10/10
Éva Vidéki 2019 júl. 22. - 14:00:25 10/10 Előzmény hanguktaekwondoo
(117658/120438)
Nemrégen néztem egy sorit, már nem tudnám megmondani, hogy melyik, de amikor a telefont felvették mindig az volt írva: háló. Pont így. Nem tudtam eldönteni a végéig sem, hogy ez poén, vicc akart-e lenni.((((
10/10
Éva Vidéki 2019 júl. 22. - 13:53:36 10/10 Előzmény JYJ.3
(117657/120438)
Azért azokban a szakmákban és azon az életszínvonalon más a munka is. Az átlagemberek ott sem annyira későn vállalnak gyereket.


Bizony már 60 körül el van fáradva az ember, ha nehéz munkát végzett, akkor a teste is. De már 50 körül elkezdődnek megmutatkozni az addig egészségeseknél is a szervi problémák. Nemrégen olvastam, hogy 72 évre akarják felemelni a nyugdíjkorhatárt. Ez már vicc kategória. Képzelj el egy 72 éves kőművest esetleg szakácsnőt. Vagy akik most is gépsorokon dolgoznak, jó esetben csak 8 órában, de állva és napi 2x 10 perces szünettel ami alatt intézd el az ebédet, sorbanállást a wc-n. Nem mindenki van olyan szerencsés helyzetben, hogy irodában dolgozik.(((
10/10
Éva Vidéki 2019 júl. 22. - 13:40:31 10/10 Előzmény JYJ.3
(117656/120438)
Köszi, értem. Még nem néztem bele.
hanguktaekwondoo 2019 júl. 21. - 17:58:38 Előzmény Min-Rin
(117655/120438)
Hyung rendben van. nem tagozódott be, szókimondó, ne hagyott magából bábut csinálni, ha kell behúz az erőszakos sajtómunkásoknak, nagyon helyes. Emiatt sokan haragszanak rá, és most úgy döntöttek: kinyírják.
Ma már pillanat alatt elő lehet varázsolgatni ilyen -olyan bizonyítékokat, ahogyan tanúkat is, ez köztudott. Ezek engem sem győznek meg.
Nyilvánosan bocsánatot kérni bármi miatt meg sok mindenféle okból kifolyólag lehet :-)
Zsivány pajtás most megismeri annak a világnak a másik odalát is. Lát, hall, tapasztal.
Kétségem sincs afelől, hogy talpra fog állni.
Min-Rin 2019 júl. 21. - 11:29:02
(117654/120438)
Az egyik topikban Kang Ji-hwan esetét kommentelték, elégedetten emlegette valaki a metoo szlogent. Úgy gondoltam, célszerű lenne kissé rávilágítani, hogy a dolog Dél-Koreában valamelyest különbözhet attól, ami a világ nyugati felén jellemző. Végül a megírt szöveget nem tettem be, mert végiggondolva rájöttem, a témával csak felszínen foglalkozók számára a leírtak nem sokat mondanak. Amiért most ide beteszem, az a tegnap olvasott írás, amely meglepően tájékozott íróról árulkodik, figyelemreméltó rálátással elemzi a témát. Így talán a dolog érthetőbbé válik az avatatlanok számára.

Metoo, na persze. Csak ki a "me"?
A koreai szórakoztatóipar híres arról, hogy a be nem tagozódást keményen megtorolja. Kang Ji-hwan egyike azoknak, akik a múltban bátran ellenálltak a szemétkedéseknek. Volt is már baja épp elég, mert szenvedélyes kosként fejjel ment a falnak, akár egy pimasz újságírónak is.
Hogy a két nő szándéka mi volt, nem tudhatjuk. De az biztos, hogy arrafelé mindig könnyen lehet keríteni egy vagy több leányzót, aki a megfelelő pilllanatban megteszi, amivel megbízták, pénzért vagy szereplehetőségért. Hogy az ügynöksége kifarolt mögüle, semmit nem bizonyít, a DNS-sel bűvészkedni sem nagy ügy manapság. A nyilvános bocsánatkérés pedig olyan elvárás, amit a bűnös és a bűntelen is kényszerül arrafelé megtenni, senkit ne tévesszen meg Ji-hwan barátunk nyíltszíni beismerése. Nem volt olyan rég, mikor Yoochunt vádolták hasonlóképpen, de végül sikerült megvédeni őt és magát. Ám a próbálkozásoknak ezzel nem lett vége, s mivel Ji-hwanhoz hasonlóan ő is útban volt, támadtak egy másik irányból.
Nem kell ám mindent készpénznek venni!

Az utóbbi évek egyik legsajátságosabb nyilvános bocsánatkérését a Korean Air elnök-vezérigazgatójának lánya, a cég elnökhelyettese, Cho Hyun-ah produkálta. A nő a saját cégük menetrendszerinti járatán az egyik légiutas-kísérővel szemben olyan durván megalázóan viselkedett, ami még a műfajban edzett koreai személyzetnél is kiverte a biztosítékot. Meg persze az is nehezítette az elnökhelyettes dolgát, hogy mindez a a New-York-i John F. Kennedy nemzetközi repülőtéren történt, az incidens a késés miatt a nem-koreaiak előtt sem maradhatott rejtve. Cho természetesen nem bánt meg semmit, mégis, a nyilvánosság elé kellett állnia. Érdemes megnézni a cirkuszt, figyelni a nő tekintetét. Akinek van szeme, látja hogy az egész csak porhintés.
https://www.youtube.com/watch?v=AO0q-YUxq7E
Természetesen az apa is bocsántot kért a saját, jól felfogott érdekében. Az üzlet minden előtt.
Itt olvashatók az üdítő részletek. Chot a bíróság elmarasztalta, de nem az alkalmazottal szembeni viselkedés, hanem a repülésbiztonság veszélyeztetése miatt.
https://en.wikipedia.org/wiki/Nut_rage_incident

Akkor pedig következzen az említett írás. A Korea iránt érdeklődők - nem az elfátyolozott tekintetű butuska fanokra gondolok - pedig innen kezdve jogosan figyelnek majd. Kíváncsian várjuk, a törvénymódosításnak lesz-e érzékelhető eredménye, mert most állítólag a jog készül lenyomni a sokévszázados megkövesedést. Óóó, Konfuciusz bácsi forog a sírjában!
https://www.origo.hu/gazdasag/20190716-borton-jarhat-munkaltato-vilag-legerosebb-gazdasag-delkorea.html
hanguktaekwondoo 2019 júl. 19. - 13:30:49 Előzmény JYJ.3
(117653/120438)
darth vader :-)))
hanguktaekwondoo 2019 júl. 19. - 13:30:22 Előzmény JYJ.3
(117652/120438)
Nem tudom, mit várnak a népek. Életerős, normális hormonműködésű fiatal srácoknak tilos az ellenkező nem képviselőivel randizni,
ellenben ezeket a fiúkat összezárják és a nap nagy részét együtt töltik, éjjel sok esetben egy fedél alatt.
Mégis, mi másra lehet számítani?
10/10
JYJ.3 2019 júl. 19. - 12:49:32 10/10
(117651/120438)
Jae vissza Japánba..
Nem jó neki Korea. Az SM még mindig beleavatkozik az ottani tevékenységébe.
A Twitteren nagyon szidják az SM-et(((
Így végre ismét működik az IG-je.
10/10
JYJ.3 2019 júl. 18. - 15:33:08 10/10
(117650/120438)
https://www.instagram.com/jj_1986_jj/

Jae megszívta magát, és törölte az IG profilképét.Zárolta a láthatóságot, csak a követők láthatják az oldalát.
Már lassan 1 hete lesz, hogy eltűnt a szemünk elől, nincs hír róla, pedig ő naponta adott hírt magáról a rajongóknak.
Ez a Busáni kép az utolsó egyenlőre róla..Itt horgászni megy, és az ottani kisboltban vette a napellenzőt.
10/10
10/10
JYJ.3 2019 júl. 18. - 15:09:20 10/10
(117648/120438)
Minwoo-t azzal vádolják, hogy erőszakkal megcsókolta és két nőt megragad, anélkül, hogy beleegyezett volna egy bárba, június 29-én.

Ezek a pasik ki vannak éhezve? Egynek sincs titkos barátnője?

Komolyan nem értem őket. Tényleg nincs olyan nap, hogy ne lenne újabb ilyen hír.
Más kérdés, hogy ezek a 30-40 éves koreai szüzek ha rájuk néznek, már akkor is feljelentést tesznek..
De amikor ők erőszakoskodnak a pasikkal, az rendben van.

https://www.allkpop.com/article/2019/07/police-find-cctv-evidence-of-shinhwa-minwoos-sexual-harassment

Ma láttam egy IG-t... 10 mp-es videó volt.. kivágtam belőle a végét.. már nem is tudom hol volt..
Nyilvános brománcok.. De ha csajozni nem lehet....akkor csak ez marad..
Nos ők nem akárkik!!
10/10
JYJ.3 2019 júl. 18. - 14:29:34 10/10 Előzmény hanguktaekwondoo
(117647/120438)
Ja őt bilincsbe verve vitték el((((

A csajok interjút adtak, részletesen elmesélték a nagy semmit, végül egyik sem lett .... szóval amit akartak az nem történt, de lelkileg akkora sérülés érte őket hogy mindkettő kezelésre szorul.
Az ügynökség szerződést bontott, ahelyett, hogy kiállt volna mellette.
Elhányom magam ezektől már.
Minden napra jut egy legalább? Mert azóta is olvastam már másról, hogy rossz fiú volt..
10/10
JYJ.3 2019 júl. 18. - 14:25:29 10/10 Előzmény hanguktaekwondoo
(117646/120438)
Pontosan.
De amit akart, azt elérte, feltűnősködni, figyelem felhívás, ha nem lenne elég az amúgy is nagy érdeklődés..
Sztem rövidesen látni fogjuk a koreai csajokat tangában.
Már eddig is majdnem mindent látunk...
10/10
JYJ.3 2019 júl. 18. - 14:22:17 10/10 Előzmény hanguktaekwondoo
(117645/120438)
Ha tudnám melyik hsz-ra írtad, akkor válaszolnék is.) D..
De azt hiszem úgysem tudom a választ, lehet hogy mennek???
hanguktaekwondoo 2019 júl. 17. - 22:07:54 Előzmény JYJ.3
(117644/120438)
olyan mintha a sloziról jött volna :-)))
hanguktaekwondoo 2019 júl. 17. - 22:06:45 Előzmény JYJ.3
(117643/120438)
Jönnek a pride -ra is?
csak kérdezem
hanguktaekwondoo 2019 júl. 17. - 22:05:43 Előzmény Éva Vidéki
(117642/120438)
Nyavalya mindenütt van, amíg az emberek nem tanulják meg, hogy ne egymás rovására, hanem kölcsönösen egymás javára éljenek. A Föld egyes részein fel sem fogják, mit jelent ez. Tehát a folyamat sok helyen igen lassan halad.
Amíg ez van, addig normálisnak kellene tartani a segítségkérés gondolatát és a szándék kivitelezését, mert abszurd, hogy egy egymás rovására élő társadalomban, ahol a népek nagy része egymást tiporja vélt vagy valós előnyök miatt, el is várja a az eltaposottól, hogy jól érezze magát a bőriben.
Hyungék is érzik, hogy erős a difi, de ezt úgy kezelik, hogy elmennek a sámánhoz.
Majd ő megoldja. Mint a gyerek, mikor elmegy a doktornénihez /vannak 72 éves és harmincöt éves gyerekek is, bőven./. Azt hiszi, így már semmit nem kell tennie a tartós gyógyulásért. megteszik helyette, ami szükséges.
A sámán lekopasztja -kint is elenyésző a hiteles sámánok száma- és a delikvens belekerül egy körforgásba. Alkohol -sámán- stressz- alkohol -sámán -stressz- és így tovább.
Aki kint lélekgyógyászhoz megy, azt kiröhögik vagy megvetik. Még Mo.-n is vannak ősbölények, mégpedig szép számmal, akik dilisnek tartják azt, ki segítséget kér krízishelyzetben. Holott ez legalább olyan természetes dolog, mint székrekedés esetén a ricinus, igaz, más szinten és vonalon. Bár, kevesen tudják, hogy van összefüggés..:-)
Amíg a lélek -nem ám az érzelgés meg a cukiskodás!!- nem kerül helyére kint, amíg nem becsülik meg azt, ami nem anyagi, addig gyalázat és rém lesz helyesen kezelni az adott krízishelyzetet. és addig inni fognak. részegen ugyanis nem lehet problémamegoldani. ezt szereti ám a gyermek -lélek.. Ahelyett, hogy lépne, lefekszik, feldobja a négy patát és várja a valamit. de közben még jól is akarja magát érezni :-)))

Film a valódi, női sámánokról
https://www.youtube.com/watch?v=Danrb5rP9Tw
hanguktaekwondoo 2019 júl. 17. - 22:02:57 Előzmény Min-Rin
(117641/120438)
Sztem a vége az lesz, hogy kialakul egy új nyelv, melynek szilárd alapjait a rontott magyar nyelvi formák és a félrehallott koreai félszavak alkotják. sajátos zamatát pedig a fordító egyénisége mellett a az eredetire gyakran egyénien épülő angol felirat hunglish változata adja meg :-))
Ki tudja, amilyen lobbija van ma Koreának, tán még nyelvvizsgázni is lehet majdan belőle ;-))
10/10
JYJ.3 2019 júl. 16. - 09:23:59 10/10 Előzmény Éva Vidéki
(117640/120438)
Ma már nálunk is kitolták a biztonságos szülés korát 35 ről 40 évesre.
De akkor is 60 éves lesz az anyuka, de a gyerek még nem végzett a sulival.
Az apuka meg leggyakrabban még idősebb.
60 éves korára elfárad mindenki, aki végig dolgozta az életét, piheni kellene.

Egy közéleti művész pedig két végéről égeti a gyertyát, neki is fel kellene pedig nevelni a gyerekét.
De a 40 éves nősülés nekem még belefér.. épp hogy...
10/10
JYJ.3 2019 júl. 16. - 09:15:10 10/10 Előzmény Éva Vidéki
(117639/120438)
Nem azért, hanem nagyon sok az utómunkálat, és még nincs kész. De ezt előre megmondták. Rengeteg az effekt, meg amit stúdióban készítenek hozzá.
Sajnos nagyon rövid így is, sztem nincs is befejezve egyáltalán.