Téma: John Carter

Mpytyu 2012 márc. 19. - 17:34:12
(84/244)
Véleményem szerint elég gyenge,sablonos film, sablon karakterek (jó-rossz,vörös-kék,jó pasi,jó nõ,aranyos kutya,az indiánoknak megfelelõ õslakosság,akik olyan kis naivak) mivel ez kell egy közönségfilmhez,ami könnyen emészthetõ.Számomra unalmas és vonatott volt,kiszámítható, olyan mintha több filmbõl lenne összerakva. A star wars-ra szerintem azért hajaz,mert pl az a repülõ dolog is hasonló volt egy fogathoz,sivatagi környezet stb, de ez csak a látvány miatt.Aki szereti a laza,semmit nem akar,vagy közhelyeket mondó filmeket,annak ajánlatos.
greeen 2012 márc. 19. - 17:08:10 Előzmény jukeey
(83/244)
Senki nem mondta azt ,hogy ez a film lopott volna a star wars-ból.Viszont késõbb igenis azok a filmek ill. regények íróira,forgatókönyvíróira volt hatással ez a regény.Mint ahogy õk maguk is elismerték.
1/10
BedMusicWonder 2012 márc. 19. - 07:19:33 1/10
(82/244)
Az utóbbi idõk leggyengébb filmje, amit láttam. Unalmas, közhelyes, kiszámítható és idegesítõen modoros. A párbeszédeket hallva kínjában nevet az ember és csak arra vártam, hogy legyen már vége.
Ha nem társasággal vagyok, biztos kijövök róla és nem lett volna kár érte.
A 3D sem segít rajta semmit, nincs közel sem olyan látványos a megvalósítás (technikailag), mint pl. az Avatarnál volt.
jukeey 2012 márc. 19. - 07:03:05
(81/244)
Nincs benne semmi starwars-os, "pláne" hogy a sztori elsõ része 1912-ben jelent meg, amikor pl Lucas-nak még a szülei sem léteztek. Ugyanis Edgar Rice Burroughs 11 részes kiváló könyvsorozata, amibõl 5 rész magyarul is megjelent (e-bookként isfellelhetõk). Gondolom miként az író egy másik sorozatából, a Tarzan-ból, vagy például Robert Howard Conan történeteibõl készültek tucatszám rosszabbnál rosszabb filmek, melyeknek felületesen sincs köze az igazi történethez, ez a film is fel fog érni egy "szentségtöréssel"; de azért kíváncsi vagyok rá. Egyébként az íróról krátert is neveztek el a marson.
greeen 2012 márc. 19. - 01:29:58
(80/244)
A sci-fi,a fantasy egy mûfaj.Ez a film pedig egy jórészt Pixar alkotta élõszereplõs animációs sci-fi.Tehát bármilyen meglepõ,az elveid ellenére 60-70%-ban animációt láttál a moziban.Az avatar esetében 90%-ban.Egy Beowulfnál pl. 100% az animáció.
10/10
gabor96 2012 márc. 18. - 22:51:27 10/10
(79/244)
Nem nézek animációs filmeket mozikban. Fantasy és sci-fi, nálam mindig ez a két lehetõség van, fõleg ha van is ilyen éppen a moziban. És szerencsére most már hónaponta jönnek ilyenek, úgyhogy van mit nézni. ;) De te is mehetsz nyugodtan a moziba, hátha tudod a százalékokat emelni.
greeen 2012 márc. 18. - 19:32:28
(78/244)
akkor szedjétek magatokat össze ti 5-20 évesek kik a bevétel 70%át adjátok,mert igaz a kelet európai blokkban animációs film még nem bukott a kasszáknál nagyon de nyugatabbra valamiért sunyi módon nem tülekednek (és ugye az igazi bevétel ott lenne)!Így legalább garantált lenne a folytatása is!
10/10
gabor96 2012 márc. 18. - 19:10:30 10/10 Előzmény dhd
(77/244)
dlhd!
Az 5-20 évesek adják a bevételek 70%-át (fõleg, ha ilyen filmrõl van szó) :D Én tudom, mert 15 vagyok és az osztályomból is mindenki ezt akarja megnézni, és aki megnézte, mindenkinek k*rvára tetszett.

Azt, hogy mit tekintünk sikernek, még ahhoz hozzászólnék egy rövidet. Az az igazság, amit elõttem is megfogalmaztak, hogy mindenki maga dönti el mi a siker, azonban, ha tényleg a valós tényeket nézzük meg, hogy megfoghatóan mi az ami sikernek számít a filmeknél, az az, hogy mennyi a bevétele. Mondok egy példát. Van ugyebár a nagyon híres Karib tenger kalózai sorozat. Mindegyik rész nagy kasszasiker. Az elsõ részt mindenki világgá kürtölte annyira tetszett átlagosan az embereknek. A második részt már fújolták is néhányan és onnantól kezdve a fújolók tábora csak nõtt, azonban azt, hogy nekik nem tetszett egyszerûen nem tudom elhinni. Csak nézzétek a számokat. A Karib 4 a világ egyik legsikeresebb filmje pénzügyileg. Hogy lehet az, hogy részenként növekszenek az utálók, amikor a részek egyre sikeresebbek. Az ilyeneken néha besz@rok és röhögni támad kedvem. Van néhány fújuló ember akin látom, hogy nem gondolja komolyan és ettõl nevetségessé válnak, csak akkor nem tudom minek kell fújolni. Én mondjuk fanja vagyok az összes résznek. És, hogy igazam legyen utolsó mondatomban is, mindenki nézze a számokat, mert ahogyan az Esemény címû filmben is jól mondják, a számok és a matek sosem téved. ;)
5/10
dhd 2012 márc. 17. - 23:53:00 5/10
(76/244)
Igen látványos,de értelmetlen és gyenge story. Mindez kb egy 30p résszel amikor elgondolokzol h a feneked mardj v felálj.. Inkább olyan 5-20 éveseknek ajánlanám.
De egyszer nézhetö.
9/10
erdling 2012 márc. 17. - 19:23:04 9/10
(75/244)
Én sem 3D-ben akartam megnézni, de sajna nálunk csak így vetítették. Végül is elfogadható volt, nem zavart annyira. Néha még a képi élményhez is hozzáadott, bár nem sokat.
9/10
erdling 2012 márc. 17. - 19:20:46 9/10
(74/244)
Megnéztem, végre. Nagyon tetszett.
(Cserno Billy jól összefoglalta a véleményem :), de mégiscsak kell írnom valami sajátot is)

Persze elfogult vagyok, ez egyértelmû, mint minden könyvnél, amit szerettem, és amit aztán megfilmesítenek. Talán nem pont így képzeltem el mindent, de azt hiszem leginkább azért, mert az ember olvasás közben valójában egyáltalán nem képzeli el ilyen képi részletességgel a dolgokat. De a lények, a természetes és technikai környezet hangulata nagyon ült. Látszik, hogy a készítõk is olvasták, sõt, szerették a történetet... Hálás vagyok érte, hogy a könyvek olvasása közben látott dolgokat ilyen alaposan kidolgozva megvalósították. :)

Egyetlen valós sajnálatom a sok kihagyott pillanatnak szól, bár tudom, hogy nem is tarthatott volna sokkal tovább a film, de hát ezt el kell fogadnom...

Javaslom mindenkinek, aki képes elmerülni valamiféle mesevilágban, meg persze minden sf rajongónak, hozzátéve, hogy érdemes a könyvsorozatot utólag is elolvasni.
droland1978 2012 márc. 17. - 12:55:15 Előzmény Kallair1997
(73/244)
Nem tudjátok hogy mikor lesz NEM 3d-ben a mozikban?
8/10
Cserno Billy 2012 márc. 17. - 09:35:04 8/10
(72/244)
Igen, azon én is kissé felhúztam a szemöldököm, hogy az új Világok Harca siker lenne, de ugye minden attól függ, hogyan fekszik a menyecske. ;) Nagyon nehéz volt egyszer is végignéznem (és ha már így magunk között vagyunk, elárulok egy titkot: az E.T.-vel is így vagyok), de valószínûleg az emberiség kisebbik részéhez tartozom. Sebaj, vállalom. :D
Nekem a John Carter abszolút siker, mert akárhányszor olvastam a könyveket, mindig az a kérdés fogalmazódott meg bennem, hogy édes jó istenem, ebbõl miért nincs még film?! Most már van, s remélem, hogy lesz folytatása is!
S pontosan azért hasonlít annyira a mai sci-fi filmekre, mert a modern történetekhez Burroughs-tól is merítettek, a marsi sztori látványvilágát meg a mai filmes technikával alkották meg.
Mindazoknak, akik kis hiányérzettel, vagy fanyalogva jöttek ki a moziból, javaslom, vegyék kézbe a könyveket és nézzék meg, mirõl is maradtak le eddig. Nagyon remélem, hogy a film hatására ismét kiadják, netán még folytatják is a sorozat fordítását.
10/10
mkcmagico 2012 márc. 16. - 19:30:04 10/10
(71/244)
Nagyon-nagyon jó film, szerintem igen is van benne star wars - a lények miatt.. pl a "kutya, meg a zöld lények, és az aréna közönsége tipikus baljós árnyak... Ennek ellenére hatalmas pozitív csalódás, és Egerben telt ház volt rajta a moziban, annak ellenére, hogy nem nagyon reklámozták.. Aki kijött, mindenki elégedett volt :D
Sheepworld: te miért jársz moziba? Olvastam a hozzászólásaid, de neked semmi sem tetszett még.. Ezért nem éri meg moziba járni, hogy 20 perc után kimenjél a terembõl :D
greeen 2012 márc. 16. - 18:37:07
(70/244)
Hát negatív kritikát elolvasni szabad max. de hallgatni ne is hallgass rá!Neked kell eldönteni tetszik e vagy sem.Más ne döntsön helyetted:)
8/10
Paler 2012 márc. 16. - 18:32:43 8/10
(69/244)
Hálát adok a jó Istennek hogy nem hallgattam a negatív véleményekre és kritikákra, és csak elmentünk megnézni ezt a filmet. Szerintünk egy nagyon jó és kellemes film volt, és reméljük nem lesz a film bukás, mert nagyon kíváncsiak vagyunk(lennénk) a folytatásra is. Egy szó mint száz, nekem és a páromnak is nagyon tetszet ez a filmecske.
9/10
erdling 2012 márc. 16. - 13:34:43 9/10 Előzmény greeen
(68/244)
jawohl :) egyetértünk
holnap megnézem a mars nagyfõnökét, végre :)
greeen 2012 márc. 16. - 00:53:21
(67/244)
Tökéletesen értem amit írsz,az elejétõl is értettem hogy ere célzol.És azt is vágom hogy mekkora a mûvészi értékük a Tarr és Tarkovszkij szerû filmeknek!És hogy ezek a szinte komolyabb büdzsé nélküli filmek készítésének motivációs célja nem az anyagi haszon hanem csak egy kifejezõeszköze a mûvésznek egy azt emészteni képes réteg számára!De én akkor is mikor sikert írok arra célzok amit írtam.Nem ront meg semmi csak nem akarom összekeverni és káoszként értelmezni a siker fogalmát ebben az esetben!És én egy konkrét dologra gondoltam mint siker!Ezért próbálom leválasztani a megfoghatatlan anyagi dolgot az értéktöbbletet mint pluszt!Azt is nevezhetjük egyfajta személyes sikernek,csak éppen nem lehet "tárgyiasítani"!
9/10
erdling 2012 márc. 16. - 00:32:49 9/10
(66/244)
rosszul fogalmaztam. bizonyos filmek sikerének egyik mutatója természetesen lehet az árbevétel.

de hol helyezkednek el ebben a halmazban a kifejezetten mûvészi szándékkal létrehozott alkotások (pl. tarr vagy tarkovszkij filmjei, ha tényleg azt gondolod, hogy nincsenek ilyenek, vagy réteg, pl. operafilmek, stb.), az ismeretterjesztõk, tényfeltárók, dokumentumfilmek, tudományos témájú anyagok, edukációs anyagok, kísérleti filmek és számtalan más?

a sikernek számtalan formája lehet a pénzen kívül, mindig az a kérdés, konkrétan kit kérdezünk, hiszen az alkotásban részt vállalók között is mindenkinek más számít.

nekem pl. a john carter már attól siker, h egyáltalán elkészülhetett, ahogy anno pl. bakshi gyûrûk ura feldolgozása is nagy pénzügyi bukta volt, ám zseniális animációs film. ne hagyd magad átverni a hollywoodi pénzügyi lobby propagandájától, sem a tömegkommunikációs ipar kiabálásától: a siker olyasmi, amit te annak tartasz, a saját értékrended alapján sikernek ítélsz. bármilyen furcsa.
greeen 2012 márc. 15. - 23:55:10
(65/244)
És még annyi hogy A sikernél továbbra is az amit elvárnak mutatóként ,az pedig az anyagi bevétel.A közvetítendõ érték egy teljesen más aspektus de nem a siker mércéje maximum annyiban,hogy mennyire sikerült azt közvetíteni.