Téma: I. e. 10 000

offtopic
Miki1900 2008 júl. 23. - 11:08:53
(179/639)
a mamutokat nem igazán lehetett dolgoztatni. azok vadállatok voltak.

ezt a filmet megnézném.
1/10
kovy007 2008 júl. 21. - 16:50:40 1/10
(178/639)
Régen láttam ilyen rossz filmet, amire ennyit vártam volna. Egyáltalán nem élethû. Annyira hihetetlen dolgok voltak benne, hogy komoly önuralom kellett, hogy ne kapcsoljam ki. Pl.:a kardfugú tigris v a gyilokmadár v a mamutok dolgoztatása v fémkardok abban az idõben. De ami legjobban beadta a kulcsot, h lovakon jártak hámmal meg kengyellel. Vicc :) Szinte az egész SZÁNALMAS volt!!! (direkt írtam nagy betûvel) 2/10 Még azt a 40 Ft-ot sem érte meg amibe a DVD került amire kiírtam ...
4/10
ABERESQUE 2008 júl. 17. - 16:17:48 4/10
(177/639)
Az oké, hogy 1 film történelmileg nem feltétlen hû...de ez azon jóval túlmutat...:S:S (barátkozó kardfogú tigris, szépszerelmiszál, sivatagi mamutok, rekedõ óriás húsevõ madarak, európid fõisten a sivatagban..és még sorolhatnám...) Plusz még van hozzá egy bugyuta "story" meg egy idióta fõhõs...:S:S
Amúgy meg az egész az Apocalipto-t esetleg A gyûrük urát másolja az teljesen egyértelmû (300-as lándzsa jelenettel, artúr királyos fõgonoszhanggal:D)
Nagyon gyenge!!
3/10
sipka 2008 júl. 09. - 15:28:51
(176/639)
Hogy ebbe a topic-ba mennyi minden elhangzott... :S Én nem is gondoltam volna, hogy eme Roland Emmerich-es film ekkora perpatvart fog okozni a fórumozók körében....
Bár én se tartom nagyra ezt a MESEFILMET, de azért szemernyi kétségem sincs afelöl, hogy a produktumban látott dolgok: a képzelet szüleményei :) Tehát bennem fel sem merült, hogy komolyabban elgondolkozzak a történteken, a helyszineken, illetve az alkotás hitelességén :P
Amúgy legjobban úgy tudnám jellemezni ezt a "mû"-vet, mint egy "dark"-osabb "Flinstone család"-ot. Az egész olyan, mintha egy gyerek könyvet probáltak volna vászonra vinni... Van benne kedves kardfogú tigris, egy bátortalan ifjú aki végül csapatvezér lesz, vagy például ott van az a sámán asszony aki a távolból segiti a fõszereplõt stb.
Bár (azért be kell vallanom) néhány dolgon én is elkuncogtam magam (a filmidõ alatt) :DDD (Mondjuk ezt nem a "movie" erényeként kell számontartani XDD):

1. A RASZTA HAJ!!! Most már csak egy "dzsoint" kellett volna a szájukba, meg egy "Reggae" dalok elõadásához szükséges "konga" felszerelés XDDDD

2. Amikor meghallotam a negativ szereplõk orgánumát, rögtön "Connor MacLeod"-ot kezdtem el keresni a képernyõn, mivel tök olyan a hangjuk, mint a "Hegylakó" cimû alkotás gonoszának :DDDD Nincs igazam?!! XDD

3. A "Tic-Tic" név!! Még jó hogy nem "Tic-Tac" vazze :P Kitalálta ki ezt a hülye nevet?!!! Mondjuk ha a film alkotói okosak lettek volna, akkor a "Tic-Tac" nevezetû céggel megegyeznek (egy kisebb pénzösszegért cserébe), hogy dobjanak piacra egy "Tic-Tic" nevezetû ultra-mentolos cukorkát (a film reklámozása céljából) :)

4. Az emberek éghajlat-ellenálló börszövete!!! Hiszen D'Leh és csapata egy havas hegyen keresztül vágnak át (erõs hóesés közepette), miközben felsõtestüket alig takarja valami... S semmi megfázás, vagy hasonló meghüléses állapot.. SEMMI!! Hát mit ne mondjak: egész jól birják.. :DD

De van még sok-sok poénos snitt, ami elég furcsának fog hatni egy ilyen mûfajú alkotásban :) Számomra nem volt valami élvezetes "movie" :(
Az effektek viszont jók voltak, amely azért nem meglepõ a Roland Emmerich-es produkciókban.
Tehát aki nagyon kiváncsi, az nyugodtan nézze meg, mivel ami nekem nem igazán tetszik, az nem jelenti azt, hogy másnak se fog bejönni :)
Karolka 2008 júl. 07. - 20:47:22
(175/639)
Egesz jo volt! Erdekes a sztori, nezni is elvezetes volt...! (az elejet kicsit untam, de vhogy be kell vezetni...)
kymara 2008 júl. 02. - 15:41:50
(174/639)
Dvd-n is feliratosan jelenik meg a film?
lzolka 2008 júl. 02. - 15:33:39
(173/639)
Nekem Emmerich összes eddigi filmje nagyon tetszett, amit eddig láttam, bár ez lehet, hogy azért volt, mert elég fiatalon láttam õket, és ami egyszer nekem bejött, valahogy késõbbi (pár évvel késõbbi) megnézés után sem változik a feeling. Valszínûleg más lenne a helyzet, ha a többi filmet most látnám elõször.
A Csillagkapu valóban az egyik legjobb filmje.

Most nem fogok újat mondani, de ez mégiscsak egy 'mese', és mi a fenéért kell benne történelmi hitelességet keresni???
Határozottan nem akar hiteles képet nyújtani az adott korról, számomra nem is súgallta azt, hogy ezzel próbálkozna.
Most itt valakitõl elhangzott, hogy 'ha valaki egy adott korról készít filmet, akkor csinálja meg hitelesen, vagy sehogy' - nem szószerint, de ez volt a lényege.
Könyörgöm, itt van például az érthetetlen módon sikeres, 'történelmi eseményeket feldolgozó' film, a 300, ami egy konkrét, megtörtént eseményt használ alapul, de egyetlen hiteles, de mégcsak nem is életszerû jelenet nincs benne, beleértve a Gyûrûk ura trilógia kelléktárából megmaradt hatalmas elefántokat, a torz, Uruk-hai - szerû perzsákat. Ott például a sikerhez, vagy éppen a sikertelenséghez nem játszott szerepet a történelmi hiteltelenség. AKKOR ITT MIÉRT OLYAN FONTOS!?!?!?

Hogy a filmrõl is mondjak valami konkrétat, egyszer megnézhetõ, és senki se a pozitív, vagy negatív véleményekre hallgasson, hanem elõbb nézze meg a filmet, és úgy alkosson véleményt. Mindenkinek más az ízlése, igénye. A saját ízlésünktõl eltérõ filmek rajongóit pedig ne tessék igénytelennek, hülyének titulálni.
Anditos 2008 jún. 26. - 09:35:24
(172/639)
Sajna, mág nem láttam az I.e. 10000-et, el akartam menni megnézni, de valahogy kimaradt. Pedig ritkán készül film errõl a korszakról, ami nagy kár. A 2001 Ûrodüsszeia nyitójeleneténél eddig nem láttam jobbat.
1/10
kaizer chiefs 2008 jún. 26. - 09:16:22 1/10
(171/639)
Tény, az nem volt rossz.
Anditos 2008 jún. 26. - 09:08:24
(170/639)
A Csillagkapu-t jól megcsinálta.
1/10
kaizer chiefs 2008 jún. 26. - 08:59:26 1/10
(169/639)
Emmerich életében nem csinált jó filmet, de ilyen mélyen még talán sosem volt. Szinte nézhetetlen! Uwe Boll trónja veszélyben.
Hörcsögg 2008 jún. 12. - 02:20:27
(168/639)
Igen, a végén apocalypto+300 összevágása élményem volt. A tartalomban is lehetett volna több. A fõszereplõ csaj gyönyõrû arca miatt adok 7-est.
7/10
csinema 2008 jún. 08. - 13:55:28 7/10
(167/639)
valóban hihetetlenül apocalypto kis részletekben is, pl az elején,hogy egy vadászattal kezdõdik, vagy a végén piramisos rész is , plusz az egész sztori. Hát igen látszik hogy a pénz kellett a látványra... helyenként egészen bugyuta párbeszédek vannak benne, meg pl. mikor mennek hajóval és egy domb tetejérõl úgy kiabálnak le a hajón lévõknek, mintha csak 10 méterre lennének egymást, holott elötte látszik, hogy milyen messze vannak, és a hajón lévõk nemcsak meghallják, hanem még fel is ismerik õket és úgy kiabálnak vissza.A történelmi lehetetlenségeket már sokan kifejtették elöttem.Több helyen elég gyengén volt megcsinálva a számítógépes rész, mikor jön a kardfogú közelrõl elég jó lett, de amikor elugrál azt elég gyengére sikerült megcsinálni.Kár, hogy a film fõgonoszát nem láthatjuk, csak eltakarva, sztem jobb lett volna ha ismerjük a kinézetét.És még ami nem tetszett az a befejezés amit most nem írok itt le, de sztem a lehetõ legrosszabbat választották. Mindezek ellenére nem bántam meg, hogy megnéztem még csak rossz filmnek se mondanám.
10/10
Emeline 2008 jún. 07. - 17:29:59 10/10
(166/639)
Nagyon, nagyon bejött!!!!
8/10
ghiggia 2008 jún. 01. - 17:30:39 8/10
(165/639)
Az Apocalypto-hoz hasonlít. Ha az fogyasztható volt, ez is az, csak kicsit sótlan. Sztem jó film!
leopard26 2008 máj. 18. - 23:29:05
(164/639)
Elég sokat vitatkoztunk már itt emberekkel a történelmi dolgokról,legyen végre a filmrõl is szó!Annyi az egész róla a véleményem ,ha normáls színészeket tudtak volna válogatni hozzá,teljesen más képet mutatott volna
bbenjoe 2008 máj. 18. - 22:29:46 Előzmény beo71
(163/639)
Én nem vártam túl sokat a filmtõl és így NEM is csalódtam. Szerintem kikapcsolódásnak megteszi. Egy jó kis kaland történet.

A történelmi hûsége kimerül abban, hogy Krisztus elõttt 10.000-ben játszódik. :) Tehát szerintem nem rossz egy film.
8/10
beo71 2008 máj. 16. - 14:50:05 8/10
(162/639)
Egyértelmû csalódás!
Nem szoktam foglalkoznia történelmi hûséggel vagy logikai törvényszerûségekkel csak átadom magam a filmnek,ha jó.Na,de amikor az õsemberek tökéletes angolsággal megszólalnak és ezer éveket ugrálunk az idõben az már nekem is sok.Talán nem egy osztrák zeneszerzõnek kellett volna írnia a forgatókönyvet.Emmerichrõl pedig annyit:amig a Függetlenség napját tátott szájjal néztem,most a kardfogú tigristõl nevetnem-sírnom kellett.
Eerika 2008 máj. 16. - 11:47:40 Előzmény sleepwalker77
(161/639)
Nekem is nagyon tetszett, többször meg fogom nézni. Nem történelmi filmet néztünk, a hírverés alapján is mindenki tudta, hogy ez mesécske lesz. kicsit durva mese, de mese.
Aki nem látta, legalább egyszer megnézheti, utána esetleg megváltozik a véleménye. A mamutok, egyéb kis állatkák is nagyon tetszettek, jól megcsinálták.
lacee83 2008 máj. 14. - 00:14:17
(160/639)
A kritikák miatt nem moziban néztem meg.. Egy imdb 4.9es filmnél sajnálok mozijegyre pénzt kiadni. Már nagyon bánom mert bár így is emlékezetes volt DE ott kellett volna megnéznem:-)
Adj neki egy esélyt, annyira nem gáz. Csak mindenki többet vagy mást várt a trailerek alapján.
4.9 már Uwe Boll kategória ez attól azért jobb.