Téma: I. e. 10 000

offtopic
Anditos 2008 aug. 13. - 10:04:29
(439/639)
Igen, lehetett az õsembernek fantáziája.:-) Bár az az általános vélemény hogy az õsember a barlangok falán azt örökítette meg, ami megtörtént vele. De a vágyálmainak is hangot adhatott.
Nem szeretnék részletesen belemenni, mert egyeseket nagyon irritál a téma, és hát nem ismertek, lehetek akár megrögzött hazudozó, vagy elmebeteg, szóval miért is hinnétek nekem, de amikor azt írtam lentebb, hogy a belsõ meggyõzõdésemet néhány személyes élmény is alátámasztja, akkor olyamsire gondoltam, hogy sokszor megálmodok elõre dolgokat, pl hogy másnap eltöröm a kezem. Megtörént, pontosan úgy, ahogy álmomban, a rendelõben, ahová bevittek, akkor jártam elõször, mégis láttam már elõzõ éjjel álmomban, megálmodtam a doktornõt, hogy mit fog mondani, stb, az egészet úgy, mint egy filmet. Az ehhez hasonló dolgok miatt kezdtem el úgy érezni, hogy sok minden van még, amirõl fogalmunk sincs.
Sajnos egyre több szuperkütyüt találunk fel, hogy helyettesítsen minket a gondolkodásban, és mindent megcsináljon helyettünk. Einstein is csak az agyának 12%-át használta, mire lennénk képesek, ha a többi 88-at is használnánk?
Mostanában elgondolkodom azon, hogy ha hirtelen megszûnne az áramszolgáltatás a Földön, hónapok alatt az õskor szintjén találnánk magunkat. Mindent a gépek csinálnak helyettünk. Hány ember tud manapság pl kenyeret sütni? Vagy saját kézzel felépíteni egy házat?
10/10
lemezek01 2008 aug. 13. - 09:42:35 10/10
(438/639)
Én aztmondom,hogy a piramis építéssel,és az õskorral,barlangrajzok stb -vel kapcsolatban reális esélyekkel hagyatkozhatunk saját elménk szüleményére,de amit még csak elkébzelni sem tudunk,mint pl a 4.dimenziót azon nem igen lehet érdemben agyakni,csak úgy hasunkraütve. Vgy legalábbis nem érdemes,úgyis merõben más sztem a valóság.
A barlangrajzok amúgy amit irtál érdekesek. Aránytalanul nagyobb fej,és repülõ emberek stb,de valyon elgondolkodtak e már azon a kutatók,hogy esetleg ez csak egyfajta fantázia szüleménye volt e az õsembernél. Talán arra igyekezett rájönni mért van hogy míg egyes élõlények képesek repülni,az ember sosem kapott rá lehetõséget az anyatermészettõl,pedig hasznát tudtuk volna venni az adottságnak. Nos sztem ezek a dolgok egy õsember felfogásában még tünhettek érdekesnek,sõt maguk közt szólva talán még inteligensnbek is nevezhették társadalmuk azon tagját akinek a fejében megfogant ez az elmélet.

(gondolom én) Persze lehet hogy marhaság
offtopic
Anditos 2008 aug. 13. - 09:05:16
(437/639)
Ezek a beszélgetések spontán indulnak, és privi üzit küldeni csak egy embernek lehet, itt meg többen is hozzászóltak a témához. Jó lenne egy 4. dimenziós topik, de nincs. :-) És ha a vita hevében nem felejtjük el, akkor használjuk az offtopic gombot is, ami pont ezért van.
De amúgy igazad van, ez az i.e. 10 000 topikja, csak hát a benne szereplõ piramisok indították el a beszélgetést.
offtopic
Anditos 2008 aug. 13. - 08:59:06
(436/639)
Köszi szépen, ez érdekes volt.

Igaz, én inkább az érzéseimre, megérzéseimre, belsõ meggyõzõdésemre hagyatkozom, mint csak és kizárólag a tudományra, valahogy a kettõbõl "gyúrtam" össze a saját elméletemet. És nem kis részét saját tapasztalatból.
Tényleg nem cukkolásból írom ám, de a 4. dimenziót, sõt a többit is tudjuk érzékelni, sokan meg is teszik a homlokuk közepén elhelyezkedõ harmadik szemmel, ami mindannyiunknak ott van. A hindu szobrok homlokán ékkõvel jelzik ezt az érzékszervet, ami a 3. dimenzióban láthatatlan. Ebben természetesen lehet hinni vagy nem hinni, de én mindig azt mondom, hogy nem zörög a haraszt, ha nem fújja a szél, tehát minden mítosznak, vagy éppen a Bibliának, van alapja, ide veszem az ufó-jelenségeknek is. Most nem emlékszem, melyik barlangban találták azokat az õsember rajzokat, amiken egy csoport ember áll egy kétszer olyan magas alak elõtt, akinek a feje is aránytalaniul nagyobb. De erre nem esküszöm meg, hogy igaz, csak olvastam valahol. :-) Viszont a sziciliai Addura városban van egy rejtett, õsi barlangrajz, mely emberalakú lényeket ábrázol repülés közben. Szerintem régen sokkal többet tudtunk, mint most, és itt nem a technika terén elért eredményekre gondolok, hanem a levitációra, telepátiára, stb.
pacica 2008 aug. 13. - 08:33:51
(435/639)
:DDD
10/10
lemezek01 2008 aug. 13. - 07:10:26 10/10
(434/639)
Skacok,utánaolvastam ennek a 4.dimenziós cuccosnak:
Úgy néz ki a dolog,hogy elviekben mi magunk is képesek vagyunk valamit felfogni,továbbá érzékelni a 4.dimenzióból.
Az ember retinája gyakorlatilag felépítése szerint nem érzékel csupán 2 dimenziót,az agyunk viszont a fény-árnyék,viszonyok,és a rövidülés,valamint korábbi tapasztalataink alapján(ez utóbbi nem teljesen tiszta)képes 3d-s képet adni,valamint ugyan ezen tényezõkön alapulva akár a 4 dimenzió is láthatóváv válik,válna számunkra,nopersze lényegesen kevésbé korrektebb képet kapnánk róla mint a 3D-rõl,de valamilyen szinte azért még csak érzékelnénk azt.
Környezetünk viszont csupán a 3D re épül
Ha jelen lenne környezetünkben,közvetlen környezetünkben a 4. dimenzió is,valószínû az agyunk azon része mely most a 3d-s képet képes csupán szolgáltatni számunkra,fejlettebb volna,az evolúció során ráálna a 4D-re.
Bár egyes álítások szerint aki 4D ben lát annak a retinája önmagában 3D-re alkalmas.

htt://edmroa.freehostia.com/01.html
Mellékeltem egy linket,olvassatok utána,én durván a fent leirtakat hoztam ki belõle.
leopard26 2008 aug. 09. - 12:06:48
(433/639)
pedig tök állat volt 12 ezerért!
10/10
lemezek01 2008 aug. 09. - 06:58:26 10/10
(432/639)
Nem vagyok kíváncsi a részletekre
leopard26 2008 aug. 09. - 03:35:10 Előzmény lemezek01
(431/639)
de tök jó volt!repkedtek a defingok kõbe-kõbe mint az állat
leopard26 2008 aug. 09. - 03:33:24
(430/639)
"Erre a válaszra számítottam,és tudtam hogy pont te leszel aki oly kedvesen,és önzetlenül kisegít majd.
De mond mértnem csillogtatod már meg végre tudásod,és mért nem világosítassz fel minket a világ eme egyik csodájáról.?
Talán mert pont anyit tucc mint mi,vagy még annyit se,de mellette még bunkó is vagy."

Nem te voltál vazze!lemezek01
Easy 2008 aug. 09. - 02:36:24
(429/639)
Nekem nagy csalódás volt. Egyszer, majdnem el is aludtam rajta.:)
A forgatókönyv vagy 10 mondatos összefoglalás a történetrõl viszont elég jó, izgalmas. A filmrõl ez már nem mondható el.
offtopic
Anditos 2008 aug. 08. - 23:59:24
(428/639)
Pedig milyen izgi lenne. :-)

Na de Shakespeare is azt írta:
"Több dolgok vannak földön és égen, Horatio, mintsem bölcselmetek álmodni képes!" (...csak hogy villogtassam már én is egy kicsit az intelligenciámat..:-))

Jó éjt!
10/10
lemezek01 2008 aug. 08. - 23:50:59 10/10
(427/639)
Mikor ezt irtam én ezt úgy értettem,hogy õk is velünk élnek a földön,csak mi ugye nem látjuk õket.
Na de teljesen mindegy hisz egy marhaság az egész.
Én ezt az egész 4. dimenziót és kétlem,bár ez csak saját elmélet,de sztem marhaság a 4 d. Csupán egy felvetett ötlet. Ilyen alapon lehetne akár 5,meg 6 d is. Mért ne,mi úgyse látjuk.
offtopic
Anditos 2008 aug. 08. - 23:46:50
(426/639)
Igen, pont ezt a választ vártam tõled.
offtopic
Anditos 2008 aug. 08. - 23:22:39
(425/639)
...és akkor még nem beszéltünk az 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. és a 13. dimenzióról. :-D
offtopic
Anditos 2008 aug. 08. - 23:17:28
(424/639)
Hát ez nagyon eredeti és hangzatos mondat volt, kár, hogy csupán üres frázis. Én miattam aztán ne szégyenkezz, teljesen felesleges, mert nem vagyok buta. És nem is kérem ki magamnak, hogy ezt mondtad rólam, mert te mondtad ezt, és ennek örülök. Mert ha azt írtad volna, hogy szimpatikus vagyok neked, eléggé elkeseredtem volna. Ám azt gondolom, ez a veszély nem fenyeget.
De ha már végképp szégyenkezni van kedved, tedd meg saját magad miatt.
offtopic
Anditos 2008 aug. 08. - 23:07:46 Előzmény lemezek01
(423/639)
Miért gondolja mindenki, hogy egy 4. dimenzióbeli lény, vagy egy ufó csak és kizárólag gonosz lehet? Rendre ilyen filmek készülnek. Talán E.T. az egyetlen kivétel. :-) Meg az A.I. Mesterséges Értelem. Ráadásul csúnyák, gusztustalanok, és nagyon gonoszak, akik az emberiség elpusztítására törekszenek. És mi van, ha egyszerûen csak úgy figyelnek minket, mint ahogy mi tesszük például egy nyúllal? Megfigyelnek bennünket, elemzik a náluk alacsonyabbrendû fajt. És lehet, hogy nem érünk annyit, hogy felvegyék velünk a kapcsolatot. Látják, mit teszünk pl a Földünkkel, és azt gondolják, ugyan elég fejlett a technikánk, de amúgy nem vagyunk valami intelligens lények.
10/10
offtopic
lemezek01 2008 aug. 08. - 18:57:41 10/10
(422/639)
dehogynem
10/10
offtopic
lemezek01 2008 aug. 08. - 18:52:02 10/10
(421/639)
Ezekszerint egyszerûen csak az agyadra ment a hõség
10/10
offtopic
lemezek01 2008 aug. 08. - 18:43:49 10/10
(420/639)
Akkor talán ettõl érzed magad okosabbnak?