Téma: Idõbûnök

Gina424 2013 nov. 13. - 15:43:29 Előzmény LaciSupreme
(37/57)
Érdekes, teljesen egyetértek veled. A fõhõs egy aljas szemétláda, és ez végig baromira zavart a filmben.

SPOILER

Egy bekötött arcú, vértõl csöpögõ pasival biztos bemennék az erdõbe sétálni...
svarg1987 2013 ápr. 25. - 11:23:04
(36/57)
Vagyis Hector na. :)
svarg1987 2013 ápr. 25. - 11:21:28 Előzmény tibicamon
(35/57)
Nem mozgolódik semmilyen alteregó. Viktor 2 ugyanúgy beszáll a gépbe, ahogyan Viktor 1. Ez már megtörtént, nem változik meg. Viktor 3 meg éli tovább az életét, persze csak ha már elmagyarázta a zsaruknak meg a feleségének a dolgokat.
8/10
tibicamon 2013 jan. 31. - 17:42:31 8/10
(34/57)
Nagyon érdekelnek az idõben utazós filmek. Ezt amikor elõször láttam egy éve, megmondom õszintén nem értettem benne mindent. Szerintem ez kétszer nézõs film, hogy teljesen összeálljon a kép! Ami a legzavaróbb az egészben, hogy tulajdonképpen "egyetlen eredeti" fõhõsrõl szól és neki követi végig az idõutazását. Valami ostoba dolog miatt elkezdik õt nevezgetni, illetve saját magát is második, majd harmadik alteregójának. De ez butaság. A filmet abból a szemszögbõl kell nézni, hogy õ az eredeti, így már minden érthetõ. Ami viszont teljesen logikátlan, hogy a film végén maximális elégedettséggel lepihen a kertben abban a tudatban, hogy rendbe hozott mindent. Ennek ellenére a halálba küldött egy nõt. A másik két alteregója pedig továbbra is mozgolódik. Ebbõl arra következtetek, hogy a véget nem érõ folyamat egyre több, számtalannyi alteregót hoz létre (mivel az eredeti hiába száll ki a "játékból", a másikak ugyanúgy "tanulnak a hibáikból" és visszautaznak az idõben, hol elõbb, hol késõbb pár perccel), és egyszer csak nyüzsögni kezdenek a Hector-ok a terepen. NEM...? Ha viszont azt vesszük, hogy este az eredeti kiszáll a folyamatból és nem bújik vissza az idõgépbe, onnantól "a kerti idõpontban" megáll a sokszorozódás, de ott van még akkor is rajta kívül 2 alteregó amivel nem tudjuk mi történt. Mindenképp okot ad ez számomra, hogy jöjjön egy következõ rész amibõl kiderül, hogy mi lesz a másik két Hector-ral. A maszkos amelyik a végén elhajt a kocsival, elvileg bele fog mászni a gépbe és a végén csak az eredeti marad..., de mi van ha nem így alakul mégsem......? Szóval vagy egy marad, vagy nyüzsögni fognak. :-)
Csonger 2012 dec. 20. - 18:00:58
(33/57)
Megnéztem még egyszer! SPOILER! Tényleg ott van a kéz a háttérben, amikor Hector elõször kimászik a gépbõl. Azért arra kíváncsi lennék, van-e olyan nézõ, aki ezt már elsõre észre vette. :)
Csonger 2012 dec. 19. - 18:44:21
(32/57)
Eleinte valami kis gagyi béna filmnek tûnt, de aztán egy nagyon szórakoztató film lett belõle. Még másnap is ezen gondolkodtam.

Ami tetszett:
- Az idõutazásos aspektusban nem találtam semmi logikai hibát. Ha eltekintünk attól, hogy idõgépek nem léteznek, teljesen rendben vannak Hector idõsíkjai, nincs ellentmondás vagy logikai bukfenc.
- Jópofa, hogy a fõhõs folyton megbotlik, elesik, legurul a lépcsõn, beveri a fejét, stb... A film végére már bucira van verve a feje, de minden sérülést saját magának köszönhet. :)
- A csaj keblei nagyon szépek.

Ami nem tetszett (SPOILER):
- Szerintem nem életszerû, hogy ha lezuhan a feleséged a háztetõrõl, és nem mozdul, akkor te mint szeretõ férj nem rohansz oda azonnal, nem ölelgeted és próbálsz bele életet lehelni, hanem odébbállsz. Ha Hector odament volna a feleségéhez, egybõl észre vette volna, hogy nem is a felesége az...
- Sajnálom, hogy a szépkeblû leány lett végül az egész eset áldozata.
Mumika 2012 dec. 04. - 01:21:35
(31/57)
Hogy az A!!!!!!!!!!!!! A jó filmeket mindig éjszakára teszik? Elõtte a sok f:s. Dühítõ.
10/10
jacita 2012 szept. 19. - 14:09:03 10/10
(30/57)
Nagyon jó film,nekem tetszett!Csak ajánlani tudom!
fenrir 2012 máj. 17. - 13:57:43
(29/57)
tetszett, igazi európai film, sehol semmi amcsi "csilivili" szarakodás. viszont, ahogy már elõttem is írták, a szereplõk viselkedése olykor logikátlan és nem életszerû. a kiszámíthatóság meg szerintem szándékos a filmben.
zsoltix 2012 ápr. 26. - 23:39:33
(28/57)
Az események mozgatórugója, ami számomra kérdéses. Olyan, mintha ez a Hector nem tudatosan cselekedne, csak egy résztvevõ. Az elsõ utazása után idegesítõen értetlenkedõ, ostoba kérdéseket tesz fel, majd szinte varázsütésre mérnöki precizitással tudja, mit, hogy kell elrendeznie, hogy pontosan úgy legyen minden, ahogy tapasztalta. Sokkal inkább tûnik egy akaratlan bábunak, amit/akit az események irányítanak, semmint fordítva.
7/10
technokrata 2012 ápr. 26. - 13:59:01 7/10
(27/57)
Egész jó kis történet. Még az események is jól követik egymást, bár én csak egyszer láttam. Ez azért fontos, mert többnyire a hibákat a többszöri megnézés alkalmával lehet felfedezni. Tehát jó volt. Ám a kivitelezés elég gagyi lett szerintem. És még akkor is, ha spanyol. Fõleg azért, mert a spanyolok egész jó filmekkel rukkolnak elõ, melyeknél a megvalósítás is jó szokott lenni. ("Faun labirintusa", "Rec 1-2", "Darkness, a rettegés háza", "Rettegés", vagy éppen a "Nyisd ki a szemed".) Na majd az amcsik összedobnak belõle egy látványvilágilag is rendben lévõ mozit.
LaciSupreme 2011 dec. 15. - 17:41:12
(26/57)
A történet igazából érdekes is és a megvalósítás sem annyira borzasztó. De a film mégis rossz.

--SPOILER(-féle)---
Viszont a fõhõs egy aljas szemétláda, hiszen csak magára gondol végig. Fel sem merül az egész film szellemiségében, hogy másokat nem áldoz fel saját céljai érdekében. Ez nem a sors beteljesülése, meg hasonló zagyvaság, hanem önös, önzõ érdekek kiszolgálása, majd belebukása. A jóra hajlandóságot sem mutat. Mondanivaló nincs, a rossz jóként való elültetése viszont annál inkább.
8/10
Gonzo 2011 okt. 20. - 19:27:25 8/10
(25/57)
Nekem is tetszett a film, de bennem is felmerült a kérdés hogy az elsõ miért mászott be az üstbe?
8/10
od.gszal 2011 szept. 11. - 00:24:26 8/10
(24/57)
Jó kis idõutazós film.
Spoiler
Megmenthette volna a lányt, de akkor a harmadik Hector egyszerûen eltûnt volna, így mégsem menthette meg.
Remélem, hogy nem lehetséges ténylegesen idõutazás a múltba, mert ha mégis, akkor nincs szabad akaratunk, minden cselekedetünk determinált, azaz semmiért nem vagyunk felelõsek amit teszünk az életünkben, mert nincs valódi választási lehetõségünk, ezért minden ítélet, büntetés és jutalom (menny vagy pokol akár) igazságtalan lenne.
Szóval jók az idõutazós filmek, de meg ne valósuljon soha!
offtopic
zottyo534 2011 júl. 31. - 13:02:09
(23/57)
Ez valami fantasztikus. Spanyol filmben eddig sosem csalódtam, szerencse, hogy még nem fertõzte meg a filmiparukat a pénz.
9/10
The Man Who Laughs 2011 júl. 28. - 13:59:37 9/10
(22/57)
Ez viszont minden izében (szinte) kiváló film. Az egyik legizgalmasabb film amit az utóbbi idõben láttam (még úgy is, hogy azért ki lehet elõre számítani néhány fordulatot). Eleve imádom az idõutazós filmeket és ez az egyik legjobb, remekül visszi végig az önbeteljesítõ jóslat motívumát. Nem egy igazán elgondolkodtató film, aki rendesen figyel rá annak könnyû követnie. Nincsen tele magvas, elvont gondolatokkal. De egy kiváló thriller ami elejétõl a végéig leköti és izgalomban tartja a nézõt. A fõszereplõ, Karra Elejalde is remek (bár az elején zavart a karakter néhány cselekedete, aztán rájöttem, hogy mind ez elkerülhetetlen volt). Játékával remekül jeleníti meg a karakter jelem fejlõdését (egyszerû hétköznapi emberbõl - hidegvérû "problémamegoldó hõsé" válik). Az angol nyelvû remake-et teljesen fölöslegesnek tartom, hisz kétlem, hogy bármit hozzá tudna adni a filmhez. Az amerikaik tényleg ennyire nem akarnak feliratos filmet nézni?
9/10
The Man Who Laughs 2011 júl. 28. - 13:57:55 9/10
(21/57)
Ez viszont minden izében (szinte) kiváló film. Az egyik legizgalmasabb film amit az utóbbi idõben láttam (még úgy is, hogy azért ki lehet elõre számítani néhány fordulatot). Eleve imádom az idõutazós filmeket és ez az egyik legjobb, remekül visszi végig az önbeteljesítõ jóslat motívumát. Nem egy igazán elgondolkodtató film, aki rendesen figyel rá annak könnyû követnie. Nincsen tele magvas, elvont gondolatokkal. De egy kiváló thriller ami elejétõl a végéig leköti és izgalomban tartja a nézõt. A fõszereplõ, Karra Elejalde is remek (bár az elején zavart a karakter néhány cselekedete, aztán rájöttem, hogy mind ez elkerülhetetlen volt). Játékával remekül jeleníti meg a karakter jelem fejlõdését (egyszerû hétköznapi emberbõl - hidegvérû "problémamegoldó hõsé" válik). Az angol nyelvû remake-et teljesen fölöslegesnek tartom, hisz kétlem, hogy bármit hozzá tudna adni a filmhez. Az amerikaik tényleg ennyire nem akarnak feliratos filmet nézni?
10/10
gio14 2011 júl. 19. - 22:32:26 10/10
(20/57)
Remek, élvezetes film!

Ajánlom mindenkinek, aki egy kicsit már ki akar szadadni az amerikai celeb-szereplõktõl és a sablonos divat-forgatókönyvektõl!
A film megindítja az agykerekeket, fel lehet készülni a Vissza A Jövõbe -féle összefüggésekre, kicsit kamaraszínházas elõadásban. De épp ez az egyszerûség adja az egész könnyedségét. Nincs digitális trükk, és egyéb kamerarángatás, dollármilliók csak a sima kép és a brilliáns ötlet a forgatókönyvhöz.
Bravó!



SPOILER



Egyedül annyi nyitott kérdés maradt számomra, hogy ha az egész cselekmény a fõhõs tetteinek következménye, a legelsõ történés (amikor elõször indul el a folyamat az idõvonal elején) hogy meg végbe?
Talán ez is kicsit azt sugározza, hogy saját magunk által végbevitt tetteink befolyásolják az egész életünk. A fõhõs gyakorlatilag elõállította (szükségszerû volt hogy elõállítsa) azt a cselekménysort, ami az eredeti cselekménysort elõidézte; tehát amit saját magától elvárt hogy bekövetkezzen.
De kár is ezen filozofálni, szerintem ez a film úgy jó ahogy van!



SPOILER VÉGE
8/10
sanderb 2011 máj. 29. - 13:11:56 8/10
(19/57)
Mint egy Vasarely-kép, ahol idõnként alulról, idõnként felülrõl látjuk a síkidomok alkotta képet. Ügyes, pontos dramaturgiai húzások feledtetik a kissé bugyuta alapot. 10/8
axis61 2011 máj. 09. - 18:52:54
(18/57)
Érdekes mozi a klasszikus idõparadoxonról. Csapnivalóan megcsinálva, még rosszabb 5.1 szinkronnal.