-e a lapolvasáshoz a közelmúltban, Kim JaeJoong bevallotta, hogy eljött a jövőjére, de az olvasás nagyon közvetlen volt!

Kiderült, hogy az olvasás azt állította, hogy idén férjhez kell mennie, vagy nem fog feleségül venni a következő 10 évben!
"Elmentem egy lapolvasáshoz, és azt mondták, hogy ha nem megyek házasságba ebben az évben, nem fogok házasodni a következő 10 évben."
- Kim JaeJoong

Park Narae aztán észrevételt tett: „Ez az olvasás azt jelenti, hogy már találkozott valakivel, akivel potenciálisan feleségül vehet.” Kim JaeJoong megerősítette, hogy az olvasó azt állította, hogy a jövő menyasszonya már közel volt!

Aztán hirtelen Park Narae humorosan megállapította, hogy a jövő menyasszony ő volt! Kim JaeJoong imádnivaló viccében nem tudott segíteni, de kitört a nevetésben!

Kim JaeJoong 33 éves lett az idei évben, és 2003 óta legendává vált a szórakoztatóiparban, amikor először debütált a TVXQ-val.

Vajon JaeJoong idén csengeti az esküvői harangokat, vagy amikor 2029-ben 42 éves? Meg kell találnunk a következő 5 hónapon belül!

Forrás: koreaboo.com/news/kim-jaejoong-married-year/
facebook.com/koreaboo/posts/10157925765616412
10/10
JYJ.3 2019 júl. 14. - 19:12:57 10/10
(117626/120438)
{INFO} 13.07.2019 Kim JaeJoong nevű virágot küldtek a "Dream Come True" Wonderland koncertre .

Megjegyzés: Korábban Kim JaeJoong fedezte a "Dream Come True" dalt: a "Blueprint for the Future" az NHK borítóján, és a Flawless Love Tour során a Yokohama Arénában, a borítóját nagyra értékelte az eredeti énekesek / zeneszerző és rajongói, JaeJoong virágokat is küldtek a legújabb Yokohama koncertjére.
Ellenőrizze JaeJoong dalát itt angol nyelvű feliratokkal:
On NHK the Covers ▶ ️ tv.naver.com/v/8994015
Flawless Love koncert alatt ▶ ️ tv.naver.com/v/9052351
10/10
JYJ.3 2019 júl. 14. - 19:05:47 10/10 Előzmény Éva Vidéki
(117625/120438)
Így igaz...
10/10
JYJ.3 2019 júl. 14. - 19:04:59 10/10 Előzmény Éva Vidéki
(117624/120438)
Igen nagy hír.
Ismered sztem az előzményt. Őket brománcos párnak tartják.
Sosem tudni mi az igaz, de végül is az ő dolguk.
Van aki erre teszi fel az összes idejét, hogy róluk képeket készítsen- mester fokon!
Ezekhez a képekhez komoly képszerkesztő progi kell, és komoly tudás is.
Nekem nem esik jól, hogy így látom őket, ha igaz is belőle vmi, akkor sem publikus.
Most sok rajongó össze van zavarodva.. megy a találgatás.
10/10
JYJ.3 2019 júl. 14. - 18:53:57 10/10 Előzmény Éva Vidéki
(117623/120438)
Az Arthdalnak most vége. 12 rész volt.
Majd szeptemberben folytatják a 3.ik -szintén 6 részes befejező részekkel.
Akkor lesznek újabb szereplők is.
Az Arthdalnak is volt 7.3 ad nézettsége...
Érdemes megnézni, mert mire adják a folytatást, elfelejtődik a részlet.. és meg is kell nézni 2 szer, hogy rendesen meg lehessen érteni.
Sok a sötét jelenet, és sok a név(((
Nekem legalább is..

10/10
Éva Vidéki 2019 júl. 14. - 17:51:34 10/10 Előzmény hanguktaekwondoo
(117622/120438)
Igazad van. Ez a parancsra ivászat erőszakkal ér fel, de utána a fogdosás is. Aztán könnyen letudják azzal, hogy részegségében művelte. Hát nagyon undorító. De amit a munkahelyi morálról is bemutatnak néha az sem európai embernek való. Hozzá kell tennem, hogy itt is vannak munkahelyi problémák, csak másmilyenek. De az nem lehet a megoldás, hogy akkor meló után menjünk és igyuk le magunkat az öntudatlanságig. Ott, ha valami baj van akkor rögtön a pohár után nyúlnak, más megoldásuk nincs is rá. Nem akarok kritizálni, mert nem élek ott és nem tudom magam beleképzelni sem a helyükbe, de innen nézve amit otthon, az iskolában és később a munkahelyen ki kell állniuk, hát egy percig nem cserélnék velük. örökösen mindenhol megfelelési kényszer van. Sehol nem lehet lazulni, elengedni magukat, ezt kompenzálják ivással.
Szerintem többször eltalálják az össze passzoló szereplőket de amikor éppen nem, akkor elég zavaró.
10/10
Éva Vidéki 2019 júl. 14. - 17:07:11 10/10 Előzmény JYJ.3
(117621/120438)
Én sem azt gondoltam, hogy még a nincsteleneknél is ma már alapkövetelmény. De ők minden újdonságot nagyon hamar bevezetnek. Nyilván kuriózumként, de szerintem emelkedik miatta a bevételük.
10/10
Éva Vidéki 2019 júl. 14. - 17:00:33 10/10 Előzmény JYJ.3
(117620/120438)
Én is elég buta vagyok, mert nem látok itt problémát. Jópár évig napi 24-ben együtt voltak. Most csináljanak úgy, mintha nem is ismernék egymást? Nyilván a pénztárcájuknak megfelelő helyre mentek, abból ott sem lehet annyi sok. Ha alább adnák, akkor meg amiatt szólnák meg őket. Ha meg mindenképpen keresnek úgyis találnak megszólnivalót.(((
10/10
Éva Vidéki 2019 júl. 14. - 16:50:51 10/10 Előzmény JYJ.3
(117619/120438)
Miért akkora hír az, ha összefutottak a szállodában? Nem együtt nyaralnak vagy igen?