Téma: I. e. 10 000

2/10
csincsilla72 2008 márc. 15. - 15:32:08 2/10
(59/639)
Kedves Humberto, ennek a fórumnak az a célja, hogy megosszuk egymással véleményünket egy-egy filmrõl. A jót is, a rosszat is. Az utóbbi idõben sajnos egyre több filmes-könyves fórumon olvasom ezt, amit Te írtál: na nem tudsz jobbat, ne szóld le. Már megbocsáss, de nem kell rendezõnek vagy írónak lennem ahhoz, hogy valamit véleményezzek. És én például nagyon szeretném látni a negatív kritikákat is, természetesen indokokkal alátámasztva, mert szar filmre én sem akarok kiadni pénzt. Gondolom, ezzel nem vagyok egyedül.
JohnSpartan 2008 márc. 15. - 11:52:55
(58/639)
Velem meg olyan fordult elõ párszor, hogy valami "eredeti" ötletemet viszontlátom egy régi filmben. Kicsit idegesítõ :/
1/10
pisztráng 2008 márc. 14. - 15:19:59 1/10
(57/639)
Szerda éjjel néztem meg - mert bedõltem a haverommal az elõzetesnek. Annyit azért tudtam hogy Emmerich úr rendezni nem tud- (Holnapután, Godzilla, Csillagkapu, Hazafi), egyedül a Függetlenség Napja volt igazán jó mozi. Mindeddig csak folyton lop-és ezt õ maga is hangoztatja- a Godzillát- Juraasic Park 2-inspirálta (élvezhetõ dialógusok nélkül), a Hazafit az Utolsó Mohikán, a Braveheheart, Amerika Fegyverben, És ezt a förmedvényt pedig az Apocaliptós- Gyûrûk-úrás (ugyanott forgatta-és a kamerahasználat is lopott)képi hangvilág "ihlette"-azaz lopta.-A sztori önmagáért kiált- hogy lopott. A látványvilág sem erdeti. A szereplõk meg egyszerûen gagyik. Egyedül a nõi fõszereplõ, az aki magával ragadó. Sajan csak olyan jeleneteket tud másolni a filmjeiben, amik azoknak a jegyeivé vált (pl- Utolsó szamurály- gugolós jelenet. Soha sem volt egyetlen egy eredeti gondolata- csak egy nagyon jó technikai csapat van mögötte. Emmerich úr annyira akar, hogy sajna csak a tehetségtelensége igazolódik mindig be. Mert lopni nem nagy bûn a legjobb, legnagyobb hatású filmekbõl, csak kiadni rá 1300 Ft-ot. És megint õ nyert-mert ismét megvezetett.
9/10
borkasztik 2008 márc. 14. - 14:43:43 9/10
(56/639)
Tegnap néztem meg a filmet és nekem nagyon bejött. Nagyon jó kis kalandfilm volt, régen láttam már ilyen jót. Voltak bizonyos részek mikor egy kicsit unatkoztam de elment és végig feszültem vártam a végkifejletet, szóval már régen éresztem magam ilyen jól egy film alatt.A története is számomra nagyon jó volt nem is beszélve a látványról. Csak gratulálni tudok Roland Emmerich-nek.
8/10
Stefanino 2008 márc. 14. - 11:17:17 8/10
(55/639)
Sztem egyértelmû, hogy a film semmilyen korhûségre, ilyesmire nem törekszik, nem ez volt a célja (Roland merich is ezt nyilatkozta), hanem egy jó mese, ami egész jól is sikerült. Tehát nem érdekes fikázni, hogy ez nem így volt, vagy az nem így volt, nem errõl szól a dolog.
Viszont tök jó ötlet idáig visszamenni az idõben, mert ha belegondolunk, az embernek ezen kezdetleges idõszakáról gyakorlatilag szinte semmilyen kalandfilm nem készült eddig,úgyhogy nekem nagyon tetszett, hogy valaki végre valami újat hozott. Persze, van benne egy csomó csúsztatás/kitaláció, de valljuk be, ha mindent korhûen ábrázolnak, fele ilyen érdekes/látványos se lett volna.
Bigpapa 2008 márc. 14. - 08:41:06
(54/639)
Oké, akkor 150 millió év múlva tali ugyan itt! Én hozom a kaját, Te a desszertet, a többiek is hoznak valami kaját és üdítõt ;)
Bigpapa 2008 márc. 13. - 23:51:01
(53/639)
Jaa,és az lemaradt, hogy mivel ez a hét réteglemez ma is folyamatosan mozgásban van, így újabb pár ezer ,vagy millió év múlva megint egy egységet fognak alkotni. Modellezték a mozgását és pl kalifornia és a tengerparti városok teljesen eltûnnek majd. Helyettük hegyek tornyosulnak majd, ahogy a kõzetek egymásnak csúsznak. Így, ha addig nem pusztulnak ki, akkor láthatunk franciaország területén sétáló elefántcsordákat, vagy vadászó oroszlánokat.:))) Hiszen akkor összeér majd afrika és európa. Ezt nem én szoptam az ujjamból, tudósok mondták ebben az ismeretterjesztõ mûsorban. Amúgy, ha megnézitek a térképet, simán egymásnak tolhatóak a kontinensek. Mint a puzzle ;) Csak itt ott már elkopott a part.
Bigpapa 2008 márc. 13. - 23:45:28
(52/639)
Most néztem meg este 8-tól a Lurdyban a filmet.
Nekem tetszett. Látványos volt, jók a karakterek benne, van sok poén (igaz, ma különösen jó kedvem volt, így több dolgon is nevettem), de nem egy bugyuta film.
Emmerich jó rendezõ, ez már bebizonyosodott eddig is, bár azt hiszem egyszer sem izgultam a film alatt. A mamutokat elég korrekten megcsinálták. A tigris kicsit olyan Disney-esre sikeredett, de alapjáraton az is elment.
Apróbb hibák vannak,amik sajna néha szemet szúrnak, pl: a csaj körme makulátlan, és a feka faszinak amalgán tömése van, amikor teli pofával röhög.:))))

Látom, qrva sok geológus és biológus röhög a filmen. Háát.
Az M1-en vasárnaponként van egy sorozat, A Föld éltetõ erõi.
2 hete pont errõl volt szó, hogy pár millió éve az egész föld, a mai kontinensek egy darabban voltak, majd a 7 réteglemez, ami ma is alkotja a földet, elkezdett távolodni egymástól. Így a felszín is szép lassan kezdett szétszakadni. Kialakult a mai afrika, amerika..stb. Új-Zéland pár millió éve még csak sok apró önálló szigetcsoportból állt, aztán, ahogy mozogtak a lemezek, csúszott össze egy nagy kontinenssé. Az összecsúszás úgy 5millió éve lehetett.Akkor alakult ki a ma oly híres hegygerinc is.Ahogy feltorlódott a föld,a szikla...
Szóval így lehetett az, hogy bizony mamutok bárhol lehettek. És igazából egyikünk sem élt akkor, szóval ki tudja, valójában mi hogy volt. A jégkorszak is egy tézis. Persze..vannak jelek,de hogy valójában mi volt, csak ugatjuk.
Lehet, hogy valóban egy Goa'uld nép telepített be az embert, így építették a piramisokat...
Ha másért nem, hát ezért érdemes megnézni a filmet. Hány meg hány népcsoport élt alig pár száz kilóméterre egymástól, s mennyire más volt a kultúrájuk és a technikai fejlõdésük.
10/10
Hollywood 2008 márc. 13. - 12:37:53 10/10
(51/639)
sziasztok,
megnéztem most 10-tõl a filmet a Corvinban és mindenképpen azt emelném ki, hogy a piramisok építése ebben az idõpontban csakis az atlantiszi elmélet alátámasztásaként értelmezhetõ. Ilyen szempontból ez nem egy kesze-kusza film, hanem ennek az elméletnek bemutatása a széles tömegeknek. Az Exit-ben van egy Ronald Emmerich interjú, amiben õ azt mondja, hogy az Istenek ujjlenyomatai c. könyv volt az ötletadó, ami valójában a könyv írójának csak egy könyve a témában, hiszen ugyanezt a témát vagy tíz könyvében érinti. Az én megközelítésemben a film lehet hogy 100%-ig igaz és bizony sok mindent megmagyarázna a középiskolás történelemkönyvekhez képest. Most más csak az a problémám hogy a Függetlenség napja, a Csillagkapu, a Holnapután és ez a film miként állítható össze egységes keretbe - hamár egy alkotóhoz kötõdnek...üdv!
5/10
sh.nassau 2008 márc. 12. - 18:54:42 5/10
(50/639)
Ja, bocsesz, erre a fantázia dologra nem is gondoltam... De akkor miért nem repülnek egy rózsaszín mamut hátán megkeresni a csajt?

Egyébként, gondolom mivel a film a buta amcsiknak készült akik azt hiszik, hogy Párizs egy ország és, hogy Európában franciáúl beszélnek, nem számít tökre mi, merre, hány méter...

Majd ne csodálkozzunk amikor Gízában az amcsi túristák a mamutokat keresik...

Amúgy volt náluk 2-3 éve egy felmérés iskolás gyerekek körében és a 6-osok 80%-a, a 8-osok 69%-a nem tudta megmutatni a térképen hol található NY, LA és Washington.
derrie 2008 márc. 12. - 13:42:47
(49/639)
ja, az oké hogy digitális nem 3D...

hívtam jegyinfót: ott okos kislány mondta, hogy minden jó ami fenn van -> érdekes...
moziszámon: nagy nehezen felvették, mondta hogy szól IT-munkatársaknak, vegyék le, véletlenül került oda. A 3D még oké, mert olyanjuk van, de 500???

mind1, intézkedtem, a fene...

:)
Kengury 2008 márc. 12. - 13:37:08
(48/639)
tudomásom szerint a digitális nem keverendõ össze a 3D-vel,de egyszerûbb lenne megkérdezned az ott dolgozókat.
derrie 2008 márc. 12. - 13:04:45
(47/639)
Sorry, hogy ide írok, de nem találok olyan pontot, hogy Új téma indítása!

Kicsit azért kapcsolódik...
Ezt a filmet nézném meg moziban, és a Westend adja 3D-ben, ez idáig oké.
DE ugyanarra a mûsorra árul Palace 500 néven futó 500 Ft-os jegyet!!!

Nem tudja vki véletlenül, hogy ez mit takar?
Ugyanúgy 3D, csak nem kapsz szemüveget? vagy mi lehet?
remélem nem néztem teljesen mellé...

Ha vki kiokosítana, megköszönném!!! :)
9/10
Nicolae 2008 márc. 12. - 10:11:24 9/10
(46/639)
Ha picit is utánajárnál bizonyos dolgoknak és nemcsak vaktában kritizálnál, akkor tudhatnád, hogy maga Roland Emmerich rendezõ nyilatkozta, hogy nem a hitelességet tekintette fõszempontnak, hanem a fanátáziáját engedte szabadon. Ez látványmozi.

De ha már hitelességet említesz, ugyan mondd már meg nekem, mi halálbiztos a múltból? Semmi. Történészek, geológusok, filozófusok és egyéb tudósok teóriáira hagyatkozunk csak, ami vagy igaz, vagy nem.
Ki a fene tudná, mi történt valójában 12000 évvel ezelõtt?
7/10
Zajac 2008 márc. 12. - 08:16:42 7/10
(45/639)
Érthetetlen számomra,hogy egy popcornos kólás látvány muvííban miért kerestek értelmett,hisz ez nem egy Discoverys dokfilm...
5/10
sh.nassau 2008 márc. 11. - 23:38:19 5/10
(44/639)
Történet egy ifjúról aki társaival elindul az örök jég birodalmának hatráról, követi a sarkcsillagot (sic!) és eljut Egyiptomba, ahol paprikát (sic!) eszik, majd a végén kap néhány kukorica és babszemet, amibõl búzát termeszt odahaza, egy olyan területen, ahol még a fák sem élnek meg.

Tanult, intelligens ember ne nézze meg, mert végig fogja dühöngeni.

Néhány gondolat korábbi postokra:

A film címe 10.000 B.C.
Ez ugye pontosan 12.008 évvel volt ezelött.

Az utolsó jégkorszak nagyjából 10.000 évvel ezelött ért véget.

A legfiatalabb mamut tetem amit Szibériában találtak, mintegy 8000 éves.

Tehát: 12.000 évvel ezelött még tartott a jégkorszak és talán még mamutra is vadászhattak rastafary õseink...

Az minimális szinten idegesítõ volt, hogy a jég birodalma és a sztyeppék után rögtön a trópusi õserdõ következett, majd csak utána a sivatag.

Az külön vicces, hogy nagyvonalúan törölték a Földközi-Tengert és Európát összekötötték Afrikával.

A filmben elindúltak mondjuk valahonnét Felsõ-Ausztriából, átkeltek a Dachstein-Tauern vonulaton, majd valami sztyeppén (talán a Po-síkság?) és hopp, hirtelen Közép-Afrikában vannak a dszungelben, ahonnét Északnak vonulnak. Elérik a Szahara déli peremét, majd Szudánt, ahol földmûvelõ feketékkel találkoznak. Innét eljutnak a Nílusig, ahol a rabszolgakereskedõk akkora hajókkal lógnak meg elõlük, hogy az emberek állva elférnek a hajó gyomrában melyek kétirányba kiterjesztett háromszögvitorláikkal, a folyamatos hátszéltõl hajtva képesek nagy sebességgel haladni. Hõseink a Szaharát simán átszelik annyi vízzel amennyit a nemlétezõ zsebükben el tudnak vinni, mert a kezük tele van a lándzsájukkal és a pajzsukkal.
A Sarkcsillagot követve, melynek fénye erõsebb mint az Est-Hajnal csillagé eljutnak Gízába, ahol az atlantiszi kínai császár építeti Kheopsz fáraó piramisát.

Hát, ha valamit építettek akkoriban, akor az max egy hatalmas oroszlán lehetett, amibõl azután Kefre fáraó kifaragtatta a Szfinxet.

További vicces részlet, hogy a szudáni fekete földmûvelõk chili-t termesztenek. Gondolom a magokat Amerikából hozták repülõvel... Akárcsak a kukoricát, amibõl adnak hõsünknek is és amibõl õ otthon, a sarkvidéki éghajlatú sztyeppén búzát hajtat.

Összességében totál zagyvaság, de aranyos. Talán tényleg jobb lett volna úgy kezdeni, hogy "Réges-régen, egy messzi-messzi galaxisban..." vagy méginkább "Once upon a time in a fairy world...".

Ja, és még egy: Nagy napja volt ez jamaicai ganja szívó barátainknak... Az õsök raszták voltak...
MosFet 2008 márc. 10. - 19:41:17
(43/639)
Ohh. Már megtaláltam :D Király. Remélem felirat is lesz :S
MosFet 2008 márc. 10. - 19:30:05 Előzmény saxoo62
(42/639)
Én csak HDrip-et találtam, ami van ahol 180MB van ahol 85MB:(
Ami meg 800MB az CAM.XVID:(
kéne egy link, ahol HDrip vagy Xvid akármi ami jó minõség...
saxoo62 2008 márc. 09. - 13:03:14
(41/639)
A neten két napja fenn van a film ugyhogy aki akarta letölhette és megnézhette!
3/10
Zempy 2008 márc. 08. - 21:47:27 3/10
(40/639)
Még nem is látta senki, de egyesek már szavaznak a filmre. Gratulálok.