HansHaag 2013 jan. 09. - 19:52:59 Előzmény gyorgye
(7504/8584)
Egyetértek - de látod, kevesen vagyunk... (-)
Simple 2013 jan. 09. - 19:34:15
(7503/8584)
Szerintem ez csak a kezdet. Mármint a szinkron. Visszatér õ teljes valójában, mármint a színész, hogy a karakter is vele együtt az már más kérdés. Balázs nevû beteg lesz a kulcs a visszatérésében az elõzeteseket olvasva.
zaran.dok 2013 jan. 09. - 19:11:30
(7502/8584)
Amúgy most akkor ez lesz Tamás atyával a végleges? Csak mert gondolom nem szellemkedik még Betti mellett évekig.... (ha ennyi eszük van a sorozatíróknak akkor nagyon hülyék). Aztán utána meg marad szinkronszínésznek? Ne szórakozzanak már! Ez még a JR-tól is nagyon gyenge húzás. Száraz Dénes szerintem sokkal jobb színész, mint ez akit szinkronizál.
5/10
Crystal 62 2013 jan. 08. - 15:14:32 5/10
(7501/8584)
Ez jó ,és van benne igazság...........:D
Simple 2013 jan. 08. - 12:03:23 Előzmény gyorgye
(7500/8584)
Tévedsz. Szoktam olvasgatni más fórumokon is a hozzászólásokat, az egyik legnépszerûbb szereplõ. Sokan várják vissza, köztük én is. Akinek eddig sem jött be ( pl szerintem neked ) annak ezután sem fog. Nyilván nem a maffiás-pszichopata szálat fogja erõsíteni, arra ott vannak a Fehérek és ott volt Budai. Száraz Dénest inkább a nõi nézõk kérték vissza, akik esténként a néhol horrorra váltó sorozatban szívesen látnának romantikát. Igen nyálas, rózsaszínfelhõs romantikát, amitõl a férfi nézõ valószínûleg egészen a hûtõig szalad egy sörért, de ez van :)
gyorgye 2013 jan. 08. - 06:56:13 Előzmény plman
(7499/8584)
Aki eddig nem utálta meg Tamás atyát,na az eztán biztos megfogja.
plman 2013 jan. 07. - 10:31:30
(7498/8584)
a napokban olvastam vagy hallottam valahol, hogy Várnagy is visszatér. Nem tudom, hogy igaz-e de ha igaz akkor elég gáz. Hányszor akarják még ellõni, hogy a halottnak hitt rosszfiú (vagy rosszlány) mégsem halt meg? Egyszer még elmegy egy sorozatban na de ennyiszer? Ennyire nincs ötletük az alkotóknak?
Simple 2013 jan. 06. - 10:31:14 Előzmény Agnessza
(7497/8584)
Én is hanyagoltam mostanában a sorozatot, mert a Budaiféle rémségek tárháza nekem túl sok volt. Amúgy sem jönnek be a maffiás és egyéb horror vonalak, gondolom nem is a nõi nézõk miatt írják ezeket bele. Tamás atya egyelõre csalódás, csalódás azért mert eltelt több, mint félév és állítom összesen nem szellemkedett 10 percnél többet ez idõ alatt, illetve ezt nevezik nagy durranásnak????
zaran.dok 2013 jan. 05. - 23:50:19
(7496/8584)
Én is leírom a véleményem. Én annak a pártján voltam, hogy hozzák vissza Tamás atyát. Most a szellemének nagyon örülök, de jó lenne állandósítani. Nekem ez a szinkronos dolog nem tetszik. Bár kellemes hangja van a játéka egy üde színfolt volt a sorozatban és örülnék ha nemcsak olykor-olykor mint valami Casper láthatnánk.
3/10
Agnessza 2013 jan. 05. - 12:54:29 3/10
(7495/8584)
Egy ideig megint nem, most ismét nézegetem a részeket. Nekem ez a Lucás szál még tetszik is. Meg Száraz Dénes visszahozása sem annyira gáz. Ebbõl a szinkronosból ki lehet még hozni valamit. Jó látni újra a sorozatban, többek közt, miatta is nézem megint. Mondjuk egy Szellemekkel suttogós ötlettel teljesen vissza lehetne hozni Tamás atya karakterét. (Szellemekkel Suttogó SPOILER!) Mert amikor Jim meghalt, a szelleme tovább élt és beleköltözött egy fickó testébe. Így teljesen visszatért a karaktere, mert a nézõ Melinda szemével Jim-nek látta a fickót, és csak a tükörképe volt a másik színész arca. SPOILER OFF! Szóval ezt meg lehetne csinálni itt is. Mivel a mandarinos akcióval jelezték, hogy nem Bettike hibbant meg, hanem lehet, tényleg a szelleme van ott Tatyának.
Sutherland 2013 jan. 05. - 11:05:58
(7494/8584)
Én szerettem a sorozatot most is néha nézem de kiábrándító sajnálom a jó karaktereket akiket kiírtak,elrontottak.
Mindig a karakter elfáradt dologgal jönnek,nem az fárad el hanem a forgatókönyv írók,producer nincs ihlet .
Csak példaként anno tudták hogy sokan kedvelik a Papot a soriban és az alakító színészt aki nagyon jól játszik,mégis kiírták de még hogy ,agyon csapatták napsütötte idõben egy villámmal.
Akkor inkább gázolták volna el,de el is utazhatott volna, vagy egy tragédia hatására meg is változhatott volna a jelleme leveti a reverendát elveszti a hitét és átmehetett volna negatív szereplõbe,vagy akármi más ötlet bármit kihozhattak volna belõle.Most meg szerintem a nézettség csökkenése miatt próbálják vissza varázsolni,de nem sikerül mert elrontották a karaktert ,sose lesz már olyan jó.Így Bettybõl sem kellene most elmebeteget csinálni.
Ez csak egy példa volt a hülyeségre ,de sok jó színész régi karakter hiányzik.
Az állandó új szereplõknek nem látom értelmét.
A jókat kellet volna formálni.
Most a Bodolai lány ha kijut Pakisztánba õ is kint marad,mint Magdi Ausztráliában ,de nem értem minek kellet Habib karaktere a soriba szerintem jelentéktelen.
Tele lett tehetségtelenekkel tisztelet a kivételnek,amit sajnálok....:(
Caramell 2013 jan. 04. - 22:57:04
(7493/8584)
Mi ez a baromság hogy a tolószékes pali a Tatya hangján szólal meg a múltkori részben pont azt láttam,Sz Dénes szellem+szinkronizál mik ezek a hülyeségek már nem bírom követni ezt sem mit akarnak ebbõl kihozni.
Kezd elfajulni a sorozat..:(
8/10
Creapress 2013 jan. 04. - 20:04:51 8/10
(7492/8584)
Mikor lesz már ennek a sorozatnak végleg vége?
Pókerszív 2013 jan. 04. - 17:30:38
(7491/8584)
Végül is igaz, komplett õrült volt Budai.
NewZoo 2013 jan. 04. - 17:19:42
(7490/8584)
:D :D osztom a véleményed abszolút! Bár én régóta nem nézem, de amennyit látok a családtagok jóvoltából, az igazolja megrökönyödésed.Magam sem jellemezhettem vna jobban ezt a lebutított produkciót. Nem mintha elõtte bölcsész-szakos kötelezõ anyag lett volna, de az elején nézhetõ volt. A muzulmán vonal, meg tök felesleges. Ha a húgom ki akarna menni ilyen szörnyû közegbe, elvinném egy jóféle lelkigondozóba, semmint kiengedjem a rettenetbe. Onnan ugyanis kijöhet,ha meggyógyult.
HansHaag 2013 jan. 04. - 15:11:21
(7489/8584)
...hát... én, már nem is tudom, hogy fejezzem ki megrökönyödésemet... ilyen ostoba latin-amerikai selejtté fokozni valamit... huhh!
Valamire valaóeurópai család, még ha oly egyszerû is, mint a Bodolai-Rettenet-Igénytelenék, egyértelmûen meg kell hogy akadályozza, hogy a lánygyerek muszlimfalvára tehesse a lábát - eddig rendben is lenne, mert ez ALAP! Kiknek akarnak benyalni ezek a tehetségükben retardált "alkotók"? Talán valami sejk szponzorálja, ezt a lassan a vakond szintje alól kikandikáló agyzsibbasztást? Kifelé a fenébe ezzel a csávóval, meg a rettenet csadorfalvai hátterável is! Aki ilyenre kíváncsi, menjen orvoshoz - Csillagkútra! :D
Még a kúltúrált sjandináv országból is terhesen, meg csalódva, megzuhanva jött haza a hülyelány, most meg elmaradott-pusztára utazna? Nem fér össze a karakterrel, ugyanis a kiscsajt nem írták oly sötétre, mint a szüleit, meg a zEmilkét, aki, akár még paprikajancsi is lehet, ha nagyon belehúz. A vörös, venyige-hajú némber, meg nem krampusznak nézett ki Karácsonykor, hanem szado-mazo dominának a lakk-cuccban. (-) Kik, és kiknek írják ezt??? 80-as IQ alattiaknak? Nem így kezdõdött. A Bettyke is mehetne a levesbe, mert reménytelenül tehetségtelen és idegesítõ. Barbika úgyszintén: grimasz + torokköszörülés = "Barbi" színészi alakítása. Veronka, meg má legyen újra szép, mert így egy irritáló férfi-fejû aggódógép.
Azt hinné az ember, hogy ezek egyértelmû hibák, amikbõl tanulnak és megoldják - de nem. Mert az igénytelenjének így is jó.
Pedig ugyenannyi erõfeszítéssel jót is lehet(ne) alkotni.
5/10
Hm! 2013 jan. 04. - 13:51:42 5/10
(7488/8584)
Egyébként meglehetõsen igénytelen, vagy nem is tudom milyen megoldásnak éreztem az õrmester felbukkanását Müller oldalán. A színésszel nincs gondom, nem az õ hibája, hogy nagyon látszott a cselekményen, hogy õ, mint rendõr csak azért van ott, hogy munkát adjanak a színésznek. Bármennyire is kedvelem Konrádot, én azt vártam, hogy majd az õrmester rendezi le Budait...bár az meg sablonos lett volna. De az, hogy elõugrik a semmiért...nevetséges. Jó, az életben is elõfordulhat ilyen, de akkor is...
Bár az õrmester találta meg a bombát, szóval az sem kis dolog, de valahogy akkor is...

Kedvelem a Budait alakító színészt, de remélem most már tényleg meghalt a karaktere:)


Ezt a tamásos dolgot nem igazán sikerül megoldani. Mihályfi Balázs mellett Száraz Dénest tartom a legtöbbre a csapatból, de igazság szerint engem már egyáltalán nem érdekel mi lesz a sorsa...nem kellett volna a kiíráskor a halál mellett dönteni, persze kellett a nézettség. Sajnos már nem illik bele a képbe, nem illeszthetõ bele...fantasztikusan egyedi megoldást ígérnek, de szerintem kamu az egész...majd úgy csinálják, mint egy bizonyos ember, akinek nem írom le a nevét, hogy egy nála jobb szakács receptjein egy kicsit alakított, aztán kiadta a sajátjaként.
Persze azt is el tudom képzelni, hogy már néznek sosem látott külföldi sorozatokat és onnan vesznek át...csak nem biztos, hogy ahhoz van szorgalmuk.
Ez a módszer mûködik Tarantino esetében is (vagyis a lopkodás, melyet õ sosem tagadott), de neki ugye olyan stílusérzéke van és olyan profi, hogy ahhoz azért ezt a gárdát nem érdemes hasonlítani (egyébként nincs a kedvenc rendezõim között, csak szimplán jó példa és kedvelem néhány filmjét).
5/10
Hm! 2013 jan. 04. - 13:30:30 5/10 Előzmény Pókerszív
(7487/8584)
Ez valószínûleg úgy nézne ki, ha leforgatnának ilyen jeleneteket, hogy megvizsgálják, hogy az adott esetben Konrádnak lett volna e más választása.
Budairól egyértelmû, hogy teljesen õrült, így mind Andrea, mind a 2 rendõr élete közvetlen veszélyben forgott, nem is beszélve a bombáról, melyrõl akkor joggal hihették (Andreát leszámítva), hogy Budain volt.

Szerintem ezek közül lehet választani:) :
(én az elsõ bekezdést emelném ki, a második kb kizárt Konrád esetében:), a 3. itt nem releváns, a 29/A sem.)

A jogos védelem

29. § (1) Nem büntethetõ, akinek a cselekménye a saját, illetõleg a mások személye, javai vagy közérdek ellen intézett, illetõleg ezeket közvetlenül fenyegetõ jogtalan támadás elhárításához szükséges.

(2) Nem büntethetõ az sem, aki az elhárítás szükséges mértékét ijedtségbõl vagy menthetõ felindulásból túllépi.

(3) A megtámadott nem köteles kitérni a jogtalan támadás elõl.

29/A. Nem büntethetõ, aki a saját, illetõleg a mások személye vagy javai elleni jogtalan támadás megelõzéséhez szükséges védelmi eszközt alkalmaz, ha az az élet kioltására nem alkalmas, és annak folytán a jogtalan támadó szenved sérelmet, továbbá ha a védekezõ a sérelem elkerülése érdekében mindent megtett, ami tõle az adott helyzetben elvárható volt.

A védelmi eszközön feltehetõen olyan kerítést értenek, melybe áramot vezetnek és ehhez hasonlóakat.
A pisztoly nem ilyen, az fegyver.

Szerintem legalábbis ez lenne. Persze nem Konrádra fogtak fegyvert, de õ más személyek életét védte meg ezzel és az is jogos védelem a szakasz szerint.
De van olyan érzésem, hogy a történet írói (már ha itt vannak ilyenek...:)) ennyire nem mentek bele.
Bár ez nem tragédia.:)
Pókerszív 2013 jan. 03. - 18:53:21 Előzmény mészimarcsi
(7486/8584)
Konrád megoldotta :D azért, jó hogy a munkahelyén is nála van a pisztolya :D Érdekes Müller azt mondta neki, hogy nem lesznek következményei annak, hogy lelõtte Budait, de akkor mégis , hogy számol el a halottal?
Pókerszív 2013 jan. 03. - 18:50:14
(7485/8584)
1-2 hónapig nem néztem, most elkezdtem újra magdika, kinn maradt ausztráliába vagy még mindig tart a vakációja? (mert ugye egy hónapra vagy mennyire ment ki)