Téma: I. e. 10 000

offtopic
pozsizsuzsi 2008 aug. 07. - 23:26:14
(319/639)
Csak lehet itt valami ezoterikus izé, a csiliviri elõzmények eltûntek, nem is tudni, miért és mit ne szóljon be. Hmmmm. Elgondolkodtató.
offtopic
nihilke 2008 aug. 07. - 23:21:24 Előzmény Anditos
(318/639)
aha. jó. de akkor felmerült bennem még egy kérdés. miért csak a repülõk mûszerei zavarodnak meg? ez inkább olyan divatos szövegnek tûnik. mert ennyi erõvel a közelükben minden elektronikai kütyü megkattanna, nem tudnának filmet sem forgatni a környéken, és azt a kis távirányítós gurulós kamerás robotot sem tudták volna beküldeni...de lehet, hogy azt csak valami díszlet piramisban forgatták?:O...nem akarom azt mondani, hogy nem rejtélyesek - valamilyen szinten én is hiszek az ilyen "csodákban" - de nem kell mindent elhinni;)
offtopic
Anditos 2008 aug. 07. - 23:07:53
(317/639)
Na, a lényegre tapintottál, kell valami erõforrásnak lennie, ami állandó. Van is, csak ebbe azért nem mennék már bele, mert nem lenne semmi értelme, nem gondolkodunk ugyanúgy, más dolgokban hiszünk, ez nem baj, sõt, de csak ismét felidegesítenélek, te meg baromságnak titulálnád amit írok és biztosan felbukkanna a rézf*szú bagoly is megint, szóval ennek már nem látom értelmét. :-)
De azért élvezet volt veled, tényleg. A végére már egész normálisan tudtunk beszélgetni. :-) És érdekel is, amiket írtál.
Jó éjt!
offtopic
Anditos 2008 aug. 07. - 22:53:52
(316/639)
Igen, ebben igazad van, de erre is rá kellett jönni valamikor, és miután rájöttek, már természetes volt, hogy mindig is így volt, és így is lesz, de ameddig nem tudták, addig azt hitték, nem lehetséges ez vagy az, vagy egyáltalán nem is tudtak annak létezésérõl.
Szerintem még korántsem tudunk mindent, lásd, az atom oszthatatlan, aztán kiderül, hogy mégsem az. (vagy valami hasonló, fizikában nem vagyok jó. :-) )
offtopic
Anditos 2008 aug. 07. - 22:38:51
(315/639)
"És igen, az, hogy valami fizikailag nem lehetséges, az egy észérv."
Azt azért hozzá kell tenni, hogy a "tudomány mai állása szerint." Mert ugyanezt mondhatták néhány száz évvel ezelõtt mondjuk a repülõrõl is.
offtopic
Anditos 2008 aug. 07. - 22:35:36
(314/639)
Megint csak az, hogy honnan tudjam én azt. Azt nem írta a könyv. :-) De feltételezem, hogy utánajártak a könyv írói a dolognak. A könyv nagyrésze ugyanis az iskolákban tanított egyiptomi történelmen megy végig, tényszerûen mindenen, amit tudni lehet errõl az ókori néprõl, és mint érdekességet veti fel a végén, hogy vannak megmagyarázhatatlan furcsaságok a piramisok körül.
offtopic
Anditos 2008 aug. 07. - 22:30:51
(313/639)
Tévedés, nem vártam észérveket tõled, se senkitõl, nem tudom, ezt honnan veszed. Leírtam, hogy mit olvastam, és hogy szerintem elgondolkodtató, hogy mennyi a rejtély körülöttük. És hogy szerintem amit tanítanak ezzel kapcsolatban, nem az igazság.
offtopic
Anditos 2008 aug. 07. - 22:26:10
(312/639)
Akkor maradjunk ennyiben.
offtopic
Moldávia bánata 2008 aug. 07. - 22:25:46
(311/639)
Affene, mindig elfelejtem megnyomi az offtopic kitételt.
offtopic
Moldávia bánata 2008 aug. 07. - 22:25:14
(310/639)
Jó, akkor azt mondom, hogy szerintem neki van igaza.
De persze semmi nem biztos. :)
offtopic
nihilke 2008 aug. 07. - 22:25:01
(309/639)
tényleg nem akarok kötekedni, de mennyivel kell a piramisok felett repülni, hogy bezavarjanak? vagy azt nem írja a könyv? csak, mert repülõbõl láttam a piramisokat, és még élek:) nem zuhantunk le:)... tényleg csak kíváncsi vagyok;)
offtopic
Anditos 2008 aug. 07. - 22:24:25
(308/639)
Hogy állíthatod ezt ilyen biztosan? Egyetérthetsz vele, de hogy igaza van e vagy sem, vagy nekünk van e igazunk, azt senki nem tudhatja biztosan. Vagy legalábbis nagyon kevesen.
offtopic
Anditos 2008 aug. 07. - 22:21:28
(307/639)
Oké. :-)
offtopic
Anditos 2008 aug. 07. - 22:20:19
(306/639)
"Viszont tanultam fizikát, és tudom, hogy csak úgy nem lehet megzavarni egy repülõgép mûszereit, mert akkor nagy bajban lennénk."
Gondolom, hogy akkor a bermuda háromszög felett átrepülõ gépek mûszereit sem zavarja semmi, ezt is csak kitalálta az a sok idióta és hazug pilóta.
"Arról nem is beszélve, hogy Egyiptom fölött kicsit gyakoribbak lennének a replülõgépszerencsétlenségek, nemde?"
De. Ha a piramisok felett szállnának el. De nyilván nem ezt teszik.
offtopic
Moldávia bánata 2008 aug. 07. - 22:16:48
(305/639)
Szerintem Maddox stílusa nem valami elegáns, de itt most igaza van. :)
offtopic
Anditos 2008 aug. 07. - 22:10:45
(304/639)
Nem értem, miért kell ilyen stílusban válaszolni. Mintha személyes sértésnek vennéd, hogy más nem úgy gondolkodik, mint te. És hogy baromságnak tartasz valamit, amirõl te sem tudsz az ég adta világon semmi biztosat? Te is csak arra alapozhatod a véleményedet, amire a legtöbb ember, hogy így tanították a suliban, vagy máshonnan hallottad. Vagy ott voltál és láttad, hogyan építették? Nyilván nem. Hát hadd legyen néhányunknak a tiedtõl eltérõ véleménye a témáról anélkül, hogy felhúznád magad ezen. Vitázni jó, szeretek is, észérvekkel, vagy ha azok nincsenek, akkor is normális hangnemben.
offtopic
Anditos 2008 aug. 07. - 21:55:39
(303/639)
Honnan tudjam, hogy miért nem mûködnek?! Nem ez a lényeg, hanem hogy nem mûködnek és kész. A piramist már minden lehetséges módon megvizsgálták, elemezték, stb, ha azt hisszük, nem foglalkoznak már vele manapság ezerrel, hát tévedés. Én nem meggyõzni akarlak bármirõl is, hanem azokat a dolgokat írtam le, amik tények. Az, hogy nem tudják megmagyarázni, más kérdés. Csak arra szerettem volna rávilágítani, hogy sem a történelmi tények, sem a fizika tekintetében nem tudják "hova tenni" a piramissal kapcsolatos különlegességeket. De ezt ciki bevallani,ezért tanítják nekünk a butaságokat. Ennyi.
offtopic
Anditos 2008 aug. 07. - 21:45:09
(302/639)
Hát, nem talált, mert nem õ írta. :-)
Ha elfogadod amit - Hérodotosz alapján - az iskolában tanítanak neked, akkor tedd, nekem ez sosem volt elég és sosem hittem el. Amiket írtam, azok nagyrésze tény, azokról meg kár vitatkozni.
Anditos 2008 aug. 07. - 21:32:29
(301/639)
Hát, nem tudok mindent begépelni, mert 19 oldalon át írnak a témáról, csak a legérdekesebbeket írom ide:

- Napjaink mérnökei szerint a modern geológia az a tudomány, mely nélkül elképzelhetetlen, hogy megfelelõ alapot készítsenek egy ilyen hatalmas építménynek. Ennek hiányában a legjobb esetben is egyszerûen a föld alá süllyedne. A modern építészetben a mérnökök 15 cm-ben határozzák meg a még elfogadható süllyedés mértékét 100 év távlatában. A több mint 6 millió tonna súlyú Nagy Piramis 5000 év alatt viszont alig több mint 1 cm-t süllyedt.

- Mai viszonylatban hatalmas teljesítmény lenne, ha az építõknek sikerülne egy 230 m-es fal minden oldalát legfeljebb 15 cm-es eltéréssel egyenesben tartani. A Nagy Piramis falai viszont alig több mint fél centivel térnek el a tökéletes egyenestõl.

- A sumér ékírásos táblák egyik fejezetében az egyiptomi piramisokról van szó, ezek a tudomány által ismert legõsibb feljegyzések, feltehetõleg több mint 10 000 évesek, tehát 6 000 évvel idõsebbek, mint az egyiptomiak, akik állítólag a piramisokat építették. Ha a sumér szövegek pontosak, azok már az elsõ fáraó születése elõtt ott álltak.

- A nagy Piramis az emberiség történetének legnagyobb vállalkozása volt. Mégsem találunk egyetlen képet vagy rajzot, egyetlen mûtárgyat, leletet vagy szöveget sem, ami az építkezésrõl szólna. Az egyiptomiak csaknem 3 000 éves írásokat és képes történelem ábrázolásokat hagytak hátra, melyekben gyakorlatilag kultúrájuk minden aspektusát megmutatták. A gyermekek születését, vetést, aratást, az építkezéseket, szövést. De a gízai piramisokra sehol nem történik utalás. Vajon miért nem tesznek említést az egyiptomi írásos emlékek errõl a hatalmas „beruházásról”? Talán azért, mert a piramisok már évezredekkel a fáraók uralkodása elõtt ott álltak a Nílus völgyében. Az uralkodók pedig csak átalakították, felújították, mint a Szfinx-et, felismerték konzerváló hatását, ezért temettették magukat oda.

- A repülõgépek mûszerei nem mûködnek a Nagy Piramis felett.

- Elkészítették a piramisok arányosan kicsinyített mását (az aranymetszés szerint), a modellekbe elhelyezett tárgyak olyan fizikai jelenségeket mutatnak, melyek teljességgel ellentmondanak a természettudományok elfogadott tételeinek. Pl.: a borotvaélezõ hatás, vagy hogy a víz még – 40 fokon sem fagy meg odabent. A kísérleti piramis fölött pedig 2 méter magas és 500 méter széles ionizált légoszlopot mértek és rögzítettek.

- A piramisok építésével kapcsolatban a hagyományos elképzelést Hérodotosz fogalmazta meg, aki Kr. elõtt az V. században Egyiptomba látogatván – legalább 2000 évvel a nagy Piramis megépítését követõen! – számolt be az építésrõl. Elképzeléseit, miszerint 100 000 ember, munkás vagy rabszolga 20 éven át végzett a gigantikus feladattal, azonban már az ókorban kétségbe vonták, mivel becslések szerint az Óbirodalom lakossága 1,5-2 millió volt. Ez azt jelentené, hogy a felnõtt lakosság egyötöde az építkezésen kellett hogy dolgozzon. A IV. dinasztia idején Egyiptom nem volt sem félelmetes katonai hatalom, sem agresszív nemzet, rabszolgákban nem bõvelkedett. Elgondolkodtató, hogyan nélkülözhettek hát annyi munkás kezet, amikor a földmûvelés tartotta el az országot. Nem beszélve arról, hogy 20 év alatt felépíteni a Nagy Piramist azt jelenti, hogy 2,3 millió kõtömbbel számolva minden 5. percben helyére kellett kerüljön egy kõtömb, a nap 24 óráján keresztül. Ez olyan technológiát kíván, amellyel talán napjainkban sem rendelkezünk.

- Kephrén és Kheopsz, akiknek a piramisok építtetését tulajdonítják, gyûlölt uralkodók voltak. Elképzelhetetlen, hogy emberek százezrei hajlandóak lettek volna 20 éven át életüket alárendelni ilyen uralkodók szolgálatában. 100 000 emberre legalább ennyien kellett, hogy vigyázzanak, lázadástól tartva, és akkor felmerül megint a kérdés, kik tartották el Egyiptomot, míg a piramisok épültek? Az egyes ember képes alávetni önmagát oly célok megvalósítása érdekében, amelyek jóval túlmutatnak önmagán, önmaga érdekein. Az azonban szinte elképzelhetetlen, hogy százezrek évtizedekig dolgoztak egyetlen ember, gyûlölt uralkodóik megistenülésének kedvéért.

- Az építésük módjáról két teória van, az is Hérodotosztól származik. Az egyik szerint emelõket használtak. De a kor még nem ismerte a kereket, az igavonó állatot és a fémek közül is csupán a rezet. A másik szerint rámpákat alkalmaztak oly módon, hogy ezt kívülrõl építették, amely egyre meredekebben emelkedett, ahogy a piramis az ég felé nõtt. Ezt az elméletet ma szinte megdönthetetlen tényként fogadja el a tudomány. Ám a rámpa építése nagyobb erõfeszítést igényelt volna, mint felépíteni a Nagy Piramist. Egy olyan lejtõ, ami felér a Nagy Piramis tetejéig, kb 10% lejtést figyelembe véve, 1450 méter hosszú lett volna. Ebben az esetben 8 millió köbméter építési törmelék elszállításáról kellett gondoskodniuk, ami jóval meghaladja a Piramis tömegét. Egy másik elmélet a farönkökön való vonszolás, ami azét valószínûtlen, mert az ókori Egyiptomban az egyetlen fafajta a datolyapálma volt, melyet lévén, jelentõs élelmiszerforrás, nem valószínû, hogy kivágtak volna. Gerendák importálása pedig nagyobb hajózási kapacitást igényelt volna, mint ami az egyiptomiaknak egész történelmük során volt, figyelembe véve a szükséges 25 millió rönköt.

Hát, most ennyit bírtam, sajnos kénytelen voltam kiemelni mondatokat, hogy rövidre tudjam fogni, pedig sokkal érthetõbb, logikusabb, ha mind a 20 oldalt elolvassuk, szépen le van minden vezetve, de hát azt nem vállalom, hogy ide beírom mindet. J

Hogy valójában kik építették, mikor, mi célból és hogyan, azt majd másik alkalommal. J Akit érdekel a téma, ajánlom a Hórusz szeme c. sorozatot, ami a Spektrumon ment már két alkalommal. Azért volt fantasztikus számomra, azon túl, hogy magyarázatot adott erre az egész rejtélyre, mert úgy tálalta a dolgot, mint tényeket. Nem hangzott el benne olyan, hogy „talán”, meg „valószínû”, hanem hogy ez így volt, és kész. És rácsodálkoztam, hogy tényleg, ezt így el tudom fogadni, ennek van értelme, mert logikus, minden „fantasztikuma” ellenére.
10/10
lemezek01 2008 aug. 07. - 19:52:07 10/10
(300/639)
oké