Téma: Ikertitok

6/10
Owl 2022 márc. 03. - 21:12:25 6/10
(16/16)
A Homok titkain izgultam ennyit utoljára....
Moziba nem való, de TV-be elmegy.
tortura 2022 jan. 29. - 16:04:04 Előzmény Nótárius
(15/16)
Szerintem is nagyon jó film. Akik nem hiszik el, azoknak talán egy egysíkúbb élet jutott, azért hihetetlen. A valóság pedig sokszor a legelvetemültebb képzeletet is felülmúlja. Én már csak tudom. Velem is történtek már olyan dolgok, hogy ha valaki meséli, talán el sem hiszem.
tortura 2022 jan. 29. - 16:02:48 Előzmény kifo2
(14/16)
" mindig az kellett volna nekik, ami a másiknak jutott. " Kb. ugyanezt írtam én is.
1/10
Beke63 2021 aug. 09. - 02:53:21 1/10
(13/16)
Ezt a baromságot! Egy mübalhé az egész film!
1/10
Hatpöttyös 2021 ápr. 11. - 22:52:53 1/10
(12/16)
Ki volt az a bugyuta aki kitalálta ezt az agyament fikciót! Méghogy "megtörtént "alapján nevetséges. Ki hiszi el azt a hülyeséget, hogy a férj nem ismeri meg a feleségét akitől két gyereke van! Olyan baromság sem létezik, hogy a gyerekek nem ismerik meg az anyjukat. Nagyon silány film kár az időt pazarolni rá. Inkább egy jó kis mesefilm!
luci87 2021 ápr. 09. - 11:39:19
(11/16)
Nem volt rossz film, az eleje nem tetszett,de kezdett izgalmas lenni aztán.

Azt nem értettem, miert mondta az elején ,h nem kell a férjének.Aztán meg felbukkant egy régi szeretője a nőnek balhézni...Ez a szál nem lett kifejtve Ide írd a spoileres tartalmat


8/10
Nótárius 2020 márc. 20. - 12:25:49 8/10
(10/16)
Az ikrek eggyé-kapcsolódóan elkülönült világa mindig titok-különlegességű az e tekintetben kívülálló mindannyiunk számára. Ehhez járul még az összetéveszthetőségből származó számtalan félreértéses, konfliktusos, vagy humoros helyzet lehetősége, mint örök, gyakran igénytelen sablonosságúan feldolgozott témaforrás.

Épp ezért is jó, hogy ez esetben nem egy újabb írói fantáziás iker-kitalációt, hanem a megtörténtség hitelével alátámasztott izgalmasan érdekes filmet láthattunk; valóságos eseményekkel, érzésekkel, valamint gyötrelmesen megélt igazi helyzetekkel és dillemákkal.

Ugyanezért különösen nagyszerű, hogy a film megindítóan


jóleső emberségű happy end-jét is


az élet írta és igazolta, nem valamely alkotói hatáskényszer.

Végül: az iker-főszereplőként (Elizabeth-ként és Callie-ként is!) remeklő bájos Margaret Anne Florence igazán megérdemli, hogy legalább róla legyen fent itt egy kép, ha már a filmről nincs.
8/10
kifo2 2020 febr. 03. - 08:10:03 8/10 Előzmény tortura
(9/16)
Ezek a lányok sosem a te elveidet követték, tortura. Mindig is marakodtak, sosem voltak elégedettek az élet kellemes és kellemetlen részének elosztásával, mindig az kellett volna nekik, ami a másiknak jutott. Másrészt viszont az élethez, a haladáshoz néha nem árt, ha annyira be vagyunk zsongva valaminek az irigylésre méltó oldalától, hogy csak szúnyogcsípésnek érezzük a kellemetlen oldalát.
A marakodások ellenére szerették egymást, és Callie halála után gyors egymásutánban olyan csapások (ezek neki voltak testre szabott megpróbáltatások) érték Lizzyt, hogy felnőtt tőlük.

Tetszett a film. Nekem jól átjöttek Lizzy belső konfliktusai.

Úgy érzem, a fenti pirosbetűs szereposztásból pont a lényeg hiányzik, szerintem jobb ez, amely JOHN48 lenti hozzászólásának továbbfejlesztése:
Margaret Anne Florence………………Elizabeth / Callie
Donny Boaz……………………………Grady (Callie férje)
Paula Abdul……………………………Tucker nyomozó
Josh Ventura…………………………..Jackson Kincaid
Catherine Dyer………………………...Rose néni
David Alexander Kaplan……………...Jed (Callie fia)
Haley Rosenwasser……………………Ruby (Callie lánya)
Tim McAdams…………………………Finch
Adam Cole……………………………..Michael
Carly Haynes…………………………..fiatal Elizabeth
Katie Haynes…………………………..fiatal Cally

tortura 2019 dec. 23. - 15:09:33 Előzmény ligetiz51
(8/16)
Egyetértek. Egy tanulsága van számomra a filmnek: sose vágyakozzunk arra, hogy más életét éljük. Talán nem is annyira irigylésre méltó, mint amilyennek látszik.
tortura 2019 dec. 23. - 15:08:15 Előzmény issti
(7/16)
Hát igen. Néha az élet is ilyen zs kategóriás. Tekintettel, hogy ez megtörtént eset alapján készült.
4/10
issti 2019 dec. 18. - 10:55:24 4/10
(6/16)
Sablonos, hiteltelen zs-kategóriás. Ennyi.
5/10
pihes 2019 dec. 16. - 15:03:46 5/10
(5/16)
Története alapján kapott egy TV filmnyi helyet.
Ahogy indult jól, egészen ellaposodott aztán!
Közepesnek jó!

5/10
9/10
ligetiz51 2019 dec. 14. - 19:41:47 9/10
(4/16)
Jó film. Sőt egész jó - számomra ismeretlen alkotóktól és ismeretlen szereplőkkel-.
Herbst Ferencné 2019 dec. 13. - 14:09:31 Előzmény Herbst Ferencné
(3/16)
Az igaz történet alapján készült filmben egy ikerpár - egyikük házas családanya, a amásik még egyedülálló, úgy dönt, hogy helyetcserél. Miután egyiküket megölik, a túlélő továbbfolytatja a színjátékot. A nővére életét élve próbálja megvédeni testvére családját és sajátmagát is, mert úgy gondolja ők lesznek a következő célpont, ha az igazság kiderül. Ekkor a gyilkos rájön milyen hibát vétett...

Rendező: D.J. Viola
Főszereplők: Margaret Anne Florence, Donny Boaz, Paula Abdul, Josh Ventura
Herbst Ferencné 2019 dec. 13. - 14:09:07 Előzmény JOHN48
(2/16)
köszönöm, az ismertetést, remélem nem gond, ha néhány gondolattal tovább megyek
JOHN48 2019 dec. 13. - 09:15:23
(1/16)

Ikertitok
(A Sister's Secret, 2018)

Az ikertestvérek teljes titokban helyet cserélnek a harmincadik születésnapjukon. Az ártatlan tréfa azonban rémálommá válik, amikor az egyiküket meggyilkolják.

Nemzet: amerikai
Stílus: dráma
Hossz: 85 perc
Rendezte:
D. J. Viola

Szereplők:
Margaret Anne Florence
Elizabeth / Callie
Donny Boaz
Grady
Paula Abdul
Tucker nyomozó
Josh Ventura
Jackson Kincaid
Catherine Dyer
Rose
David Alexander Kaplan
Jed
Haley Rosenwasser
Ruby
Tim McAdams
Finch
Adam Cole
Michael
Carly Haynes
fiatal Elizabeth
Katie Haynes
fiatal Cally
Josh Henry
Avery
Bradley Nnadi
Troy Thomas