Téma: Jessica Alba

teardrops 2013 jan. 08. - 20:30:08 Előzmény convar
(858/1138)
Huh, Te aztán tényleg benne vagy... a témában.;-)

A Sin City-nél nem látok ellentmondást, mert Joker (Nickolson és ledger esetében is) azért elég komoly szerep, míg a Sin City-ben, lássuk be, nincs ilyen lehetõség. Jessicánál meg pláne nem volt, ahogy azt Te is megjegyezted.:-)
Amúgy a film szerintem képileg zseniális, egyébként meg iszonyat durva - de ez már más kérdés.

A szerepekre visszatérve, én igazából a Sötét angyalban figyeltem fel rá, ott elég "tevékeny", a többiben nem lehet igazán kibontakozni. Mármint amit láttam is, ami viszont nem sok. A láthatatlan jelre viszont kíváncsi vagyok (az az, amelyikben matekos, ugye?).

<- random kép (gugli dobta ki harmadikként a nevére:-))
Koczy85 2013 jan. 08. - 02:42:23 Előzmény convar
(857/1138)
"Am kérdeztem már augusztusban is, csak utána eltûntél: hogy megy a színésztanfolyam?"

Erre inkább privát üzenetben válaszolok, mert ide eléggé OFF lenne.
10/10
duckshoot 2013 jan. 07. - 20:15:07 10/10 Előzmény convar
(856/1138)
Ez fasza! Ott van a szeren.
korovjov100 2013 jan. 07. - 17:34:58 Előzmény convar
(855/1138)
Ide milyen jó képeket hozol!:)
korovjov100 2013 jan. 07. - 17:34:03 Előzmény Koczy85
(854/1138)
Hello!
Szerintem smink ide vagy oda, a szemei és a mosolya szépíti meg..kit érdekel a bõr hiba:)
_goldie_ 2013 jan. 06. - 11:07:54
(853/1138)
jók ezek a spontán képek..életszerûbbek
csak sajnálom hogy életlenek
az sokat levesz az értékébõl
_goldie_ 2013 jan. 06. - 11:05:38
(852/1138)
pedig nem jó a sanda gyanúd nem értettelek félre..az csupán poén volt! :))
"mint egy indiai" (most nem leszek népszerû) Mo-on másképpen fogalmaznak :D


szeretem mikor ilyen egyszerûen és "természetesen" néz ki
vagyis alig sminkel..akár mosolyog akár nem
..hiszen a mosoly is öltöztet(het)! :))
10/10
offtopic
convar 2013 jan. 06. - 03:05:44 10/10
(851/1138)
Ja, a félreértések elkerülése végett: ha válaszként küldök el egy hsz-t és közben azt írom (mint most eggyel visszább) hogy "Ez a kép" olyankor arra a képre gondolok amit abban a hsz-ben osztottak meg amire válaszolok, nem arra amit a válasszal együtt aktuálisan én küldök el. Ha mégis hozzá akarok fûzni vmit az én képemhez akkor odaírom hogy "A képhez". Az mindig az én képemre vonatkozik.

Gondoltam leírom mert már a múltkor is volt egy olyan sanda gyanúm hogy félreértettek :) (pl. 829. hsz)
10/10
convar 2013 jan. 06. - 02:54:17 10/10 Előzmény _goldie_
(850/1138)
Asszem még nem, pedig nagyon szép mindkettõ :)

Ez a kép különben a tavalyi Golden Globe-on készült.
10/10
convar 2013 jan. 06. - 02:46:21 10/10 Előzmény Koczy85
(849/1138)
Igen, én is azt érzem hogy manapság ezeken a díjkiosztókon már elõre le vannak zsírozva bizonyos filmek díjai... tudjuk hogy.

A képekhez: állítólag szilveszteriek, amit a fejeken látható "kiegészítõk" alapján készséggel el is hiszek :)
10/10
convar 2013 jan. 06. - 02:25:55 10/10 Előzmény teardrops
(848/1138)
A mondat elsõ felével egyetértek, a második feléhez meg annyit fûznék hozzá hogy de, már beindult (igen, egyrészt épp a Sin Citynek köszönhetõen), csak mostanra le is állt.

A kérdés csak ugye az, hogy azért szerepel ilyen kevés filmben mert neki ennyi is elég (anyai és üzleti teendõi mellett) vagy mert nem hívják. Az elsõnek némileg ellentmond az hogy van dadája (pontosabban nem neki hanem a gyerekeknek :) ), persze, nyilván nem azért vette fel hogy egyáltalán ne kelljen gyereket nevelnie.

A Sin City valóban nem az a fajta film volt amivel komoly szakmai elismeréseket lehet szerezni. Bár ennek némileg ellentmond Heath Ledger Oscarja a Batman - A sötét lovagban vagy Jack Nicholson Golden Globe jelölése a legelsõ Batman filmben. Bár azok eszempontból nagyon "hálás" szerepek voltak (sokan mondják, a díjakhoz a gonosz ill. értelmi fogyatékos mindig tuti szerepek), Jessica táncikája ilyesmire tökéletesen alkalmatlan volt. Na jó, azért nem csak abból állt, de a lényeg hogy hogy az õ szerepébõl nem lehetett többet kihozni.

Inkább az volt a baj hogy hirtelen megjött népszerûséget, felkapottságot "aprópénzre váltotta": sorra rosszabbnál rosszabb forgatókönyveket választott: ostoba vígjátékok (Love Guru, Kabalapasi, Bill), B kategóriás akciófilmek (A tenger vadjai), vegytiszta popcorn filmek (Fantasztikus négyes filmek) meg egy olyan horrorra, ami lévén hogy távol-keleti feldolgozás szinte egybõl kudarcra volt ítélve (fõleg a tipikus "kultúrsznoboknál").

Egyedül az Éberségben lett volna sztem "potenciál", de miután annak meg folyamatosan halasztották a bemutatóját a siker ott is elmaradt. Ennél az egy filmnél egyébként én is osztom azt amit ált.ban az "okosok" (értsd: kritikusok) szoktak mondani rá: hogy gyengén játszott. Vagy legalábbis nem hozott ki mindent a szerepbõl, és az elmaradt sikerben talán ez is szerepet játszhatott. Am ezért a filmért tényleg kár, mert am jó film volt, sõt, nagyon jó.

Aztán kihagyott egy teljes évet (2009), majd megint csupa olyan film amire semmi szükség nem volt (Valentin Nap - meg se néztem, nem is fogom, Machete - mondjuk én imádtam, de most nem ez a fontos, mert akkor is csak egy exploitation, Utódomra ütök - ezt se láttam és nem is érdekel).

Igaz, vállalt azért komolyabb filmeket is: The Killer Inside Me, Láthatatlan jel. De mivel ezek gyak.lag 0 promócióval jöttek ki így sajnos szintén alkalmatlanok voltak arra hogy megmutassa a világnak a tehetségét. Pedig az utóbbi különösen jó kitörési pont lehetett volna, ha csak magát a produkciót nézem: hiszen dráma, és fõszerep. Az HBO oldalán van is egy cikk ami a filmmel foglalkozik:

http://www.hbo.hu/article/jessica-alba-es-a-matek-a-lathatatlan-jel-kulisszatitkai_29785

Abban pedig egy olyan bekezdés, miszerint

"A rendezõ Agrelo szerint a film nagyban megváltoztatja Alba karrierjének megítélését. "Emlékszem, azon is mindenki csak kacagott, hogy John Travolta szerepet kapott a Ponyvaregényben. Aztán tessék, mindenkit lenyûgözött. Itt is ez a helyzet. És amikor ez meg tud történni, az a legjobb dolog. Fõleg, ha te magad tapasztalod meg.""

Na igen, csak ahhoz egy kicsit (=sokkal) több promó kellett volna, mert ahhoz is elõször az embereknek hallaniuk kellene errõl a filmrõl... annó a Ponyvaregény még a csapból is folyt, a Láthatatlan jel meg... nomen est omen.
10/10
convar 2013 jan. 06. - 01:17:23 10/10 Előzmény Koczy85
(847/1138)
"Na, de ha ilyen, akkor ez mégsem sima elemi iskola. :) Bár értem mit mondasz, szóval nem kell feltétlen magánsulinak lennie."

Igen, az "elemit" arra értettem hogy "általános" általános iskola, tehát 1.ben írni-olvasni tanulnak, aztán számolni, aztán lesz történelem meg biológia meg irodalom stb. Szal semmi specifikus.


"Én most már több mint 1 éve élek Angliában,...
A lényeg igazából, hogy én nem bántam meg az Angliába költözést."

Ami azt illeti, Angliához azért ragaszkodom hogy tökéletesítsem az angolom (ami jelenleg 0, azaz 0 szinten van, tehát mielõtt kimennék tervemben van elvégezni egy alapfokú tanfolyamot), Londonhoz meg éppen az olyan alkalmak lehetõsége végett amelyekben neked már volt is részed :)

Am kérdeztem már augusztusban is, csak utána eltûntél: hogy megy a színésztanfolyam?


"Kisebb OFF-olás után vissza Jess-hez, illetve a smink nélküli képeihez, szerintem egyiken sem néz ki sz*rul, egyáltalán nem."

Naaa! :) Sztem túl elfogult vagy :) Am tudom ám még fokozni ha nagyon akarom ;D

Na jó, fokozni már nem nagyon :) De más szempontból ez a kép is érdekes, mert úgy néz ki rajta mint egy indiai, csak épp az a kis piros pötty hiányzik :) (és elvileg ezen szintén smink nélkül van)
_goldie_ 2013 jan. 05. - 14:57:58 Előzmény convar
(846/1138)
:DD
ezmiez..sorbaállás a cipõboltban? :D

volt már ez a levendulaszínû ruha?
Koczy85 2013 jan. 05. - 13:05:57
(845/1138)
Pedig a Sin City az utóbbi 10 év egyik legjobb képregényadaptációja. Csak mostanság díjátadókon inkább azt díjazzák, ami éppen menõ, nem feltétlenül azt, ami jó. Bár, hogy mi jó és mi nem, az meg egyéni megítélés kérdése.
Koczy85 2013 jan. 05. - 12:44:50
(844/1138)
Pedig a Sin City az utóbbi 10 év egyik legjobb képregényadaptációja. Amúgy ezek a díjátadók eléggé komolytalanok mostanában. Ott is már csak a pénz számít meg az, hogy mi éppen a menõ. Nem annyira a szakmaiság. Sajnos.
teardrops 2013 jan. 05. - 11:38:58 Előzmény convar
(843/1138)
Noigen, de ahhoz szerepeket is kellene vállalnia és az úgy tûnik, még nem indult be.
Vagy talán a SinCity-vel mégis. Bár ez nem éppen a filmdíjas film kategóriája...
Koczy85 2013 jan. 04. - 03:59:41 Előzmény convar
(842/1138)
"Gondolok én egy amolyan "gazdagék iskolájára", ami bár sima elemi iskola, de a színvonala, esetleg a szolgáltatásai miatt, így az esetleges többletköltségei miatt kifejezetten a felsõ 10000 csemetéit célozza meg."

Na, de ha ilyen, akkor ez mégsem sima elemi iskola. :) Bár értem mit mondasz, szóval nem kell feltétlen magánsulinak lennie.

"1xûen élni akarok az életnek ill. a hobbijaimnak, vagyis mindennek ami jó :) Az, hogy ezt mivel keresem meg már mellékes, mindig ami jobban fizet :D (am most én is azon morfondírozom hogy kimegyek Angliába)"

Én most már több mint 1 éve élek Angliában, és nohan nem kolbászból van kerítés itt sem, éppen hobbijaim szempontjából hihetetlen mennyi jó dolog történt itt röpke egy év alatt. Pl. láthattam élõben mindkét kedvenc színésznõmet (Jess-t is). Egyiküket (Michelle Ryan) pedig nemcsak láthattam, hanem úgy alakult, hogy többször találkozhattam és beszélgethettem vele, és azért ez hihetetlen nekem, mert mégis csak egy híresség itt, és mégis olyan közvetlenül beszélget velem, "földi halandóval", mintha csak gimis osztálytársak lettünk volna.
A lényeg igazából, hogy én nem bántam meg az Angliába költözést.


Kisebb OFF-olás után vissza Jess-hez, illetve a smink nélküli képeihez, szerintem egyiken sem néz ki szarul, egyáltalán nem.
10/10
convar 2013 jan. 03. - 21:06:12 10/10
(841/1138)
Ez meg feltételezem a teljes csapat:

Mármint úgy értem akik számítanak :D

Am remélem hogy az a kabát csak mûszõrme :P (bár sztem igen, mivel nagy állatbarát, emlékszem, a cápás kalandjáról már volt is itt szó :) )
10/10
convar 2013 jan. 03. - 21:00:49 10/10
(840/1138)
.
10/10
convar 2013 jan. 03. - 20:56:05 10/10
(839/1138)
Ez a haj gondolom csak vmi kósza ötlet volt, esetleg hirtelen felindulásból, vagy mert elvesztett egy fogadást :D

De am itt megint azt a rohadt mobilt nyomkorássza :D Remélem vezetés közben is szokta :P