10/10
Dr.Mouse 2012 jan. 31. - 16:56:52 10/10 Előzmény tombenko
(84/104)
:-)
sonofagun 2012 jan. 29. - 13:55:46
(83/104)
Az szokott eszembe jutni a bibliáról és a világegyetemrõl, hogy egyikrõl sem tudok biztosat.

Hallottam, hogy zsinatokon fogadtak el most, a bibliában lévõ sokak által tényként kezelt dolgokat.
Hallottam, hogy létezik a tudomány szerint egy atom elnevezésû részecske, amit tudósok mérni is tudnak.
De bármit állíthat bárki, ezeket el kell hinnem, mert én nem tudom biztosan.

(nem voltam ott Jézus csodatételeinél - ha létezett Jézus -, nem láttam a részecskék gyorsulását sem - ha léteznek.)

De dönthetek úgy, hogy ezt vagy azt - vagy mindkettõt - elhiszem.
10/10
***RS*** 2012 jan. 15. - 10:59:55 10/10
(82/104)
Nagyon szeretem a tudományos sorozatokat, fõlega fizika a kozmonológia, és a csillagászat területén. Olyan gyors a fejlõdés, hogy öt évenként újra kell írni a tankönyveket. Ezt is jó sorozatnak tartom, de bosszant a rengeteg félrefordítás. A Holdak címû részben például azt fordították, hogy a naprendszerben jelenleg 300 holdat ismerünk, na ez azért elég nagy túlzás. De a mértékegységeket is gyakran félrefordítják, nagyságrendeket tévedve ezáltal. De így is 10/10.
10/10
NANU..! NANU..! 2011 okt. 04. - 23:38:53 10/10 Előzmény agarik
(81/104)
"Értelek, de akkor is az Univerzumnak is kell valamiben vagy ha úgy tetszik valahol lennie, máskülönben, nem is jöhetett volna létre. :("

No és annak lehet más színû fala is, csak úgy mint, ahogy írtam is, hogy a attól, hogy lekapcsoljuk a világítást a garázsban, attól még az oldal fala lehet bármilyen színû a fény nélkül, mindegy, hogy színes-e vagy monocrom, attól még midig csak a sötétséget azaz a nagy feketeség látszódik... :(
Na, valahogy így akartam ezt értelmezni, megérttetni a gondolat menetemet... ;)
10/10
NANU..! NANU..! 2011 okt. 04. - 00:33:09 10/10 Előzmény agarik
(80/104)
Értelek, de akkor is az Univerzumnak is kell valamiben vagy ha úgy tetszik valahol lennie, máskülönben, nem is jöhetett volna létre. :(

OFF
Tegnap halottam a Kossuth rádióban, hogy állítólag meg van az a anyag nélküli valami, ami gyorsabb a fénysebességénél... ;)
Ebben is nekem volt igazam, mert ezt már írtam valahol, hogy van gyorsabb sebesség is a fénynél. :)
Igaz az igazoláshoz, még vagy 3 évbe telik, mert egy másik kísérletbõl is vissza kell igazolni, azaz meg kell ismételni, hogy be is tudják hivatalosan jelenteni.
Közeledünk az Ûr korszak felé, de még vagy 50 év mire sikerül ;)
Hajrá skacok igyekezzetek, mert vissza akarok menni az idõben, hogy csókot leheljek Hitler seggire. ;)))
tombenko 2011 okt. 03. - 20:33:24
(79/104)
Hûha, megint valakit megzavarnak a hamisszínes csillagászati fotók meg a spektrumok?
A sötét anyag elsõsorban azért sötét, mert a gravitációján kívül más jelét nem tapasztaljuk. Tehát eddig semmilyen fényt nem sikerült neki tulajdonítani. Nem azért sötét, mert fekete. Egyébként az Univerzum sem fekete, csak kurva sötét, mert szemünk a 2,7K hõmérsékletû sugárzást nem képes érzékelni...
agarik 2011 okt. 02. - 21:59:26
(78/104)
Még egyszer mondom:
- a "mindenségünket" a fény alacsony mennisége láttatja feketének, épp úgy ahogy egy zárt szobában lekapcsolt villany mellett nagy feketeséget látsz. (Nesze bizonyíték a gondolatod ellenkezõjének bizonyítására.)
- az "univerzum" definíció szerint "minden ami létezik", azaz nincs kívüle semmi. A multiverzum hipotézis használatánál egyértelmûen jelezned kell, hogy éppen a saját világegyetemünkrõl beszélsz, vagy az univerzumról un-block.
10/10
NANU..! NANU..! 2011 okt. 02. - 21:29:13 10/10
(77/104)
"A fekete nem szín. A fekete a fény hiánya."

Ezt tudom Én is. :)
Nem is ez volt a témám lényege... :)
A többirõl viszont azt gondolom, hogy mind ez szép és jó, de akkor is van az Universumnak a szélén túl azaz a kezdetnek a szélén túl egy olyan tér vagy anyag halmaz, esetleg másik vagy sok-sok Universum, aminek a fény visszaverõ képessége elnyeli és feketének látni a mindenségünket... :)
Legalább is, így valahogy tudom csak elképzelni mind azt, amit nem tudunk meg magyarázni vagy leírni, így csak a logikai képzelõ erõmmel bírok élni, míg valaki más be nem bizonyítja az ellenkezõjét… ;)
agarik 2011 okt. 02. - 21:17:26
(76/104)
A fekete nem szín. A fekete a fény hiánya.

Amúgy ha és amennyiben a Sötét Anyag pl. szuperfolyékony, akkor teljesen mindegy milyen színû, mivel pl. a fény terjedésének szempontjából olyan, mintha ott sem lenne.
10/10
NANU..! NANU..! 2011 okt. 02. - 21:05:47 10/10
(75/104)
Még csak annyit, hogy ha maga az ismeretlennek vélt anyag fekete lenne, akkor nem sokat kukkolhatnánk a Hubelel meg a Keplerrel sem az Universum mélyére, mert nem láthatnánk semmit, max. nagyon kevés fény foltokat... ;)
10/10
NANU..! NANU..! 2011 okt. 02. - 21:01:10 10/10
(74/104)
Na épp ezt vártam, hogy rá jön valaki, hogy az Universum akár lehet szinttelentõl és a szivárvány tartományának, bármely színével azonos, ugyan is, mivel kevés a fény vagyis kinõtte magát az Universumunk, így az a helyzet áll elõ, mint mikor lekapcsoljuk a világítást a garázsban. ;)
Így csak feketének látni azt, ami lehet bármilyen színû... :)
agarik 2011 okt. 02. - 20:50:17
(73/104)
Az Univerzum definíció szerint "minden ami létezik". Épp ezért nincs fala, és nincs semmi azon túl. (Nem mellesleg izgamas paradoxon, hogy az Univerzum mérete külsõ nézõpontból véges, de belülrõl végtelen.)

A Sötét Anyag pedig azért "sötét", mert nem ismerjük, nem pedig mert a színe fekete.

Az Univerzum szélét jelen helyzetünkbõl továbbá még elméletben sem láthatjuk, mert túl messzi van.

Az Ûrt azért látjuk feketének, mert kevés benne a (látható tartományban érzékelhetõ) fény.
10/10
NANU..! NANU..! 2011 okt. 02. - 20:39:34 10/10
(72/104)
Jó, akkor magyarázd meg nekem azt, hogy bemész egy garázsba, aminek nincs ablaka és hermetikusan zár, de legalább is külsõ fény, nem jut be. :(

Bent a falak mondjuk fehérre vannak festve.
Amíg ég a világítás, addig a szemünk számára láthatatlan anyag, ami körül vesz bennünket, azaz az Oxigén meg amik a levegõben benne vannak, az színtelen. :(
De míg ég a világítás addig fehérnek vagy olyannak látjuk, mint amilyen az oxigén szélein levõ fal színe, ha kék, akkor kék, ha piros, akkor piros, és így tovább... :(
Szóval szerintem az Universum anyaga is azért fekete, helyesebben nem is az anyaga, hanem az Universum fala, na ezért gondolom Én az Universumot és képzelem el úgy, mint egy fekete lufit, ami fekete gumiból van és mi ebben a lufinak vagyunk a részesei... :)
Ennél érthetõbben egyenlõre leírni sajnos nem nagyon tudom, hogy egyszerû gondolkodású ember is megértse. :)
Ezzel azt akarom mondani röviden, hogy ha az Universum fala kék vagy egyéb színû lenne, akkor olyan színûnek látnánk, mint ahogy az a garázs pl.-ban is leírtam, mivel a fal és a szemem közti tér, színtelen, vagy legalább is áttetszõ, mint az Oxigén és a falat látom fehérnek vagy épp amilyenre van festve a fal... :)
agarik 2011 okt. 02. - 20:22:18
(71/104)
Az antianyag az anyaggal érintkezve azonnali robbanást produkál.

A Sötét Anyagot jelenleg leíró egyik legérdekesebb hipotézis szerint szuperfolyékony anyag alkotja.
agarik 2011 okt. 02. - 20:18:18 Előzmény makailaci25
(70/104)
"Kezdetben vala a sötétség, és mondá az Úr: legyen világosság! És lõn világosság és akkor a semmit már látni lehetett."

Ezt elrakom a kedvenc idézeteim közé :DDD
10/10
NANU..! NANU..! 2011 okt. 02. - 20:14:53 10/10 Előzmény tombenko
(69/104)
Lehet, hogy nem ebben halottam a sötét anyagról, de az szerintem egyáltalán nem sötét. :(
Akkor az Oxigén meg kék, piros, sárga, zöld... ?:(
Szerintem és úgy gondolom 99,999%-ban hogy azt inkább mindenségnek kellene nevezni. :(
Azt, amit feketének látunk, az nem lehet a világegyetem anyaga.
Vagy is igen, de nem a sötét anyagnak a színe, amiért sötétnek nevezik.
Szerintem ami körül vesz bennünket, az maga az Anti anyag.
Ez van minden körül az UNIVERZUMBAN.
Az hogy feketének véljük látni, az azért van és lehet, mert magát az UNIVERSUM széle, nálam az UNIVERSUM (Fala) az, ami fekete... :(
Bár egészen még nem jutottam a végéig a gondolatmenetben, de 99,999% hogy így van.
De szerintem ez még vagy 50 évig titok marad, ha nem tovább, ha egyáltalán meg éljük és ki nem hal az emberiség addigra... :(
10/10
NANU..! NANU..! 2011 okt. 02. - 20:00:52 10/10 Előzmény kornyezet
(68/104)
A Biblia egy mesekönyv. :(

Szomorú, hogy még a XXI században még mindég egyesek hisznek eben a maszlagban... :(

Számomra az egész Bibliai kérdés, annyi, mint az a hitt, hogy megnyerhetem a lottón a fõnyereményt... :(
Szóval semmi, mivel az is a hülyék adója. :)
10/10
NANU..! NANU..! 2011 okt. 02. - 19:46:50 10/10
(67/104)
:XD)))
makailaci25 2011 okt. 02. - 19:35:49 Előzmény kornyezet
(66/104)
Tanácsolom, hogy olvasd el Lenin mûveit! Abban nincs ellentmondás.
1.Isten a harmadik napon teremtette az égitesteket.Honnan számították az elsõ 3 napot?
2.Kezdetben vala a sütétség{Úgy látom, maradt is},és mondá az Úr: legyen világosság! És lõn világosság és akkor a semmit már látni lehetett.
3. Milyen nyelven beszélt a kígyó?
4.Honnan került elõ mrs Kain?
5, hogyan tudott Noé szakképzettség és szerszámok nélkül marhanagy bárkát építeni?
6.Hogy minden állatból 2 elférjen, legalább 630X110 méretûnek kellett lennie és akkor még az állatoknak mozgásteet nem is számoltunk.
Soroljam még? Gondolkodj és úgy higgyél!!!
tombenko 2011 okt. 02. - 19:24:30 Előzmény NANU..! NANU..!
(65/104)
A fekete lyukak és féregjáratok ennél némileg bonyolultabban mûködnek. Nomeg az anyag is. A fekete lyukakat leíró függvények a lyukakon túl akárhogyan folytathatóak szinte. Lehetséges folytatás az EPR-híd, a bébiuniverzum, de nem zárható ki a konvergálás sem például. Egyetlen jó módszert tudok a megtudásra: Bele kell menni. Kár, hogy egyelõre nincs módszer a kijutásra (sem)...