10/10
JYJ.3 2020 aug. 24. - 15:15:15 10/10
(119418/120438)
Készülnek a mozik a vetítésre..
10/10
JYJ.3 2020 aug. 24. - 15:14:54 10/10
(119417/120438)
Hamarosan a mozikban. Már jegyelővétel idő van.
10/10
JYJ.3 2020 aug. 24. - 14:35:05 10/10
(119416/120438)
https://www.youtube.com/watch?v=gdZLi9oWNZg
BTS (방탄소년단) 'Dynamite' Official MV

https://www.youtube.com/watch?v=fgk2KxK4iAo
Dynamite (Acoustic Remix)

https://www.youtube.com/watch?v=nQEnj84irFc
Dynamite (EDM Remix)

https://www.youtube.com/watch?v=0rUO0pxJKdw
Dynamite (Instrumental)

10/10
JYJ.3 2020 aug. 23. - 11:12:29 10/10
(119415/120438)
A NAMJOON MOST A legfiatalabb koreai művész, aki hivatalosan 162 KOMCA-HITELETTÖRTÉNT SZERINT.
IGEN, 162 SZERETETT HITELEZETT dal👑Saját szerzemény, hivatalosan bejegyezve.
10/10
JYJ.3 2020 aug. 22. - 15:21:11 10/10
(119414/120438)
A BTS bemutatja az első dolgot, amelyet megtesz, amikor visszatér a színpadra, és megtekinti a közelgő VMA teljesítményét.

https://www.youtube.com/watch?v=I1oYqZDFFI4

RADIO.COM
10/10
JYJ.3 2020 aug. 22. - 15:17:25 10/10
(119413/120438)
Zach Sang Show
A BTS a Dinamitről, a karanténban lévő életről és zenéjük jövőjéről beszél .
...Mindegyik fiú jól ért már angolul, de a válasz még kényelmesebb a saját nyelvükön.

https://youtu.be/l_uC-_24jR8
Mindegyik interjú és videó 1 nap alatt készült- tegnap.
10/10
JYJ.3 2020 aug. 22. - 11:57:56 10/10
(119412/120438)
https://www.youtube.com/watch?v=6AX3xpWyUAY&t=5s

Élő adás a Dynamite közététele előtt 30 perccel.
Van automata fordító rajta.
10/10
JYJ.3 2020 aug. 22. - 08:44:36 10/10
(119411/120438)
24 óra 27 perc alatt 100 millió nézettéség, és 9 millió like!
10/10
JYJ.3 2020 aug. 21. - 19:08:19 10/10
(119410/120438)
/backstreet-rookie - Én is elkezdtem, és megnéztem többet, mint amennyit a tűrőképességem akart.
A koreai doramák feldolgozzák sorban az összes foglalkozást. Mind köré írnak egy történetet. Láttunk már elég sokfélét.
A táskakészítőket, a cipőset, a varrodásat, cukrászt, és sorolhatnám még sokáig. Mindre jellemző volt, hogy kiemelték a szakma szépségeit, a nehézségeit, buktatóit, örömeit, sikereit, és végül happyendes történeketeket hoztak ki belőle.

Nos ez az első dormama,ahol lebeszélik az embereket erről a szép foglalkozásról.

Itt az élelmiszer kiskereskedelemben a család vitte az üzletet. MIndenki lopott, csalt, aludt az üzletben, otthagyta a műszakját, megette a hasznot, vitte a pénzt . Az idősebb nő testvér még az árut is lopta. Hazudtak egymásnak, mindenre figyeltek csak az üzletre nem.
Egyfolytában lejárt szavatosságú ételt ettek.
Fetrengtek az üzlet közepén, kiabáltak, buliztak, és mindent amit nem szabad ilyen helyen csinálni.
Nem beszélve arról, hogy mindenféle jött ment beált a pult mögé, és ezzel lealacsonyították a szakmaiságot.
A két főszereplő nagyon jó színész, mindkettő kedvencem volt.
Szégyen ilyen szerepet elvállalni, még ha nincs jobb akkor is.
Az anyát játszó színésznő annyire túljátszotta szerepét, hogy a saját hangját nem halotta sztem.
Az egész színész bagázs közül egyet nem lehet kiemelni, akire azt tudnám mondani, hogy ő legalább vitte a sorozatot.
Ez nem volt vicces...


10/10
JYJ.3 2020 aug. 21. - 18:41:16 10/10 Előzmény Éva Vidéki
(119409/120438)
Kedves Évi!I
Ide mindenki azt rak fel amit akar, és annyit amennyit akar.
Senki nem kötelez senkit arra, hogy elolvassa.
Én főleg nem kértem senkit arra, hogy bármit is elolvasson, amit ide felteszek.
Ezt a saját szórakoztasomra teszem amikor kedvem van.
Nekem ez egy napló egyúttal.

Van amit visszakeresek, ha épp erre van szükségem.

Tehát érezd jól magad, és olvass amit akarsz, és amennyit akarsz.

De ha utadban vagyok csak szólj, és elmegyek..semmi gond..

10/10
Éva Vidéki 2020 aug. 21. - 18:15:58 10/10
(119408/120438)
https://azsiaekkovei.hu/kdorama/its-okay-to-not-be-okay Most éppen ezt nézem és a 10. résznél tartok. 3 főszereplő alakítása csúcsszuper. Félelmetesen szuggesztív a játékuk, le vagyok nyűgözve teljesen. Brillíroznak. De itt meg nagyon megterhelő lelkileg a történet. Lassítanom kell magamat a nézéssel. Kill me Heal me-t ismételtem. EZ legalább annyira jó eddig.
10/10
Éva Vidéki 2020 aug. 21. - 18:02:16 10/10
(119407/120438)
https://azsiaekkovei.hu/kdorama/backstreet-rookie Ezt néztem meg mostanában. Köszi ezt a minőségi és villámgyors fordítást. Én nagyon szeretem mindkét főszereplőt és gyorsan lecsaptam rá, mert ugye vígjáték. Derülni akartam. Hát nálam nem ültek a poénok, sajnos. Nekem nagyon átlagos kiszámítható volt a történetvezetés is. Egyik színésznek sem kellett megerőltetni magát a karakterben, olyan átlagos volt ez is. Ők sokkal többre képesek külön-külön is. Egyben meg pláne többet vártam tőlük.
10/10
Éva Vidéki 2020 aug. 21. - 17:47:47 10/10
(119406/120438)
Bocsi én mostanában csak átlapozom a BTS-t. Már kicsit túl sok belőlük. (((
10/10
Éva Vidéki 2020 aug. 21. - 17:42:47 10/10 Előzmény JYJ.3
(119405/120438)
Ez már azért túlmegy a veszélyes kategórián. Ez már szándékos veszélyeztetés és előre megfontolt gyilkossági kísérlet. Amikor megtiltja a betegeknek, hogy kórházba menjenek. De a szándékos fertőzőket nem is tudom mivel lehetne büntetni. Ez már tömeggyilkosság. ((( Kíváncsi vagyok, hogy mit csinálnak velük.
10/10
Éva Vidéki 2020 aug. 21. - 17:33:51 10/10 Előzmény JYJ.3
(119404/120438)
Nagyon értelmes ez a nő. Az ilyen sötét, bunkó vallási vezetőkkel van a baj. Veszélyes mint általában is a szekták. A vallást sem követik ezek szerint, mert a bevétel a fontos neki.((((
10/10
JYJ.3 2020 aug. 21. - 16:07:28 10/10
(119403/120438)
Csak a BTS tudja felülmúlni a BTS-t! A BTS korábbi MV-i 10 milliót mulasztottak el, és a "Dynamite" csak 20 percet vett igénybe

https://www.youtube.com/watch?v=gdZLi9oWNZg


KPOP , 2020. augusztus 21., péntek 13:42
A BTS A BTS ma kiadta az új "Dynamite" dal MV-jét, és a hangforrás közvetlenül bajnok lett!

Jelenleg mindössze három órába telt a 30 millió néző megtörése. A durva kártya fekete és kiváló ~, gondoljuk, mennyi időbe telik ez a 100 millió megtörés? (Nagyon sok energiát jelent mindenkinek)

A BTS, a világ minden tájáról népszerű fiúcsoport, ma délben tette közzé az angol „Singite” zenei videót. Csak három órát vett igénybe, hogy meghaladja a 30 millió nézőt. A zeneforrás a megjelenés után közvetlenül a nagyobb platformon is található. Az egyik bajnok.

A "Dynamite" a lista tetején állt, és azonnal visszahozta a BTS néhány népszerű dalát a listákon. A nyilvános MV-n ezúttal a tagok is megmutatták fiatalos életképességüket. Remélem, hogy ez a dal megkönnyíti mindenki depressziós hangulatát. Meghallja magát energiával?

A dél-koreai jelentések rámutattak, hogy a "Dynamite" ezúttal csak 20 percet vett igénybe, hogy meghaladja a 10 millió nézőt. Az "ON" utolsó dal 10 milliót bontott le 1 óra és 5 perc alatt, a "Boy With Luv" pedig 2 órát és 52 percet vett igénybe. Stop önfejlődése elég erős

4 óra a után 55 milliós a nézettség..
10/10
JYJ.3 2020 aug. 20. - 19:02:06 10/10
(119402/120438)
[UPDATE] A 200819-es I-LAND négy ponttal feljebb lépett, és új csúcsra helyezte a Good Data Corporation augusztus második heti 10 legszebb, nem drámai TV-műsorában az 5,7% -os besorolást.
Gratulálunk! 🎉🎉

A korábbi nézettség 1 és 2 % között mozgott. A BTS megjelenése hozta a várt sikert.
10/10
JYJ.3 2020 aug. 20. - 13:21:26 10/10
(119401/120438)
Eugenia S. Lee

Itt Koreában elindult a koronavírus a második körre, meglepően hasonló körülmények között, mint első alkalommal, csak most egy másik szektából.
Ezúttal azonban Szöulban bontott szárnyat, amit nagyon szerettünk volna elkerülni, mivel nagyjából minden második koreai ott lakik.
Ez a szekta, valaha normális protestáns templom volt, de már régóta igen furcsán viselkedik a főpap, a hirdetett tanai önmagát állítják amolyan isten szerepbe, kár, hogy ő is elkapta...
Ezt a jóember Csan Kváng Hun-nak hívják, a temploma pedig a "Száráng cseil kjohe" névre hallgat. Ez kb. annyit tesz, hogy "a szeretet az első templom" . Nem is a nevével van baj.
Csan egyébként valóban felszentelt pap, teológiai végzettséggel, és számos komoly politikai kapcsolattal. Ezek a kapcsolatok mind a jobb-, és a szélső jobboldalhoz kötik őt. Miután, mint pap sikeres lett, 4000 főt számláló gyülekezete alakult, ő maga elnöke lett egy protestáns templomokat tömörítő szervezetnek, a politikai ambícióit szerette volna kiélni, de napról napra szélsőségesebb hangot engedett meg magának, így a parlament legnagyobb ellenzéki konzervatív pártja nem merte nyíltan felvállalni, titokban azonban örültek a fanatizált híveknek, egészen a múlt hét végéig. Ugyanis Csan beteg lett, koronavírus fertőzött, de ezt eltitkolta, megfertőzte a hívei egy részét és azt mondta nekik, hogy ha lázasak, akkor sem szabad kórházba menni, azok meg nem mentek.
Hétvégén Csan, konzervatív tüntetést szervezett a jelenlegi szociál-liberális kormány ellen a fővárosban, amit tilos a járvány folyamatos veszélye miatt, de ő tudta jól, hogy Koreában egyetlen tüntetést sem lehet erőszakkal megszakítani, ezzel a történelemmel biztos hogy nem. Így is lett, a konzervatív párti szavazók egy része, meg az összes szektatag kivonult az itteni Hősök terére tüntetni.
Ezt aztán a maszk nélküli magyarok vagy kik, ki is posztolták a klubjukban, miszerint Dél-Korea új világrendért tüntet, és persze, hogy nincs is covid betegség. No, ez aztán hozzám is eljutott, a honfitársaim még mindig képesek meglepni, pedig azt hittem, ez már nem fordulhat elő. Hát de! Egyetlen fanatikus szektás sem tagadja a betegség létezését, itt akkora járvány tombolt, hogy azt nem lehet letagadni...
No mindegy, szóval, ezen a körülbelül tízezer fős tüntetésen, részt vett tíz konzervatív parlamenti képviselő, akiknek ez most igen - igen kínos helyzet. Akkor már a fő szónok, Csan beteg volt, csak nem igyekezett nagyon, hogy ezt az információt másokkal is megossza.
Tehát, ez a tüntetés szombaton, egy erősen jobboldali és vallási (istentisztelet is volt, meg persze adománygyűjtés ) attrakció volt, Koreában még az ilyesmin részt vevő emberek sem annyira tudatlanok, hogy tagadják egy milliókat megölt fertőző betegség létét.
Lényeg a lényeg, három napja derült ki a turpisság, a papot kórházban ápolják, a hívei közül már több, mint 600 fő beteg. Ezek javarészt idős emberek, a vírus pedig a télinek egy olyan mutációja, amely hatszor intenzívebben fertőz, pedig az sem volt piskóta. Ebben a templomban igen hanyagul kezelték a nyilvántartást, tegnap 1500 ember nem volt meg, ma csak ezer, de őrült munka nyilvántartás nélkül ezeket egyesével lenyomozni. Aztán van néhány elmebajos köztük, akik érzik, hogy betegek, ezért elmennek buddhista közösségbe, hogy megfertőzzék őket, de volt, aki egy kávézóban töltött el tíz órát e célból, és egy nő pedig megszökött a kórházból, de őt nagyon hamar elfogták.
A másik probléma, hogy ebbe a templomba is igen ciki volt járni, csakúgy, mint anno a deguiba, ezért a szülők eltitkolták a felnőtt gyerekeik elől, más városokból is mentek titokban vasárnap, tehát ezt már nemigen állítjuk meg. Ettől az ügytől függetlenül, lokális megbetegedések történnek szerte az országban, így itt a mi városunkban is.
Épp, hogy csak elmúlt a monszun, kitakarították az áradás okozta hordalékot, megjavították a beszakadt utakat, 1680 darab hegyomlás történt... Előtte 2400 wonért vettem lecsóba paprikát, ma 4800-ért. Szóval egy pöppet dühös minden épelméjű ember Koreában, hogy emiatt a nárcisztikus idióta és a nyája miatt, most megint jön a karantén.
Életemben először hallottam koreai köztisztviselőtől azt a szót, hogy "tilos" , méghozzá igen nyomatékosan, a napi koronavírus briefingen. Egy bő fél év összes erőfeszítése, fegyelmezettsége megy veszendőbe őrült szerencsétlenek miatt, akik félnek élni, ezért csak a múltat tudják elképzelni lehetséges opciónak, pedig az nincs. Valamikor volt, már nincs, kész, pont. Nem jön vissza a koronavírus előtti idő, nem lesz ugyanolyan, ahogy a húsz évvel ezelőtti Korea is csak néhány öregember álma. Értem én, hogy nem elhinni kényelmes, kinek-kinek szíve joga lenne, ha ezzel törtenetesen nem veszélyeztetné mások egészségét, de azt teszi.
Ma délelőtt, amúgy háttér-tévéztem, mikor is az egyik hírcsatornán vendég volt egy fertőző betegségekre szakosodott kutató, egyetemi tanár, aki mindig roppant értelmesen beszél, egyszerűen képes elmagyarázni bonyolult dolgokat. Hozott magával egy maszk viselés ábrát, ami egy picit más volt, mint amit eddig online láttam, úgyhogy gyorsan lefényképeztem a tévét, és feltettem a Facebookra, a saját oldalamra. Ott is sikerült belekötni valakinek, hogy neki nem jön ki matematikailag az ott megadott százalék, amitől három hsz után eljutottunk oda, hogy ez tulajdonképpen káros propaganda. Hát, én nem tudom, lehet, hogy szólni kéne a vírusnak, hogy legyen szíves betartani a matematikai szabályokat, vagy esetleg elgondolkozni azon, hogy vajon mennyit tudunk erről a kórokozóról, és a mutációiról, mire fel várják sokan a hatékony védőoltást, amikor se a SARS, se a MERS ellen nincs most sem, mi több, egyetlen koronavírus ellen sincs. Jelenleg napi 270~290 fővel szaporodik a szektához közvetlen módon köthető megbetegedések száma, egy tegnapi statisztikát, és az ominózus maszk viselésről szóló fotót mellékelem. Érdekes a második sor, ahol a két ember közül a fertőzött nem visel maszkot, az egészséges igen. Ez esetben a megfertőződés aránya 70%. Tehát milliomodjára, de ismét elmondom, a maszk viselésével másokat védünk elsősorban, és csak másodsorban magunkat. Tessék szépen az önzést eltenni a rettegés mellé valahová jó messzire, és felelősségteljes felnőtt ember módjára védeni a közösséget egy potenciálisan halálos fertőző betegséggel szemben!
Kézmosás/kézfertőtlenítés
Nem tapogatjuk a szemünket, szánkat
Két méter távolság másoktól
Zsúfolt helyek kerülése
Fertőtlenítés
Maszk viselése amikor nem azokkal vagyunk, akikkel amúgy is együtt élünk.
10/10
JYJ.3 2020 aug. 20. - 09:50:54 10/10
(119400/120438)
A K-pop csillagok a BTS az érdekes fajta kihívással küzdenek az első angol nyelvű dallal, a Dynamite

A BTS továbbra is meglepő minket, és még egyszer előzi a világot: Teljesen angolul énekelt dal.

Míg az RM-ből, Jin-ből, Suga-ból, J-Hope-ból, V-ből, Jiminből és Jungkookból álló K-pop együttes korábban néhány angol dalszöveget dobott le dalukba, addig a "Dynamite" (augusztus 21-én) lesz az első teljes dal angolul.

A BTS ismeri az új alapok feltörését. A septet, amelyet 2013-ban indított a „No More Dream” dallal a „2 Cool 4 Skool” debütáló albumról, voltak az első K-pop csoport, aki 2018-ban debütált a Billboard Hot 200-án az első helyen. 2019-es albumuk of the Soul: Persona "tetején szerepelt a Nielsen listáiban a fizikai eladásokban, és a Lil Nas X-szel együtt felléptek a 2020-as Grammy-n. Hét éve több mint tucat albumot és EP-t jelentettek meg.

A "Dynamite" elkészítésének legnehezebb része a koreai ének kényelmeiből való kiépítés és az angol kiejtés csökkentése volt - mondja a csoport tolmácson keresztül az USA TODAY-nak.

"Inkább nem volt nehéz, de érdekes. Érdekes fajta kihívás volt" - mondja Jungkook, RM megjegyezve, hogy ez "szórakoztató kemény".

Bár a BTS 2019-ben mondta a Entertainment Weekly-nek, hogy nem tervezik angolul énekelni, mert nem akarják megváltoztatni „identitásukat” vagy „eredetiségüket”, senki sem tervezte globális pandémián. A dolgok változnak.

"Ez egy olyan helyzet, amellyel bárki más szembesül a világ minden tájáról, tehát csak most kezdtük kutatni, hogy mit tehetünk most, mit tehetünk igazán jó?" Suga azt mondja: "Dynamite".

A dal létrehozása "olyan volt, mint a sors" - mondja RM. "Ki gondolt volna valaha erre a járványra? Nincs találkozó, nincs karaoke, nincs koncert? Még a parkban sem sétálunk. Tehát soha nem számítottuk arra, hogy ez a dal teljesen angolul jelenik meg. Albumunk készítése során ... csak hozzánk jött .”


A BTS a pandémiával megbirkózott olyan dolgokkal, amelyek örömöt nyújtanak számukra, például írásban és zenehallgatásban.
Big Hit Entertainment
A BTS hihetetlen nemzetközi követéssel rendelkezik, rajongói légióval, amelyet Hadseregnek hívnak. De a csoportot nagyrészt figyelmen kívül hagyták, amikor az amerikai rádióállomások repülési idejéről van szó, mert daluk koreai. A "Dynamite" az első számú találathoz vezetheti őket, ha azt az amerikai rádióállomások felveszik.

Ez lesz az utolsó angol daluk? Bár nem tervezi, hogy kiadja egy másik, „nem nem várjuk meg,” V mondja.

A világ nagy részéhez hasonlóan a világjárvány a BTS-tagok személyes életét is megterheli. Nem tudnak csinálni azokat a dolgokat, amelyeket szerettek a pandémiát megelőzően, például a koncerteket és a karaoke-t, ám az adott körülmények között a legjobbakat próbálják megtenni.

"Ebben a helyzetben vagyunk, mi emelheti fel engem?" J-Hope mondja. "A következtetés mindig a zene és a tánc lesz, amely felkeltet engem, ezért próbáltam zenét hallgatni, zenét írni, táncolni, és ezt én is megtettem a helyzet megbirkózása érdekében."

Jin szerint a pandémiát alkalomnak tekinti azoknak a dolgoknak a végrehajtására, amelyeket korábban nem tudott megtenni. "Esély volt számomra, hogy új kihívásokat hozjak magamnak, és új dolgokat kipróbálhatok, és így próbálom megbirkózni."

A BTS továbbra is lefoglalva és elfoglalt. A csoport kiadja 2020-as második albumát, miután februárban eldobta a "lélek térképét: 7". Szeptember 30-án mutatják be az MTV Videó Zenei Díjain. A "Break the Silence: The Movie" című szeptemberi filmet megjelentetik. Októberben adják elő első koncertüket, mióta áprilisra elhalasztják a "Map of the Soul World Tour" -ot. A "Map of the Soul ON: E" koncertet személyesen Dél-Koreában tartják, és online közvetítik október 11-én és 12-én, bár a helyszín részleteit még nem tették közzé.

A 2020-as évek során a BTS azt akarja, hogy rajongói emlékezzenek egy dologra: Te nem vagy egyedül.

"Úgy gondolom, hogy nehéz azt mondani, hogy valakinek nehezebb, vagy valakinek kevésbé nehéz, de azt hiszem, itt az ideje, hogy valóban összehozhassuk magunkat, húzzuk össze a húrokat, és mindent bátorítsunk, és ezeket a nehézségeket együtt kezeljük" - mondja Jimin. .

Publikálva: EDT, 2020. augusztus 19., 18:36
10/10
JYJ.3 2020 aug. 18. - 13:38:13 10/10
(119399/120438)
https://www.youtube.com/watch?v=es-YzoiNdbc

bangtan bomb, making az SBS fellépésről.2019