Téma: I. e. 10 000

10/10
lemezek01 2008 aug. 08. - 14:43:15 10/10
(379/639)
Honnan tudom ha saját bevallásom szerint nem olvasok könyvet? Hát pont hogy innen? saját agyszüleményemet nem igen vethette én elõttem papírra senki. Ha mégis akkor az már inkább hízelgõ mintsem megvetendõ dolog. Erick von daniken amúgy igen vérzik pár sebbõl,de nagyon sok kikezdhetetlen meglátása is van,ami logikusabb mint sok más álítás.
vegyük Pl a gabonaköröket. Erick Von D azt álítja ufójelenségek szülöttei,és üzenetet hordoznak magukban. Erre más okostojások azt mondták,ha már az idegenek üzenetet akarnak közvetíteni számunkra mért nem egy olyan helyen hagynak jelet mint pl a fehérház hátsókertje.? hát ha van aki szerint ez értelmes ellenérv az meg is érdemli8 a sorsát. kérdem én mért pont a fehérház hátsókertjébe,a parlamentébe mért nem lehet. Amúgy mégis honnan tudnák az idegenek hogy nekünk fehérházunk is van? naés ha mégis tudnának róla mért pont egy apró szûk helyen hagytak volna jelet,mikor zavartalanul dolgozhatnak egy lehetõségekkel teli óriási nagy terepen is. Egyesek megkíséreltéék megépíteni ezeket a gabpnaköröket egyetlen este alatt ezzel bizonyítván hogy nem képtelenség az ember alkotta érv sem. Viszont soha senki nem építette még meg a legtöbb gabonakört,mondván azok túl nagyok,és bonyolultak. Akkor végülis most mit bizonyÍtottak ezzel,az ég világon semmi többet,csupán ismét széttárták kezüketés hozzátették kérem azért mi megépítettünk egy két másikat ,igaz sokalta egyszerûbb és kissebb formákat ugyan,de legalább megvan.

csak annyit akarok én ebbõl az egészbõl kihozni,hogy az eféle elméletek,ellenérvek szülõattyainak írásait ne vegyük már kézpénznek,mert hányni tudnék a barom ötleteiktõl. Annyira logikátlan
10/10
lemezek01 2008 aug. 08. - 14:29:22 10/10
(378/639)
nem agy könyvról van szó. nem álltalánosítottam. Én egy adott,konkrét könyvrõl beszéltem,ami vélaményem szerint hót logikusan hiányos elméletû
offtopic
Anditos 2008 aug. 08. - 14:27:10
(377/639)
:-) Tényleg, de az is lehet, hogy épp a nagy meleg ellen építették, nem nyaralónak, hanem hûsölõnek. :-)
offtopic
zee944 2008 aug. 08. - 14:20:21
(376/639)
"Egy könyvben sem találod meg pontról pontra ugyan azt amit én liertam."

Honnan tudod, ha saját bevallásod szerint nem olvasol könyveket?

Új adatot te nem tudsz produkálni. Ugyanonnan szedted õket, mint BÁRKI más. Jobban mondva te csak a tévébõl. Aztán kombináltál, mint BÁRKI más. Hogy valaki egy könyvbõl pontosan idézett, az nem olyan visszatetszõ, mint megnevezett forrás és alátámasztó érvek nélkül felsõbbrendûnek tekinteni egy másik állítást pusztán azért, mert azt te hánytad be ide a fórumra.

"Az egyetlen amin elgondolkoztam egyszer,igaz jónáhány baki van benne,de alapjaiban igaz lehet az Erich von daniken: A mult megoldatlan relytéjei."

Daniken sok sebbõl vérzõ, kizárólag a meggazdagodás és feltûnés célját szolgáló agyszüleményeit pedig végképp nem kéne idecitálni. Ezzel is csak a saját korlátoltságodat bizonyítod.

Olyan érdekes volt ez az eszmecsere, amíg fel nem bukkantál. Kösz, hogy szétcseszted a topikot.
offtopic
Anditos 2008 aug. 08. - 14:15:11
(375/639)
"Aztmondod az akkori iskolás gondolataid az apró kövekkel igazolódni látszanak így 20 év multán ebben a te könyvedben,most mégis ellentmondtál magadnak,miszerint nem dolgozhattak kis kövekkel. Azt is álítod,hogy jelen elméleted szerint ezek a piramisok nem temetkezési helyknek épültek,még a könyvedben temetkezésnek van titulálva. (ez sztem is így van)"

Azt, hogy nem temetkezésre használták õket, hát bizony már saját kútfõbõl írtam, mint személyes véleményt. Látod, látod, képes vagyok saját gondolatokra is.
Tényleg nem érted a köveket, vagy csak nem akarod? Mit jössz az apró kövekkel még mindig? Soha nem írtam, hogy kisebb kövekkel kellett volna építeni õket.
Azt tanították nekünk, hogy temetkezési helyek. Nem értettem, hogyha tényleg pusztán e célból készült, miért ekkora köveket használtak, ami iszonyat plusz meló lehetett. Úgy gondoltam, hogy ha mégis vállalták eme iszonyat melót, akkor a célnak magasztos és fontos dolognak kellett lennie, és az, hogy (állítólag) 20 évig építenek valamit egyetlen ember miatt, az hihetetlen. Mégha fáraó is az illetõ. És azt sem hiszem, hogy bármely fáraó 20 évig elnézte volna, hogy a fél ország az õ sírhelyén dolgozik. Mégha Egyiptomról van is szó. Ergo: nem temetkezésre szolgált eredetileg. Ennyi volt a gyerekkori "elméletem". És ebben a könyvben szintén azt olvastam, hogy nem minden logikus a piramisok építése körül, és ez tetszett.

"Aztis megirtad hogy legalább annyi rabszolgahajcsárra volt szügség mint ahány rabszolgára ahoz,hogy a lázadások elõl védelmet élvezhessenek. Én erre irtam neked,hogy nem volt szükség ennyi rabszolgahajcsárra hisz nem õk voltak a lázadás visszatartó erõi hanem az istenségek. Nos erre már nem irtál váûlaszképp semmit."

Mert világosan kiderül, hogy nem volt akkoriban annyi rabszolga, ahányra szükség lett volna. Tehát véleményem szerint nem rabszolgákkal építették a piramisokat, nem temetkezés céljából, és sokkal elõbb, mint ahogy tanítják. Ha a sumér ékírás, ami 10000 éves, már említi a piramisokat, akkor mirõl is beszélnük tulajdonképpen? Arról biztosan nem lehet, hogy kheopsz és kephrén idején épültek. Nekem ez elég nyomós bizonyíték.
10/10
lemezek01 2008 aug. 08. - 14:04:56 10/10
(374/639)
Aki reménytelen az nem én vagyok.
Aki gondolkodik is nem csak kopírozik az már hülye?
leopard26 2008 aug. 08. - 13:58:47
(373/639)
Szerintem hagyd a vitatkozást vele ,mert reménytelen
10/10
lemezek01 2008 aug. 08. - 13:57:28 10/10
(372/639)
Egy könyvben sem találod meg pontról pontra ugyan azt amit én liertam. Egyik elfogadod elméletben sem hiszek.
Az egyetlen amin elgondolkoztam egyszer,igaz jónáhány baki van benne,de alapjaiban igaz lehet az Erich von daniken: A mult megoldatlan relytéjei.
10/10
lemezek01 2008 aug. 08. - 13:48:04 10/10
(371/639)
Aztmondod az akkori iskolás gondolataid az apró kövekkel igazolódni látszanak így 20 év multán ebben a te könyvedben,most mégis ellentmondtál magadnak,miszerint nem dolgozhattak kis kövekkel. Azt is álítod,hogy jelen elméleted szerint ezek a piramisok nem temetkezési helyknek épültek,még a könyvedben temetkezésnek van titulálva. (ez sztem is így van) Aztis megirtad hogy legalább annyi rabszolgahajcsárra volt szügség mint ahány rabszolgára ahoz,hogy a lázadások elõl védelmet élvezhessenek. Én erre irtam neked,hogy nem volt szükség ennyi rabszolgahajcsárra hisz nem õk voltak a lázadás visszatartó erõi hanem az istenségek. Nos erre már nem irtál váûlaszképp semmit.
offtopic
Anditos 2008 aug. 08. - 13:40:09
(370/639)
"Mindezt még ezidáig senki sem láthatta,hisz csupán kopíroztál valamit ami egy másik ember elmélete,nem a saját agyszüleményed."

Ja, épp, mint a darwin elmélet. Unom már ismételni magam, de nem hiszem el, hogy nem fogod fel, hogy te is pontosan ugyan ezt teszed, te is más emberek elméleteirõl tanulsz, és azt szajkózod. Miért nem látod már be. Csak nem ugyanazokat a könyveket olvassuk, ennyi a különbség.


"Amit pedig 20 évvel ezelõtt az iskolapadban megálmodtál egyálltalán nem igazolódik be még a hõnszeretett könyved sorai közt sem,hisz te egy picíny piramist picíny kövekkel forszíroztál volna ehelyett a könyv megirta nagyonis sok értelme volt a hatalmas építménynek."

ÁÁÁÁÁÁÁ, " megálmodott piciny piramis piciny kövekkel".. FELADOM!!!!
10/10
lemezek01 2008 aug. 08. - 13:36:59 10/10
(369/639)
Birkának lenni rosszabb. Ezért tart most ott az ország ahol.
A kezükbe adtuk 300 embernek az országunk irányítását,és bármit is mondjanak azok,sorra hajlunk meg elõtte. Tisztelet a kivételnek.
offtopic
Anditos 2008 aug. 08. - 13:35:13
(368/639)
"Aztmondod nem vagy birka és saját gondolataid is vannak,mégis egy az egyben bemásoltál valamit egy könyvbõl, mindenféle ellenvetés nélkül. Egyetlen szavát sem kérdõjelezted meg a beirtaknak,egy az egyben elfogadtad az egész elméletet, amit a könyv írója kiadott. És akkor most ne nevezzelek birkának?"

Jesszus, mirõl beszélsz?! Feltételezem, olvastál már könyveket. Egy sem volt köztük, ami megegyezett az általad érzett, gondolt dolgokkal, és azt mondtad utána, na igen, szerintem is így van, ebben lehet valami, ez elgondolkodtató, stb és megosztanám másokkal is, hogy mit gondolnak róla? És már megbocsáss, de folyton ugyanazt szajkózod, hogy elfogadtam az elméletet meg bemásoltam a könyvet, stb, de ezekre már választoltam lentebb. Télleg nem kérdõjeleztem meg egyetlen szavát sem, csak bemásoltam, mert érdekes lehet mások számára is. Ennyi volt a szándék, és jó kis vita kerekedett belõle. Szóval hagyjuk már ezt, kérlek.

"A másik meg hogy te bizony válaszoltál minden felevetett ellenpéldámra, szintén hazugság. vegyük PL azt a tényt amit én is megirtam,miszerint a rabszolgák nem a fáraó ill a rabszolgatartóktól való félelmükben dolgoztak,henem az istenségek miadt,akiktõl rettegtek. Magyarán nem volt szügség oly sok rabszolgahajcsárra mint ahogyan te azt leirtad,ill kimásoltál egy marhaságot egy könyvbõl.

Hát pedig benne van, tessék:
"A piramisok építésével kapcsolatban a hagyományos elképzelést Hérodotosz fogalmazta meg, aki Kr. elõtt az V. században Egyiptomba látogatván – legalább 2000 évvel a nagy Piramis megépítését követõen! – számolt be az építésrõl. Elképzeléseit, miszerint 100 000 ember, munkás vagy rabszolga 20 éven át végzett a gigantikus feladattal, azonban már az ókorban kétségbe vonták, mivel becslések szerint az Óbirodalom lakossága 1,5-2 millió volt. Ez azt jelentené, hogy a felnõtt lakosság egyötöde az építkezésen kellett hogy dolgozzon. A IV. dinasztia idején Egyiptom nem volt sem félelmetes katonai hatalom, sem agresszív nemzet, rabszolgákban nem bõvelkedett. Elgondolkodtató, hogyan nélkülözhettek hát annyi munkás kezet, amikor a földmûvelés tartotta el az országot. Nem beszélve arról, hogy 20 év alatt felépíteni a Nagy Piramist azt jelenti, hogy 2,3 millió kõtömbbel számolva minden 5. percben helyére kellett kerüljön egy kõtömb, a nap 24 óráján keresztül. Ez olyan technológiát kíván, amellyel talán napjainkban sem rendelkezünk."


"Ezt a kisköves cuccodat meg azthiszem már kezdem kapisgáûlni,ha minden igaz te arra gondolsz,hogyha csupán temetkezési helynek épültek a piramisok lehettek volna sokalta kissebbek is. Nos ez szintén bukta,hisz az istenségek kedvébenjárni nem olyan egyszerû. nem építhetnek egy 10 szer 10 méteres minipiramist,temetkezési helyet ekkora istenségek dicsõítése céljából. Mindenképp nagy,hatalmas alkotással kellett elõdrukkolniuk."

Nem kapisgálod. Szerintem azért nem dolgoztak kisebb kövekkel, mert eredetileg nem temetkezésre készültek a piramisok, és az igazi cél érdekében szükség volt az óriási kövekre.
10/10
lemezek01 2008 aug. 08. - 13:34:59 10/10
(367/639)
Azt as pár mondatot nem a saját tetszésemre igazítom,csupán a logikai bukfenceit küszöbölöm ki. Ugyanis akár tetszik,akár nem bõven vannak neki,és ha ezt valaki nem látja,és nem tud mással érvelni,csupán a könyvben leirtakkal,akkor az nem mondja nekem hogy saját gondolatai is vannak.
A köves dolgot meg azért hozom fel ujra és ujra,mert ez szintén egy logikai baki,de ha valaki bedugja a fejét a homokba és nem hajlandó elgondolkopdni a világ dolgain,csupán követni egy adott elméletet,ami nemis a sajátja,az azthiszem magáért beszél,és talán,sõt bizots hogy nem érdemes vele viztázni úgysem fog gondolkodni,csak azt hajtja ami le van irva
10/10
lemezek01 2008 aug. 08. - 13:23:39 10/10
(366/639)
nekik ígérte meg,mégis nekem lett címezve,mellesleg egy olyan válaszképp ami nem az én kérdésemre volt válasz,sõt egyikünkére sem csupán érdekesség volt
10/10
lemezek01 2008 aug. 08. - 13:22:13 10/10
(365/639)
Mindezt még ezidáig senki sem láthatta,hisz csupán kopíroztál valamit ami egy másik ember elmélete,nem a saját agyszüleményed.
Amit pedig 20 évvel ezelõtt az iskolapadban megálmodtál egyálltalán nem igazolódik be még a hõnszeretett könyved sorai közt sem,hisz te egy picíny piramist picíny kövekkel forszíroztál volna ehelyett a könyv megirta nagyonis sok értelme volt a hatalmas építménynek.
10/10
lemezek01 2008 aug. 08. - 13:19:01 10/10
(364/639)
Aztmondod nem vagy birka és saját gondolataid is vannak,mégis egy az egyben bemásoltál valamit egy könyvbõl, mindenféle ellenvetés nélkül. Egyetlen szavát sem kérdõjelezted meg a beirtaknak,egy az egyben elfogadtad az egész elméletet, amit a könyv írója kiadott. És akkor most ne nevezzelek birkának?

A másik meg hogy te bizony válaszoltál minden felevetett ellenpéldámra, szintén hazugság. vegyük PL azt a tényt amit én is megirtam,miszerint a rabszolgák nem a fáraó ill a rabszolgatartóktól való félelmükben dolgoztak,henem az istenségek miadt,akiktõl rettegtek. Magyarán nem volt szügség oly sok rabszolgahajcsárra mint ahogyan te azt leirtad,ill kimásoltál egy marhaságot egy könyvbõl.

Ezt a kisköves cuccodat meg azthiszem már kezdem kapisgáûlni,ha minden igaz te arra gondolsz,hogyha csupán temetkezési helynek épültek a piramisok lehettek volna sokalta kissebbek is. Nos ez szintén bukta,hisz az istenségek kedvébenjárni nem olyan egyszerû. nem építhetnek egy 10 szer 10 méteres minipiramist,temetkezési helyet ekkora istenségek dicsõítése céljából. Mindenképp nagy,hatalmas alkotással kellett elõdrukkolniuk.
offtopic
Anditos 2008 aug. 08. - 13:17:46
(363/639)
De a te gondolataid és a véleményed is az általad hallott, látott és olvasott dolgokra alapulnak. Hát bennem ez a könyv indított el ilyesmit. Volt egy gyerekkori elképzelésem valamirõl, és 20 év után ebben a könyvben találtam néhány olyan dolgot, ami ezt igazolta. És igen, van saját véleményem, hitem, sõt meggyõzõdésem is.
offtopic
Anditos 2008 aug. 08. - 13:10:49
(362/639)
Köszönöm. :-) Pont ez volt a célom, semmi más. Egy másik lehetõség felvetése, mint érdekesség.
offtopic
Anditos 2008 aug. 08. - 13:08:10
(361/639)
"Tévedés, Anditos épp azt álította hogy énis mint mindenki más könyvbõl szerzem meglátásaimat."

Jó lenne, ha az elejétõl végigolvasnád az egész levélváltást, vagy ha megtetted, olvasd el újra figyelmesen. Mert akkor többek között az is kiderül, hogy elõször nekem mondták, hogy egy könyvbõl szerzem a tudásomat. Ezért írtam, hogy mindenki így van ezzel. Ja, nem, valaki a tévébõl merít.
10/10
lemezek01 2008 aug. 08. - 13:04:43 10/10
(360/639)
Szórul szóra beidéznek ide egy szakaszt a kedvenc könyvükbõl. Egy-az egybe osztják minden szavát,pedig tele van logikai bukfencekkel. Amikor az ember rávilágít pontosan hol is tévedett a könyv,ill hát végülis vele együtt õk maguk is. van aki el kezd azzal takarózni hogy hát bocs de nem tudtam mind a 20 oldalt bemásolni. Ugyanmár kérem, hát hol itt a logika?