Téma: Jane Eyre

lioness 2007 ápr. 20. - 22:20:50
(211/831)
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Bár ez nem Jane Eyre-rel kapcsolatos. Valaki korábban megemlítette, hogy a Büszkeség és balítélet-nek van folytatása. Könyvben vagy filmen?

A filmkatalogus.hu oldalon láttam múltkor, hogy a Colin Firth-Jennifer Ehle -féle Büszkeség megjelent már DVD-n, 300 perc, tehát gondolom mind a hat rész rajta van.
Bocs, ha ezt már mindenki tudta, csak ritkán tudok bekapcsolódni a fórumba.
kataszombat 2007 ápr. 20. - 20:44:51
(210/831)
Sziasztok!
Mindenki nézze meg angolul a Jane Eyre-t, aki még nem tette volna meg. És nem csak a kivágott részek miatt.
A magyar szinkron egyszerûen valami borzalmasan bizonytalan, dadogó Jane-t ad vissza (nem tudom mennyire köszönhetõ ez a szinkronrendezõnek, és mennyire a magyar hangnak Ónodi Eszternek). Többszöri nézés után állíthatom, hogy az eredetiben egy sokkal magabiztosabb lányt láthattok, aki magabiztosságával igyekszik leplezi a lelkében dúló viharokat.
SOKKAL JOBB AZ EREDETI!!!
sziporka67 2007 ápr. 20. - 20:26:22
(209/831)
Sziasztok! Én nagyon régen még tizenéves koromban olvastam a Jane Eyret. Teljesen véletlenül itt az interneten bukkantam rá ismét a könyvre amit kb. 2 hónapja olvastam. Ezért örültem nagyon a filmnek, mert még friss volt az olvasott élmény. Nekem ez a mostani feldolgozás nagyon tettszett. Bár én Janet talpraesettebbnek képzeltem a könyv alapján. Itt olyan álmodozó volt, bár ha belegondolok egy 19-20 éves lánytól ez nem áll távol. Toby Stephens szerintem jóljátszott, nekem a Sárvári Gyõzõ jutott róla az eszembe.
Pünkösdi Kató 2007 ápr. 20. - 19:35:20
(208/831)
Fõleg, ha tudjuk, hogy Jane-t tönkretette volna az afrikai éghajlat.
10/10
gladiátor1 2007 ápr. 20. - 19:33:42 10/10
(207/831)
Holnap lesz Toby Stephens születésnapja.
1969. április 21.
színész 180 cm
szemszín
kék
hajszín
szõkésbarna

Azt hittem, vörös, ez azért jobban hangzik. Egyszerûen hiába néztem meg újra és újra a filmet, nem találok benne kifogásolnivalót és nem tudom eldönteni, hogy melyik jelenet a legelragadóbb.
darcliz 2007 ápr. 20. - 11:17:46
(206/831)
Nekem az Értelem és érzelem c. Austen regény nem igen nõtt a szivemhez, pedig olvastam is a könyvet, mivel meg van otthon a könyvespolcomon + láttam az Emma Thompson-os féle filmet is, de egyik sem tett rám különösebb hatást, sõt, a könyv olvasása közben az az igazság, alig vártam már, h befejezzem. Csak azért olvastam végig, mert Asuten regényrõl volt szó.
Remélem a sorozat sokkal jobban fogja visszaadni és bemutatni ezt a történetet. És mivel a BBC késziti, e irányba táplált reményeim igen nagyok.
... de mire hozzánk elér ... várhatunk még egy keveset ...
csokibeka 2007 ápr. 20. - 10:49:37
(205/831)
Igen, te tetted fel csak nem tudtam fejbõl a neved pontosan, és írás közben nem tudtam visszanézni. :) Köszi még egyszer.
Az a jó azért a St. John-os részben, hogy össze lehet hasonlítani Rochesterrel, és akár mennyit ír a könyv vallásosságról meg erkölcsösségrõl, az olvasó mégis úgy érzi, hogy nagyobb bûn lett volna elfogadni St. John ajánlatát, mint Rochesterét.
miklosildiko 2007 ápr. 20. - 08:40:27
(204/831)
Ha jól emlékszem, az Üvöltõ szeleket is nem egyszer olvastam, talán a Shirley-t is olvastam, de egy sem fogott meg úgy, mint a Jane Eyre, hogy többször is el szeretnémolvasni, holott kívülrõl tudom. Lehet, hogy újra kéne próbálkoznom velük?
Láttam annak idején a Zeffirelli-féle feldolgozást, moziban is, tévében is. Most meg a YouTube-on Timothy Daltonnal. Igazából egyik Rochester sem olyan csúnya, mint a könyv alapján elképzelné az ember, ráadásul egyiknek sem fekete a szeme, sõt, William Hurt még vörös hajú is, ami végképp elképzelhetetlen. Nekem a BBC-s jött be, ugyan Toby Stephens távolról sem csúf (sõt!!!), de a játéka annyira jó, hogy nagyon be tudja mutatni ezt a változó Rochestert, aki az elején még faragatlan pokróc, a végén meg egy kedves szeretõ, a legvégén pedig egy rokkant ember.
10/10
gladiátor1 2007 ápr. 20. - 00:14:27 10/10
(203/831)
Most olvastam, hogy jelölték Ruth Wilsont egy májusi filmes díjkiosztóra. Reméljük, Tobyt is el fogják ismerni.

Nominations for this year's British Academy Television Awards sponsored by Pioneer are below. Winners will be announced at the ceremony at the London Palladium on 20 May 2007.

ACTRESS
ANNE-MARIE DUFF - The Virgin Queen (BBC1)
SAMANTHA MORTON - Longford (Channel 4)
RUTH WILSON - Jane Eyre (BBC1)
VICTORIA WOOD - Housewife 49 (ITV1)

youtube problémámmal írok neked magánban.
csokibeka 2007 ápr. 19. - 22:22:00
(202/831)
A youtube.navi-gate.org oldal nem jött ki, vagy mikor beírtad, hogy Jane Eyre, arra nem jött ki semmi? Van nem jelent meh oldalt Dowload felirat?
10/10
gladiátor1 2007 ápr. 19. - 22:11:34 10/10
(201/831)
No Videos found for 'youtube.navi-gate.org'

Sajnos nem tudtam eddig letölteni a youtube-ról, mi lehet a gond?
10/10
gladiátor1 2007 ápr. 19. - 21:55:42 10/10
(200/831)
Nagyon sokat vártam a könyvtõl fõleg a mostani film után, és megnéztem a régi feldolgozások clippjeit is.
A kolleganõimet és külföldön élõ barátaimat lázba hoztam a filmmel, mindenki látni akarja! Az én érzésvilágomhoz csakis a mostani Jane Eyre feldolgozás áll közel, Toby és Ruth megformálásában.
Sajnos a musical nem indult el eddig a gépemen!

Tobynak/Mr. Rochesternek tavasszal fog megszületni az elsõ gyermeke.
Pünkösdi Kató 2007 ápr. 19. - 21:38:51
(199/831)
én tettem fel, örülök, hogy tetszett. :) Ha még érteném is, hogy mirõl énekelnek, persze, el tudom képzelni. :)
A St. Johnos jelenetnél nekem is ökölbe szorult a kezem, annyira tartottam attól, hogy Jane elmegy Afrikába. Örültem, hogy Zeffirelli kihagyta ezt a történetet.
A regénynek én is nekikezdek újra, annyit emlegettétek. :))
Pünkösdi Kató 2007 ápr. 19. - 21:33:52
(198/831)
nézz szét antikváriumban, akár többször is, én már láttam, - Miskolcon. Vagy ha jársz könyvtárba, akkor ott.
Eddig két barátnõmnek adtam oda a Zeffirelli-féle filmet és a 4 részeset látta, olvasta a könyvet. Vélemény:
1. barátnõ: neki a könyv a tuti, utána Zeffirelli és a 4részes.
2. barátnõ: nagyon tuti a 4 részes, utána a könyv és a Zeffirelli, ami kevésbé tetszett neki.
csokibeka 2007 ápr. 19. - 21:29:12
(197/831)
Tegnap este (ma hajnalban) én is végre kiolvastam a könyvet. Nagyon-nagyon tetszett,és elgondolkodtatott, pedig tele voltam elõítéletekkel, de fõleg azok a részek tetszettek, mikor együtt vannak Rochesterrel, a párbeszédek. De nem tudom, hogy pl a St. John-os részt még egyszer végig bírnám-e, nagyon felmérgesített. :)
Azért én megmaradok Jane Austen rajongó, az õ humora pótolhatatlan, Brotek közül, meg Emily, bár itt is volt az Üvöltõ Szelek szenvedélyébõl jó nagy adag.
És az a musical, amit egyikõtök feltett, hát az csodálatos, egyre jobban a hatása alá vont, míg olvastam, hallottam a fejemben a dalokat, és azóta is, nagyon jól visszaadja a könyv hangulatát a zene, meg Rochester hangja, olvasás alatt nem tudtam elképzelni, hogy néz ki, mert annyi verziót láttam, de a hangját azt hallottam. :))
MARIKA33 2007 ápr. 19. - 21:15:33
(196/831)
ugyan is slovákián lakom és itt megvan a tékákban dvd-én méghozzá magyar szinkronnal ...komolyan nagyon szép film...
10/10
gladiátor1 2007 ápr. 19. - 21:10:27 10/10
(195/831)
Szerintem is szenzációs Toby játéka, nem csoda hogy a BBC feldolgozásokkal elkényeztetett és nagyon elfogult angolok is odavannak érte. A képeket nálam sokkal ügyesebbek találták, de fõleg innen szoktam csatolni.

<a target="_blank" href="http://walford.smugmug.com/toby%20stephens" title="http://walford.smugmug.com/toby%20stephens">walford.smugmug.com</a>

Ma az angliai barátnõm megkérdezte, elküldje e dv-d-n, nem beszélek annyira jól angolul mint szeretném, de volt bennem tartás, adtam egy kis idõt a magyar forgalmazóknak.
Lisa111 2007 ápr. 19. - 20:16:05
(194/831)
Nekem is a Jane Eyre a kedvencem a Bronte nõvérek regényei közül , az Üvöltõ szelek az túl elvont...

nekem Charlotte-tól még a Shirley is tetszett, vannak benne döcögõs részek, de nagyon szépek is...
Lisa111 2007 ápr. 19. - 20:10:26
(193/831)
már megjárta egyszer Usával, a James Bond-film után kiment, de csak kis szerepeket kapott....nem is baj, maradjon csak Európában...mondjuk jöjjön el ide forgatni :D
Lisa111 2007 ápr. 19. - 20:06:07
(192/831)
Hol láttad azt a filmet (Rising)?? Angol fórumokon nagyon dicsérik...

Szerintem az 5 kismalacban is jó volt...
az õ kedvéért még azt a Bondfilmet is megnézném, amiben játszik, mondjuk Pierce se rossz...:D