Téma: Igazgyöngy

9/10
napraforgó 2014 ápr. 03. - 11:22:02 9/10
(374/2414)
Pinár viszont végre õszintén beszélt a nagyapjával, aki meg is köszönte, hogy nem hazudott neki (vajon már máshonnan is tudott mindent???)
Bár szerintem Pinár még szereti Onurt, meg viszont, csak mindketten sértõdöttek a másik általi figyelmetlenség, elhanyagoltság miatt. Ezt még rendbe lehetne hozni....
9/10
napraforgó 2014 ápr. 03. - 11:19:09 9/10
(373/2414)
Most nézem a sorozatot, Engin rágja a kefét, hogy Mehmet autósiskolába viszi a nejét vezetni tanulni és nem kér az õ közremûködéséból. Hahaha.
De Seref mami sem örül, hogy az iskolánál Gülszün mellett Leventet látva, értesül, hogy ez már bizony nem újság a nagyapának! Hihi.
Pedig nagyon fel akarta használni az infót...
9/10
napraforgó 2014 ápr. 03. - 09:51:13 9/10
(372/2414)
A gyerekek önállóságával kapcsolatban már meg akartam jegyezni: Az egyik családi vacsorán Pinár ölében ült Defne, és az anyja kanállal etetgette, mint egy egy évest. Nekem visszatetszõ volt, mintha a gyerek nem tudna egyedül enni....
Sõt, amikor Engin és a lánya elõször találkozott Gyönggyel és egy cukrászda-félében sütiztek, akkor Engin ugyanígy kanállal etetgette az ötéves lányát. Még meg is jegyeztem magamban mind a két esetben, hogy milyen bénák ezek a kislányok, már jó ötévesek és még nem esznek önállóan! Az átlag gyerek már minimum két évesen kap kanalat, legfeljebb kicsit összemaszatolja magát. Szép is lenne, ha az óvodában minden nagycsoportost is kanállal kéne etetgetni, magától nem tudna...!
9/10
napraforgó 2014 ápr. 03. - 09:41:01 9/10
(371/2414)
Valami utalásfélére én is emlékszem, Pinár beszélt Nihánról, talán ismerte, de lehet, hogy csak Mehmet beszámolóiból. Ha valóban Mehmet 5 évrõl régebben volt együtt vele, nem tudom elképzelni, hogy 5-6 év után ne élt volna együtt vele, pl. egy bérelt lakásban. Azt semmiképp nem tudom elképzelni, hogy mindennap szépen hazakíséri Nihánt és õ is hazamegy a nagy családi házba. Meg volt egy év Nihán "halála" után, amikor csak részegeskedett.
Tarik is 10 évig tartott viszonyt Esrával, lakást vett neki, vagy bérelt, ezt nem tudom, szóval ez egyáltalán nem lehet szokatlan a török életben (mármint a szeretõtartás).
malvinkicska 2014 ápr. 03. - 09:32:25
(370/2414)
Sajnos lehet a mai részt nem fogom látni mivel, nincs jel a Visaton tegnap este óta, remélem felrakják, de mostanában már nem úgy van, mint régebben az 53-ast még most sem tették fel.
9/10
napraforgó 2014 ápr. 03. - 06:47:12 9/10
(369/2414)
Ja, értem, ezt tudom, engem inkább az érdekelt volna, hogy a család hogy tûrte el, hogy 5 évig haza sem dudta az orrát. Csak küldték a pénzt neki rakásra, de soha haza sem jött, sem az apja-anyja születésnapjára, vagy egyéb fontos családi ünnepre. Annak ellenére, hogy anyagi gondjai így nem voltak, azért éveken át csak rendesen gondoskodott a kislányáról, az egy jól nevelt, helyes gyerek volt, mikor hazajöttek. Lehet mondani, hogy most jobban elhanyagolja, ha nem is fizikailag, de a kislány mégis akaratos és szinte kezelhetetlen lett.
9/10
napraforgó 2014 ápr. 02. - 18:03:55 9/10
(368/2414)
Tényleg, egyszer tán említették is, hogy valami mûvészeti fõiskolára járt Amerikában. Nem hiszem, hogy a nagyapa nem engedte vissza Törökországba, pl. vakációzni, inkább õ húzhatta ki magát a gyerek miatt mindenféle ürüggyel.
malvinkicska 2014 ápr. 02. - 15:06:03
(367/2414)
Pinar mikor egyedül nevelte a kislányát, nem biztos, hogy olyan helyeken járt vele, mint most, persze változott a gyerek, egy darabig el volt szinte dugva, aztán fel kellett neki dolgozni, hogy van igazi szeretõ apukája.A nagy családba mikor bekerült akarva, akaratlanul hallott, látott dolgokat az õ gyermeki lelkére ez hatással volt. A gyerek most ott tart nem tudja az igazi okát anya, apa miért nem szeretik már egymást, mikor ez elõtt titokban csókolóztak, az esküvõ elõtt, a gyerekek sok mindenre oda figyelnek elõttem az élet a példa nem a szappan opera. A kislány viselkedés változását itt látom. Lehet tévedek ,de nem gondolom.
9/10
napraforgó 2014 ápr. 02. - 14:49:59 9/10
(366/2414)
Egyetértek. Bár arra azért kíváncsi lennék, hogy mibõl is élt Amerikában? Mert biztos nem a festegetésbõl. Lehet, hogy a család küldte neki a pénzt, de az furcsa, hogy cirka 5 évig haza sem ment a családjához látogatóba. Mehmet esküvõje volt az elsõ alkalom 5 év után. A gyereke sem volt ilyen kis hisztérika, amikor megérkezett Amerikából.
9/10
napraforgó 2014 ápr. 02. - 14:34:54 9/10
(365/2414)
Pinár és Onur végre beszélgettek és Pinár elmondta, hogy több figyelmet, szeretetet várt volna Onurtól.
Egyszerûen nem értem, hogy mit csinálnak ezek az emberek esténként, meg a hétvégeken? Biztos ott is van két teljes szabadnap a hétvégén, miért nem foglalkoznak akkor egymással, a gyerekükkel. Mehetnének kirándulni, hajókázni, várost nézni, játszótérre, állatkertbe. Kereshetnének közös barátokat, vagy egyéb gyerekes párokat, hogy a kislánynak legyen játszópajtása, stb., stb. Pinár nem gondolhatta, hogy Onur reggeltõl-estig õt fogja ajnározni nem törõdve semmi mással. De Onurnak meg mindig kellene idõt szakítani a családjára naponta legalább pár percre, nem csak mindig a nagy családi kompánia, meg a családi cég.
9/10
napraforgó 2014 ápr. 02. - 13:17:53 9/10
(364/2414)
Hát ez az Engin egyre idegesítõbb. Nem elég, hogy rendszeresen késõ estig lefoglalja Gyöngyöt, de már egész kora reggel is rátelefonál. Látom Mehmetnek sem tetszik, hogy szinte kisajátítja a feleségét.
Bahar szépen bemutatkozott Gökhan húgának, még annyit sem konyít a konyhai dolgokhoz, hogy a forró edényt alátétre kell rakni.
Gülszünnek meg lehetett volna annyi esze, hogy nem az apja mellett telefonál haza Dohusnak, hiszen tudja, hogy a kisfiú vörös posztó a szemében. Pedig már épp szóba állt vele, most megint fellángolt az ellentét.
Pinár foglalkozhatna kicsit többet a lánya nevelésével, Defne tényleg nagyon elkényeztetett, és akaratos, állandóan feltûnõsködik. Miért kell egy 5 éves gyereknek egy hivatalos esemény középpontjában lenni? Egyáltalán miért kell ilyen eseményekre elvinni?
Egy családi vacsora otthon az más, ott el lehet vinni lefektetni, ha elfárad.
malvinkicska 2014 ápr. 02. - 10:35:50
(363/2414)
Serefnek igaz férfi kellene nem papucs, ahol az tenne íre pontot, de lehet az még meg sem született, én is csak úgy álmodozok.
9/10
napraforgó 2014 ápr. 02. - 10:14:28 9/10
(362/2414)
Azt megnézném, amikor Bahar Seref ellen fordul.... Szép lenne egy kis összecsapás.
malvinkicska 2014 ápr. 02. - 09:56:55
(361/2414)
Bahar amilyen erõs akaratú nõ lehet nem fogja hagyni Gökhant, bántani, de igaz ebben a családban semmi sem lehetetlen.
9/10
napraforgó 2014 ápr. 02. - 04:14:14 9/10
(360/2414)
Telik neki hajhosszabbításra. Új ruhák, új frizura. Igyekszik vonzóbban, nõiesebben kinézni. Szegény Gökhan be is dõlt.
9/10
napraforgó 2014 ápr. 01. - 20:46:24 9/10
(359/2414)
Jaja. Szép és jó, ámde szegény lány, gazdag ifjú, aki kissé link, vagy ha nem az, csak a munka meg a pénz érdekli. Jön néhány szép, de romlott nõ, akik a hálójukba kerítik az ifjút. Szegény lány meg csak szenved, szenved és sóhajtozik napszámra. De a sztori végére a fiú csak beleszeret a szépleányba. Nagy lakodalmat csaptak, és boldogan éltek amíg meg nem haltak.
9/10
napraforgó 2014 ápr. 01. - 19:20:26 9/10
(358/2414)
Ez az Afjon különleges hely lehet, itt nemcsak a lányok mennek szûzen a házasságba, hanem a fiúk is. Lásd Orhán, aki bizony nem tudott mit kezdeni a feleségével. Azóta is azon gondolkodom, hogy akadt-e azóta valaki, aki felvilágosította.... Bevallom azt reméltem, hogy majd Mehmet tapintatosan kitanítja....
9/10
napraforgó 2014 ápr. 01. - 19:17:22 9/10
(357/2414)
Egy ilyen jóképû pasit nem szabadna így félretenni ---> ezzel egyet tudok érteni. Bár talán egy kevésbé jóképû férj sem érdemli meg...
Magunk között szólva, szerintem nem olyan nagy szám az a páros póló, amit kitalált a csaj. Ötletnek nem rossz a pohár, meg az üveg, vagy a teniszütõ, teniszlabda, stb. de azért nem kell tõle elájulni. Védesse le, aztán gyártassa. Nekem jobban tetszettek a szép hímzett, népviseleti ihletésû ruhák, fõleg az alkalmi öltözetek. Na azok tényleg értékesek voltak.
De egy épp csak helyrehozott házasság is ér legalább annyit, mint az összes pólója.
Fõleg, hogy a családban szinte mindenkinek tönkrement a házassága, kapcsolata. Gülszün-Tarik, Ahmet-Seref, Pinár-Onur (bár ez szerintem még nem egy lejátszott meccs), Bahar is éppcsak kibékült Gökhánnal, de Berk kapcsolata is végleg tönkrement Tulcséval. Jószerével csak Mehmet Fikrinek és Szafia nagyinak nincsenek párkapcsolati gondjai, de csak mert õk özvegyek.
9/10
napraforgó 2014 ápr. 01. - 18:05:58 9/10
(356/2414)
De ez csak a nõn múlik. Ha kategórikusan kijelentené, hogy már pedig õ esténként nem ér rá, Engin kénytelen lenne engedni, fõleg, ha akar tõle valamit. Most mindegy, hogy el akarja csábítani, vagy csak a tehetségére van szüksége, de biztos tudná úgy intézni, hogy napközben végezzék a hivatalos ügyeket.
A Sadouglu család elég nagy, meg úgy tûnik gyakran vannak családi események is, de azért talán mégsem minden este. De Gyöngynek mindig pont akkor van dolga, amikor épp a családdal kellene lennie. Egy ilyen hozzáállással õ sem várhatja el, hogy majd törõdnek vele, ha épp neki lesz szüksége rájuk.
9/10
napraforgó 2014 ápr. 01. - 17:49:44 9/10
(355/2414)
Na igen, Enginnel miért csak vacsoraidõben lehet tárgyalni? Ez fölöttébb érdekes. Tervezni meg csak éjszaka tud a csaj. Nem is tudom, mi lenne, ha egy hónap múlva lenne kész a boltja, vagy a cucc, amit tervezett? Addig tán azt hinné a férje, hogy ingyenélõ?

Mondjuk Seref se csinál semmit, csak a cselédeket, meg a családtagokat izélgeti, aztán mégsem mondják neki, hogy ez nem elég.