Oldtimer72 2010 nov. 03. - 12:05:15
(3/3)
Nagyon sok elõadáson ott voltam, és véleményem szerint a ruhák elragadóak voltak mindegyik alkalommal. Megfelelõen illeszkedtek mind az elõadás hangulatába, mind a helyszín díszleteinek stílusába, és legfõképp az elõadómûvészek egyéni stílusához, színben formában, anyagban, igényességben...
Gyakran ültem az elsõ sorban, külföldi nézõk között, és számomra úgy tûnt, õket is elbûvölte mind az esztétika, mind az akusztikus élmény.
Az elõadásról cseppet sem mondható el a hatásvadászat, hiszen ebbõl a szóból a meghökkentés sugárzik. Meghökkentésrõl pedig szó nem volt, inkább kiszámíthatóságról, konzervativizmusról, korhûségrõl, hagyomány-õrzésrõl. Az elõzõ két kritika cseppet sem állja meg a helyét, inkább örülni kellett volna az ajándék lehetõségnek, és a mûvészi értékre fókuszálni, a harmóniára, szépségre, és a mondanivalóra. Az nagyon sajnálatos, szomorú, ha valakinek ezek nem jönnek le...
crazyforyou 2010 jan. 08. - 19:19:34 Előzmény Poohikan
(2/3)
A ruhák idén tényleg borzaszó giccsesek voltak,kb 50 rózsabimbó mindegyik primadonna és szubrett ruháján ott virított....Régen azért szebb jelmezek voltak!
Poohikan 2010 jan. 05. - 14:09:19
(1/3)
Kaptunk ajándékba két jegyet az újévi gálára! Nem tudom, mit szóltak mindazok, akik kifizettek rá 12-16.000 HUF-ot, de KRITIKÁN ALULI volt. Hatásvadász, ronda és giccses ruhákkal próbálták elnyomni a minõségi hiányt. Az a pár operaária és operettrészlet, amit a profik adtak elõ, és amit nem sikerült sem a tehetségtelen elõadókkal, sem a technikai hiányosságokkal elrontani, se tudják feledtetni az átélt borzalmakat.
Elõttünk lévõ sorban külföldiek ültek. Abból, amit a reakcióikból levettünk, nem valószínû, hogy jó hírét fogják kelteni kishazánknak és a mûfajnak! KÁR VOLT