1/10
The Cortez 2021 jún. 02. - 22:57:07 1/10 Előzmény Edmond Dantes
(23/83)
Azért szálltál ki, mert alul maradtál a vitában.
Miért ne lehetne emlegetni metoo-t? Annyira nem lehetsz vak, hogy azt hidd az Oscarnak semmi köze a politikához. A díjat meg hiába szopkodod, ez továbbra is egy kommersz hulladék, amit nagy ritkán adnak olyannak, aki valóban megérdemli.
A film így is túl sokat kapott, pedig csak az Arany Málnát érdemelte volna.
1/10
The Cortez 2021 jún. 02. - 22:50:54 1/10 Előzmény Fellini70
(22/83)
Mitől lesz valami rockeres? És rapperes?
A film csak a fatert meg a nyomozót állította be normálisnak.
1/10
The Cortez 2021 jún. 02. - 22:49:10 1/10
(21/83)
Ha komolyan gondolod, akkor örülök, hogy végre más is látja a valóságot.
8/10
Ildikó Nóra 2021 máj. 26. - 22:24:43 8/10
(20/83)
A film tetszett, hatásos, érdemes megnézni, találóak a jelzők a plakáton. Jó a története, a humora, Carey M-nek jól állt a szerep és nagyon jól játszott. Más befejezésre számítottam, az meglepett (de lehet, hogy ez volt a rendezőnő célja). A filmzene, a ruhák, a színek, az operatőri munka (közeli felvételek) is tetszettek.
Edmond Dantes 2021 máj. 25. - 09:51:27 Előzmény Fellini70
(19/83)
Én már kiszálltam, mert ha valaki folyamatosan terel, azzal nem érdemes sokat vesződni. Egy kiváló filmet, aminek a forgatókönyvét vagyis a történetét Oscar-díjjal honorálták, nem mossuk össze a #meetoo-toposszal. (Ilyenkor szoktak jönni az Oscar-díjat becsmérlő megjegyzések: sebaj, csak jöjjenek, a díja/ka/t kiosztották.)

KIS SPOILER: Egy leitatott, többek szeme láttára megerőszakolt diáklány, aki már nem is él, nem #meetoo-mozgalmár, hanem áldozat. KIS SPOILER VÉGE

A mozgalomnak, mint mindegyiknek, vannak túlkapásai, ez egy dolog. Cassie is kicsit (kicsit?) túltolja a revansot. Másik dolog, hogy ez a film élvezetes, több díjat is kaphatott volna.
Fellini70 2021 máj. 25. - 01:34:21 Előzmény The Cortez
(18/83)
Muszáj egy-két megjegyzést leírnom, mert annyira magabiztosan minősíti a film jeleneteit és mondandójának beállítódását, hogy az már majdnem tiszteletreméltó. Egy nemi erőszak áldozatának a bírósági vallomásában olvastam egyszer (aki szándéka szerint vonzóan öltözködött és bizony sokat ivott egy szórakozóhelyen), hogy attól még nem kell megerőszakolni valakit, amiért úgy öltözködött ahogy, és azért sem, mert sokat ivott és ennek következtében a gátlásai feloldódtak. Honnan lehet valakiről tudni, hogy kurva? A Cortez Úr megállapítja valaki öltözékéről, hogy az kurvás? Mitől lesz valami kurvás? És aki ilyen módon öltözködik az A Cortez Úr szerint kurva? Én csak egy felöltözött nőt láttam a filmben. Nekem nem/sem jött az át, hogy majdnem minden férfit megvádolna. Talán csak bizonyos viselkedést vádol? Amikor kijöttem a filmről, Kabát Peti elhíresült története ugrott be. Mondjuk arról a lányról szól a film, akiről Kabát így mesélt: "Egy évzáró banketten egy csapattársuk megkérdezte tőlük, hogy van egy csaj akarjuk-e? A lány nagyon szerelmes volt a csapattársba, aki viccesnek találta, hogy a szerelmes nővel a csapattárs nyaralójában, ugyanazon az ágyon egymás után 15-en közösüljenek Sorban álltunk. Én kétszer." Ez tényleg felháborítóan gusztustalan üzenettel rendelkezik!
1/10
The Cortez 2021 máj. 07. - 23:51:33 1/10
(17/83)
Javított verzió:

Merésznek és bevállalósnak kikiáltott, nagy részt szar zenéket felvonultató feminista thriller, Margó Robival a háttérben.
A történet szerint a főhősnő éjszakai bárokban kurvának öltözve, bebaszottságot tettetve szedeti fel magát vadidegen férfiakkal, hogy aztán jól megleckéztesse őket. A film majdnem minden palit bűnösséggel vádol, az őket védő nőket sem kíméli, elveti az ártatlanság vélelmét, valamint – az igazgatónős jelenetben – nyíltan a hamis nemi erőszak-vád intézményét támogatja, tehát egy 100%-ig a józan ésszel szembenő, MeToo-mozival van dolgunk.
A finálé valóban húz egy meglepőt, kissé ki is fordítja a a bosszú- meg rape & revenge mozik kliséit, ám közel sem lép akkorát, hogy szuperlatívuszokban kelljen róla beszélni. Egyébként mire odáig eljutunk, addigra a főszereplő csajnak sikerül annyira megutáltatnia magát, hogy az igényes filmnéző kínjában inkább a főellenségnek kezd el drukkolni.
Az erőltetett, szinte minden hímneműt szemétnek beállító, többször nyálasan romantikus alkotás pozitívumai a jó sodrás, a színvonalas fényképezés, Carey Mulligan végre vállalható kinézete, továbbá a trailerben szintén hallható, Toxic vonósra való átdolgozása. De ezek mit sem érnek, ha a mű felháborítóan gusztustalan üzenettel rendelkezik.
1/10
The Cortez 2021 máj. 03. - 23:11:44 1/10 Előzmény Edmond Dantes
(16/83)
"A film minden palit bűnösséggel vádol,.." De. A fater történetét lejjebb már kifejtettem.
"...az őket védő nőket sem kíméli, ..." De. Az igazgatónőt.
"...elveti az ártatlanság vélelmét.." Az igazgatónős jelenetben azt sugallja, hogy automatikusan hinni kell a nőnek.
”...nyíltan a hamis nemi erőszak-vád intézményét támogatja...” Ha automatikusan hinni kell a nőnek, akkor annak is, aki hamisan tanúzik.
”...szinte minden hímneműt szemétnek beállító, többször nyálasan romantikus alkotás.." Nem volt többször nyálasan romantikus?
”Az igazgatónő pedig az egyik főszemét "az intézmény jó hírneve mindenek fölött"-alapon.” Nem ez jött át a jelenetből, hanem inkább az, hogy mi az, hogy nem hitt annó a csajnak.



Edmond Dantes 2021 máj. 03. - 14:24:09 Előzmény The Cortez
(15/83)
"A film minden palit bűnösséggel vádol,..": nem.
"...az őket védő nőket sem kíméli, ...": nem.
"...elveti az ártatlanság vélelmét..": mivel nem bíróságos film, nem tudom értelmezni.
"..nyíltan a hamis nemi erőszak-vád intézményét támogatja,..": hamiiis?
"...szinte minden hímneműt szemétnek beállító, többször nyálasan romantikus alkotás..": sztem nem.
"..felháborítóan gusztustalan üzenettel rendelkezik üzenettel rendelkezik..": már akiknek ez olyan..
Az igazgatónő pedig az egyik főszemét "az intézmény jó hírneve mindenek fölött"-alapon.
1/10
The Cortez 2021 máj. 02. - 15:19:31 1/10 Előzmény Edmond Dantes
(14/83)
Mik voltak ostobaságok? Nem a videóról volt szó, hanem az igazgatónőt megszívató jelenetről, ami igenis az ártatlanság vélelmének elvetését sugalmazza. Ha ezt nem látja, akkor ne nézzen filmeket, ha helyénvalónak tartja, akkor pedig jelentse fel magát a rendőrségen!
Edmond Dantes 2021 máj. 01. - 10:23:02
(13/83)
Voltak már hasonló alkotások, az Ígéretes... sikeresen elegyíti a thriller, komédia és abszurd elemeket. Nem kimagasló, de az idei Oscar-felhozatalból nekem jobban tetszett, mint pl. a győztes Nomadland. És bármennyire szeretem McDormandot, kettőjük közül Mulligannek adtam volna a díjat. A befejezéssel semmi bajom, ellenkezőleg: valami ilyesmit jósoltam, legfeljebb más kivitelezésben.
Edmond Dantes 2021 máj. 01. - 10:14:45 Előzmény The Cortez
(12/83)
Annyi ostobaságot hordott itt össze, hogy meg kell kérdezzem: nem volt elég meggyőző a filmben előkerült videó a "sajnálatos eseményről"? Az "nyíltan hamis nemi erőszak-vád"? Talán személyesen szerette volna végignézni, ami akkor és ott történt és akkor elhiszi, hogy megtörtént?
10/10
Attlas 2021 ápr. 04. - 21:32:26 10/10
(11/83)
Nagyon jó film! Még most is a hatása alatt vagyok.
k11zoltan 2021 márc. 26. - 22:42:18
(10/83)
Nekem összességében tetszett.


Mondjuk az kiderülhetett volna, hogy hogyan halt meg Nina. Gondolom öngyilkosság.


8/10
Kutasi Kovács Zoltán 2021 márc. 18. - 14:24:16 8/10
(9/83)
Feminista, ja, a Star Wars meg túl sci-fi-s. Idióták. Ez kb. olyan, mintha a Feláldozhatókat azzal vádolnák, hogy azért nem jó, mert túl férfias.
7/10
herdav 2021 febr. 21. - 11:17:16 7/10
(8/83)
Meglepően jó film, kivéve a végét, illetve egy nagyon otromba poént az orvosi rendelőben. Persze, aki szereti a feketehumort, annak fel se tűnik, de nekem még így is sok volt. Carey Mulligan alakítása zseniális, a történet jó, visz magával, na de a vége...sokkoló és összecsapott érzést kelt. Egy kicsit több humort is elbírt volna, de ettől függetlenül megnézném még egyszer.
1/10
The Cortez 2021 febr. 19. - 16:37:23 1/10 Előzmény Zxey9m
(7/83)
Igen, rosszul címezted. A vállalható kinézet csak egy megjegyzés, mert a főszereplő régebben eléggé semmilyen volt. Az üzenet meg pont, hogy nem ment el a fejem felett. Ha a faternak 5 perccel több szerepe lenne, akkor tuti róla is kiderült volna, hogy nőket zaklatott fiatal korában, vagy valami ilyesmi. Az ügyvédet ki akarta nyíratni a csaj, a nyomozót meg jó ha kétszer mutatják.
6/10
Zxey9m 2021 febr. 07. - 19:23:14 6/10
(6/83)
Ne haragudj, teljesen rossz kommentre válaszoltam, The Cortez jan. 30-án 20:08:51-kor küldött véleményére szerettem volna reflektálni!

Magáról a filmről a véleményünk kábé megegyezik.
6/10
Zxey9m 2021 febr. 06. - 18:38:42 6/10
(5/83)
Ha számodra ténylegesen pozitívum "igényes filmnéző"-ként, hogy a főszereplő "végre vállalható"-an néz ki, akkor a jelen alkotás üzenete nagyon elment a fejed fölött. Szerintem se egy szuper jó film, de csodálkozom ezen a sárga földig történő lehordáson. Hogy szerinted mi alapján állít be minden férfit eleve bűnösnek, az számomra rejtély, ott volt pl. eleve az apuka kerektere, a nyomozóké, meg az ügyvédé, akinek tényleg undorító viselkedése után is megbocsájtott a főszereplő, és aztán bízott benne.
1/10
The Cortez 2021 jan. 31. - 17:19:31 1/10
(4/83)
Az ajándék tényleg jó film. Ez is jó lehetett volna, de elszarták. Már kapott díjakat, de a nagy díjátadókon remélhetőleg nem lesz ott.