Kakaduka 2010 dec. 14. - 22:18:13 Előzmény Fairy88
(114/294)
Na igen, Julia minden filmben Julia, valahogy itt sem tud ebbõl kilépni.
http://www.kabalasziget.hu/index.php?rovat=kultura&id=661
4/10
Fairy88 2010 dec. 13. - 11:49:44 4/10
(113/294)
Szerettem a könyvet és el sem tudtam képzelni, hogy hogy lehet ezt filmre vinni, hisz a belsõ utat elég nehéz filmen érzékeltetni, ahhoz egy Bergmannak kéne lenni minimum. És amikor megtudtam, hogy Liz szerepére J.R-et találták meg, elképedtem. Egyáltalán nem illik rá. (az igazi L.G: http://www.ted.com/index.php/talks/elizabeth_gilbert_on_genius.html)
Azt is értem, hogy a könyv helyszínei és az üzenet idõszerûsége - a nyugati világ számára - elõbb utóbb kikövetel egy megfilmesítést. Ezért örülök, hogy láttam a képkockákat a helyszínekrõl, fõként Baliról, de ennyi és nem több a film.
Semmit nem ad vissza a könyvbõl.
Aki útkeresõ, ne a könnyebb utat válassza, és ne a filmet nézze végig. A könyvnek mélysége van, az írónõ szinte teljesen lecsupaszítja magát, teljesen õszintén ír.
Aki pedig nem útkeresõ, hanem élvezet-keresõ, nos, az ne nézze meg a filmet, unni fogja, inkább egyen-igyon-tévézzen és szidja tovább a világot, akár negatív kommentekben ;)
6/10
yetilány 2010 dec. 08. - 22:07:19 6/10
(112/294)
Hát ha Dzsúliának így volt megmondva, és megírva, hogy végig szinte kifejezéstelen arccal, unottan, idegesítõen, és szarul kinézve játsza el egy elvált nõ szerepét (bár a házasság leépülésének igazi oka mai napig rejtélyes számunkra...), akkor igen, õ hibátlan volt. De ezzel a közönséget nem nyûgözte le, sem a színésznõ, sem a rendezõ.
De lehet, hogy a téma volt túl slampos. Nem is a téma, hanem a film. Ráadásul mikor voltak a filmben azok a nagy, sorsdöntõ, "okos", "most én megmondom az igazságot" párbeszédek, én csak néztem ki a fejembõl, és még csak véletlenül sem bólogattam magamban, és helyeseltem, hogy: ez igen, milyen igaz... Inkább értetlenül elnyomtam egy ásítást... :)

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx SPOILER!!! xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Az esküvõi tánc tény, hogy sok mindent elárult... A pasi próbált "poénkodni", csak sajnos az elvált nõ karaktere túl szürke, és feszes volt ahhoz, hogy egy kicsit lazára vegye a dolgokat... De az igaz, ebbõl kiderül, hogy egyáltalán nem illettek össze... A pasi laza, a nõ meg, mint egy kõszikla... De az ellentétek állítólag vonzzák egymást... :)
6/10
yetilány 2010 dec. 07. - 19:35:03 6/10
(111/294)
Szerintem a filmkedvelõk, filmrajongók vagy csak a filmnézõk többsége megpróbálja beleélni magát a filmbe, amit néznek, vagyis amit elénk tesznek. Én is ilyen vagyok. De ebben a filmben ez lehetetlenség volt.
És sztem nem fontos az, hogy jártál-e már ott, vagy csináltál-e már olyat, ami egy filmben történik. Pont ez a képzelõerõ. Nem pedig az, ha az életed egy darabkáját látod viszont a vásznon. Az már nem a képzelõerõ, hanem a realitás. És a valóság ábrázolását az ember más szemmel is nézi, kritikusabban.

Hiszen pl. én sosem jártam Iwo Jima-n, és soha nem vettem részt háborúban, mégis az egyik kedvenc filmem a Letters from iwo jima... Vagy dinoszauroszokkal sem találkoztam soha, mégis imádom a Jurassic Parkot. És teljesen bele tudtam élni magam ezeknek a filmeknek a történéseibe…

Ez a film egyszerûen unalmas volt. Julia Roberts lefutott (nem láttam rajta, hogy élvezné, amit csinál, nem úgy, mint "fénykorában"). Semmi sem rosszabb annál, mikor egy színész úgy játszik, ahogy azt tanulta, és nem úgy, mint mikor a szívét, vagyis önmagát adja.

Mondanivalója egyébként volt a filmnek, de azt kidolgozatlanul és össze-vissza tálalták fel, nem volt összedolgozva. Egy helyszín is bõven elég lett volna ennyi mondanivalónak, és sztem az elsõ és második helyszín halál unalmas volt. Fõleg az elsõ...Ott mi is volt a tanulság? Egy nagy semmi.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx SPOILER!!! xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

A második oké, mert ott tanulta meg a békét, és a megbocsájtást... A harmadikban pedig jött az új szerelem...

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx SPOILER VÉGE!!! xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Nekem nem tetszett, de hát nem lehet minden film csúcsszuper, de mostanában egyre nehezebb jó filmet látni, fõleg ebben a 3D és animáció mániában... Csak a látvány, semmi tartalom.
samson3 2010 dec. 07. - 16:10:50 Előzmény dzsondzs
(110/294)
nem mindegy milyen hangulatodban, életszakaszodban talál rád a film. Szerintem zseniális jelenetek vannak benne, használni kell a képzelõerönket és a filmbeli lekassulást meg kel tölteni a saját kis élményeinkkel ami kapcsolódik. Hiszen például aki nem ült Rómában kis sikátor családias vendéglõjében, nem majszolt pizzát és nem iszogatott bort,nézve az embereket az szinte semmit nem érzett meg a mediteranizmusból.
5/10
dzsondzs 2010 dec. 04. - 22:14:48 5/10
(109/294)
Alig bírtam végignézni. Julia iránti tiszteletbõl nem lõttem ki a filmet. Tiszta gáz. J.R. szépen alakít, de a film ettõl nem lesz nagy szám.
Szenvedés volt, vártam, hogy mikor lesz már vége.
Akerka 2010 dec. 01. - 13:27:08
(108/294)
A film tényleg feledhetõ, fõleg úgy, hogy én elõször a könyvet olvastam, ami szerintem nagyon jó, és kíváncsi voltam, hogy hogyan oldják meg a különbözõ dolgokat a vásznon, hát sehogy.
Vannak konkrét fejezetek, amik a filmbõl kimaradtak, ami egyébként lényeges momentuma volt a könyvnek.
Én azt ajánlom, hogy aki kíváncsi a történetre és szeret olvasni, az mindenképpen vegye meg ezt a könyvet, és ne a filmet nézze meg!
2/10
Zizibizi 2010 nov. 28. - 15:29:17 2/10
(107/294)
Ez nagyon durva volt! Már régen láttam ekkora nagy nulla filmet!!!! Pedig maga a történet nem lett volna rossz, de a kivitelezés!
6/10
yetilány 2010 nov. 27. - 12:49:53 6/10
(106/294)
Elsõsorban Javier Bardem miatt szántam rá magam, hogy megnézzem, de ezt a filmet még õ sem tudta megmenteni...
boreeester 2010 nov. 26. - 22:33:01 Előzmény mixisoft
(105/294)
nem építhet sablonokra, hiszen ott volt a könyv ami alapján dolgozott. az pedig tudvalévõ, hogy a könyv igaz történet, amibõl egyenesen következik, hogy nem a megszokott sémák szerint történnek a dolgok. de ez úgy tûnik csak az én véleményem.
1/10
koczanbalint 2010 nov. 26. - 22:20:32 1/10
(104/294)
Nem szeretnék senkit megbántani, de ekkora szart még nem láttam. Borzalmas történet és egy nagy nulla, vallások keveredése, kesze-kusza értelmetlen gondolatok. Azt sajnálom, hogy 80 percet rászántam. De elszomorodom, ha arra gondolok, mennyi ember nyomorog, az amerikaiak pedig erre költik a pénzt.
Ha valaki hezitál, hogy megnézze: SEMMIKÉPP.
Pumpuj 2010 nov. 21. - 16:55:25
(103/294)
Elkezdtem nézni és azon gondolkodtam, hogy mirõl is szól ez a film? Aztán rájöttem: Julia Roberts akkora név, hogy még az ilyen szart is el lehet vele adni. Az emberek bemennek miatta a moziba és megnézik. Ennyi.

Amellett, hogy alapvetõen nem tetszett, csak egy apró kötekedés:
Nem értem, hogy a rendezõ az "olaszos életérzést", amikor is a fõhõs(nõ) egy étterem teraszán a napsütésben tésztát eszik, miért az Éj királynõje áriájával festi alá Mozart Varázsfuvolájából? Értem én, hogy ide ária kell, de hát annyi jó olasz opera van...
mixisoft 2010 nov. 21. - 09:48:46 Előzmény MaszlagMorton
(102/294)
Gyerekek, ez borzasztó. Nézhetetlen. Nincs történet, idekap-odakap, semmi. Nem sikerül átadni a mondanivalót. Ahhoz és gyenge volt a rendezõ, hogy legalább sablonokra építsen (bár néhány azért jutott belõle). Teljesen nulla az egész. Semmi.
4/10
MaszlagMorton 2010 nov. 20. - 21:09:30 4/10
(101/294)
A párom kedvéért beültem a filmre, úgy, hogy elõzõleg semmit sem tudtam róla. Itt mûfajként filmdráma van feltüntetve, számomra egy kicsit romantikus film jellege is volt, már ha annak vehetjük, hogy egy asszony szerelmi életére fókuszáló lélekvátozásait is igyekezett bemutatni.

Mivel alapvetõen nem vagyok oda az ilyen típusú filmekért és úgy általában a Julia Roberts filmek tipikus, hol enyhén, hol hangsúlyosabban melankolikus szellemiségéért (amit itt is felfedezni véltem), szinte a minimális humort is mellõzve, 4 pontot (a saját szubjektív, nem filmkritikusi skálám szerint!) adtam rá.

Azért négyet, mert habár nem vagyok mûértõ és a mûfajt sem kedvelem, de talán a maga nemében nevezhetõ jónak az alkotás, továbbá mert tetszett az indonéz szigetvilág trópusi tájainak, az ottani emberek lakóhelyeinek bemutatása. És hát a végéhez közeledvén a film mintha "életre kelt volna", némi, a kevésbé érzéki lelkületû nézõ számára is elcsíphetõ cselekmény is akadt.
10/10
ati1313 2010 nov. 19. - 20:38:47 10/10 Előzmény karolina
(100/294)
Nagyon jó film,nagyon tetszett.
Az elsõ harmad kicsit uncsi amugy szuper.
karolina 2010 nov. 16. - 23:31:15
(99/294)
Szia! Én ma este láttam a filmet egy moziban és ugyanez a kérdés fogalmazódott meg bennem :-))) Ha valahonnan megszerzed, kérlek értesíts! ;-) Köszi
rebusz111 2010 nov. 16. - 22:45:26
(98/294)
Sziasztok!

Megvan valakinek a film zenéje?
bayswater 2010 nov. 16. - 00:00:23
(97/294)
Nagyon köszönöm!:)))))))))))))) Én ehhez béna vagyok úgy látszik, de mit írtál be a keresõbe? (csak hogy tanuljak)
seif 2010 nov. 13. - 12:42:03
(96/294)
bayswater 2010 nov. 13. - 12:01:13
(95/294)
Sziasztok! Szeretném megtudni, hogy Indiában a pasi milyen néven szólította Juliát (Kajának lett fordítva). Tudja valaki? Nagyon megköszönném!